Jump to content


Photo
- - - - -

Lupanje i preskaknje srca sa glavoboljom i pulsiranjem u glavi.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
110 replies to this topic

#16 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 30 October 2014 - 22:12

Ja ti predlazem da lepo sebi uplatis teretanu ili bazen umesto sto bacas pare na doktore. Garantovano blagotvorno utice na napetost i stres, a i pomoci ce ti da shvatis da ti u stvari nije nista :)

 

I nemoj da te je sramota psihoaktivnih lekova i psihijatra, oni su tu da ti skrate i ucine laksim 'prelazni period' dok ti sam ne prihvatis da imas problem sa glavom a ne telom; kada se to konacno desi, odjednom ce napadi da budu redji, blazi, pa ce na kraju i potpuno da nestanu.

 

Bio bi vrlo iznenadjen kada bi znao da zaista ima mnogo ljudi sa problemima koji su manje ili vise slicni tvojima.

 

edit: evo uveri se i sam koliko forumasa ovde je prolazilo kroz ono kroz sta ti prolazis sada -> http://forum.b92.net...79-anksioznost/


Edited by ManicMiner, 30 October 2014 - 22:18.


#17 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 30 October 2014 - 22:26

Jako los osecaj jako lose..
Bas sam u tripu da mi je ne znam ni ja..
Jako losa stvar.
:/
U mom gradu nema bazena,morao bi da putujen do istih.
Ne znam stvarno ovo je jako lose po mene..

#18 ZločestiSusjed

ZločestiSusjed
  • Banned
  • 713 posts

Posted 30 October 2014 - 22:29

Imaš somatizacijski poremećaj, što je vrlo često uz anksiozu i paniku :)

 

U ovom trenutku je najbitnije da eliminiraš moguće fizičke uzroke. Recimo, štitnjača može uzrokovati takva psihička stanja, ali može biti i njihova posljedica, iako je inače s njom sve u redu.

 

Vrtoglavice i glavobolje ti mogu biti uzrokovane problemima s vratnom kralježnicom, ali mogu biti i posljedica psihe.

 

Temperaturu možeš imati zbog stresa, ali i zbog obične prehlade.

 

Druga najbitnija stvar je da prestaneš istraživati bolesti po netu, jer će ti se desiti da pročitaš da je sindrom Gnj-Blj bolesti zujanje u ušima, a onda će ti početi zujati u ušima (to je onaj dio sa somatizacijom).

 

Eliminiraj najosnovnije potencijalne fizičke uzroke, da dobiješ crno-bijelo na papiru da si fizički zdrav, i ostat će ti oni psihički. Ako ispadne tako, to ne znači da si lud ili mentalno bolestan, ne nosi nikakvu stigmu i nije ništa čega se čovjek treba sramiti. Ako imaš upalu grla, ideš doktoru po antibiotike. Možda jedni ne pomognu, ali će drugi. Ako imaš "upalu psihe", ideš doktoru po druge lijekove. Možda jedni ne pomognu, ali će drugi.

 

U međuvremenu razmisli o tome koliko te dosadašnjih napadaja panike, gušenja i preskakanja srca ubilo. Odgovor je 0 (nula). To znači da neće ni sutra, a ni prekosutra, tako da si po tom pitanju siguran.



#19 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 30 October 2014 - 22:53

U međuvremenu razmisli o tome koliko te dosadašnjih napadaja panike, gušenja i preskakanja srca ubilo. Odgovor je 0 (nula). To znači da neće ni sutra, a ni prekosutra, tako da si po tom pitanju siguran.

 

 

Ne znam samo zasto mi je Bertrand Russell pao na pamet. 

 

 

 

Attached File  chicken.jpg   50.35KB   8 downloads



#20 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 30 October 2014 - 23:26

Pa nije me ubilo hvala Bogu nista od toga ali je sve to jako neprijatno iskustvo. Posto sam nosio holter,dva x radio uz na papiru imam da mi je srce zdravo. Videcu da uradim uz stitne. Jer mi je onaj ft3 hormon uvecan ..
Pa cu videti da li to ima neke veze .

#21 ZločestiSusjed

ZločestiSusjed
  • Banned
  • 713 posts

Posted 31 October 2014 - 05:14

Ne znam samo zasto mi je Bertrand Russell pao na pamet. 

 

duck.gif

 

 

;)



#22 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 31 October 2014 - 15:15

Sutra idem kod ocnog na pregled posto me boli tu u predelu oka pa da proverim ocno dno i ocni pritisak .. To ako nije u redu da li postoji mogucnost da je mozak ostecen?

#23 ZločestiSusjed

ZločestiSusjed
  • Banned
  • 713 posts

Posted 31 October 2014 - 15:29

Ne.

 

A što ako je sve u redu? :)

 

Mozak ti ne djeluje oštećeno, dapače. Vrlo smisleno racionalizira stvari koje ti se dešavaju.



#24 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 31 October 2014 - 16:04

A što ako je sve u redu?

 

Ne znam samo zasto mi je i juce i danas Leonarde Keeler pao na pamet.



#25 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 31 October 2014 - 16:11

Ne znam samo zasto mi je i juce i danas Leonarde Keeler pao na pamet.

;)

jeremija_gallery_image.jpg



#26 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 31 October 2014 - 21:02

Ne znam ja zasto vama svi ti ljudi padaju na pamet. Ali eo doslo vece i sve opet u krug. Preskaknje srca,bol u desnoj slepoocnoci i glavi i tako u krug svako vece..

#27 ZločestiSusjed

ZločestiSusjed
  • Banned
  • 713 posts

Posted 31 October 2014 - 21:44

Srce ti je fizički zdravo. Možda preskače zbog štitnjače. To će ti reći endokrinolog.

 

Boli glava? Idi na MR mozga, da budeš siguran. Zdravlje je #1, je*eš pare.



#28 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 31 October 2014 - 22:19

Jer je EEG ok da se uradi? Ako to ne valja znaci da nora MR .. Ne zelim da se zracim..

#29 ZločestiSusjed

ZločestiSusjed
  • Banned
  • 713 posts

Posted 31 October 2014 - 22:24

EEG ne može indicirati tumor, a MR ne zrači (to radi CT).



#30 Max012

Max012
  • Members
  • 52 posts

Posted 01 November 2014 - 18:24

Danas od kada ustao bol u desnom oku kada ga okrecem. Jel ima iko od vas nekada takav bol?
Tu gde je slepoocnica?