Jump to content


Photo
- - - - -

Slanje novca u Srbiju,koriscenje Skrill-a


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
16 replies to this topic

#1 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 23 October 2014 - 13:28

Nisam bas vican ovim modernim tehnologijama cirkulacije novca pa imam par pitanja,citao sam dosta po netu ali mi se dosta zbrkalo,verujem da ima neko sa plasticnim objasnjenjem. Trebalo bi da dobijam na mesecnom nivou lupam 100-300-500$ iz Rusije pa me zanima najjednostavniji nacin za to. Naravno znam da je to western union ali posto deru zanima me neka alternativa I video sam da bi Skrill mogao biti dobra stvar. E sad posto nisam neke stvari shvatio zanima me da li kada jednostavno otvorim Skrill racun trebam da ga verifikujem na neki nacin da bih mogao da podizem novac I da li ga oni meni jednostavno mogu uplacivati kreditnom karticom preko neta tako sto cu samo dati broj racuna? Takodje me zanima za kasnije ako bih ja zeleo da uplacujem neki novac na racun ili ga podizem da li u nekoj nasoj banci moram imati devizni racun I raditi neke verifikacije I slicno ili mogu sa dinarskog racuna I obicnom electron karticom uplacivati na njega I takodje na njega novac povlaciti uz konverziju dinar-euro?



#2 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 24 October 2014 - 00:34

Ovako, ako ces da ga koristis namenski za to, prvo pitaj u kojoj ti valuti salju novac, posto to kasnije ne mozes da menjas, a svaka konverzija iz valute u valutu se placa, pa bi tako bilo dobro da ti skrill bude u dolarima ako ti salju u dolarima. Skrill je E-wallet, i ne mora da bude vezan za banku, oni imaju svoju master card, sa kojom preko bankomata vadis novac, a mozes je koristiti i za kupovinu online ili cak u nasim prodavnicama, kao obicnu platnu master card karticu.

 

Sigurno ti je najjeftinije tako, mozda bi bilo jeftinije da vezes na banku, ali ovako je lakse, brze, transfer novca je trenutan dok ovamo moras da cekas. Placa se 2,5 dolara da izvadis pare sa bankomata, placas oko 2,5-3% konverziju od ukupne svote koju vadis, i imas malo slabiji kurs na bankomatu od zvanicnog.

 

Verifikujes ga tako sto ga otvoris, uneses licne podatke i posaljes skrinsot licne karte ili nekog drugog licnog dokumenta. Moras i da trazis karticu na sajtu, stize za tipa 10-ak dana...



#3 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 29 October 2014 - 15:14

Hvala na pomoci.Ajmo ovako....dakle trebalo bi da uradim sledece,zanima me i uplata i isplata,obe stvari,da bih to uradio treba da odem i otvorim u Intesi ili Rajfajzenu devizni racun i virtuon karticu vezanu za taj racun a onda i jedan drugi devizni koji nece biti vezan za karticu? Na ovaj prvi za placanje karticom npr uplatim neke pare. Otvorim racun na Skrill i odradim verifikaciju racuna kako to vec ide i trebalo bi da sa prvog racuna na njega uplacujem pare a kad ih povlacim da vucem na taj drugi racun? Ili prosto kao sto je receno da narucim karticu za dizanje para. i ako bih za Rusiju dao broj skrill racuna mogu da mi uplacuju normalno kreditnom karticom na njega? Vezao bih za dolar racun npr



#4 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 29 October 2014 - 17:32

Pazi, ako nameravas da ti saljes na skril, onda ti treba devizni racun u nasoj banci, kako bi poslao novac na skril. Ali onda moras da pazis da ti skril kada ga otvaras bude za non-gambling, jer ako stavis da bude za gambling, onda ne mozes da prebacis pare na njega iz nase banke. Ali posto ce ti sluziti samo da primas pare ako sam te dobro razumeo, onda to sto si napisao je skroz nepotrebna komplikacija.

 

Prvo treba da vidis sa svojim klijentima da li imaju skril i kako ti salju, da li u dolarima ili evrima. Ako ti salju preko skrila u dolarima, ti samo treba da otvoris racun i lako je stvarno, ako ne mozes da se snadjes, kad budem imao vremena proci cu kroz ceo proces i reci cu ti sta tacno da radis, ali u sustini je vrlo slicno bilo kojoj drugoj online registraciji, a verujem da si se toga nagledao.

 

Ti onda njima samo saljes mail preko kojeg se logujes u skril i to je sve. Oni kucaju taj mail, videce onda tvoje ime, verovatno ce te pitati da potvrdis i poslace ti novac, tebi ce tada odmah novac leci, ili ako stave oni tako da moras da potvrdis samo treba da kliknes accept i to je cela filozofija. Onda taj novac vadis sa skrilovom karticom na bankomatu koji prihvata master card, a 90% bankomata u Srbiji prihvata.

 

Bankomat ce ti vrsiti konverziju po malo slabijem kursu i dace ti dinare i to je to. Ne treba ti devizni racun u toj banci, niti u bilo kojoj drugoj banci, samo skril i skrilova kartica, transfer trenutan, nema cekanja, nema potvrda, potpisavanja izjava u bankama, zezancija itd.

 

Ako moras da uplacujes pare znaci otvoris devizni racun, ne treba ti njihova kartica, i skril ces da povezes sa tim racunom, samo pazi da bude non gambling. E sad ja sam to zaboravio, ali mislim da ako stavis za gambling da je skril brzi odnosno odmah prebacuje pare, ako stavis non gambling onda je nepotrebno cekanje kao u bankama, ali za ovo nisam 100% siguran, ne drzi me za rec.

Ali kazem, ako stavis gambling, onda ne mozes da prebacujes pare na skrill, to je skoro promenjeno. U svakom slucaju, visa virtuon ti ne treba, zato sto ces da uzmes skrilovu karticu. Ona se placa godisnje tipa 10 dolara i to je sve, ni za tu cifru nisam siguran, moze da se proveri sve to.


Edited by McLeod, 29 October 2014 - 17:37.


#5 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 30 October 2014 - 00:54

Nije ni cudo sto sam ja totalni tutumrak za ove stvari jer sto vise citam to manje razumem. :-D Svaka ti cast na trudu ali siguran sam da ce ove poruke jos nekima biti od koristi jer je tema sve aktuelnija. Evo da pojasnim. Dakle zanima me prijem uplata I meni je prvom skrill pao na pamet jer znam da WU dere iako je najjednostavniji, dakle te uplate ne bi isle preko drugog skrill racuna nego bi bile uplacene sa kreditne kartice ili uplatom u banci. Naravno kada bih znao za neki jeftin transfer novca onda se vrv skrillom ne bih ni zamarao. E kad pomenu gambling kada bih hteo npr da igram online kladionicu onda bi bilo lose uplesti to u ovu pricu vec raditi na odvojen nacin tipa neka druga kartica I racun I te fore, onda tu da ide virtuon I ono sto sam gore opisivao? Hvala jos jednom puno

#6 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 October 2014 - 02:32

Sto se kladjenja tice nisam siguran, bolje pitaj na PDF Kladionica.

 

Sto se tvog problema tice - otvoris skrill, narucis skrillovu karticu. Samo pitaj prvo klijenta da li mogu da ti posalju preko skrilla, ako ne mogu, moraces da se zadovoljis WU jbg, iako je skuplji.

 

Ne treba ti devizni racun sa skrillom! Znaci vadis pare preko bankomata, koji ti prebaci po zvanicnom kursu dolare u dinare.

 

To te sve kosta 2,27 dolara za vadjenje para sa bankomata i 3% od transakcije, i verovatno nesto slabiji kurs na bankomatu.

 

Na primer, uzimas 500 dolara, kupovni kurs NBS je danas 93,5, ti ces na bankomatu da dobijes recimo 91, nesto. Za 500 dolara bi trebalo u menjacnici da dobijes 46750 dinara, a sa skrilom ces dobiti

 

(500-2,27-((500-2,27)*0,03))*92=44417

 

Znaci u sustini izgubices 20-ak dolara na provizije, od 500. Mislim da je to jeftinije nego WU pa ti vidi sta ti se isplati.



#7 delija_sever031

delija_sever031
  • Members
  • 182 posts

Posted 31 October 2014 - 14:22

Mislim da polako kapiram stvari. Kad je rec o obicnom slanju da li je jeftinije slati moneygramom i da li to kod nas funckionise i kako trenutno stvari stoje sa uplatom na devizni racun u banci,klasicni,tu mi se samo cini da ide dupla provizija pa je najgora opcija



#8 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 31 October 2014 - 14:51

Stvarno ne znam, meni skrill dobro sljaka i mislim da je kada se gleda odnos brzine i cene ubedljivo najbolja opcija. Wire transferi su ti sigurno najgora opcija o tome je glupo i razmisljati.



#9 Dadov

Dadov
  • Members
  • 1 posts

Posted 05 May 2015 - 22:50

Posredničke Banke!

 

Planiram da sa Skrill-a povučem novac na devizni račun banke inteze. A vidim da na raznoraznim forumima ljudi pišu da im je na devizni račun u banci stigao iznos koji je umanjen za proviziju koju uzima skril plus 15-20% provizije koju je uzela neka posrednička banka. Pošto su to stariji postovi, interesuje me dali je neko skoro povlačio novac na ovaj način i kakva su mu iskustva.

Hvala unapred!



#10 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 May 2015 - 01:06

Ako imas skril moj ti je savet da uzmes i njihovu karticu i povlacis novac direktno sa bankomata. Tako placas samo konverziju u dinare (3% od transakcije) i 2,27 dolara za vadjenje sa bankomata, mislim da ce sigurno jeftinije da te izadje.



#11 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 07 July 2015 - 22:54

Mislim da polako kapiram stvari. Kad je rec o obicnom slanju da li je jeftinije slati moneygramom i da li to kod nas funckionise i kako trenutno stvari stoje sa uplatom na devizni racun u banci,klasicni,tu mi se samo cini da ide dupla provizija pa je najgora opcija

Neko vreme bude jeftinije MG a neko WU, takmice se. Ako neko ima trecu opciju i mene interesuje.

 

Nisam probala klasicnu uplatu zato sto znam da ima problema oko papira.



#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 July 2015 - 02:26

Jedini problem sa skrill karticom je taj sto primenjuju neke kurseve koji su najgori moguci, tako da se vise isplati da lepo prebacis na devizni racun tako da ce ti banka uzeti oko 5% i skrill 4$ za transakciju...Sto se tice uplata ne mozes sam sebi da uplatis tako da ako ti se devizni racun vodi na tebe a i skrill isto onda nije moguce uplatiti. Takodje ako prebacujes sa neke kartice koja ne dozvoljava kladjenje na skrill kako bi izvrsio uplatu npr. na PokerStars to takodje nije moguce jer prate tokove novca i na osnovu toga mogu da ti dozvole da korstis novac za kladjenje ili ne...

 

Ne znam kako mislis "najgori moguci"? Kurs je za nekoliko dinara slabiji, 4 do 5, ne vise i skrill uzima 2.5 dolara kada se vadi novac sa bankomata, ne 4. Banka moze da bude mnogo, mnogo skuplja. Ako se desi da tvoja banka i banka klijenta nisu u direktnoj vezi, sto ne mozes da znas ni ti ni tvoj klijent (rodjak, ko god ti uplacuje, nebitno) pre uplate, postojace jedna ili vise banaka posrednika i provizija ce ti naglo rasti. Znam za slucajeve gde je skinuto i 30% transakcije, sto je dranje koze sa ledja. Sa skrillom se to nikada nece desiti.

 

Drugi deo, mislim da si pomesao loncice isto :) Na skrill ne mozes da uplatis direktno, mozes preko svog deviznog racuna, ako ga povezes, kao i paypal, payoneer ili bilo koji slican servis. Skrill sam kada otvaras racun trazi da ti otvoris gaming ili non gaming acc. Ako stavis gaming, onda ne mozes da povuces pare sa svog skrila na nas devizni racun, jer su to pre izvesnog vremena blokirali. Ali mozes da svuces na skril karticu i uzmes sa bankomata. Ili mozes da posaljes nekom drugom ko ima skrill non gaming da on skine sa svoje kartice/racuna u banci.

 

Gaming je i brzi racun, brze lezu pare, bar je nekad tako bilo. Posto ne koristim skrill za uplatu, vec samo za isplatu, nije mi povezan ni sa kakvim racunom u banci i funkcionise sve bez ikakvih problema.



#13 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 July 2015 - 13:33

Cekaj cekaj ajde objasni tacno sta si hteo da uradis i sta ne mozes da uradis posto mi nije jasno - hoces da na svoj devizni racun prebacujes pare sa gaming skrilla? To ne moze, blokirano je. Mozda ne moze ni u drugom smeru, za to nisam siguran. Kartica koja nije gaming svakako ne moze da radi sa gaming sajtom, kakav je pokerstars. Mozes da posaljes pare direktno sa skrila na skril, ne sa kartice, jer gaming skril moze da salje pare na non gaming i obrnuto. Znaci treba ti neko ko ima pare na skrilu da ti posalje na tvoj skril racun, a ti ces njemu da platis kesom ili sa svog deviznog, kako se dogovorite.

 

Komercijalna i bilo koja druga banka ima svoju proviziju za odredjenu vrstu transakcije. Tvoja je bila 5%. Ali, ako se desi da put novca bude drugaciji ako uplacujes na neki drugi sajt ili ako saradjujes sa nekim covekom (znaci zavisi od one druge banke, preko koje krece transakcija), moze da te kosta i 30% i ko zna koliko, ako postoji u citavom toku novca banka posrednik. Sto nikada neces znati dok ne skines pare sa racuna i vidis da su te odrali, ali tu nista neces moci da uradis. Sa Skrilom to ne moze da se desi.

 

Skril je sigurniji i brzi od svake banke, nesto skuplji moze da ispadne, ali to mozes da otpises na tu brzinu i sigurnost. Naravno, svako bira sta mu vise odgovara.

 

Inace, proverio sam i u pravu si, sada skidaju 4 dolara sa bankomata kad se vadi, iskreno nisam primetio to, a i ne pravi veliku razliku jer je to 150 dinara vise.


Edited by McLeod, 08 July 2015 - 13:40.


#14 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 July 2015 - 13:57

Dacu ti i jedan primer - poznajem ljude koji odavde rade na jednom sajtu i drze casove engleskog strancima preko skajpa. Placaju ih preko Inteze, izricito su trazili da se otvori samo racun u Intezi, verovatno jer imaju banku koja direktno posluje sa njima kako bi se izbegle provizije. Posto tu rade ljudi iz celog sveta, sigurno je da imaju vise banaka preko kojih vrse isplate. Proslog meseca je neko pogresio i poslao sa pogresne banke na Intezu za podrucje Srbije i svim (ili skoro svim) srpskim nastavnicima je stiglo oko 30% manje nego sto je trebalo da dobiju. Zasto?

 

Zato sto su poslali sa banke koja ne posluje direktno sa Intezom vec u lancu postoji jedna ili vise banaka posrednika koje su uredno skinule svoju proviziju i tako dok pare dodju do tebe nema 30%. Kao sto vidis, to moze da se desi i sa ljudima/sajtovima sa kojima si i ranije poslovao. I nikad ne znas kad i da li ce.



#15 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 09 July 2015 - 10:41

Sa ovim se slazem, uglavnom, sad vidi kako ti odgovara. Samo napomena za ovo sto si pomenuo da su ti naplatili proviziju dva puta, moze to da se desi i sa Komercijalnom, u zavisnosti od toga gde uplacujes pare, do sada si imao srece da ti se to ne desi nijednom.

 

Za ovo prvo stvarno ne znam, posto nikad nisam uplacivao na skrill nista preko deviznog, mada imam skrill jako dugo i cini mi se da je to moglo ranije, nije ni bitno u krajnjoj liniji. Ako neki tvoj drugar/poznanik ima sredstva na skrillu moze da ti prebaci, to ti je najeftiniji nacin uplate na skrill.