Jump to content


Photo
- - - - -

Kako postati pevac?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#1 maleni33

maleni33
  • Members
  • 4 posts

Posted 20 October 2014 - 00:21

Imam 19 godina i zelim se profesionalno baviti pevanjem,interesuje me na koje se sve nacine moze graditi muzicka karijera i kako uz full objasnjenje kako se postaje muzicar jer nemam nikoga ko bi me uputio u te vode,odnosno kako se ide od obicnog pevaca do probijanja na show scenu.Hvala unapred...(Pored svega ovog interesuje me kako se organizuju koncerti i kada je vreme za to).I molim vas bez nekih neumesnih komentara i zbijanja sale i slicno.


Edited by maleni33, 20 October 2014 - 00:24.


#2 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 20 October 2014 - 20:49

koliko znam korisnici DayWalker i Fender su bili u tim estradnim vodama po mozes njih da pitas preko privatnih poruka



#3 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 20 October 2014 - 23:02

Ne znam da li na forumu ima još muzičara i koliko mogu da pomognu, ali predlažem da direktno pitaš i muzičare, bilo da su zvezde, bilo da su manje poznati. Idi na koncerte i svirke i pokušaj da im se približiš. Nažalost, u mnogim profesijama je teško probiti se i mnogo toga zavisi od sreće, a mislim da je vreme da počneš da se krećeš u tim krugovima, da slobodno pitaš i skupljaš znanje. Možda ti neko neće odgovoriti ili će ga mrzeti da razgovara, ali svakako da će se naći i neko ko hoće da pomogne.

 

Žao mi je što ne mogu da više pomognem, ali predlažem da kreneš direktno, bez straha i predrasuda, pa ćeš saznati bar nešto. Iako ni za jednu profesiju ne postoji 'recept' za uspeh, kreni polako, ali sigurno i prodorno.



#4 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 21 October 2014 - 07:12

Pretpostavljam da imas dobar sluh, a nadam se da imas i glas.

No, zelja je jedna stvar a objektivne mogucnosti sasvim druga. I ako dobro pjevas u drustvu, ne znaci da mozes i profesionalno.

 

Za pocetak, preporucio bih ti da odes na audiciju za neki zbor, ili za prijem u muzicku skolu, smjer: vokal. Tu ce te netko profesionalan i objektivan saslusati, pa ce ti reci koje su ti mogucnosti.

 

Sa srecom!



#5 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 21 October 2014 - 13:55

Samo nemoj da ides na one souve tipa "Ja imam talentat"...budes popularan dok traje taj neki sou i cim se zavrsi onda svi na tebe zaborave...stvarno ne znam da li je neko uspeo da napravi karijeru vecu od sviranja na svadbi, posle toga i ovde i u svetu.



#6 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 21 October 2014 - 16:22

Samo nemoj da ides na one souve tipa "Ja imam talentat"...budes popularan dok traje taj neki sou i cim se zavrsi onda svi na tebe zaborave...stvarno ne znam da li je neko uspeo da napravi karijeru vecu od sviranja na svadbi, posle toga i ovde i u svetu.

 

Molim?

 

Kelly Clarkson, Carrie Underwood, Leona Lewis, Jennifer Hudson, Justin Timberlake, Beyonce, Usher, Christina Aguilera......ima vise, ali mi sad ne pada na pamet



#7 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 21 October 2014 - 22:33

A Los Lobos su od sviranja po svadbama napravili svetsku karijeru. Znači, može i jedno i drugo.



#8 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 21 October 2014 - 22:53

Znam da je Maleni pripretio gore da se ne izmotavamo, ali ne mogu da odolim a da ne upitam.

Vidim svi ste super fini, dajete lepe i ozbiljne savete i to je sve tako divno, ali ja nisam stidljiva da uputim direktno pitanje. 

Pa, 'vako. Nesto ne vidim o kom zanru muzike se ovde radi: turbo-folk, pop, opera, r&r....npr. Dame i gospodo, zvezda beogradske opere: tenor Maleni 

Lepe savete ste mu dali, ali smatram da je sve ovo navedeno u uvodnom postu (muzicari, koncerti, show scena) presiroko za neki konkretan savet, a ja umreh od radoznalosti    :D



#9 Stari Vujadin

Stari Vujadin
  • Members
  • 2,215 posts

Posted 21 October 2014 - 23:28

Molim?

 

Kelly Clarkson, Carrie Underwood, Leona Lewis, Jennifer Hudson, Justin Timberlake, Beyonce, Usher, Christina Aguilera......ima vise, ali mi sad ne pada na pamet

Pogresno si me razumeo mislio sam na ljude koji su se prijavljivali na ta takmicenja...jedino sto su od toga uspeli jeste da su pevali na svadbama i proslavama.



#10 maleni33

maleni33
  • Members
  • 4 posts

Posted 22 October 2014 - 00:32

niko ne zna nista konkretnije?Molim nekog pevaca da se javi...



#11 bilmaise

bilmaise
  • Members
  • 791 posts

Posted 22 October 2014 - 01:14

Moj savet ti je da kontaktiraš gospođu Maju Odžaklijevsku, ona drži jako dobru školu pevanja, ona ima kontakte i po onome što sam saznao veoma je objektivna i ne pumpa lažne nade.

To je ovde i najvažnije da ti neko krajnje stručan i objektivan kaže da li nešto možeš ili ne.

 

Kako ono reče Džoan Kuzak u jednom filmu, "svi možemo da se skinemo i pevamo u donjem rublju u kupatilu, ali nas to ne čini Madonom".

 

Edit: Nadam se da moderacija neće ovo shvatiti kao reklamu, jer to mi ni nije bila namera.


Edited by bilmaise, 22 October 2014 - 01:17.


#12 PetarPan88

PetarPan88
  • Members
  • 54 posts

Posted 22 October 2014 - 03:15

Kojom vrstom muzike želiš da se baviš? :D

To je jako bitno za početak, ako se opredeliš za alternativnu muziku tvoj put će biti dosta teži.

A narodna muzika, to je posebna priča. Možeš potražiti neki bend i početi sa njima da nastupaš, da se malo probiješ, zaradiš neku kintu. Tek onda možeš razmisliti o pravljenju autorske muzike...

 

Ja sam u ovim vodama što prve pomenuh, pa čak i posle izlaska prvog albuma za izdavačku kuću LampShade nisam uspeo da se probijem, 

 

Srećno! :)



#13 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 28 October 2014 - 00:08

Kojom vrstom muzike želiš da se baviš? :D

To je jako bitno za početak, ako se opredeliš za alternativnu muziku tvoj put će biti dosta teži.

A narodna muzika, to je posebna priča. Možeš potražiti neki bend i početi sa njima da nastupaš, da se malo probiješ, zaradiš neku kintu. Tek onda možeš razmisliti o pravljenju autorske muzike...

 

Ja sam u ovim vodama što prve pomenuh, pa čak i posle izlaska prvog albuma za izdavačku kuću LampShade nisam uspeo da se probijem, 

 

Srećno! :)

Imaš svoj CD ?  Impresivno !   38.gif 41.gif 39.gif


Edited by šušumiga, 28 October 2014 - 00:09.


#14 maleni33

maleni33
  • Members
  • 4 posts

Posted 29 October 2014 - 04:45

Nameravam da se bavim zabavnom i turbo folk muzikom pa kojim putem treba ici,koji je najsigurniji i najbrzi?



#15 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 October 2014 - 10:12

Nameravam da se bavim zabavnom i turbo folk muzikom pa kojim putem treba ici,koji je najsigurniji i najbrzi?

 

 

Kafana.

:rotflmao:

 

...