Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#14626 red pill

red pill
  • Members
  • 616 posts

Posted 21 April 2018 - 15:47

Pa ti si okacio taj clanak, komicno je da sada argument bude - mozda nije tacan!

Bice da clanak jeste tacan, tj. tamo se nalaze sve relevantne informacije, izvori, clanci, knjige itd. Ali se uopste ne treba cuditi velikom jazu izmedju istine i onoga sto crvendaci usklikuju, jer njihov cilj nije istina nego potcinjavanje i pokoravanje drugih ljudi, jednom recju - treniranje politicke moci.

Ovaj nacin odrzavanja moci je karakteristican za sve autoritarne hijerarhijske strukture cije pokrice lezi u topuzu. Npr, beogradske navijacke grupacije imaju "performans" gde vodje pocnu da vicu "ko ne skace taj je ####", i onda svi pocnu da skacu - ali niko tu ne misli da se Albanac moze prepoznati po tome da li skace ili ne skace niti je nekome cilj da se vidi ko je "####": prosto jedni treniraju silu a drugi skacu da ih ne bi tukli. Ovo isto rade crveni u SAD***.

Problem sa siledzijskom strategijom je u tome sto je svaki javni cin odbijanja poslusnostu za nju opasan (i to ne sam po sebi, nego zato sto ga ostali vide, a jos vise zato sto ostali vide druge ljude koji vide to isto, itd...zato, recimo, komunisti kad se dokopaju vlasti moraju da streljaju zbog "nenarodnih" grafita za javom zidu), zato i jeste ovolika histerija oko svakog disonantnog glasa ma koliko meritum stvari bio zanemarljiv (da je npr samo jedan od tih ljudi u Njujorku glasao protiv izmestanja spomenika digla bi se dzeva da bi na kraju verovatno ostao bez posla)...a, usotalom, zato i jeste bio ovoliki lelek oko izbora Trampa, jer im je u tom velicanstvenom cinu polovina amerikanaca pokazalo srednji prst i odbilo da skace, a ne mogu im nista jer je glasanje anonimno...



*** evo jutros bas citam poslednji primer toga: When the Twitter Mob Came for Me
https://www.wsj.com/...r-me-1524234850


Zašto je komično na ovom forumu reći "možda sam pogrešio" kada se suština učenja u tome ogleda? Taj članak kao i sve ostalo na wikipediji nije prošao peer review, i delo je laika a ne medicinskih stručnjaka. Uostalom mišljenje tvoje ili ikoga drugog sa ovog foruma ko nije moderator malo mi je bitno, jer sam ovde da se prozezam i da mi vreme prođe, kao što je verujem i većini članova. Kome je komično što sam koristio izvor koji sam koristio i odbijam dalju diskusiju slobodno neka se smeje.
  • 0

#14627 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 21 April 2018 - 17:28

Pa dobro, proci ce i ovo, nije nista strasno. Sta bi tek bilo da su republikanci izgubili uz pomoc "strane sile", to bi tek bio show - bombardovali bi RT. 

Mislim treba da se ceka dok se Mueller-ova istraga zavrsi.

ok, ajde da pogledamo tu teoriju o gubljenju uz pomoc "strane sile".

Da li je Hilari svojevoljno odlucila da drzi mail na kome je razmenjivala drzavne tajne na privatnom kompjuteru a ne zvanicnom vladinom serveru?WikiLeaks je i prethodno dobijao poverljive informacije o tada vladajucoj administraciji i objavljivao.

Hilari je svojevoljno odlucila da zadrzi Humu u svojoj kampanji iako joj je receno da bolje da se povuce zbog skandala.

Hilari je bila deo Obamine administracije koju su Americki glasaci krivili za razna razocarenja.

 

Dosta vise o tome kako je Hilari izgubila zbog ruskih trolova, Hilari nije imala sanse da dobije, sticaj okolnosti je da je Tramp bio na drugoj strani. Tako je isto svojevremeno Al Gore izgubio - zato sto je bio deo administracije koju su ljudi hteli da zamene.


  • 0

#14628 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 April 2018 - 18:05

Jedina logicka implikacija ovog stava jeste da ruski botovi nisu cinjenica -- sto je nazalost duboko netacno. Ovih dana vidim da deluju po UK sajtovima samo tako, a kakva je situacija drugde mogu da zamislim...

 

Jedina logichka implikacija tvog stava je "ako kanish pobjediti, ne smijesh izgubiti"!

 

Rusija, zemlja koja je "zaduzila" IT svet sa jednim osrednjim anti-virus softverom, znachi qrac od ovce, pobedjuje Ameriku koja moze i da ih iskljuchi iz www mreze, ako im se prohte, pobedjuje i "osvaja svet" sa svojim tupavim botovima!!!

 

Jel Tako? Pa dobro, onda tako i treba da bude. Uvek su nesposobni gubili, ne treba nishta menjati  :wicked: .

 

Meni je samo rebus kako si se ti upecao na tako jeftinu udicu.


Edited by Denis Jasharevic, 21 April 2018 - 18:20.

  • 0

#14629 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 21 April 2018 - 18:23

ok, ajde da pogledamo tu teoriju o gubljenju uz pomoc "strane sile".

Da li je Hilari svojevoljno odlucila da drzi mail na kome je razmenjivala drzavne tajne na privatnom kompjuteru a ne zvanicnom vladinom serveru?WikiLeaks je i prethodno dobijao poverljive informacije o tada vladajucoj administraciji i objavljivao.

Hilari je svojevoljno odlucila da zadrzi Humu u svojoj kampanji iako joj je receno da bolje da se povuce zbog skandala.

Hilari je bila deo Obamine administracije koju su Americki glasaci krivili za razna razocarenja.

 

Dosta vise o tome kako je Hilari izgubila zbog ruskih trolova, Hilari nije imala sanse da dobije, sticaj okolnosti je da je Tramp bio na drugoj strani. Tako je isto svojevremeno Al Gore izgubio - zato sto je bio deo administracije koju su ljudi hteli da zamene.

 

Ja uopste ne pricam o Hilari, ona je izgubila big time, iako je imala vise glasova. Amerika je rekla svoje, ali ni Trampa ne vole od kad je postao predsednik tako mnogo, low rating -sad. 

Sve vise se navikavam na njega, jbg mozda na sledecim izborima treba da pobedi neko jos ludji, sa jos vecim lovackim pricama. :) who knows.

Ako North Korea zakopa nuklearnu sekiru - odma za Nobela.


  • 0

#14630 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 21 April 2018 - 18:34

Ameriku koja moze i da ih iskljuchi iz www mreze, ako im se prohte,

 

Ne moze.


  • 0

#14631 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 April 2018 - 19:04

Ne moze.

 

Onda je tebi vreme da postanesh Putkov savetnik za Internet :rotflmao: , jer njegov trenutni savetnik smatra da moze ......... I to veoma lako, na prekidach  :lol+:

 

Captureruss.PNG?raw=1

 

 

 

Inache, za ostale, US Government moze svakog trenutka preko ICANN narediti da se izbrishe kompletni .ru domen ............  :wicked: tj. uchini nepristupachan svetu i obratno.

 

Kazu da postoje i mnogo elegantniji nachini  :wicked: .......... sakriveni u Cisco i Microsoft hard/soft/verima.


Edited by Denis Jasharevic, 21 April 2018 - 20:29.

  • 2

#14632 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 21 April 2018 - 21:04

Onda je tebi vreme da postanesh Putkov savetnik za Internet :rotflmao: , jer njegov trenutni savetnik smatra da moze ......... I to veoma lako, na prekidach  :lol+:

 

Captureruss.PNG?raw=1

 

Inache, za ostale, US Government moze svakog trenutka preko ICANN narediti da se izbrishe kompletni .ru domen ............  :wicked: tj. uchini nepristupachan svetu i obratno.

 

Kazu da postoje i mnogo elegantniji nachini  :wicked: .......... sakriveni u Cisco i Microsoft hard/soft/verima.

 

Taj je kojeg si tu stavio je jednako tako glupander kao i ti. Ne mozes iskljuciti Rusiju sa Interneta niti izbrisati .ru domen bez rasturanja citavog Interneta, a to znaci da Internet vise ne postoji, u zamjenu mozes praviti neku drugu mrezu, ali ne ovakav Internet kakav danas postoji.

 

Rusija vec nekoliko godina vodi kampanju da dobije DNS servere na svojoj teritoriji, ali to ni njima nista ne znaci, jer svi DNS serveri moraju biti sinhronizovani ili Internet vise ne postoji. Tako da od toga prave politicko pitanje bez utemeljenja u tehnickom dijelu. Rekoh, jednako glupanderi bas tako kao sto si i ti. Isto tako USA ne moze izvrsiti pritisak preko ICANNa jer, rekoh, ako i promjenis podatke na jednom DNS serveru, npr, izbrises ali cak i hipoteticki da to uradis, samo si svojim korisnicima iskljucio mogucnost da koriste te domene (IP brojevi ostaju i moze im se pristupiti), sa druge strane, pri tome svaki korisnik vrlo jednostavno na svom kompjuteru moze promjeniti koji ce DNS da koristi. U zadnje vrijeme se dosta koristi Googlov DNS koji je bas kao i sam Google u privatnom vlasnistvu, znaci nije cak ni jedan od zvanicnih.

 

Pri tome i ja mogu da napravim svoj DNS sa svim domenima u bazi podataka i da pustim da ga koristi ko god hoce, pri tome i da ukljucim  i one koje je neko na tamo nekom serveru izbrsao.

 

I da bi bilo jasno sta je DNS -  Domain name system => tu ti pise samo da je npr. www.google.com na sljedecem IP broju: 216.58.209.174 ili da je www.b92.net na sljedecem IP broju: 91.222.6.36, ukucaj neki od ovih brojeva u browser i dobit ces te sajtove. Slicno se desilo kad su takvi glupaderi kao ti brisali Wikileaks iz DNSa, pa iz nekih dijelova svijeta je domen radio, nije izvrsena sinhronizacija, a iz svih dijelova svijeta je radio ako ukucas IP broj, cak ga je i Google u pretragama izbacivao po IP broju, sto je bilo posebno smijesno. :lol+:

 

To sto pises o necemu "sakrivenom u Cisco i Microsoft hard/soft/verima." je na nivou SF filmova i neiskljucujem mogucnost da Hollywood i snimi tako neki film, ali je od realnosti jako udaljeno. BTW, je l' znas da Google koji vjerovatno ima najkomplikovaniju mrezu servera i rutera ne koristi nista od Cisco i/ili Microsoft proizvoda?

 

Inace, Internet je nastao kao odgovor na zahtjev o stvaranju komunikacionog sistema u slucaju nuklearnog rata, tako da te tvoje narkomanske fatamorgane ni iz bliza ne odgovaraju realnosti, jer je sam Internet u stanju prenjeti innformacije cak i eto, u slucaju samog nuklearnog rata a kamo li izdrzati napad naduvanih alt-rajhista.

 

Dakle da rezimiram, ne mozes otkaciti Rusiju sa Interneta.


Edited by Atreid, 21 April 2018 - 21:09.

  • 0

#14633 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 April 2018 - 21:45

Taj je kojeg si tu stavio je jednako tako glupander kao i ti. 

 

  :s_w: ....... ma nisam ni sumnjao da si ti jedan sveCki eksperAt.

 

Za ostale ........ Rusija se od 2015. godine sprema za iskljuchenje, kazu pre mesec dana da su spremni za taj izazov ........ kao i sa sankcijama pretpostavljam  :rotflmao: ..... napravice lepshi i stariji Dubrovnik ​ internet!

 

https://www.reuters....t-idUSKBN1GH2I7


  • 1

#14634 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 21 April 2018 - 21:47

Jedina logichka implikacija tvog stava je "ako kanish pobjediti, ne smijesh izgubiti"!

Rusija, zemlja koja je "zaduzila" IT svet sa jednim osrednjim anti-virus softverom, znachi qrac od ovce, pobedjuje Ameriku koja moze i da ih iskljuchi iz www mreze, ako im se prohte, pobedjuje i "osvaja svet" sa svojim tupavim botovima!!!

Jel Tako? Pa dobro, onda tako i treba da bude. Uvek su nesposobni gubili, ne treba nishta menjati :wicked: .

Meni je samo rebus kako si se ti upecao na tako jeftinu udicu.


Pa upravo Zapadni mediji bruje o ruskom cyber- atak!? Oni sami sire tu paniku. Valjda postoje i validni razlozi za to.

Edited by darth bane, 21 April 2018 - 21:50.

  • 0

#14635 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 21 April 2018 - 21:52

https://www.reuters....t-idUSKBN1GH2I7

 

Ruski glupanderi sire paniku jednako kao i vi alt-rajhisti sto sirite paniku. Pri tome i vi kao i oni, isti ste glupanderi bez osnovnog tehnickog obrazovanja.


  • 0

#14636 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 21 April 2018 - 21:57

Ruski glupanderi sire paniku jednako kao i vi alt-rajhisti sto sirite paniku. Pri tome i vi kao i oni, isti ste glupanderi bez osnovnog tehnickog obrazovanja.

 

Ma sve smo razumeli, ne morash vishe da se pravdash ....... 


  • 1

#14637 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 April 2018 - 00:39

Jasno da mu na toj sahrani nije mesto (u društvu drugih predsednika USA). http://rs.n1info.com...arbare-Bus.html
  • 0

#14638 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 April 2018 - 03:00

Jasno da mu na toj sahrani nije mesto (u društvu drugih predsednika USA). http://rs.n1info.com...arbare-Bus.html

Bez glupih insinuacija - to je uobicajen protokol, ako nisi znao. Predsednik ne dolazi da ne bi pravio nepotrebni security risk. 


  • 3

#14639 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 April 2018 - 03:11

...

 

Pa vidis da bi neki da traze i potvrdu o 'moralno-politickoj podobnosti' i za sahranu.

;)

 

...


  • 1

#14640 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 22 April 2018 - 04:32

...

 

Pa vidis da bi neki da traze i potvrdu o 'moralno-politickoj podobnosti' i za sahranu.

;)

 

...

Glupost i nepoznavanje protokola. Predsednik ne prisustvuje jer putuje sa jako velikim obezbedjenjem - uglavnom salje predstavnika (najcesce VP), u ovom slucaju kao izraz najveceg postovanja sahrani je kao predstavnik trenutnog predsednika prisustvovala Melanija.

To je bio slucaj sa N. Reagan kada je sahrani prusustvovala M. Obama.

 

Jedini slucaj u sahrani bivse prve dama u zadnjih 4 dekade da znam je Klinton, koji je pristvovao sahrani Jacky O. Ali to je vec razumljiv presedan posto je Jacky O. bila legenda, bez ulaska u opravdanost takvog presedana.

 

To nije mesto da se trazi potvrda o moralno-politickoj podobnosti 

 

Edit: moja greska nije u zadnjih 4 dekade nego barem pet. POTUS ide na sahranu, najbilizih prijatelja ili najvisih drzavnika kad je obezbedjenje opravdano.

 

Nisam pogledala da li je Karter bio tamo, mozda mu zdravlje ne opravdava prisustvo, ali bi bilo ocekivano.


Edited by angelia, 22 April 2018 - 05:27.

  • 0