Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#13501 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 February 2018 - 03:59

...

 

... jasno, pa da onda bude maloletni pijani terorista, kako lepo rece tvoja instruktorka. 

... nego, hajde, OK, ako ti je HS suvise mnogo, sta cemo onda sa Sandy Hook-om? Jel i to samo "decija igra"? Da li bi, kako vidim predlazu neke konzervativne legende, trebalo naoruzati i elementary school children, da bi se "branila"?

... ili su mozda, kao sto rece jedan od Trampovih omiljenih "informatora", Alex Jones, to u Sandy Hooku bili sve glumci?

attachicon.gif635854190773881145-Newtown.jpg

 

 

Zar ije vise pita bilo receno da se ne kace decije slike, zarad jeftinih politickih poena.

To je vise nego jadno, da neko ko se predstavlja kao naucnik, dopusta sebi takve bedne eskapade!

Fuj!

 

Izgleda si ti ovde najveci glumac.

I to mnogo los!

:yucky:

 

...


  • 2

#13502 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 21 February 2018 - 06:50

...

Samo da znas da sam ja obrisao moj odgovor na tvoj post.

 

 

.


  • 0

#13503 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 21 February 2018 - 07:30

...
sudeci po istrazivanju non-profit Crime Prevention Research Centre-a?
...

 
Ne mogu da verujem da si toliko nekritican da navodis ovu budaletinu John Lott-a, coveka poznatog po falsifikovanju istrazivanja, coveka koji je pod imenom Mary Rosh, kao navodni student Johna Lott-a objavljivao komentare u kojima je hvalio Johna Lott-a (tj. samog sebe) kao argument za bilo sta. I dok ga ovo prvo diskvalifikuje iz bilo kakvog razgovora o statistici i procentima, ovo potonje je potvrda kvalifikacije "budaletina".
 
Obaska sto ne zna elementarnu matematiku - u periodu od 2005 - 2015 (po njegovim kriterijumima) u USA je bilo 25 masovnih zlocina, u EU 19 a u celoj Evropi 25. Kad to svedes na milion stanovnika (opet prema njegovim podatcima) dodjes do toga da USA ima duplo vecu stopu (0.78 USA, 0.38 EU i 0.32 Evropa), a ne, kako on kaze, priblizno istu kao Evropa.
 
Lista intelektualnih podlosti kojima se ovaj covek sluzi da bi pogurao svoj ideoloski stav je ogromna, nisam ni stigao do kraja - umorio sam se citajuci ... tako da molim te, ako nameravas da advokatises slobodno nosenje oruzja, bar se potrudi i nadji nekog autora koji ima trunku integriteta ...
 
Evo ti primer malo ozbiljnije statisticke analize: A second look at the statistics of mass shootings ... verovatnoca da USA nema problem masovnih zlocina je ... 1.5947e-10

 

Koliko je besmisleno svoditi broj incidenata na stopu prema milion stanovnika mozes videti ovde ... male zemlje sa malim brojem incidenata izbijaju na celo liste jer drasticno odsupaju od "regression towards the mean",  odnosno, statisticki su nestabilni, ekstremni rezultati koji nam ne govore nista o pojavi koju istrazujemo ... istrazivanje koje interpretira rezultate na nacin na koji to radi John Lott je statisticki neispravno ...

 

Mada, moram da priznam da me je ovaj tvoj "non-profit" atribut doista nasmejao :)


Edited by Hromi Daba, 21 February 2018 - 07:44.

  • 1

#13504 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 February 2018 - 07:56

...

 

 

Dobro, jedni ga hvale, drugi kude - so?

Izgleda da je moda muljanja rasirena ne samo medju politicarima.

;)

 

...


  • 0

#13505 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 21 February 2018 - 08:05

...

 

 

Dobro, jedni ga hvale, drugi kude - so?

Izgleda da je moda muljanja rasirena ne samo medju politicarima.

;)

 

...

 

Pa nista, stopa masovnih ubistava u USA je nekoliko puta veca nego u Evropi, a ne priblizno ista ...


  • 0

#13506 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 February 2018 - 08:33

...

 

Zavisi od primenjene statisticke metode. U jednom slucaju jeste, u drugom - nije.

To je samo statistika.

Znas ono - 'pokriva kao bikini'.

;) 

 

Ima u toj tabeli raznih stvari, no pogledaj ovaj klip - u koju 'statistiku' spada ovaj idiJot sto je uhvatio policajca za nogu? Jel i on 'zrtva nasilne pucnjave'?

:ajme:

 

 

...


  • 0

#13507 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 21 February 2018 - 14:07

Evo Trump je banovao "KUNDAKOVE", miroljuBci zadovoljni?

Potpisao covek sve u 16.5

Pa nece se na tome stati. Danas ima meeting sa decom u Washington-u, pa posle 14-tog marta National School Walk out - i veliki protest 24-tog marta. Do tada ce se i donekle kristalizovati namera demokrata - kako oni vide promene u zakonu.


  • 0

#13508 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 21 February 2018 - 15:28

Ja se nalazim u situaciji po prvi put u zivotu da i sam razmishljam kako ne bi bilo loshe da imam neku cevku kuci   :D jer ove za koje sam glasao I navijao ceo svoj zivot vishe ne samo da ne mogu da razumem shta prichaju vec ih se ..... iskreno ...... plashim. Tek shto sam savladao engleski :rotflmao: a evo antiFa-falasimiti ga menjaju da ga ni AngloSaksoni vishe ne razumeju ......... a kamoli ja balkanjeros.

 

 

 

To je odgovorio kada je devojka gnjavila sa 10 minutnim pitanjem. On je ustvari bio i protiv promene "sons' to "us" u himni - mozda je zato tako i reagovao. Polse je rekao da je bio "bad joke". Nije sad da ja branim njega - ti si dao njemu glas ne ja.  :D


  • 0

#13509 Hromi Daba

Hromi Daba
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 21 February 2018 - 16:02

...

 

Zavisi od primenjene statisticke metode. U jednom slucaju jeste, u drugom - nije.

To je samo statistika.

...

 

Ne bih imao nista protiv da je ovo prvo statisticka metoda, ali nije ... to je samo statisticki kreacionizam ...


  • 0

#13510 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 February 2018 - 16:05

...

 

Stap je o dva kraja.

;)

 

...


  • 0

#13511 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 21 February 2018 - 16:42

pa i flat earth-ovci su na jednom kraju stapa :)


  • 0

#13512 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 21 February 2018 - 18:21

More than two dozen Senate Republicans are urging President Trump to re-engage in Trans-Pacific Partnership (TPP) negotiations.

The 25 GOP lawmakers sent a letter to Trump on Friday saying they support his recent comments that he may consider U.S. participation if the 11-nation Asia-Pacific pact is improved.

“We encourage you to work aggressively to secure reforms that would allow the United States to join the agreement,” the senators wrote.

The Republican letter, which was released on Wednesday, was sent the same day Commerce Secretary Wilbur Ross made public two reports on steel and aluminum that provided Trump with several recommendations, including steep tariffs and strict quotas.

“Increased economic engagement with the 11 nations currently in TPP has the potential to substantially improve the competitiveness of U.S. businesses, support millions of U.S. jobs, increase U.S. exports, increase wages, fully unleash America's energy potential and benefit consumers,” wrote the lawmakers, including Senate Finance Committee Chairman Orrin Hatch of Utah, whose panel oversees trade issues.


  • 0

#13513 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 21 February 2018 - 20:11

 

.

 

Denise nemam nameru da stajem na neciju stranu u sporu ako spora ima, u problemu ako problema uopste ima u USA. Da li prosecan amerikanac treba da se plasi terorizma ili nestabilnog suseda i treba li uopste da se neceg plasi nemam pojma.

Hoce li nesto menjati sto se oruzja tice resice u trouglu politika tradicija interesne grupe.
 
 
 
 
Nije mi jasno kako neko koje rodjen u evropi moze da "kupi" ovakvu statistiku, kako moze prosecan amerikanac sasvim je jasno.
 
Osnivac CPRC je prof John Lott autor knjige "more guns less crime" , sto ga naravno ne cini obavezno pristrasnim kao uostalom ni clanak u wall streetu koji ga povezuje sa Olin Foundation.
 
CPRC sam odredjuje na prvi pogled jasno metodologiju i kriterijume :
 
Mass public shootings – defined as four or more people killed in a public place, and not in the course of committing another crime, and not involving struggles over sovereignty.  The focus on excluding shootings that do not involve other crimes (e.g., gang fights or robberies)
 
Screen-Shot-2017-11-01-at-Wednesday-Nove
 
 
 
 
 
Na stranu to sto bi statistika ukupnog gun violence bila porazavajuca za ameriku, cak i to sto je predstavljeno ovde izaziva neka pitanja:
 
 
 
- Kako je ono sto se desava iza privatnih taraba u nekoj VELIKOJ IVANCI u nekoj shithole Srbiji vise "public place" od kampa  i sume americi, Tennessee colony rampage gde je ubijeno sest ljudi nije predmet statisticke obrade.
 
- Kako su kucni obracuni u Kanjizi, Italiji itd, mass shooting a 2015 tyron shooting sa sedam mrtvih nije.
 
- Medjutim vrhunac licemerja je predstavljanje terostickog napada, prakticno rata u Parizu i slucaja HEBDO  od strane islamske drzave kao predmeta statistike, cak i da se popije s velikom case vode, 130 ljudi  u Parizu nisu svi ubijeni u pucnjavi vec i u bombaskim napadima.
 
 
Ova dva slucaja su JEDNA TRECINA svih masovnih ubistava predstavljenih u evropi, ali cak ni to autorima nije dovoljno da uvrste i Texas bikers shooting sa devet mrtvih.
Ovih nekoliko slucaja koje sam naveo iz amerike su svi iz 2015 god i oni su samo deo desetina drugih ne uvrstenih u statistiku. 
 
Ovo su samo neke stvari iz clanka CPRC, dalje nije ni potrebno
 
Kuriozitet je i cinjenica da ono sto je dovelo Albaniju,Makedoniju ,Svajcarsku i Finsku su albanske ubice... U Makedoniji je to bilo ubistvo nekoliko pripadnika makedonske nacionalnosti, U Finskoj je to bio ilegalni imigrant sa kosova, trazen zbog trgovine belim robljem, a u Svajjcarskoj azilant takodje sa kosova.
 
.

 

 

Denis je ovo video od Bohumila, koji je kacio istu tablicu.

 

Koliko se secam, bizgov/NRA lobista koji je tablicu napravio je ugurao Rusiju, Švajcarsku, i Norvešku u EU da bi ispalo kako je EU gora od Amerike --- samo što mu se opet nije uklopilo, bemumater, pa je prosto slagao nadajući se da niko neće da proveri.

 

Već sam citirao dva članka po kojima je u Americi u mass shooting incidentima ubijeno oko 400 ljudi, a u Evropi (sa sve Rusijom) 50tak.

 

https://www.vice.com...-europe-in-2016

 

https://www.vice.com...-europe-in-2016


  • 1

#13514 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 21 February 2018 - 20:57

...

 

Bemimmater - ala su ga vickasto 'udidili'!

;)

 

...


  • 0

#13515 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 21 February 2018 - 21:25

 

Rekao sam kratko i jasno da vecina zagovornika arsenala oruzja koje se drzi kod kuce zeli da ubije, a da se izvuce nekaznjeno, 

To je tek budalastina.  Oni drze oruzje kod kuce zato sto zakon u vecini drzava jasno i glasno kaze - ko ti provali u kucu, pucaj! Pa ako ga i ubijes, neces biti kriv. 

 

To je veoma daleko od tvoje konstrukcije da "zele da ubiju bez posledica". Moze ceo zivot da im prodje a da im se zelja ne ispuni jer im niko nije provalio u kucu kada su bili kod kuce. I sta onda? Dzabe kupovali onoliko oruzje, dzabe izgarali u zelji da nekaznjeno ubiju i.... nista. 


  • 0