Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#13186 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 February 2018 - 20:28

Spoiler

Ne vidim problem da se jedan dio poreza koji placam odvaja na socijalne slucajeve i spreman sam prihvatiti da jedan dio njih to zloupotrebljava ali kaznjavati sve koji su na socijalnoj pomoci tako sto ce ih se tretirati kao niza bica/idiote/muljatore/ovisnike mi jednostavno nije prihvatljivo.

Pogresno ovde diskutujemo, ja sam veliki pristalica da svako, a u US je to moguce izvesti, ima minimalanprihod od nikih $10k-15k i da drustvo stime zavrsi posao oko sirotinje, medjutim to tesko da moze da prodje. Bar jos uvek. Ne mislim da su food stamps bilo kakav zgoditak za needy people, vec samo povecavaju mogucnost manipulacija. Hranu koju bi dobili u kutiji, mogu da pojedu, ako prodaju, nece previse zaraditi.

Na zalost mi najvise mozemo da diskutujemo oko socijalnih problema, ali to ovde nije tema. 

 

Cinjenica je da Trump radi neke stvari koje trenutno mnogi zele tako da rese. Videcemo.


  • 1

#13187 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 14 February 2018 - 20:29

Amerika i Engleska bice zemlja proleterska!
  • 1

#13188 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 February 2018 - 21:23

Amerika i Engleska bice zemlja proleterska!

A Svajcarska i Kanada zemlje udruzenog rada!  :lol+:


  • 1

#13189 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 14 February 2018 - 21:33

Nisu nikakve spekulacije, apsolutno sve intelligence sluzbe u USA, na celu vecine kojih su Republikanci, su to potvrdile. Nema ni najmanje sumnje oko toga - sem ako ne verujes i da je Zemlja ravna i da vakcine izazivaju autizam.

Verovanje u ravnu zemlju je deo kulture i tradicije mnogih naroda i covecanstva uopste hiljadama godina. Ako prihvatimo da je zemlja okrugla, dolazimo u problem ukoliko bismo smo osporili teoriju gravitacije. Kako objasniti namagnetisanost ljudi i zivotinja za zemlju ako nema gravitacije? I kako dokazati da je zemlja okrugla ako nismo bili u svemiru. Mozemo verovati zvanicnoj verziji o Nilu Amstrongu koji je otisao na mesec ili o psu Lajki. Drugih dokaza nema. Ja mislim da dok ljudi ne dobiju mogucnost komercijalnih putovanja u svemir treba staviti i teoriju o loptasto-elipsastoj zemlji i teoriju o divu Atlasu koji drzi zemlju na ramenima kao ravnopravne.
  • 0

#13190 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 February 2018 - 21:37

Verovanje u ravnu zemlju je deo kulture i tradicije mnogih naroda i covecanstva uopste hiljadama godina. Ako prihvatimo da je zemlja okrugla, dolazimo u problem ukoliko bismo smo osporili teoriju gravitacije. Kako objasniti namagnetisanost ljudi i zivotinja za zemlju ako nema gravitacije? I kako dokazati da je zemlja okrugla ako nismo bili u svemiru. Mozemo verovati zvanicnoj verziji o Nilu Amstrongu koji je otisao na mesec ili o psu Lajki. Drugih dokaza nema. Ja mislim da dok ljudi ne dobiju mogucnost komercijalnih putovanja u svemir treba staviti i teoriju o loptasto-elipsastoj zemlji i teoriju o divu Atlasu koji drzi zemlju na ramenima kao ravnopravne.

Ja sam isto misljenja da Lajka nije pas nego covek. Zemlja je pljosnata, i po njoj se krece jedna beskonacna traka, zbog toga nocu pada mrak, a danju je dan.


  • 0

#13191 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 14 February 2018 - 21:44

Ja sam isto misljenja da Lajka nije pas nego covek. Zemlja je pljosnata, i po njoj se krece jedna beskonacna traka, zbog toga nocu pada mrak, a danju je dan.

Teorija gravitacije, tj. verovanje da zemlja svojom gravitacionom silom privlaci sve objekte na njoj nije objasnila kako to da se okeani ne prosipaju u svemir. Pogotovu bi na donjem delu okrugle zemlje okeani trebalo da se cede u svemir. Gledao sam to na youtube. Imaju emisije o tome sa gomilom argumenata i dokaza.
  • 0

#13192 boxcube

boxcube
  • Members
  • 598 posts

Posted 14 February 2018 - 21:44

Verovanje u ravnu zemlju je deo kulture i tradicije mnogih naroda i covecanstva uopste hiljadama godina. Ako prihvatimo da je zemlja okrugla, dolazimo u problem ukoliko bismo smo osporili teoriju gravitacije. Kako objasniti namagnetisanost ljudi i zivotinja za zemlju ako nema gravitacije? I kako dokazati da je zemlja okrugla ako nismo bili u svemiru. Mozemo verovati zvanicnoj verziji o Nilu Amstrongu koji je otisao na mesec ili o psu Lajki. Drugih dokaza nema. Ja mislim da dok ljudi ne dobiju mogucnost komercijalnih putovanja u svemir treba staviti i teoriju o loptasto-elipsastoj zemlji i teoriju o divu Atlasu koji drzi zemlju na ramenima kao ravnopravne.

 

 Kako verovati jedni drugima kad mnogih pojedinci poput tebe ne znaju znacenja reci kojima se sluze?!


  • 0

#13193 Mali Medved

Mali Medved
  • Members
  • 913 posts

Posted 14 February 2018 - 21:51

Teorija gravitacije, tj. verovanje da zemlja svojom gravitacionom silom privlaci sve objekte na njoj nije objasnila kako to da se okeani ne prosipaju u svemir. Pogotovu bi na donjem delu okrugle zemlje okeani trebalo da se cede u svemir. Gledao sam to na youtube. Imaju emisije o tome sa gomilom argumenata i dokaza.

 

Ili se mnogo kvalitetno zajebavaš, ili si teška debilčina. Čini mi se da je ovo prvo, ali nekako nisam siguran.


  • 0

#13194 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 14 February 2018 - 21:52

Kako verovati jedni drugima kad mnogih pojedinci poput tebe ne znaju znacenja reci kojima se sluze?!

https://m.youtube.co...h?v=8s18dQOb9gM
  • 0

#13195 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 14 February 2018 - 21:54

Pogresno ovde diskutujemo, ja sam veliki pristalica da svako, a u US je to moguce izvesti, ima minimalanprihod od nikih $10k-15k i da drustvo stime zavrsi posao oko sirotinje, medjutim to tesko da moze da prodje. Bar jos uvek. Ne mislim da su food stamps bilo kakav zgoditak za needy people, vec samo povecavaju mogucnost manipulacija. Hranu koju bi dobili u kutiji, mogu da pojedu, ako prodaju, nece previse zaraditi.

Na zalost mi najvise mozemo da diskutujemo oko socijalnih problema, ali to ovde nije tema. 

 

Cinjenica je da Trump radi neke stvari koje trenutno mnogi zele tako da rese. Videcemo.

 

Ako vec postoji socijalni program i tvoji tax dolari idu na to, da li si ti radije da sto vise tog novca ide onima kojima je namijenjen ili da se od toga placaju razne kompanije koje broje novac, stampaju bonove ili pakuju kutije sa hranom za ugrozene? Nekada je recimo od 1$ za socijalu islo $0.70, nakon stampanja bonova je poskupilo, pa svega $0.55 dodje do onih kojima je namijenjeno, a kad pocnu da kupuju brasno i ulje za tvoj dolar, onda ce mozda $0.30 doci do onoga na socijali. Ti i dalje placas iste pare, samo sada je ovaj siromah, koji je do skoro primao $1000 mjesecno, spao na $300, pa ce te u svojoj mizeriji, zveknuti ciglom u tintaru da ti uzme novcanik. A ti ni kriv ni duzan, sve uredno placas.

 

Mislim da se o tome radi. Uzdravlje. :)


  • 1

#13196 Jonnhy Clash

Jonnhy Clash
  • Banned
  • 311 posts

Posted 14 February 2018 - 21:58

https://www.tfes.org
  • 0

#13197 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 February 2018 - 22:29

 Ne znam ko se još okoristio bonovima za hranu? Treba da te je sramota.

Pa ti ionako malo sta znas o US, ali ti to ne smeta da komentarises. Treba da te je sramota sto ne znas ni da diskutujes a da ne kopas po tudjem privatnom zivotu. Sigurna sam da ja doprinosim tom brilijatnom sistemu kao i socijalnim davanjima - vise od tebe  :D Nego nemam pojma sto se toliko brines za US, kad je tako losa. Meni je super, a ja nisam izuzetak.


  • 1

#13198 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 14 February 2018 - 23:27

@ mel
Prvo, neko ko je zaista siromasan, pa valjda mu je hrana najveci prioritet? Hrana, tj. zadovoljavanje osnovnih bioloskih prohteva je na listi pririteta po Maslowljevoj (a i drugim) teoriji.
Drugo, ovo oko saradnje sa Rusima: pa nije li bolje da saradjuju, dve najvece nuklerne sile, nego da ne saradjuju? Jeli bolje da medjusobno ratuju?
  • 0

#13199 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 14 February 2018 - 23:28


Ne znam ko se još okoristio bonovima za hranu? Treba da te je sramota.


Pa ti ionako malo sta znas o US, ali ti to ne smeta da komentarises. Treba da te je sramota sto ne znas ni da diskutujes a da ne kopas po tudjem privatnom zivotu. Sigurna sam da ja doprinosim tom brilijatnom sistemu kao i socijalnim davanjima - vise od tebe 😀 Nego nemam pojma sto se toliko brines za US, kad je tako losa. Meni je super, a ja nisam izuzetak.


Lepo je to yossarian objasnio koliko je to oko sirotinjske mafije sa bonovima za hranu bitno pitanje. Sledeći put kada budeš htela da izneseš argument koji potvrđuje ono što zastupaš prvo pročitaj to što postuješ a ne da automatski sa google- a c/p sve što ima veze s tim.
Drugo, nije sramota nešto ne znati. Zato sam na ovoj temi da bih bolje upoznao USA, zemlju koju visoko cenim zbog svoje raznolikosti i ambicija ljudi koji žive i rade u njoj. Zemlja čiju otvorenost za sve različitosti ozbiljno ugrožava onaj tupeisani klovn čije stavove braniš na ovom forumu.
Sramota je zastupati stav da se ukine pomoć u hrani ljudima koji su na ivici životne egzistencije i pri tome tvrditi da je sistem briljantan (još nisam čuo od tebe gde postoje te nesavršenosti ali iskreno ni ne očekujem bilo šta smisleno da pročitam zato što ti živiš u svom svetu, daleko od realnosti).

P.S. I naravno da se od tebe nikada neće čuti za pucnjave, kao ova sa Floride u srednjoj školi gde ima žrtava i desetine povređenih. Tebi je taj militarizam nebitno pitanje, bitniji su ti bonovi za hranu ljudi na rubu egzistencije. Sramota.

Edited by melankolic, 14 February 2018 - 23:43.

  • 0

#13200 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 15 February 2018 - 00:49

Ljudi su na rubu egzistencije zato sto mnogi od njih nece da rade! Nece bre da rade!
  • 2