Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#13156 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 February 2018 - 09:26

...

 

... Tramp kao da je isao na neki balkanjeroski politikantski crash course ... nije ni cudo sto mu odredjene kategorije biraca ushiceno tapsu ...

 

 

Nije ni cudno sto odredjene kategorije visprenih vukojebinaca lako prepoznaju 'balkanjeroski politikantski crach course'.

To sve iskustveno.

;)

 

PS.

Treba sacekati da DT objavi svoje 'tax returns' - sve ovo ostalo je mrsomudjenje i gubljenje vremena na isprazno moralizatorstvo rekla-kazala 'belosveckih' ogovarusa.

 

...


Edited by Kinik, 14 February 2018 - 09:29.

  • 0

#13157 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 14 February 2018 - 09:31

Kinezi ce sada da sjebu dolar ?!


Edited by darth bane, 14 February 2018 - 09:31.

  • 0

#13158 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 February 2018 - 09:48

...

 

Nece.

Time bi shebali i sebe.

 

Uopste, nejasna mi je ta pomama / seirenje da $ propadne.

Razumljivo je kod onih koji ga nikada nisu videli / imali, ali ovi drugi ...

:ajme:

 

...


Edited by Kinik, 14 February 2018 - 09:49.

  • 1

#13159 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 14 February 2018 - 10:54

...

 

Nece.

Time bi shebali i sebe.

 

Uopste, nejasna mi je ta pomama / seirenje da $ propadne.

Razumljivo je kod onih koji ga nikada nisu videli / imali, ali ovi drugi ...

:ajme:

 

...

Nije pomama ,,, vec planiraju da uvedu "petro-yuan" tj. da se nafta placa u yuanima umesto u dolarima.


  • 0

#13160 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 14 February 2018 - 11:10

Ovakva Amerika je ono sto ljudi zele da vide:

Medjutim, takva Amerika je  proslost. It's gone with the wind


  • 0

#13161 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 14 February 2018 - 11:16

Pazi sad ovo. Trump administracija rekla da ce umesto "food stamps" da daju "food boxes", a drustvo to posmatra kao uvredu.

Ovde se tako lepo slazem s'njime. Nikada nikome nisam dao novac, sta vise, kad ih povedem da im platim rucak, drustvo se razbezi.

Uvredljivo! trt 'leba bez motike.

 

Hm, slicno su napravili i u UK. Decenijama su Daily Mail i slicni guzobrisi, bacali ljagu na sve koji primaju bilo kakvu socijalnu pomoc, pa je ostatak drustva to poceo prihvatati zdravo za gotovo sto se na kraju odrazilo i na government policy. Poceli su zakidati benefite, kako nezaposlenima, tako i invalidima i ti ljudi su bukvalno preko noci ostajali bez icega. Broj beskucnika se u zadnjih 10ak godina utrostrucio, a broj samoubistava medju invalidima koji primaju socijalnu pomoc je nezapamcen. 

 

Decenijama su Daily Mail i slicni guzobrisi svakodnevno pisali o 'benefit scroungers' koji uzivaju u nevidjenim luxuzima na racun vrijednog tax payera, koji takav zivot moze da sanja. Realnost ne ipak nesto drugacija. Postoje ljudi koji primaju te benefite na kvarnjaka svakako, samo sto su takvi u debeloj manjini. Ogromnoj vecini (95%+) tih sto primaju socijalnu pomoc, ta socijalna pomoc je neophodna da bi kako - tako prezivjeli i ne zasluzuju da ih se tretira kao nezahvalnu stoku. Koga vise interesuje ova problematika, neka pogleda film I, Daniel Blake, reziser je Danny Boyle, lik koji je rezirao Trainspotting i jos neke filmove. 

 

Sto se tice prodaje food stamps u USA, mene to ne bi toliko zabrinjavalo. Mislim da je bolje i jeftinije dati novac kao socijalnu pomoc nego food stamps ili hranu iz najmanje dva razloga. Prvi, vazniji razlog je sto ce onaj koji primi novac donositi vlastitu odluku kako ce taj novac potrositi. U slucaju da osoba na socijanoj pomoci ima interview za posao i treba da plati gradski transport, to moze samo za novac, ne i za markicu za hranu ili kilom secera. Mnogi zato i prodaju food stamps, da bi mogli priustiti stvari koje im drugacije nisu dostupne. Kad nekome na socijali das malo novca kojim raspolaze vlastitom voljom, dajes mu i osjecaj neke normalnosti i lakse je izaci iz toga kada covjek nije totalno dehumaniziran. Zato se food stamp i prodaju, a prodavace se i te kutije sa hranom i meni nije jasno kako ljudi ne vide da to nije nikakvo rjesenje i da odobravanjem ovakvih stvari postaju saucesnici u dehumaniziranju dijela populacije, svojih sugradjana i komsija koji nisu imali isto srece kao i oni. Drugi razlog je sto je drzavi jeftinije da daje novac, umjesto da placa nekoga da printa markice ili da nabavlja hranu i dijeli. Uopste nema druge logike osim cistog zla i zelje da se onome koje dole, da ostane dole. I jos usput da ga se sutne u vugla.

 

Izvinjavam se na duzini posta, za tl;dr digest: Lako je biti supak kad imas primanja od $100,000 godisnje.

 

:)


Edited by Honey Badger, 14 February 2018 - 11:17.

  • 8

#13162 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 February 2018 - 11:26

...

 

... vec planiraju da uvedu "petro-yuan" tj. da se nafta placa u yuanima umesto u dolarima ...

 

Mogu oni da planiraju sta god hoce.

Nego sta ce sa americkim drzavnim hartijama od vredosti koje poseduju?

Da preko njih prestampaju crveni natpis 'yuan'?

:lol+:

 

Btw, Kina valjda js uvek nije isplatila stetu vlasnicima njenih starih hartija od vrednosti.

I uopste, kako ti to zamisljas da se za naftu placa yuanom, ako imas dve strane u trgovini, a jedna nece?

Nije valjda da se svet jagmi za 'kinesku naftu'?

;)

 

... takva Amerika je  proslost. It's gone with the wind

 

Kako se ono kaze - hvala bogu, nije proslost.

A filmici samo sluze da raspale mastu i naprave dobar prihod.

 

Pa necemo valjda sada svi da platimo plasticnu operaciju i ukosimo oci?

:rotflmao: 

 

...


  • 2

#13163 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 14 February 2018 - 11:30

Lista: https://www.thefire....ee-speech-2018/


Edited by blond, 14 February 2018 - 11:30.

  • 0

#13164 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 14 February 2018 - 11:31

...

 

 

Mogu oni da planiraju sta god hoce.

Nego sta ce sa americkim drzavnim hartijama od vredosti koje poseduju?

Da preko njih prestampaju crveni natpis 'yuan'?

:lol+:

 

Btw, Kina valjda js uvek nije isplatila stetu vlasnicima njenih starih hartija od vrednosti.

I uopste, kako ti to zamisljas da se za naftu placa yuanom, ako imas dve strane u trgovini, a jedna nece?

Nije valjda da se svet jagmi za 'kinesku naftu'?

;)

 

 

Kako se ono kaze - hvala bogu, nije proslost.

A filmici samo sluze da raspale mastu i naprave dobar prihod.

 

Pa necemo valjda sada svi da platimo plasticnu operaciju i ukosimo oci?

:rotflmao:

 

...

Ne znam, Kinik, nisam pametan, ali tako pise ovde:

https://oilprice.com...Petro-Yuan.html


  • 0

#13165 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 14 February 2018 - 13:26


Pazi sad ovo. Trump administracija rekla da ce umesto "food stamps" da daju "food boxes", a drustvo to posmatra kao uvredu.
Ovde se tako lepo slazem s'njime. Nikada nikome nisam dao novac, sta vise, kad ih povedem da im platim rucak, drustvo se razbezi.
Uvredljivo! trt 'leba bez motike.


Upravo sam videla vest, i potpuno se slazem, umesto sto dobijaju food stamps, koje posle preprodaju, ko je stvarno na granici ekonomske sirotinje, daj im hranu, a ne markice, da posle kupe Iphone. Kad mi na semaforu pridje onaj sa "begging for food" samo mu ponudi senvic, i videces reakciju.
 
 
 


A sta oni koji dobijaju food stamps mogu sa tim osim da uzmu hranu?
 
Pritom, totalno je debilno odredjivati sta ce ko da jede. Ali ako je to Tramp rekao... pa super, jos jedna u nizu njegovih budalastina. Nista novo... 


Ti stvarno ne znas sta se desava sa food stamps? Malo grubo ali ovako to radi, prijave low income, dobiju food stamps, onda ih prodaju na sivom trzistu 60-80 cents on a dollar. Kupuje srednja klasa jer dobije popust na hranu od 20-40%. 


Imaš dokaze za te tvrdnje ili pričaš napamet?
  • 0

#13166 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 14 February 2018 - 14:10

...

 

:ajme:

 

'alles klar herr kommissar?'

 

 

...


  • 1

#13167 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 14 February 2018 - 15:33

Imaš dokaze za te tvrdnje ili pričaš napamet?

https://www.usda.gov...s/foodstamp.PDF

 

http://www.fox29.com...n-fraud-problem

 

http://www.chicagotr...0819-story.html

 

https://www.fns.usda...what-snap-fraud

 

https://thelawdictio...od-stamp-fraud/

 

 

Ostalo znas valjda da se snadjes sam i potrazis. To je poznat problem i prica se o njemu pre Trampa.


  • 1

#13168 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 February 2018 - 16:06

Hm, slicno su napravili i u UK. Decenijama su Daily Mail i slicni guzobrisi, bacali ljagu na sve koji primaju bilo kakvu socijalnu pomoc, pa je ostatak drustva to poceo prihvatati zdravo za gotovo sto se na kraju odrazilo i na government policy. Poceli su zakidati benefite, kako nezaposlenima, tako i invalidima i ti ljudi su bukvalno preko noci ostajali bez icega. Broj beskucnika se u zadnjih 10ak godina utrostrucio, a broj samoubistava medju invalidima koji primaju socijalnu pomoc je nezapamcen. 

 

Decenijama su Daily Mail i slicni guzobrisi svakodnevno pisali o 'benefit scroungers' koji uzivaju u nevidjenim luxuzima na racun vrijednog tax payera, koji takav zivot moze da sanja. Realnost ne ipak nesto drugacija. Postoje ljudi koji primaju te benefite na kvarnjaka svakako, samo sto su takvi u debeloj manjini. Ogromnoj vecini (95%+) tih sto primaju socijalnu pomoc, ta socijalna pomoc je neophodna da bi kako - tako prezivjeli i ne zasluzuju da ih se tretira kao nezahvalnu stoku. Koga vise interesuje ova problematika, neka pogleda film I, Daniel Blake, reziser je Danny Boyle, lik koji je rezirao Trainspotting i jos neke filmove. 

 

Sto se tice prodaje food stamps u USA, mene to ne bi toliko zabrinjavalo. Mislim da je bolje i jeftinije dati novac kao socijalnu pomoc nego food stamps ili hranu iz najmanje dva razloga. Prvi, vazniji razlog je sto ce onaj koji primi novac donositi vlastitu odluku kako ce taj novac potrositi. U slucaju da osoba na socijanoj pomoci ima interview za posao i treba da plati gradski transport, to moze samo za novac, ne i za markicu za hranu ili kilom secera. Mnogi zato i prodaju food stamps, da bi mogli priustiti stvari koje im drugacije nisu dostupne. Kad nekome na socijali das malo novca kojim raspolaze vlastitom voljom, dajes mu i osjecaj neke normalnosti i lakse je izaci iz toga kada covjek nije totalno dehumaniziran. Zato se food stamp i prodaju, a prodavace se i te kutije sa hranom i meni nije jasno kako ljudi ne vide da to nije nikakvo rjesenje i da odobravanjem ovakvih stvari postaju saucesnici u dehumaniziranju dijela populacije, svojih sugradjana i komsija koji nisu imali isto srece kao i oni. Drugi razlog je sto je drzavi jeftinije da daje novac, umjesto da placa nekoga da printa markice ili da nabavlja hranu i dijeli. Uopste nema druge logike osim cistog zla i zelje da se onome koje dole, da ostane dole. I jos usput da ga se sutne u vugla.

 

Izvinjavam se na duzini posta, za tl;dr digest: Lako je biti supak kad imas primanja od $100,000 godisnje.

 

:)

Bold upravo ukazuje na ono sto sam i ja rekao. Bonovi "food stamps", nista ne cine. Kutije s'hranom mi vise imaju smisla od takica. Najbolje bi bilo dati im pare, pa neka odluce sta ce s'njima, ali nemoj da mi se zale, kako je kutiju teze primiti od tackica. 


  • 1

#13169 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 14 February 2018 - 16:15

Bold upravo ukazuje na ono sto sam i ja rekao. Bonovi "food stamps", nista ne cine. Kutije s'hranom mi vise imaju smisla od takica. Najbolje bi bilo dati im pare, pa neka odluce sta ce s'njima, ali nemoj da mi se zale, kako je kutiju teze primiti od tackica. 

 

Pa ne bas... 

 

 

Nikada nikome nisam dao novac, sta vise, kad ih povedem da im platim rucak, drustvo se razbezi.

Uvredljivo! trt 'leba bez motike.

 

Veoma jasno si izrazio animozitet. 


Edited by babyW, 14 February 2018 - 16:16.

  • 0

#13170 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 14 February 2018 - 16:21

Pa ne bas... 

 

 

Veoma jasno si izrazio animozitet. 

okay.

Vidim da su prioriteti bitni:

1. Boxes;

2. Pare;

3. tacke.

 

Nadam se da sam razjasnio. 


  • 0