Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#13126 DerWish

DerWish
  • Members
  • 62 posts

Posted 12 February 2018 - 14:40

 

A o tim izuzecima odlučuje ko? https://en.wikipedia.../Freedom_Caucus ?

 

 

A koje je njegovo oboljenje ako ga ima pa ne treba da ga smatramo patetičnim - iako je ipak "možda patetičan"?


 

Starost. Jedna stvar koju cemo sigurno svi doziveti, i bolje da je ne ismejavamo.

 

 

 

Starost? Nisam bas siguran da cemo je svi doziveti kako je krenulo sa chajniz houksovima, gloubal worminzima i ostalim leminzima. Ali to ce mozda gos`n POTUSA bolje da nam objasni.  :twak:  :rotflmao:


  • 0

#13127 DerWish

DerWish
  • Members
  • 62 posts

Posted 12 February 2018 - 14:43

...

 

A sto vas nekolicina - tako mladih / lepih / pametnih / sposobnih i perspektivnih ne skoknete do te vusrane USofA i jednom zauvek sredite te 'oluje / poplave i pozare'?

 

Posramite tog lika i posaljete nam selfije posle uspesno zavrsenog posla.

:lol+:

 

attachicon.gifvatrogasni selfi.jpg

 

...

Pa ne mozemo: ako je to bozja kazna za chajniz houksove, gloubal worminze i ostale leminze, ko smo mi tu da se mesamo?  :twak:  :rotflmao:


  • 0

#13128 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 12 February 2018 - 15:00

Pa ne mozemo: ako je to bozja kazna za chajniz houksove, gloubal worminze i ostale leminze, ko smo mi tu da se mesamo?  :twak:  :rotflmao:

 

Konstantno trolujes i obesmisljavas gde god se pojavis. Zapravo, to je jedino sto radis. 

Prosli put je bio ban od 10 dana; ovaj put 20 dana moderatorskog odobravanja postova. 


  • 4

#13129 slavisa063

slavisa063
  • Members
  • 1,994 posts

Posted 12 February 2018 - 15:15

Bez obzira da li je neko javna licnost ili ne, ja nisam pobornik vredjanja. To sto se Trump podsmeva to je njegov problem, to govori dosta o njemu, ali ne bi trebali "mi" da se spustamo na njegov nivo. Isto to vazi i za Hilari, dok npr Obama je bio "podoban" pa nije bilo nikakve dreke oko njega. 


  • 3

#13130 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 February 2018 - 17:17

...

 

Vise puta se ovde raspravljalo oko istih stvari: da je neko neciji 'bot', da neko 'nije deo civilizovanog sveta, pa ga tako treba tretirati', da su USofA ne ono sto zaista jesu, nego bi trebale da budu neka fantazija - mila nekolicini 'aktivictickih' 4umasa sa konstantnim nedefinisanim svrbezom, a oni bi bili toliko zenerozni da bi cak i 'cestitali americkom narodu'. Ali ne ako svojim izborom 'pravi stetu, jer pogresni pogresno glasaju' i jos Trampa podrzavaju 'punog srca'.
;)

Pre svega niko ne moze biti siguran da je neko neciji 'bot', pa jos i placen (?). To je sVrBski traditional 'sumnjivo_lice', tj. spekulacije / ucitavanja koja nicim ne mogu biti dokazana i koja samo odrazavaju zbrkani pristup velikom svetu izvan palanke.
 
Glas za Trampa je isto toliko legitiman koliko glas protiv njega, a onaj ko izgubi - slobodno neka se ljuti do narednih izbora.
No, postoji nesto sto se zove uzrok i posledice, kao i politicka odgovornost. Kada se budalas Obama onako neukusno i bez ijednog konkretnog dela producirao i pravio tombolu od obecanja, to je bila sveopsta pomama. Neki su umislili da je nastupilo 'demokratursko cartstvo zemaljsko'! Kako su osinuli o obalu kada je neslavno zavrsio!
:rotflmao:

Oni koji su glasali - koristili su se svojim demokratskim pravom, pa makar bili a_dzonsovi ili demokraturska magarad. A sama ideja da se obavezno mora 'pravilno glasati', jer ce upravo ta 'pravilnost' doneti sveopstu demokratizaciju / blagostanje / srecu - je nesnosna, sirupasta drljavina demokraturskih djaka iz resavske skole, ali na nivou skojevskog, lokalnog prigodnog recitala.

Sve se nesto pitam - a kako to do sada zagovornici tih 'blistavih ideja' nisu ispunili svoja obecanja? Sta ih je sprecilo?
Mozda to sto 'demokraturci' tu stvar nisu podrzali 'punog srca'?
B-)

Citam neke likove koji kazu - u obilju svakojakih informacija, gde se ni upuceniji ne snalaze preterano, ocekivati od 'malog coveka / obicnog glasaca' da sve razume i da se odrekne svoje egzistencije / porodice / posla - u ime nekih teoretskih postavki za koje niko ne moze sa sigurnoscu da kaze da ce se ostvariti / doneti dobrobit - vise je nego iluzorno i nalik totalitarnom mahnitanju, kada mnogi laprdavci-parolasi zagovaraju 'sibanje kljuseta istorije'.
Nikada to nista nije dalo.

No, mora se priznati da je birokratska masinerija demokraturske obmane i lazi jedno vreme bila dobro podmazana (parama rulje / plebsa) - no zaribala u poslednji cas. Dovoljno je bilo da DT kaze 'Ne!' oko dve stvari, pa da spadnu blistave odore i uvidi se da je u pitanju samo laz, jagma za novcem i elementarno zaglupljivanje biracke mase kojoj se hiperprodukcijom levacke PC legislative poturao virtuelni privid 'zemaljskog raja'.

Tipa - odjednom ce svi biti jednaki & zadovoljeni u svakom pogledu; svaki vukojebinac ce imati pravo da stavi veto na svaki aspekt americke unutrasnje & spoljne politike; niko zhemsko celjade nece pogledati 'onako', vec samo kao 'drugaricu u borbi'; sve ce starletice & 'celebritije' od prve dobijati super uloge i nagrade u izobilju, 'drustvo' ce biti apsolutno ravnopravno i prema pameti, i genderu, i manjinskim sklonostima / pravima, i pravu na abortus, pa i promeni spola u oba pravca i nazad; prava zivotinja ce se izjednaciti sa pravima coveka ... sta sam ono jos propustio?
0:)

I onda je zavesa pala.
Dosao 'sumar' i rasterao sve u tri lepe PM.
:lol:

...


  • 2

#13131 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 12 February 2018 - 20:42

U cetvrtak - ceo dan, i oni i parada, napravili guzvu ceo dan. A sto pitas/

 

Zato što se to desilo samo dva puta, i to oba puta nakon pobede američke vojske: prvi put nakon WWII a drugi put nakon Zalivskog rata.

Nije mi poznato da je američka vojska pod zapovedništvom Trumpa ostvarila neku senzacionalnu pobedu kojom je okončan neki sukob da bi se organizovala vojna parada.

Da podsetim, u demokratskim državama vojne parade se održavaju u znak sećanja na neku značajnu istorijsku pobedu dok se samo u diktaturama održavaju na zahtev vođe. USA nije autokratska država ali Trump jeste autokratska ličnost poput onog severnokorejskog manijaka i ruskog autokrate.


  • 0

#13132 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 12 February 2018 - 21:30

 

 

A ko odlucuje na koga se primenjuju  posebna pravila?Ja recimo sve ljude tretiram jednako, za svaki slucaj, da ne pogresim u proceni.

 

Ti ljudi se svojim delovanjem iskljucuju iz pristojnog drustva. Pripadnici pristojnog drustva to samo prime k znanju, tako to ide obicno.

 

Mogu se alt-rightovci, nacisti i fasisti tretirati kao sto se tretira pristojan svet, ali to povlaci odredjene posledice ako istovremeno hoces da budes deo pristojnog drustva.


Edited by McLeod, 12 February 2018 - 21:31.

  • 1

#13133 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 February 2018 - 02:04

Zato što se to desilo samo dva puta, i to oba puta nakon pobede američke vojske: prvi put nakon WWII a drugi put nakon Zalivskog rata.

Nije mi poznato da je američka vojska pod zapovedništvom Trumpa ostvarila neku senzacionalnu pobedu kojom je okončan neki sukob da bi se organizovala vojna parada.

Da podsetim, u demokratskim državama vojne parade se održavaju u znak sećanja na neku značajnu istorijsku pobedu dok se samo u diktaturama održavaju na zahtev vođe. USA nije autokratska država ali Trump jeste autokratska ličnost poput onog severnokorejskog manijaka i ruskog autokrate.

Nisam upoznata sa Trampovim "zahtevom", malo sam bila zauzeta a i koga briga, mi nesto ovde malo-malo pa imamo neku paradu, iskreno zabole me da li zeli da uvede neku vojnu paradu, koliko se secam ima Arlington i slicno. Imam osecaj da i ti zivis u zabludi kao i Tramp, da on nesto hoce i eto to se desi. Ono kako je u pocetku reagovao sa "ali-ja-sam-predsednik", sad nakon nekoliko njegovih "zahteva" koji su bili stopirani, poceo je da radi ono sto svaki predsednik radi u istoriji US, lobira, pregovara, gura neke politicke agende. 

 

Brilijatnost US sistema, koji je napravljen da kontrolise vlast. Ima taj sistem manjkavosti, ali nema sanse da nekom da apsolutnu vlast. Ako i dobije paradu, bice to zato sto je za gradjane jos jedna prilika za kokice i hot-dog


  • 1

#13134 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 13 February 2018 - 02:24

Ti ljudi se svojim delovanjem iskljucuju iz pristojnog drustva. Pripadnici pristojnog drustva to samo prime k znanju, tako to ide obicno.

 

Mogu se alt-rightovci, nacisti i fasisti tretirati kao sto se tretira pristojan svet, ali to povlaci odredjene posledice ako istovremeno hoces da budes deo pristojnog drustva.

Definicija pristojnog drustva je malo problematicna. Generalno kroz istoriju pristojno drustvo je ono sto vecina prihvata, a ne ono sto ja ili ti kao pojedinci vidimo kao pristojno.

 

"Pristojno drustvo" je svojevremeno smatralo da ako si pripadnik LGTB zajednice, treba da budes iskljucen iz "pristojnog drustva". Hvala lepo, ja za mene licno odlucujem sta mi je pristojno drustvo. Sve dok imam slobodu da odlucujem sta je meni pristojno, a naravno ogranicavam moju slobodu tamo gde pocinje tvoj nos, ja sam ok.


  • 3

#13135 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 February 2018 - 04:22

...

 

... a naravno ogranicavam moju slobodu tamo gde pocinje tvoj nos ... 

 

Attached File  pinokiJo.jpg   32.17KB   2 downloads

 

I to je upitno, ima mnogo raznih 'pinokiJa' sa poduzom njonjom koju turaju u tudje stvari!

Kao, oni bi da odredjuju sta je 'pristojno' a sta ne.

:-1: 

Kad god pogledas neko istorijsko iskustvo, ili danasnje stanje takvih 'policajaca duha' - sve ti je jasno.

Ko je taj i prema kojim merilima ce da odredjuje / namece 'pristojnost'?

 

To obicno zavrsi u nekom obliku 'mutaween' - religijskih 'mutavaca-tupadzija' koji sprovode zastrasivanje i teror prema svima ko ne postuje njihovu ideologiju. Takav degenerisani ideoloski pristup se gajio i u socijalizmu, pa je to propalo, izuzev nekih pomijara - no konvulzije i vlazni snovi jos uvek obuzimaju 'borce za progres / pravilno razmisljanje'. 

 

No, likovi su poprilicno 'plain', samo se nadaju da ce dosadnom drekom, floskulama i lepljenjem etiketa da se sakriju od RL ispod ideoloskog dronjavog & usmrdjenog jorganceta.

Nece.

 

Citali smo to kod Orwella u '1984.'

 

>> ... Via the "Thought Police", the Inner Party persecutes individualism and independent thinking, which are regarded as "thoughtcrimes".[4] ...

 

Lepo je rekao onaj lik - na kraju ce se fasisti proglasiti za 'antifasiste'.

A da 'braon-mrki' kao i 'crveni' mogu biti fasisti - to je istorijska cinjenica.

U ostalom - stvorili su jedni druge.

:wicked:

 

...


  • 0

#13136 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 13 February 2018 - 04:39

Zanimljiva filozofija "nice people":

teamwork-bring-on-new-member.png

 

To mu dodje kao neki fini "pristojni" ljudi, koji paze na svoje ponasanje i veoma su izbirljivi u svom ponasanju. Ti neki fini ljudi, sve rade so je onako po PC i ne zele da opterete svoju buducnost. Sad je veoma vazno proceniti sta je to sto je pristojno?

Secam se tamo negde 78-9 bio derbi zvezda-partizan, mislim da je zvezda pobedila i neki fini ljudi krenuli u proslavu. Dosli od marakane, presli slaviju poskidali trole sa svih trolejbuse u ulici marsala tita, a kod JDP-a napali autobus zastavama, valjda nije imao trolu. Razbili ga kao kantu. Sve bi bilo u redu da je imao trolu i bio u grupi tih finih trolejbusa, gde je dovoljno samo skinuti trolu i sva moc je tvoja.

Fini neki "pristojni ljudi"

:lol+:

Sve je pitanje kroz koju se prizmu gleda da bi neko bio pristojan "LJUD" :P


  • 1

#13137 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 13 February 2018 - 10:05

Definicija pristojnog drustva je malo problematicna. Generalno kroz istoriju pristojno drustvo je ono sto vecina prihvata, a ne ono sto ja ili ti kao pojedinci vidimo kao pristojno.

 

"Pristojno drustvo" je svojevremeno smatralo da ako si pripadnik LGTB zajednice, treba da budes iskljucen iz "pristojnog drustva". Hvala lepo, ja za mene licno odlucujem sta mi je pristojno drustvo. Sve dok imam slobodu da odlucujem sta je meni pristojno, a naravno ogranicavam moju slobodu tamo gde pocinje tvoj nos, ja sam ok.

 

Ne znam odakle ni da pocnem sa objasnjavanjem koliko je ovo iskrivljen pogled na stvarnost.

 

No, znam da ne vredi pa i necu. Imas pravo na svoje misljenje svakako, pa i ovako iskrivljeno i pogresno.


  • 0

#13138 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2018 - 12:29


Zato što se to desilo samo dva puta, i to oba puta nakon pobede američke vojske: prvi put nakon WWII a drugi put nakon Zalivskog rata.
Nije mi poznato da je američka vojska pod zapovedništvom Trumpa ostvarila neku senzacionalnu pobedu kojom je okončan neki sukob da bi se organizovala vojna parada.
Da podsetim, u demokratskim državama vojne parade se održavaju u znak sećanja na neku značajnu istorijsku pobedu dok se samo u diktaturama održavaju na zahtev vođe. USA nije autokratska država ali Trump jeste autokratska ličnost poput onog severnokorejskog manijaka i ruskog autokrate.


Nisam upoznata sa Trampovim "zahtevom", malo sam bila zauzeta a i koga briga, mi nesto ovde malo-malo pa imamo neku paradu, iskreno zabole me da li zeli da uvede neku vojnu paradu, koliko se secam ima Arlington i slicno. Imam osecaj da i ti zivis u zabludi kao i Tramp, da on nesto hoce i eto to se desi. Ono kako je u pocetku reagovao sa "ali-ja-sam-predsednik", sad nakon nekoliko njegovih "zahteva" koji su bili stopirani, poceo je da radi ono sto svaki predsednik radi u istoriji US, lobira, pregovara, gura neke politicke agende.

Brilijatnost US sistema, koji je napravljen da kontrolise vlast. Ima taj sistem manjkavosti, ali nema sanse da nekom da apsolutnu vlast. Ako i dobije paradu, bice to zato sto je za gradjane jos jedna prilika za kokice i hot-dog



To što si ti uvek koštunjavo zauzeta / neinformisana kada se spomene neka Trumpova glupost to je samo tvoj problem. Ja se ne oglašavam na temama kojima ne posvećujem moje slobodno vreme. Tako i ti- nisi ti merilo svih stvari. Ne moraš uvek da se javiš ako se prethodno nisi informisala o stvarima o kojima se priča.

Što se tiče parade, parada kao parada nije bitna. Vidiš kako ti površno posmatraš stvari. I parada u S. Koreji i Rusiji služi da se ljudi malo opuste, pregrizu nešto i uživaju u predstavi. Bitan je kontekst. Dakle, ako stoji činjenica da se od 1991. ne održavaju parade svih (!) oružanih snaga USA a da ih Trump sada pokreće kada on sam odlučuje da smanji angažman vojske čak i u Siriji, onda koju poruku on šalje građanina? Istu poruku kao i onaj psihopata iz SK i kgb picipevac iz Rusije- država stoji iza vas. U jednoj demokratskoj državi institucije i organizacije civilnog društva* stoje iza građana a ne (u mirnodopskim uslovima) vojska. Ima tu i taj detalj da se iz budžeta USA izdvojila dosad najveća suma novca- 700 milijardi $.
Kojim povodom ako je Trumpova ideja da se USA vojska u najmanjoj mogućoj meri angažuje u svetu, ostaje da se vidi.
Pretpostavljam za tako neke parade i širenje straha od nuklearnog napada SK. SK ostaje jedini saveznik Trumpa jer bi bez psihopate njegova politika bila ništavna.

* Istovremeno predano radi na tome da obaveštajne agencije i pravosudni sistem maksimalno dezavuiše.

P.S. Pri tome ne stoji to o “briljantnosti US sistema”. Treba samo pogledati svetske statistike vezano, recimo, za zdravstveni sistem ali i neke druge globalne uporedne analize (eto, sloboda informisanja gde je NOR na “briljantnom” prvom mestu a što se zdravstvene usluge tiče na 4.) pa videti da US sistem nije tako briljantan. Tebi možda u tvom svetu jeste ali daleko si ti od izvora informacija i života prosečnog Amerikanca da bi te se shvatilo ozbiljno.

Edited by melankolic, 13 February 2018 - 12:58.

  • 1

#13139 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 13 February 2018 - 12:37

...

 

Nesto mi se cini da bi bez angazovanja 4umskih aktivista, moralnih & intelektualnih gromada - 'politika DT bila nistavna'.

 

Ili, mozda, obratno?

:rotflmao:

 

...


Edited by Kinik, 13 February 2018 - 12:38.

  • 1

#13140 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 13 February 2018 - 12:48

Nešto mi se čini da nekima strojev korak i dalje odzvanja u glavi. Samo da nakače svoje “značkice” na sakoiće i da ih poljubi čika Trumpi u pametnu glavicu.

Edited by melankolic, 13 February 2018 - 12:52.

  • 0