Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#12991 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 January 2018 - 17:50

U svom anti-rasistichkom ludilu jedna rasa se osetila zapostavljenom i odbachenom ..... njegova rasa .... Xaxaxa .... Posle 20 godina glasanja za liberale na sva 3 nivoa vec sam zashiljio olovkicu da im probodem srce.

Inache za one koji ne znaju ko je on prepoznacete ga po traducionalnoj indijskoj odeci .... Shipu Ga Dzastineeeeee

 

Ne moras da opet pricas da ti smeta "anti-rasisticko ludilo".

 

Znamo.


  • 0

#12992 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 18 January 2018 - 18:42

Pa o cemu se ogleda ta obucenost za RL?! 

Ali, ono sto je neko skoro pomenuo: studije tehnickih disciplina su "preuzeli" Azijati. I mozda nesto dece iz istocne Evrope. Anglo-Saxons su uglavnom na: menadzment i finansije i tu i tamo IT. I ja bih bio da sam na njihovom mestu: zasto da se bakcem "tvrdom " mehanikom, kada mogu fino na management , zavrsavam "laganica" i jos budem 3x vise placen od inzenjera masinstva i sl.

Po tome sto ih kao deo skolskog gradiva uce kako da napisu CV, kako da idu na intervju za posao, sa kojim izazovima ce se susresti, kako da misle svojom glavom, cak i kako da uce. Ne pune im glavu teoretskim znanjem ili zastarelim gradivom zato sto nekom profesoru treba posao.


  • 0

#12993 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 18 January 2018 - 18:56

Rase ne postoje. Nazalost, rasista ima koliko hoces.

A ne vidim nikakav razlog zasto se ne bi oblacio u indijsku odecu, ako mu se dopada. To sigurno nema nikakve veze sa rasizmom niti sa nepostojecim rasama. Ne postoji cak ni nikakva "rasna odeca", kako ovde insinuiras.

A ako rejtinzi pokazuju da je u Kanadi rejting premijera nizak, ne znam zasto bih njima tacno vise verovao nego istrazivanjima koje pokazuju da je Trampov rejting najnizi za jednog prezidenta u istoriji istrazivanja javnog mnjenja. Nemam nista protiv da Dzastin izduva, samo da se to isto desi i narandzastom degeneriku.

Meni kazesh da rase ne postoje? Pa nisi mogao da nadjesh bolju osobu. Ukinimo ih, izbacimo iz svih drzavnih formulara, pollova, statistika, samo da jedan dan prozivim, a da ne budem zatrpan tim govnima. Samo to morash da objasnish retardiranom Dzastinu poshto on u najtolerantnijoj zemlji sveta non-stop drobi o rasama, a ne meni, ja upravo protiv toga protestujem.

Njemu se svidja pakistanska odeca ..... XAXAXA .....Schrodi, ne znash o chemu prichash. Pa to je najveci shminker medju 200 predsednika vlada na svetu danas. On i spava u Armani odelu.

Kad ga onomad uhvatishe da privatno sa porodicom letuje na privatnom ostrvu Age Khana kod Bahama i da koristi njegovu jahtu i helikopter kako je zaboravio da prijavi taj konflikt interesa kaze I'm sorry I didn't (report).Tek ce da ti bude sorry majmune.

Taj bi obukao i prsluk sa bombama samo da je sluchajno Bin Laden ziv i da moze da se ogrebe od njega za neki milion.

Ja ne mogu da utichem da se narandzasti skine, vidi to sa ovim nashim Amerikancima, ali cu ovog malog liberalchica da skenjam pa makar glasao za amfilohija radovica :).

Iznenadio bi se kako danas razmishljaju Kanadjani, ja se druzim sa mladim ljudima pa cu ti kasnije poslati par mojih dopiski sa njima. Svima je pun kufer.

Edited by Denis Jasharevic, 18 January 2018 - 20:36.

  • 1

#12994 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 18 January 2018 - 20:50

Inace, visok moralni kvalitet ljudi u USA je jos jednom potvrdjen novim istrazivanjem koje pokazuje da je podrska dreamers-ima preko 73%, cak natpolovicna i medju Republikancima koji visoko rangiraju immigration issues.  A takodje, za razliku od bannonovaca i slicnih govana, imaju i prosvetljen pogled na poreklo:

 

 

And by a margin of 76 percent to 16 percent they believe that an immigrant’s country of origin shouldn’t make a difference when it comes to coming to America.

 

Tako da ima razloga za optimizam da ovaj mrak trumpizma nece potrajati. 


Edited by Schrodinger, 18 January 2018 - 20:51.

  • 1

#12995 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 18 January 2018 - 21:05

Koliko je meni poznato, ti mitinzi se nisu odigravali na privatnom vlasnistvu -- bas suprotno od toga, dakle poenta politickog mitinga je obicno da se neko oglasi na javnom prostoru

Odigravali su se u nekim dvoranama koje se zakupljuju (moze se tacno naci u kojima, mada nema potrebe da teramo mak na konac), a zakupac ih nije unajmio da bi djilkosi dolazili da uraliju i prekidali govor. Cak i da je miting bio na gradskom trgu, te stvari u civilizovanom drustvu nisu prihvatljive, ne mozes da ometas tudji skup, ne mozes da vices "pozar!" u pozoristu - cak i ako se predstava odigrava na gradskom trgu.

Jos nesto, bez zle namere, zacehnuo sam se kad sam jutros procitao kako si zabrinut jer u Americi opada pismenost bas sad kad ti treba da objavis knjigu  :lol+:   (malo je podsetilo na Dejana Ilica kad je stalno u Pescaniku kukao kako drzava slabo otkupljuje knjige). No komiku na stranu, srecno sa knjigom, da dozivis uspes, pa i da se nesto zaradi, sto da ne, Americko trziste knjiga nosi skoro trecinu svetskog trzista, procentualnim udelom vise nego amricka ekonomija u svetskoj ekonomiji:

710-Rudi-BookMap-graphics-1-ftw-1-710x42

(mada pretpostavljam da se radi o strucnoj literaturi, sto ne znam bas koliko je isplativo, premda dosta naucnika u SAD pise i knjige za siru publiku i izgleda da ide ko halva...)


Edited by bohumilo, 18 January 2018 - 21:07.

  • 0

#12996 the dude

the dude
  • Members
  • 747 posts

Posted 19 January 2018 - 00:17

Kakva je situacija sa homlessima u Amerikama? :) Ja sam, na osnovu nekih emisija na National Geographicu, reportaza na raznim kanalima i jos nekih informacija iz raznoraznih izvora zaista stekao utisak da njihov broj nije zanemarljiv.
  • 0

#12997 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 00:32

Kakva je situacija sa homlessima u Amerikama? :) Ja sam, na osnovu nekih emisija na National Geographicu, reportaza na raznim kanalima i jos nekih informacija iz raznoraznih izvora zaista stekao utisak da njihov broj nije zanemarljiv.

To ti je tamo zivotni stil, stvar izbora, kao sto neko hoce da bude recimo panker!
  • 3

#12998 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 January 2018 - 01:20

Jos nesto, bez zle namere, zacehnuo sam se kad sam jutros procitao kako si zabrinut jer u Americi opada pismenost bas sad kad ti treba da objavis knjigu  :lol+:   (malo je podsetilo na Dejana Ilica kad je stalno u Pescaniku kukao kako drzava slabo otkupljuje knjige). No komiku na stranu,

Ti apsolutno dokazujes svoju zlu nameru, jer si namerno preskocio italiciziranu napomenu da je to receno ironicno. Dakle, posto ne sumnjam u tvoju pismenost, dozvolices da je jedina alternativa sumnja u tvoju dobronamernost. 


  • 0

#12999 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 08:04

Bez obzira da je ovaj tvoj propali pokusaj da budes duhovit, zasnovan samo na tvom puko izvrtanju onoga sto sam vrlo jasno gore napisao, moram da primetim da je rad u McDonald i KFC restoranu manje zaglupljuje nego besmisleno resetanje podataka i verglanje pesmica o  svetloj marksistickoj/nacionalinoj buducnosti.

Prvo i prvo, nisi me dobro razumeo: ne kazem ja da deca ne treba da rade, ja sam recimo brao visnje u osmogodisnjoj skoli, ali samo tokom letnjeg raspusta.Vec se pitam i cudim se, kada imaju vremena za ucenje ako toliko vremena provode radeci? Sto je samo po sebi jedan indikator da im te skole nisu preterano obimne i teske.

Drugo i drugo, matematika, fizika, mehanika ... se ne "bubaju", vec se mora razumeti princip i onda da se primene "klikeri" pri resavanju zadataka! Nisu profesori davali prelazne ocene samo ako su djaci znali napamet polinome ili definicije trigonometrijskih funkcija, nego ako imaju bar 2 tacno resena zadatka na pismenom!


  • 2

#13000 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 19 January 2018 - 10:00

Ti apsolutno dokazujes svoju zlu nameru, jer si namerno preskocio italiciziranu napomenu da je to receno ironicno. Dakle, posto ne sumnjam u tvoju pismenost, dozvolices da je jedina alternativa sumnja u tvoju dobronamernost.



Moja pogreska, citao sam taj post ujutru na brzaka, dijagonalno, a prethodni napisao uvece, bez proveravanja unazad. Mada, da budem sasvim posten, tu rec "ironicno" sam cak i primetio, ali nisam percipirao na sta se ona odnosila.
  • 0

#13001 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 10:15

Ti apsolutno dokazujes svoju zlu nameru, jer si namerno preskocio italiciziranu napomenu da je to receno ironicno. Dakle, posto ne sumnjam u tvoju pismenost, dozvolices da je jedina alternativa sumnja u tvoju dobronamernost. 

Tog coveka je Sv. Petar tresnuo mokrom carapom po glavi!


  • 0

#13002 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 January 2018 - 13:26

Moja pogreska, citao sam taj post ujutru na brzaka, dijagonalno, a prethodni napisao uvece, bez proveravanja unazad. Mada, da budem sasvim posten, tu rec "ironicno" sam cak i primetio, ali nisam percipirao na sta se ona odnosila.

Dobro, dobro, prihvatam (mada je poredjenje sa D. Ilicem bilo zbilja neprijatno), nisam ja neko zlopamtilo kao ovaj nas Bane  ;)  :lol+:


  • 0

#13003 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 January 2018 - 16:06

Prvo i prvo, nisi me dobro razumeo: ne kazem ja da deca ne treba da rade, ja sam recimo brao visnje u osmogodisnjoj skoli, ali samo tokom letnjeg raspusta.Vec se pitam i cudim se, kada imaju vremena za ucenje ako toliko vremena provode radeci? Sto je samo po sebi jedan indikator da im te skole nisu preterano obimne i teske.

Drugo i drugo, matematika, fizika, mehanika ... se ne "bubaju", vec se mora razumeti princip i onda da se primene "klikeri" pri resavanju zadataka! Nisu profesori davali prelazne ocene samo ako su djaci znali napamet polinome ili definicije trigonometrijskih funkcija, nego ako imaju bar 2 tacno resena zadatka na pismenom!

:rotflmao:

A u US profesori daju prelazne ocene na lepe oci. Provereno! Nisi u pravu!

:lol+:


  • 0

#13004 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 19 January 2018 - 18:38

:rotflmao:
A u US profesori daju prelazne ocene na lepe oci. Provereno! Nisi u pravu!
:lol+:

Podmeces! Nisam to rekao vec sam govorio o tezini gradiva.
  • 1

#13005 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 19 January 2018 - 20:16

Podmeces! Nisam to rekao vec sam govorio o tezini gradiva.

I tgezina gradiva je mnogo veca. Knjiga iz Algebre 1 ima 700 strana. Vidim da znanje meris po kolicini papira!. Ako cemo da primenimo tvoju meru, americki srednjoskolac da bi napravio visinu od 30cm, treba samo 6 knjiha a srpski minimum 18!

 

Daklem ne podmecem, nego ti ne znas mnogo o US obrazovanju!

 

 

Edit2:

Da ne pominjem knjige iz Computer Science, ili Caculusa, koje su preko 1500 strana. Demidovic i Bergman mogu da se izvine sto su bili veoma koncizni.


Edited by mrd, 19 January 2018 - 20:38.

  • 0