Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#10141 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 20 September 2017 - 20:25

Koliko je meni poznato AHA je imala policijsku zastitu u Holandiji i jedno vreme joj je holandska vlada placala zastitu i u USA, ali je to prestalo, a ona nikad nije imala americku policijsku zastitu. 

 

Inace su ta dva slucaja neuporediva. AHA je zaista hrabra zena i heroina borbe protiv ludila, dok je Navaz oportunista i politikant, koji bi ponovo okrenuo curak naopacke (kao sto je vec jednom uradio) i postao islamista, samo da dobije dobru ponudu. 

 

Okrenuo curak naopako posle pet godina zatvora u Egiptu, cini mi se, kakva je to dobijena ponuda?

 

Inace, vise puta mu je preceno smrcu i Skotland Jard je instalirao panik alarm u njegovoj kuci... kakav je to oportunista kad radi na svoj ustrb?


  • 1

#10142 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 20 September 2017 - 21:34

 

Special Counsel Robert Mueller's team is reaching back more than a decade in its investigation of Paul Manafort, a sign of the pressure Mueller is placing on President Donald Trump's former campaign chairman.

The FBI's warrant for a July search of Manafort's Alexandria, Virginia, home said the investigation centered on possible crimes committed as far back as January 2006, according to a source briefed on the investigation.
The broad time frame is the latest indication that Mueller's team is going well beyond Russian meddling during the campaign as part of its investigation of Trump campaign associates. Manafort, who has been the subject of an FBI investigation for three years, has emerged as a focal point for Mueller.
The search, an unusually hard-nosed tactic in a probe that centers on possible tax and financial crimes, began before dawn as Manafort and his wife lay in bed, according to sources briefed on the matter.
FBI agents entered with guns drawn and insisted on searching Kathleen Manafort for weapons, a standard part of FBI searches but a jarring event for the Manaforts, the sources said.
Mueller's team has warned Manafort that they are working to charge him with possible tax and financial crimes, the sources said, an indication the investigation could be in an advanced stage.
A spokesman for Manafort declined to comment.
Manafort has previously denied financial wrongdoing regarding his Ukraine-related payments, his bank accounts in offshore tax shelters, and his various real estate transactions over the years.
Justice Department prosecutors concluded last year that there wasn't enough evidence to bring charges against Manafort or any of the other US subjects in the Ukraine probe, according to sources briefed on the investigation. A spokesman for the special counsel declined to comment.
Mueller's team could be facing a deadline if they want to bring charges arising from older tax returns: The six-year statute of limitations for Manafort's taxes filed in 2011 expires October 15. They already may be too late for the years prior to 2011.
But the government could have more time depending on the exact nature of the charges that it wants to bring.
The period mentioned in the search warrant covers much of the decade that Manafort worked as a consultant for Ukraine's former ruling party. It's that work, which extended beyond the ouster of the president, Viktor Yanukovych, amid street protests in 2014, that prompted the FBI's interest in Manafort. Yanukovych's Party of Regions was accused of corruption and the FBI sought to learn whether the American consultants hired by the Ukrainian party, which also included Mercury LLC and the Podesta Group, were involved. The Justice Department probe also looked into whether the US firms violated the federal law that requires registration under the Foreign Agents Registration Act.
Mueller's office has subpoenaed reams of financial records from Manafort, in addition to the documents agents seized during the search, according to sources.
Investigators also have obtained Manafort's notes from the June 2016 meeting at Trump Tower with a Russian lawyer who promised to provide negative information on Hillary Clinton, the sources said.
Manafort, who attended with Donald Trump Jr. and Trump's son-in-law Jared Kushner, wrote notes on his phone during the meeting.
The notes portray a meeting largely focused on a Russian lawyer's complaints about investment fund manager William Browder and his role in pushing sanctions legislation to punish Russia. The Russian lawyer repeated claims that Browder made campaign donations to both parties as a way to pass a Russia sanctions law, according to sources briefed on the notes.
Manafort's lawyers also turned over a one-page document containing the notes to Congress, which is investigating as well.
The notes are disjointed, the sources who have seen them said, and appear to focus on Russia's frustration over a law passed in 2012 that led to frozen assets of powerful Russian officials.
Earlier news reports about the reference to political contributions in the notes have led to speculation that the meeting attended by Trump Jr., Manafort and Kushner included a request for donations.
But people who have seen the notes say the reference is to political contributions that the Russian lawyer alleged Browder made.

CNN's Marshall Cohen contributed to this report.

 

Već duže se posmatraju aktivnosti Manaforta ali ovaj put su se zaista namerili da otkriju sve aktivnosti kojima se bavi Manafort ali , moguće i njegov partner Roger Stone. Radilo se za diktatora Marcosa, rusku marionetu Yanukovicha ali su se pravili i dogovori sa Rusima oko izbora Trumpa za predsednika.


  • 0

#10143 kirovec

kirovec
  • Members
  • 1,135 posts

Posted 20 September 2017 - 23:54

 Na jednog megacara dodje barem par stotina idiota, sudeci po komentarima. Dok on sam i ne donosi bas porpavljanju te situacije samim tim sto istice demokratiju kao najsvestliju tacku Amerike sto sigurno nije tako bar ne u poredjenju sa idejom  liberalizma i republike.

 

Poenta videa je da Putin hoce da Ameri izgube poverenje u demokratiju, verovatno prizeljukuje i smenu Tramp pa onda nasilje Trampovaca i onda lepo moze svojima da kaze eto to vam je demokratija. Pa mi smo imali slican pokusaj blacenja demokratije skoro kroz pracenje desavanja u Makedoniji od strane rezimske ekipe.


Edited by kirovec, 20 September 2017 - 23:58.

  • 0

#10144 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 September 2017 - 23:58

Okrenuo curak naopako posle pet godina zatvora u Egiptu, cini mi se, kakva je to dobijena ponuda?

 

Inace, vise puta mu je preceno smrcu i Skotland Jard je instalirao panik alarm u njegovoj kuci... kakav je to oportunista kad radi na svoj ustrb?

Vidi, da je bio u zatvoru po nekom drugom osnovu, rasudjivao bi upravo suprotno, zar ne? Dakle, ljudi koji su bili u zatvoru kao lopovi, tesko ce po izlasku da nadju posao u banci, ex-silovatelja nema da rade po obdanistima ili ginekolosko-akuserskim klinikama, osudjeni za korupciju ne mogu da budu revizori ili sudije, itd. isl. E jedino kad si u zatvoru kao islamista, onda iz njega izadjes kao veliki borac protiv islamizma, liberal i slicno. Pa to moze, ako si bas naivan.

 

Pogledaj sta se desava kad izlazi iz zatvora. Odmah pocinje: nastavak studiranja (sa stipendijom!), nevladina organizacija, aktivizam, pozivi za predavanja, i kao vrhunac svega, dobija ponudu stranke da se kandiduje za poslanika. Really? Zaista mislis da je to normalan zivotni put? Hebote, hiljade ljudi ne mogu da nadju posao kao djubretari kad izadju iz zatvora, a on ladno takoreci preko noci postaje ekstremno dobro placeni kolumnista, pisac, aktivista, svedoci pred britanskim parlamentom i US Senatom. Covek je napisao autobiografiju 2012. godine, kad je imao 34 godine (!) -- svega ti, koliko tako mladih ljudi znas sa materijalom za debelu autobiografiju koja promptno postaje bestseler? Covek drzi predavanja na Sorboni, na skupstini Amnestija, u Marshallovom centru, drzi TED talkove, sve praveci se nevidjenim ekspertom -- jedino sto ne znamo sta ga tacno cini tako trazenim, posto uglavnom ponavlja gomilu frazetina, ali vazno je da je uvek "against religious profiling", uvek sve politicki korektno. On se ne usudjuje 10% od onoga sto Ayaan Hirsi Ali govori da prevali preko usana. Meni je on islamisticki Milli Vanilli -- cist politicko-obavestajni projekat za "mekanu" infiltraciju zbunjenih evropskih muslimana, sto je legitimno i ok, ali ga ne treba praviti nekakvim herojem.

 

Naravno da su pretnje smrcu koje je primio za svaku osudu, to niko ne spori. Ali svaki treci covek na politickoj sceni - a on je, kao poslanicki kandidat, politicar bez obzira koliko se prenemagao i pravio da nije - prima u nekom trenutku pretnje smrcu. To samo po sebi nije nikakva validacija vrednosti necijeg aktivizma. Pa primao je i Ceda Jovanovic ovde tolike pretnje smrcu, pa sta, ne treba zbog toga da kazem da mu je politika idiotska?


Edited by Schrodinger, 21 September 2017 - 00:05.

  • 1

#10145 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 21 September 2017 - 06:04

Vidi, da je bio u zatvoru po nekom drugom osnovu, rasudjivao bi upravo suprotno, zar ne? Dakle, ljudi koji su bili u zatvoru kao lopovi, tesko ce po izlasku da nadju posao u banci, ex-silovatelja nema da rade po obdanistima ili ginekolosko-akuserskim klinikama, osudjeni za korupciju ne mogu da budu revizori ili sudije, itd. isl. E jedino kad si u zatvoru kao islamista, onda iz njega izadjes kao veliki borac protiv islamizma, liberal i slicno. Pa to moze, ako si bas naivan.

 

Pogledaj sta se desava kad izlazi iz zatvora. Odmah pocinje: nastavak studiranja (sa stipendijom!), nevladina organizacija, aktivizam, pozivi za predavanja, i kao vrhunac svega, dobija ponudu stranke da se kandiduje za poslanika. Really? Zaista mislis da je to normalan zivotni put? Hebote, hiljade ljudi ne mogu da nadju posao kao djubretari kad izadju iz zatvora, a on ladno takoreci preko noci postaje ekstremno dobro placeni kolumnista, pisac, aktivista, svedoci pred britanskim parlamentom i US Senatom. Covek je napisao autobiografiju 2012. godine, kad je imao 34 godine (!) -- svega ti, koliko tako mladih ljudi znas sa materijalom za debelu autobiografiju koja promptno postaje bestseler? Covek drzi predavanja na Sorboni, na skupstini Amnestija, u Marshallovom centru, drzi TED talkove, sve praveci se nevidjenim ekspertom -- jedino sto ne znamo sta ga tacno cini tako trazenim, posto uglavnom ponavlja gomilu frazetina, ali vazno je da je uvek "against religious profiling", uvek sve politicki korektno. On se ne usudjuje 10% od onoga sto Ayaan Hirsi Ali govori da prevali preko usana. Meni je on islamisticki Milli Vanilli -- cist politicko-obavestajni projekat za "mekanu" infiltraciju zbunjenih evropskih muslimana, sto je legitimno i ok, ali ga ne treba praviti nekakvim herojem.

 

Naravno da su pretnje smrcu koje je primio za svaku osudu, to niko ne spori. Ali svaki treci covek na politickoj sceni - a on je, kao poslanicki kandidat, politicar bez obzira koliko se prenemagao i pravio da nije - prima u nekom trenutku pretnje smrcu. To samo po sebi nije nikakva validacija vrednosti necijeg aktivizma. Pa primao je i Ceda Jovanovic ovde tolike pretnje smrcu, pa sta, ne treba zbog toga da kazem da mu je politika idiotska?

Ukoliko je AHA standard koji Navaz mora da dosegne, onda si u pravu. Ne bih rekao da je sve sto kaze politicki korektno, on nema podrsku establismenta, posebno levicara, jer nije slika I prilika klasicnog 'ugrozenog' muslimana vec neko ko zagovara sekularizam I modernizaciju. Pretpostavljam da je ta nekorektnost jedan od razloga zbog koga je Sem Haris odlucio da zajedno napisu knjigu.

Ceda Jovanovic je primao pretnje smrcu u jednom periodu ali je to odavno prestalo, nesto kao 'one hit wonder', dok Navaz nastavlja svoju aktivnost uprkos opasnosti kojoj se izlaze. Tu se moje I tvoje poimanje oportuniste razilaze - za mene oportunizam neizostavno ukljucuje I sracunatost I delovanje iskljucivo u svoju korist a rizikovanje svog zivota to sigurno nije.

Ne smatram ga herojem, medjutim, smatram da osoba njegovih karakteristika zasluzuje paznju I podrsku.


  • 1

#10146 bohumilo

bohumilo
  • Members
  • 1,267 posts

Posted 22 September 2017 - 11:20

Koliko je meni poznato AHA je imala policijsku zastitu u Holandiji i jedno vreme joj je holandska vlada placala zastitu i u USA, ali je to prestalo, a ona nikad nije imala americku policijsku zastitu.

Ne mislim ja da ona ima zastitu samo zato sto je na crvendackim listama. To je bio samo primer kako intelektualno i moralno bankrotirana osovina marksizam-islamizam-ulicni fasizam u svom anticivilizacijskom jurisu ima zajednicku metu - nacelno vrednosti racionalizma, humanizma i prosvetiteljstva, koje su u ovom konkretnom slucaju personifikovane u gospodji Ajan H. Ali.

Edited by bohumilo, 22 September 2017 - 11:33.

  • 0

#10147 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 September 2017 - 12:35

Ne mislim ja da ona ima zastitu samo zato sto je na crvendackim listama. To je bio samo primer kako intelektualno i moralno bankrotirana osovina marksizam-islamizam-ulicni fasizam u svom anticivilizacijskom jurisu ima zajednicku metu - nacelno vrednosti racionalizma, humanizma i prosvetiteljstva, koje su u ovom konkretnom slucaju personifikovane u gospodji Ajan H. Ali.


Ovo je nazalost potpuno tachno! Komunistichki teroristi su se praktichno ujedinili sa islamskim. Kanadska Antifa koju chine sve sami perachi shofershajbni na semaforima, korisnici socijalne pomoci i mentalno oboleli su u velikoj akciji za uvodjenje sharija zakonodavstva u kanadski pravni sistem!!!

Najveci protivnici su im osim svih normalnih gradjana Kanade upravo muslimani Koji su pretrpeli stravichne zlochine od islamo-fashista u svojim zemljama, a koji su se nekako dochepali Kanade i slobode.

Antifa se mora unishtiti ne birajuci sredstva.
  • 1

#10148 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 September 2017 - 14:14

Ovo je nazalost potpuno tachno! Komunistichki teroristi su se praktichno ujedinili sa islamskim. Kanadska Antifa koju chine sve sami perachi shofershajbni na semaforima, korisnici socijalne pomoci i mentalno oboleli su u velikoj akciji za uvodjenje sharija zakonodavstva u kanadski pravni sistem!!!

Najveci protivnici su im osim svih normalnih gradjana Kanade upravo muslimani Koji su pretrpeli stravichne zlochine od islamo-fashista u svojim zemljama, a koji su se nekako dochepali Kanade i slobode.

Antifa se mora unishtiti ne birajuci sredstva.

 

A ko će da zaštiti pripadnike islamske zajednice (u USA, Kanadi, gde god)? Pripadnici belih nacionalista, KKK, neonacisti?

Ne znaš šta pričaš.


  • 0

#10149 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 September 2017 - 14:19

A ko će da zaštiti pripadnike islamske zajednice (u USA, Kanadi, gde god)? Pripadnici belih nacionalista, KKK, neonacisti?

Ne znaš šta pričaš.

 

Je l' to ucestali napadi na islamsku zajednicu u USA I Kanadi pa se Antifa angazovala da je zastiti posto policija nije u stanju da to uradi? 


  • 0

#10150 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 September 2017 - 14:25

Je l' to ucestali napadi na islamsku zajednicu u USA I Kanadi pa se Antifa angazovala da je zastiti posto policija nije u stanju da to uradi? 

 

Statistički, porastao je procenat nasilja nad pripadnicima te zajednice u USA. Imaš snimke na internetu gde obične ljude u prodavnici nekakvi alt- right anonimusi vređaju, a postoje i primeri fizičkog nasilja.

Ne mislim da Antifa treba da interveniše jer je to posao policije.

Ako ih neko ugrožava to su alt- right rasisti i neonacisti, kao i ekstremni islamisti iz njihovog okruženja.


  • 0

#10151 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 22 September 2017 - 15:12

A ko će da zaštiti pripadnike islamske zajednice (u USA, Kanadi, gde god)? Pripadnici belih nacionalista, KKK, neonacisti?

Ne znaš šta pričaš.

 

 

naravno usa to je jedna podivljala anarhija, tamo ljude stite ulicari i batinasi

 

sto znaci da ce antifa da zastiti napadnute pripadnike islamske zajednice kad ih napadnu kkk

 

ah sada vidim da si objasnio

 

Statistički, porastao je procenat nasilja nad pripadnicima te zajednice u USA. Imaš snimke na internetu gde obične ljude u prodavnici nekakvi alt- right anonimusi vređaju, a postoje i primeri fizičkog nasilja.

Ne mislim da Antifa treba da interveniše jer je to posao policije.

Ako ih neko ugrožava to su alt- right rasisti i neonacisti, kao i ekstremni islamisti iz njihovog okruženja.

 

kakve to veze ima da li si pripadnik neke specijalne zajednice ako te ulicari maltretiraju - prijavis policiji...ili ako oni

 

odbiju da intervenisu, tada pozoves antifa broj za hitne intervencije....

 

divljina.


  • 1

#10152 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 22 September 2017 - 15:34

Ne mislim ja da ona ima zastitu samo zato sto je na crvendackim listama. To je bio samo primer kako intelektualno i moralno bankrotirana osovina marksizam-islamizam-ulicni fasizam u svom anticivilizacijskom jurisu ima zajednicku metu - nacelno vrednosti racionalizma, humanizma i prosvetiteljstva, koje su u ovom konkretnom slucaju personifikovane u gospodji Ajan H. Ali.

E vidis, ovo je taj zilotizam o kojem sam govorio. Ti i ja se potpuno slazemo u pogledu ocene delovanja gospodje AHA. Ono u cemu se ne slazemo jeste da ti vidis tu vidis Veliku Zaveru, potpuno analogno onome kako na levici dodju i lupetaju o "osovini Wall Street-iluminati-bilderbergeri-cionisti" ili kao sto se balkanskim etnonacionalistima prividja "zavera ciJe-Vatikana-masona" ili kad G. W. Bush onomad fantazira about the "Axis of Eeeeevil". Takav nacin misljenja je iracionalan i dogmatski: u realnom svetu ne postoje nikakve "osovine" (barem ne od 1945) i sve pojave treba staviti u specificni i neponovljivi kontekst, te analizirati hladno i racionalno.

 

U tom smislu nema nikakve Osovine marksista, islamista i ulicnih huligana, nema nikakvog Txe Tajnog Plana i Paklenog Scenarija. Ako se u nekom trenutku interesi tih heterogenih grupa priblize, to nije nikakav dokaz postojanja "osovine". Ako hocemo nesto da uradimo i da, recimo, smanjimo uticaj tih grupa u drustvu, onda moramo da ih ozbiljno i racionalno analiziramo, a ne kroz konspiratolosku ideaciju.


  • 2

#10153 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 22 September 2017 - 15:42

Statistički, porastao je procenat nasilja nad pripadnicima te zajednice u USA. Imaš snimke na internetu gde obične ljude u prodavnici nekakvi alt- right anonimusi vređaju, a postoje i primeri fizičkog nasilja.

Ne mislim da Antifa treba da interveniše jer je to posao policije.

Ako ih neko ugrožava to su alt- right rasisti i neonacisti, kao i ekstremni islamisti iz njihovog okruženja.

 

Ako je policija ta koja treba da zastiti, cemu impliciranje u tvom prvobitnom pitanju da Antifa treba to da uradi?


  • 1

#10154 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 22 September 2017 - 15:57

Ako je policija ta koja treba da zastiti, cemu impliciranje u tvom prvobitnom pitanju da Antifa treba to da uradi?

 

 

objasnila sam ja, dok ne dodje mel kazem

 

da kada policija okrene glavu i odbije da te zastiti daje se specijalan signal i antifa krece u misiju spasavanja

 

ponekada te spasava i kada ne trazis


  • 2

#10155 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 September 2017 - 15:59

objasnila sam ja, dok ne dodje mel kazem

da kada policija okrene glavu i odbije da te zastiti daje se specijalan signal i antifa krece u misiju spasavanja

ponekada te spasava i kada ne trazis


Proverena taktika u Charlottesville-u .... Radi kao bajka ..... Created & designed by Hilary Clinton :)
  • 1