Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA


  • Please log in to reply
20155 replies to this topic

#7246 Pjetro

Pjetro
  • Members
  • 506 posts

Posted 22 April 2017 - 18:35

Zrtava?!? Zar oni imaju zivote? Valjda se radjaju, zive i umiru kao zrtve.

 

Pa da, zato ih i treba spasiti od tako mucnog zivota, ali ne atomskom bombom nego promenom politickog rezima..  


  • 0

#7247 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 April 2017 - 19:14

Pa da, zato ih i treba spasiti od tako mucnog zivota, ali ne atomskom bombom nego promenom politickog rezima..  

 

Mislish da ga zamole? Sumnjam da bi pristao  :D ...... odakle ti atomska bomba pala na glavu? Ko je pominje? Bice i toga ako se svinja bude usudila da gadja Juznu Koreju, ali niko je nce prvi baciti sigurno. Mada ....... Trump?!? nisu mu valjda dali pristup dugmencetu?!?  :unsure:


  • 1

#7248 Pjetro

Pjetro
  • Members
  • 506 posts

Posted 22 April 2017 - 20:05

Mislish da ga zamole? Sumnjam da bi pristao :D ...... odakle ti atomska bomba pala na glavu? Ko je pominje? Bice i toga ako se svinja bude usudila da gadja Juznu Koreju, ali niko je nce prvi baciti sigurno. Mada ....... Trump?!? nisu mu valjda dali pristup dugmencetu?!? :unsure:

Bojim se da ce prasac, u slucaju napada, upotrebiti atomsku bombu, i to ce im biti kraj .. U tom slucaju ce Ameri sravniti sve sa zemljom... Sravnice ih Ameri i bez nuklearnog naoruzanja..
Mislim da je najbolji scenario da se likvidira Kim i da se uz posredstvo Kine dovedu neki normalni ljudi na vlast..

Zao bi mi bilo da mnogo stradaju Korejci.. Deluju mi dobrocudno, preljubazni su i kulturni jbg.

Edited by Pjetro, 22 April 2017 - 20:22.

  • 0

#7249 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 April 2017 - 20:53

Bojim se da ce prasac, u slucaju napada, upotrebiti atomsku bombu, i to ce im biti kraj .. U tom slucaju ce Ameri sravniti sve sa zemljom... Sravnice ih Ameri i bez nuklearnog naoruzanja..
Mislim da je najbolji scenario da se likvidira Kim i da se uz posredstvo Kine dovedu neki normalni ljudi na vlast..

Zao bi mi bilo da mnogo stradaju Korejci.. Deluju mi dobrocudno, preljubazni su i kulturni jbg.

Koreanci nisu previshe dobrocudni, niti preljubazni i kulturni. Ekstremno su patrijarhalni i vrlo neindividualni. Narravno pricham o juznim, severne nisam imao da upoznam, ko jeste. Na drugoj strani su fanatichno vredni i nadprosechno inteligentni, kada dodju ovde deca im pokidaju shkole, univerzitete, chega se do'vate medju najboljima su, osim sporta. Prilichno zatvoreni, uz primetan kompleks od zapadne kulture i nachina zivota, medjutim druga generacija se dobro uklapa.

 

Kao takvi, vrlo su "zgodni" za diktaturu, samo su ovi juzni imali srece pa dopali Amerima. Ono shto zelim da kazem je da ne treba biti boleciv prema onima koji nisu u stanju izboriti se za svoju slobodu. U tom smislu mi ni Kubanaca nije zao. Rusi su ti klasichan primer, nit im sloboda treba niti bi znali shta ce sa njom.  A zashto bi mi bilo, kad mi ni do mog naroda nije stalo ....... dobar im bio Tito, dobar i SMrad, pa drkoshtunjavi, jesam propustio nekog idiota? evo sad im kao ne valja vuchic ..... al' opet glasaju za njega ..... MASOVNO..... jel' tako ..... ili da ispunimo muzichku zelju opozicije ..... nije masovno nego ih mrzi da izadju na izbore  :wicked: ....... naravno, kao i svuda postoje i neki fini ljudi koji u takvim dushegupkama pate ........ ali veruj mi da su u velikoj manjini. 


  • 0

#7250 Pjetro

Pjetro
  • Members
  • 506 posts

Posted 22 April 2017 - 21:11

Kao takvi, vrlo su "zgodni" za diktaturu, samo su ovi juzni imali srece pa dopali Amerima. Ono shto zelim da kazem je da ne treba biti boleciv prema onima koji nisu u stanju izboriti se za svoju slobodu.

Kako da se se izbore za slobodu kad ih od druge godine izlazu ispiranju mozga?

Djaci kuci dolaze samo nedeljom, ostalim danima, pored skole obavezni su da se bave i drugim aktivnostima, sportom, pevanjem, sviranjem, radom.. Slobodnog vremena nemaju.
Vojni rok im traje 10 godina, ej!!

I sam znas kako bi se zavrsio svaki pokusaj, ne borbe za slobodu nego bilo kakvog dizanja glasa protiv takvog zivota.. U najboljem slucaju smrt, ali cesce bi ti ljudi postajali robovi koji bi rintali u neljudskim uslovima sve dok ne izdahnu..cak bi im i porodice bile kaznjene.

Edited by Pjetro, 22 April 2017 - 21:11.

  • 1

#7251 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 April 2017 - 21:49

Kako da se se izbore za slobodu kad ih od druge godine izlazu ispiranju mozga?

Djaci kuci dolaze samo nedeljom, ostalim danima, pored skole obavezni su da se bave i drugim aktivnostima, sportom, pevanjem, sviranjem, radom.. Slobodnog vremena nemaju.
Vojni rok im traje 10 godina, ej!!

I sam znas kako bi se zavrsio svaki pokusaj, ne borbe za slobodu nego bilo kakvog dizanja glasa protiv takvog zivota.. U najboljem slucaju smrt, ali cesce bi ti ljudi postajali robovi koji bi rintali u neljudskim uslovima sve dok ne izdahnu..cak bi im i porodice bile kaznjene.

 

Znam sve to, samo njih je umrlo pre 10-tak godina ja mislim vishe od milion od gladi ............ izvini, ali ne razumem, ako te umiranje od gladi ne motivishe da bar nekog ne roknesh, ako nishta bar zadavish pre nego riknesh ....... mislim, pazi ljude koji to sve gledaju i prave se ludi ..... mislim da ovde prichamo o posebnom mentalitetu ........... mozesh i da se ne slazesh, tvoje pravo .......ne zaboravi da oni mahom svi znaju kako je u Juznoj Koreji, shvercuju se novine, video-kasete, kruze priche ...... i opet nishta .......i meni su ispirali mozak ....... i to dobro ..... pokushali su, ali nisu uspeli.


Edited by Denis Jasharevic, 22 April 2017 - 21:50.

  • 0

#7252 Pjetro

Pjetro
  • Members
  • 506 posts

Posted 22 April 2017 - 21:58

Znam sve to, samo njih je umrlo pre 10-tak godina ja mislim vishe od milion od gladi ...

i meni su ispirali mozak ....... i to dobro ..... pokushali su, ali nisu uspeli.


Hehehehe ko je tebi ispirao mozak :) ne zezaj


Nisam siguran koliko je istinita ta prica da ih je vise od milion umrlo od gladi.. Ne mogu da verujem da nisu u stanju da prehrane narod u miru... Imaju ribolov, pirinac, krompir.. Mogli su i da se obrate za pomoc Kini ili Rusiji, sigurno bi im pomogli.

Mislim da je to propaganda..

Edited by Pjetro, 22 April 2017 - 21:58.

  • 0

#7253 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 22 April 2017 - 22:03

Hehehehe ko je tebi ispirao mozak :) ne zezaj


Nisam siguran koliko je istinita ta prica da ih je vise od milion umrlo od gladi.. Ne mogu da verujem da nisu u stanju da prehrane narod u miru... Imaju ribolov, pirinac, krompir.. Mogli su i da se obrate za pomoc Kini ili Rusiji, sigurno bi im pomogli.

Mislim da je to propaganda..

 

Chija propaganda? Odakle ti ideja da bi neko vrshio propagandu protiv S. Koreje? Izvini, nije 10 nego 20 godina. A nije bash ni milion vec 500-600 hiljada, mada se to tamo ne broji pa ostaje da se nagadja.

 

https://en.wikipedia...h_Korean_famine

 

Out of a total population of approximately 22 million, somewhere between 240,000 and 3,500,000 North Koreans died from starvation or hunger-related illnesses, with the deaths peaking in 1997.[6][7] Recent research suggests that the likely number of excess deaths between 1993 and 2000 was 500,000 to 600,000.[8][page needed]


  • 0

#7254 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 23 April 2017 - 04:32

Mislim da je to propaganda..

Tako se tvrdilo i za Holodomor i za Staljinove cistke i za gasne komore u Ausvicu i za kinesku "kulturnu revoluciju" i za Pol Potovo naredjenje o napustanju gradova. Ma da, sve je to propaganda, te milionske zrtve "genijalnih" ideja "genijalnih lidera".

 

Samo sto nije bila. 


  • 4

#7255 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 April 2017 - 12:02

Po stepenu antiameričke histerije, severnokorejski robovi sumanutog Vođe podsećaju na Srbiju '99. Tako će i proći jer kada se "mašina" jednom pokrene, nema zaustavljanja.
  • 0

#7256 handys111

handys111
  • Members
  • 379 posts

Posted 23 April 2017 - 15:33

Problem je sto je Seul jako blizu granice sa SK, a u tom delu JK zive desetine miliona. To je, koliko sam citao, jedan od osnovnih razloga zasto vojna intervencija ne dolazi u obzir. Cime god da napadnete Kima, oni u roku od pola sata, sat mogu da pobiju desetine hiljada.


  • 0

#7257 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 10,018 posts

Posted 23 April 2017 - 16:37

Problem je sto je Seul jako blizu granice sa SK, a u tom delu JK zive desetine miliona. To je, koliko sam citao, jedan od osnovnih razloga zasto vojna intervencija ne dolazi u obzir. Cime god da napadnete Kima, oni u roku od pola sata, sat mogu da pobiju desetine hiljada.

Naravno da je to problem, praktichno bi to bila seoba 50 miliona juznih na bezbedno, Ali iako bi se merilo u desetinama milijardi dolara to se svakako mora jednom uraditi ..... samo ne bi bilo za dugo ...... Cenim da bi svinja pala za desetak dana jer bi bilo masovnog deerterstva i bezanije prema Kini i J.koreji. to pre svega treba da odluche j.koranci a njima je vishe pun q ovih majmuna ...... Sigurno je da ce SrBovi biti uz brata Kima ..... Pored kompjutera .... Sigurica :D

Shta se checka? Da se malo josh igraju i nauche sa raketicama?

Edited by Denis Jasharevic, 23 April 2017 - 16:39.

  • 0

#7258 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 25 April 2017 - 00:46

...

 

Ne znam gde bih ovo postavio, ali cisto kao podsecanje na ovu izvanrednu likinju!

:+1:

 

https://en.wikipedia...athrine_Switzer

 

 

...


  • 2

#7259 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 25 April 2017 - 16:17

Ne znam, al meni se čini da ovo samo što nije buknulo. Previše je tu svega uloženo sada da bi neka akcija protiv Svernokoresjkog diktatora izostala. Iako bi bilo dobro za ceo svet da se takva jedna persona porazi i ukloni ovaj eventualni rat mogao bi da bude vrlo opasan i da se proširi na celu planetu. 

 

Kritičan period za ceo svet više nego ikada sledi. Bolje da sve nekako reše mirnim putem, ali ako je njihov cilj proterivanje Severnokorejca sa vlasti i stopiranje razvoja njihovog nuklearnog sistemaonda teško nama. 


  • 0

#7260 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 26 April 2017 - 03:31

Ne znam, al meni se čini da ovo samo što nije buknulo. Previše je tu svega uloženo sada da bi neka akcija protiv Svernokoresjkog diktatora izostala. Iako bi bilo dobro za ceo svet da se takva jedna persona porazi i ukloni ovaj eventualni rat mogao bi da bude vrlo opasan i da se proširi na celu planetu. 

 

Kritičan period za ceo svet više nego ikada sledi. Bolje da sve nekako reše mirnim putem, ali ako je njihov cilj proterivanje Severnokorejca sa vlasti i stopiranje razvoja njihovog nuklearnog sistemaonda teško nama. 

 

Nema od toga nista,..


  • 0