Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Kuda ide USA

• Please log in to reply
15807 replies to this topic

#15796 McLeod

McLeod
  • Members
  • 54,622 posts

Posted Today, 15:51

Trump je budala ali nije rasista u smislu kako ga hoće predstaviti.

A to što ima tih seljobera koji nose  naleptnice je samo dogovor na agresivnu kampanju levičara , kao što u Evropi rastu desni pokreti izazvani levičarskim blesavljenjem.

Levica tj.esktremni "levi osećajci" trebaju stati na loptu i staviti prst na glavu jer sa svojim PC dovode ljude do ludila proglašavajući sve neistimišljenke samim đavolima , i doslovno protežiraju crnačke rasiste,islamske apologete,...

Levica nije principijelna , i nadasve je seletkvna kad su u pitanju ekstremi bilo koje vrste , i to je pravi problem.

Ja nisam levicar, tako da to meni ne treba da pricas.

Pod uslovom da stvarno mislis to sto pricas, trebalo bi samo da razmislis o uzrocima i posledicama i sam ces moci prilicno lako da zakljucis kako je isao lanac dogadjaja.

Ta ikonografija je uvek postojala na americkom jugu. Sada se mozda intenzivira, a intenzivira se ne zbog toga sto im nekakvi PC levicari guraju prst u oko, vec jer su osetili da "konacno imaju svoje" na mestima na kojima se odlucuje.

Zato su se raspojasali.

Poznati koji propagiraju politicke ideje sa levog kraja spektra uglavnom niko ne jebe 2%.

Ukazivanje na otvoreno iskazivanje rasizma i fasizma i svake druge mrznje nije levicarenje, vec prica o realnim problemima koji potresaju SAD u ovom trenutku.

• 0

#15797 mrd

mrd
  • Members
  • 17,549 posts

Posted Today, 15:53

Vucemo paralele, mrde, koje se ne odnose samo na USA, pokusavam novom clanu da objasnim koliko je njegova inicijalna paralela promasena, koristeci slicne, takodje promasene.

Kad vec moram da ti crtam.

Znaci jos nekome objasnjavas kako je glup. Ti si stvarno extra. Uzivaj u svom zanosu!

• 1

#15798 the dude

the dude
  • Members
  • 317 posts

Posted Today, 15:57

I upropastio zdravstveni sistem, cestitamo.

Kako rece jedan comedian  - Laughter is the best medicine. Thanks to the Obamacare, it' s the only medicine we can afford   :lol+:

• 0

#15799 McLeod

McLeod
  • Members
  • 54,622 posts

Posted Today, 15:58

Znaci jos nekome objasnjavas kako je glup. Ti si stvarno extra. Uzivaj u svom zanosu!

Ne bavim se time. Obicno im dajem sansu da dokazu da nisu glupi.

Sad sto neki izbace sami sebe pre druge baze stvarno nije moja krivica.

• 0

#15800 radepiljov

radepiljov
  • Members
  • 29 posts

Posted Today, 16:08

Ja nisam levicar, tako da to meni ne treba da pricas.

Pod uslovom da stvarno mislis to sto pricas, trebalo bi samo da razmislis o uzrocima i posledicama i sam ces moci prilicno lako da zakljucis kako je isao lanac dogadjaja.

Ta ikonografija je uvek postojala na americkom jugu. Sada se mozda intenzivira, a intenzivira se ne zbog toga sto im nekakvi PC levicari guraju prst u oko, vec jer su osetili da "konacno imaju svoje" na mestima na kojima se odlucuje.

Zato su se raspojasali.

Poznati koji propagiraju politicke ideje sa levog kraja spektra uglavnom niko ne jebe 2%.

Ukazivanje na otvoreno iskazivanje rasizma i fasizma i svake druge mrznje nije levicarenje, vec prica o realnim problemima koji potresaju SAD u ovom trenutku.

Kak to da je odjednom porastao rasizam pa eto "nelevičari" krenuli da ukazuju na njega?? 

Toliki je "rasizam" da doslovno ljudi dobijau otkaze na poslu zbog gluposti , krenuo je lov na veštice je zbog PC svakog čovek doslovno strepi da išta izgovori jer može mu život propasti zbog medijske i svake druge hajke.

Nisam video da neko dobija otkaze zbog levičarenja , da onaj koji ukazuje lažno na rasizam bude medijski linčovan i da mu je život pretovren u pakao.

Pogledaj medijsku sliku , i pogledaj šta radi džrava i zakon po pitanju "rasista" i po pitanju levičara i oni koji lažnu ukazuju i biće ti jasno.

Ali nekkako misim da ti to nećeš da vidiš pa makar ti sad postavljao vagon video klipova sa linčom ljudi zbog tzv,rasističkih ispada.

• 0

#15801 Denis Jasharevic

Denis Jasharevic
  • Members
  • 7,696 posts

Posted Today, 16:11

Kad su gradili spomenike Leeju i držali zastavu konfederacije po školama i ustanovama na jugu svakako niko nije mislio da je ropstvo OK i da treba dizati ustanak da se jug ponovo oslobodi od unije i da se ponovo crnci porobe , dok oni koj bi gradili spoemnike nacistima svakako bi hteli uspostavu fšističkog hitlerovskog poretka.

Poshto si rookie na forumu, ne bi bilo loshe da znash da mnogi ovde nisu videli ni Bugarsku i Rumuniju, kamoli Ameriku.

Najrelevatniji i u isto vreme jedini izvor informacija im je, kako i sami kazu - YouTube.
  • 0

#15802 Kinik

Kinik
  • Members
  • 40,261 posts

Posted Today, 16:14

...

... a intenzivira se ne zbog toga sto im nekakvi PC levicari guraju prst u oko, vec jer su osetili da "konacno imaju svoje" na mestima na kojima se odlucuje ...

... zato su se raspojasali ...

... ukazivanje na otvoreno iskazivanje rasizma i fasizma i svake druge mrznje nije levicarenje, vec prica o realnim problemima koji potresaju SAD u ovom trenutku ...

Kada je onaj budalas tamburao 'we can change' i dobio nobela 'na odlozeno' - to je bio masovni, skoro religiozni zanos zvrndova - demokraturaca. Stvarno su se bili raspojasali sa progonom neistomisljenika - te zabrane, te tuzbe, te ucutkivanje.

Pa vidimo kako su tuzno zavrsili.

Iskazivanje razlicitih stavova, pa i ekstremnih, ako nisu praceni nasiljem - ustav USofA ne zabranjuje.

Nije amerika evropska vukojebina. Sasvim je dovoljno sto su se mnogi Uniji pretvorili u usmrdjene leftisticke barustine.

Drustvo je dovoljno snazno i ima potencijala da ne obraca paznju na sacicu ekstremista, sto desnih, sto levih.

Problem sa levim ekstremistima je to sto su oni umislili da su neko i nesto - a samo su leftisticki totalitarci, civilizacijski otpad.

Da ne citiram onu - mozes jednog coveka varati stalno, a mnoge ponekad, no ne mozes sve varati stalno.

Jedom ce da pukne.

O 'problemima koji potresaju USofA' treba da se razgovara, to niko ne spori.

Ali ne sa povrsnim budsalasima koji su unapred doneli rezolucije i sada naganjaju 'lakirovku' kako bi sve savili / uklopili u svoje bolesne fantazije o 'progresu & sreci'.

Takvu 'srecu' ne zeli niko.

Ponasaju se kao mala deca koja u onu drvenu igracku sa raznim otvorima pokusavaju da uguraju figuricu pogresnog oblika, pa se jos i zaplacu kad im ne uspe.

;)

...

• 0

#15803 Kinik

Kinik
  • Members
  • 40,261 posts

Posted Today, 16:19

...

... najrelevatniji i u isto vreme jedini izvor informacija im je, kako i sami kazu - YouTube.

Ma nije problem u Yutubetu, vec u tome sto bi neki da zeljeno izdaju za stvarno.

Valjda od viska osecanja.

:lol+:

PS.

Eno ga DT otkazao susret sa prascem.

Sad ce biti vriske / kuknjave kako je 'doveo svet na rub atomskog konflikta'!

;)

https://www.whitehou...an-kim-jong-un/

...

Edited by Kinik, Today, 16:22.

• 0

#15804 McLeod

McLeod
  • Members
  • 54,622 posts

Posted Today, 16:20

Sve mi jasno, ali cisto rasprave radi - ukazivanje na rasizam, mrznju i netoleranciju bilo koje vrste nikako ne moze da se izjednaci sa rasizmom, mrznjom i netolerancijom bilo koje vrste. Cak i ako se pokaze da nije bilo argumentovano. Niko ne dobija otkaze zbog levicarenja mozda jer se otkazi u Americi ne dobijaju zbog legitimnih politickih stavova? Cisto primeti rec legitimnih, posto rasizam to nije.

Rasisti i treba da se zabrinu za svoju karijeru i medijski linc je nesto najmanje sto treba da im se desi.

Zamisli da se ljudi plase da izraze svoje necivilizacijsko misljenje :D

Inace, na stetnosti PC insistiraju oni koji su siromasni duhom i znanjem i ne znaju sta je empatija, tolerancija, opste dobro. Zato sto ne mogu da veruju da je neko koga oni etiketiraju kao politicki korektnog iskren.

PC zaista moze biti stetna, zbog te pokvarenosti i poltronstva ljudi koji su je prigrlili kao zgodan alat za ostvarenje licnih ciljeva. Ali naravno, niko od ovog anticivilizacijskog sljama ne prica o tome.

Inace, ne moras da kacis youtube klipove. Anegdotalni dokazi nisu pravi dokazi. To vole da rade ovi alt-rightovci, jer im je naucni metod nesto strano i nametnuto :lol+:

Edited by McLeod, Today, 16:21.

• 0

#15805 babyW

babyW
  • Members
  • 4,548 posts

Posted Today, 16:36

Pa rekoh, kreativno, kako je privatni nalog postao javni forum. Ja sam savrseno dosledna u pracenju prvog amandmana svi imaju slobodu govora, a ja imam slobodu da ih ne slusam. Ti sad hoces da nateras Trampa da ih slusa - to nije prvi amandman.

Znaci ne slazem se da je njegov privatni nalog javni forum, isto kao sto se ne bih slozila da je moj privatni nalog javni forum. Ako im je do javnog foruma Bela Kuca ima svoj pa samo napred.

Pa nije kreativno, koristi ga za svoju funkciju koju obavlja, jednostavno i prosto. Da on pise nesto drugo na svom privatnom i ima odvojeni kao predsednik na kom komentarise po pitanju unutrasnje i spoljne politike, onda bi mogao da blokira koga hoce.

Isto kao sto ti ne slusas ne mora ni on, preskoci i ne cita. Ni ti nisi nikom zabranila da prica, osim mozda na svom privatnom profilu koji verovatno ne koristis za posao. Necu ja njega nista da nateram, ja sam i mislila da on to uopste ne cita, nego tebe da shvatis da njegov privatni twitter nalog je sam poceo da koristi kao javni forum (gde cak ide dotle da saradnicima saopstava sta misli pa oni moraju da citaju kako bi mogli da budu obavesteni i najavljuje strane posete prvo preko njega) u slucaju da blokira nekog znaci da mu ne daje pravo glasa sto se krsi sa prvim amandmanom. 

Neverovatno koliko ces stvari ignorisati kada je Tramp u pitanju i burgijati neka opravdanja. 

• 0

#15806 Kinik

Kinik
  • Members
  • 40,261 posts

Posted Today, 16:46

...

...

:ajme:

Auh, nasmejah se!

Skoro pa oda 'mladog vatrogasca'!

Koliko neuspesne ironije i koliko umisljenosti, zamisli samo - nekome je je 'naucni metod' blizak i imanentan, tj. proistice iz nadnaravne sustine!

Sta sve jos ovde necu procitati.

O dobijanju otkaza, besomucnoj harangi i sikaniranju raznih likova ovde se dosta pisalo i bilo svakojakih primera. Od onog profesora koji je rekao da je 'zhemski svet manje zainteresovan za matematiku / fiziku', pa preko onog lika u 'kosulji sa erotskim motivima' sto je morao da se izvinjava i bio ponizavan do suza jer su ga spopale heke histeruse-sakalude, pa i drugih slucajeva - dranja po tribinama, raznih pajaca iz NFLa, maloumnih tuzakanja, otvorenog drukanja (kad je ona spodoba na aerodromu preko ramena videla dva lika kako nesto govore o zhemskom svetu i zagledala im se u fontele, pa ih tuzila i njih otpuste. Tu se digne talas protesta a firma i nju optusti.) Budalas Obama koji je pretio da ce akrotirati neke industrije zbog sumanutih ideja, kobilasta 'mishela' koje je drobila 'sto oni vise padaju mi se vise dizemo, da i ne govorim o onoj lazuri koju su hteli da 'asasiniraju u sarajevu' ili njenom koriscenju pogresnih mail naloga, ili prodaji one uranijumske kompaniji rusima.

Itd, itd.

To je bilo toliko uhvatilo maha da se svet nacisto najedio i samo cekao da dodje do glasanja.

Voila: hteli ste - gledajte! Enough is enough!

Btw, nema vecih neznalica i tupadzija od PC drombuljasa, koji pretenduju na znanje, pa i na nesto sto se zove 'emparija / tolerancija / opste dobro' ali bi da to nasadjuju silom. U stilu - 'ili empatija / opste dobro' ili letis na ulicu.

Slobodno neka takvo njesra ostave za izmedju sebe, to mi ne treba u zivotu.

A najmanje mi trebaju takvi da me indoktriniraju bezgranicnom prazninom i i povrsnoscu.

...

• 0

#15807 radepiljov

radepiljov
  • Members
  • 29 posts

Posted Today, 16:46

Sve mi jasno, ali cisto rasprave radi - ukazivanje na rasizam, mrznju i netoleranciju bilo koje vrste nikako ne moze da se izjednaci sa rasizmom, mrznjom i netolerancijom bilo koje vrste. Cak i ako se pokaze da nije bilo argumentovano. Niko ne dobija otkaze zbog levicarenja mozda jer se otkazi u Americi ne dobijaju zbog legitimnih politickih stavova? Cisto primeti rec legitimnih, posto rasizam to nije.

Rasisti i treba da se zabrinu za svoju karijeru i medijski linc je nesto najmanje sto treba da im se desi.

Zamisli da se ljudi plase da izraze svoje necivilizacijsko misljenje :D

Inace, na stetnosti PC insistiraju oni koji su siromasni duhom i znanjem i ne znaju sta je empatija, tolerancija, opste dobro. Zato sto ne mogu da veruju da je neko koga oni etiketiraju kao politicki korektnog iskren.

PC zaista moze biti stetna, zbog te pokvarenosti i poltronstva ljudi koji su je prigrlili kao zgodan alat za ostvarenje licnih ciljeva. Ali naravno, niko od ovog anticivilizacijskog sljama ne prica o tome.

Inace, ne moras da kacis youtube klipove. Anegdotalni dokazi nisu pravi dokazi. To vole da rade ovi alt-rightovci, jer im je naucni metod nesto strano i nametnuto :lol+:

Čekaj malo.

Onaj koji kaže da mrzi crnce i da ih treba pobiti svakako zaslužuje oktaz tamo gde radi.

Ali kad PC-policija vaga svaku rečenicu i onda od njih čini konstrukcije onda je to problem koji doslovno vređa ljude koji zapravo nisu rasisti.

Za tebe su legitimni politički stavovi lov na vedštice i brutalni konstruktivni PC?! , prozivka ljudi na osnovu subjektivnog doživljaja nije legitimni politički stav.

Ja sad da hoću mogu uzeti sve tvoje postove sa ovog foruma od ranije ,  i ja sam siguran da ako se potrudim u konstrukcijama mogu tebe proglasiti i rasistom i pedofilom i ko zna čemu još.

I onda ti trebaš da se braniš od moje konstrukcije , a dobro znaš da ti ni na kraj pameti nije bilo takov šta.

Današnji tzv.rasizam se zasniva na izgovorenoj reči i njenom tumačenju a ne na realnosti , i sve se svodi na uperivanje prstom , a onaj koji je meta tog prsta treba da se brani.

To je šizofrena situacija , kako ne kapiraš jbt?!

Edited by radepiljov, Today, 16:48.

• 0

#15808 kirovec

kirovec
  • Members
  • 993 posts

Posted Today, 16:47

Nista od sastanka sa Kimom trecim:

https://www.b92.net/...&nav_id=1396422

Edited by kirovec, Today, 16:47.

• 0