Jump to content


Photo
- - - - -

Problem sa Adsensom na WP sajtu - Twenty Thirteen


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 MisterBozicso

MisterBozicso
  • Members
  • 6 posts

Posted 30 September 2014 - 18:23

Ne znam da li je zabranjeno kačiti linkove sajtova, ali ne znam kako da mi neko pomogne ako ne vidi problem.

neću pisati ime nego ću linkovati

 

sve sam podesio sem ova dva banera na početnoj strani, nikako ne mogu da ih pomerim u desno.

ako stavim tag centar onda mi je prvi u centru a drugi preko vidžeta koji stoji desno.

znači to otpada u startu.

 

probam sam i komandom za pomerit baner, ali nije uspelo

 

desno_btn.onRollOver=function() {
baner_mc._x+=25;
}

 

 

šta da radim? da li ima neki tag ili kod da mu zadam kao marginu neku vrednost?

bila kakav pametan savet date, sve ću probat, ovako mi estetki baš odskače, pogotovo što je početna strana i odmah je na udaru :furious:



#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 30 September 2014 - 18:45

Ne znam da li je zabranjeno kačiti linkove sajtova, ali ne znam kako da mi neko pomogne ako ne vidi problem.

neću pisati ime nego ću linkovati

 

sve sam podesio sem ova dva banera na početnoj strani, nikako ne mogu da ih pomerim u desno.

ako stavim tag centar onda mi je prvi u centru a drugi preko vidžeta koji stoji desno.

znači to otpada u startu.

 

probam sam i komandom za pomerit baner, ali nije uspelo

 

desno_btn.onRollOver=function() {
baner_mc._x+=25;
}

 

 

šta da radim? da li ima neki tag ili kod da mu zadam kao marginu neku vrednost?

bila kakav pametan savet date, sve ću probat, ovako mi estetki baš odskače, pogotovo što je početna strana i odmah je na udaru :furious:

Hm, meni u Operi prikazuje OK



#3 MisterBozicso

MisterBozicso
  • Members
  • 6 posts

Posted 30 September 2014 - 19:11

da li je moguće?

gledaj slikano kod mene  http://www.dodaj.rs/...2R/untitled.png

samo što ne mogu da slikam celu stranu jer se ne vidi sve, ali vidiš koliko ima prostora, sad mi ništa nije jasno.

ajde nek još neko potvrdi da lepo vidi, ako je to kod mene vizuelno loše, odmah može da se zaključa teme i obriše link


Edited by MisterBozicso, 30 September 2014 - 19:12.


#4 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 30 September 2014 - 19:18

Do browsera je, i ja u mozili vidim ovako. Ne znam sta da ti kazem, probaj da izguglas negde resenje, verovatno je do koda. Ne znam za ovaj problem konkretno, ali znam da sam ja imao problema sa oblim uglovima slika, neki browseri to ne vide.


Edited by McLeod, 30 September 2014 - 19:18.


#5 MisterBozicso

MisterBozicso
  • Members
  • 6 posts

Posted 30 September 2014 - 19:24

to sam prvo pokušo, onda reko ajde da probam po forumima možda ima neki programer ili dizajner, verovatno je neka caka u pitanju, neki običan kod ali džaba kad ga ne znam, možda će još nekom koristit


Edited by MisterBozicso, 30 September 2014 - 19:24.


#6 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 01 October 2014 - 00:26

Pa sigurno je "obican" kod kako kazes, ali treba naci tu liniju u nekoliko hiljada linija. Ja stvarno ne znam, zezam se i ja sa wordpressom upravo sada, ali kada instaliram nesto uvek gledam da koristim temu koja vec ima odradjeno otprilike ono sto mi treba kako ne bih mnogo menjao posle.



#7 MisterBozicso

MisterBozicso
  • Members
  • 6 posts

Posted 02 October 2014 - 16:20

javio mi se programer, ide ovako:

 

<div style="margin:5px;padding:2px;">
<div style="float:left;width:468px;height:60px;">



pa ceo kod  prve reklame



</div>
</div>



pa ceo kod druge reklame

 

 

sad su reklame ravnomerno raspoređene na vrhu, tako da tema može pod ključ jer je problem rešen :s_d:


Edited by MisterBozicso, 02 October 2014 - 16:20.


#8 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 02 October 2014 - 16:25

Imas pet adsense reklama na jednoj stranici, a preporuka je max 3.

One dve na vrhu vrlo ruzno izgledaju, by the way.



#9 MisterBozicso

MisterBozicso
  • Members
  • 6 posts

Posted 02 October 2014 - 16:31

One su samo na početnoj i da si malo bolje brojao video bi da ih ima 6 :lol+:

btw te dve imaju najveću kliktnost ;)



#10 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 02 October 2014 - 17:15

Vidi stvarno - nisam skrolovao do dna.

U svakom slucaju - mnogo je kume ! :)



#11 PetarPan88

PetarPan88
  • Members
  • 54 posts

Posted 22 October 2014 - 16:29

One su samo na početnoj i da si malo bolje brojao video bi da ih ima 6 :lol+:

btw te dve imaju najveću kliktnost ;)

Toliki broj reklama može uticati i na SEO. Jer šta će crawler da kaže guglu? Da imaš više reklama od sadržaja?

I onda gugl naravno neće toliko vrednovati tvoju stranicu.

 

A mogu te i banovati sa Adsense. A i realno šta će ti adsense na ovom sajtu kad imaš 50 poseta dnevno? Niti ćeš zaraditi niti će to posetiocu da se svidi.

 

Na jednom sajtu imam oko 35 000 poseta dnevno (uglavnom US) i nisam stavio AdSense.



#12 MisterBozicso

MisterBozicso
  • Members
  • 6 posts

Posted 01 November 2014 - 14:38

Zašto toliko negtivnosti?

ovo su sajtovi koji se ne posećuju svaki dan, vidiš i sam da je u formi bloga.

po svetu ljudi dosta čitaju o budućim kolima, dođe pogleda post na koji ga pretraživač dovede i evenutalno pogleda istu kategoriju ako ga nešto još zanima.

Poseta varira, ja sam već počeo da pišem o modelima iz 2016 iako se uveliko čita 2015 godina kad bude vreme za 2016 ja ću biti ipred konkurencije nekih 50ak postova a to nije malo. Sa većim brojem kola rašće i poseta, sad već ide od 40-70 unikatnih IP dnevno i to 90% USA i Kanada što mi i jeste cilj.

Prosečno gledano meni 1,5% ljudi klikne na reklamu, ali taj jedan klik zna da vredi i cela 2 evra! pa što ne bi uzeo 100 evra mesečno?

 

ne shvatam zašto sa posetom od 35,000 mesečno ne staviš adsense? to bi ti za naše uslove bio ogroman novac :krsta:

malo više ljudskosti ovoj zemlji ne bi škodilo a ne da čim neko nešto uzme da radi ajde da ga pljujemo...bezveze



#13 mishop

mishop
  • Members
  • 32 posts

Posted 01 November 2014 - 14:39

Kod mene isto desno prikazuje.

Upravo što Petar reče.

 

Ne znam šta ti je cilj, da zaradiš 15e mjesečno od adsense?

Sa ovim više nećeš moći. A da bi zaradio više morao bi cijeli koncept da promjeniš.

 

sam naziv domena ti kaže da možeš biti aktuelan samo jednu godinu.

Dizajn sajta moraš prilagoditi svojoj tematici. Ova default tema ti nikako ne odgovara. (navbar je užasan)

Bar 80% članaka sam da napišeš (ili da platiš da ti neko napiše)

Reklame stavljaš u drugi plan! Cilj ti je da posjetilac ostvari interakciju sa tvojim sajtom, pa tek onda da neko klikne na reklamu.