Jump to content


Photo
- - - - -

Identitet emigranata


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1432 replies to this topic

#1216 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 25 April 2015 - 17:33

Nije ti adekvatno poredjenje .... "Mesi" bi bio neko ko bi radio kao npr. Hedge Fund Manager na Wall Street-u , na primer. 

 

Ja rekoh otprilike Mesi, ali dobro ..... ako ti je uteha neka bude Nemanja Matic .... Kako god okrenesh, em igram u Chelziju, a ti za Mladost iz Bachkog Jarka, em sam za tebe svetski igrach.

 

 

 

Jos nisi promenio avatar ( slicica sa " fasistickom kacigom" ) ?

 

 

Nisam kacigu ali jesam motor, ovaj novi je josh lepshi.

 

Nego .... bio ovde jedan slobin vojnik kome je forum zivot znachio pa ga izbacishe zbog preteranog njushkanja oko moje kacige  "mog fashizma" ..... chuvaj se sinovac, da ne padnesh ..... klizavo je u tom vashem oboru tamo.



#1217 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 April 2015 - 17:52


Mrd-e reci danas  "blond-u " : Lest We Forget !

overloaded_man_with_smoking_head_and_fri

 " intelektualno zamarao orio?"



#1218 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 25 April 2015 - 18:27

Ja rekoh otprilike Mesi, ali dobro ..... ako ti je uteha neka bude Nemanja Matic .... Kako god okrenesh, em igram u Chelziju, a ti za Mladost iz Bachkog Jarka, em sam za tebe svetski igrach.

 

 

 

Nisam kacigu ali jesam motor, ovaj novi je josh lepshi.

 

Nego .... bio ovde jedan slobin vojnik kome je forum zivot znachio pa ga izbacishe zbog preteranog njushkanja oko moje kacige  "mog fashizma" ..... chuvaj se sinovac, da ne padnesh ..... klizavo je u tom vashem oboru tamo.

Nemam dugove ( ocim neke "sice " na kreditnoj kartici ).

Drugo, doticni nije izbacen zbog tvoje kacige vec iz nekih drugih razloga,



#1219 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 25 April 2015 - 18:32

 


Mrd-e reci danas  "blond-u " : Lest We Forget !

overloaded_man_with_smoking_head_and_fri

 

 " intelektualno zamarao orio?"

 

 

 

pa vidis kako se covek ( blond)  lepo integrisao a ne zna ni zasto sam mu rekao " Lest we forget" .



#1220 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 April 2015 - 18:36

 

 

Meni se cini da ti se taxi pokvario i sad cekas popravku!



#1221 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 25 April 2015 - 18:44

Meni se cini da ti se taxi pokvario i sad cekas popravku!

 

Ja radim odgovorniji posao .



#1222 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 April 2015 - 22:59

Ja radim odgovorniji posao .

Bice da je onda autobus. Cuj bas me briga. Napomenuo sam ovo iz prostog razloga sto se ponasas, kao da znas sve:"Kako je ziveti u Kanadi, US, Australiji i Everopi"

Pa na svaku zemlju nakacis nesto sto se zbilo ko Kosovskog boja, ili u to vreme. 

Daklem drzi se svoje velike odgovornosti i zaboravi: "Ja znam!" posto bas i ne znas sve/mnogo.



#1223 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 26 April 2015 - 00:21

Nemam dugove ( ocim neke "sice " na kreditnoj kartici ).
Drugo, doticni nije izbacen zbog tvoje kacige vec iz nekih drugih razloga,


Ja volim svoje dugove, dugovi su znak da se dobro zivelo ..... mnogo dobro. Teshki hedonizam, do kese sinovac, shta mi se prohtelo to sam i uradio i imao. Moji dugovi sinovac idu samnom u krematorijum, ne ostavljam deci nishta, pa ni dugove. Pochece od nule kao shto sam i ja, ali u svojoj zemlji, na svom jeziku, medju svojim prijateljima, pa ako im i to nije dovoljno, nisu bolje ni zasluzili. A vi ste tu decu tamo zarobili za narednih 500 godina svojom srbovskom genijalshtinom. Nayebaste im se keve ko da su vam dushmani, a ne deca. Ali dobro, isplati se zbog Metohije i nebeskog, lokalnog, seoskog statusa LOL, umalo zaboravih .... i zbog odanosti majKCi Rusiji pre svega ahahahahahaha.

 

Kad smo vec kod dugova ..... ja sam srBskomE narodu i drzavi duzan da im se nikada necu moci oduziti  :) .... da se nisu "aktivirali" kada su se uverili nakon 10 godina da je Broz stvarno mrtav ja bih bio previshe lenj da prebacim preko bare. Ovako, moralo se od vas shto dalje, nije bilo zdravo ostajati.

Ti si dechko tipichan ...... kalibar Toma Nikolic .... malo znash, gotovo nishta, a puno volish da njashke, mogao bi do ujutro .... uz to pokushavash da budesh i duhovit, a to je tek tuga radikalska ......dzibrava tomovacha.
I zato te otpushtam, nemam inspiraciju, "Slobodan si".

A "dotichni" nije najuren zbog moje kacige i "mog fashizma", nego je moja pojava kod njega izazivala neshto za shta ja nisam kompetentan da odredim shta je, te je moj povratak na forum posle par godina odsustva jednostavno bilo previshe za njegov zivchani sustav, doshlo je do pregorevanja osiguracha i na kraju totalnog pomrachenja svesti.


Edited by down with the sickness, 26 April 2015 - 00:39.


#1224 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 26 April 2015 - 01:04

 

 

Davis.



#1225 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 27 April 2015 - 08:00


Ja volim svoje dugove, dugovi su znak da se dobro zivelo ..... mnogo dobro. Teshki hedonizam, do kese sinovac, shta mi se prohtelo to sam i uradio i imao. Moji dugovi sinovac idu samnom u krematorijum, ne ostavljam deci nishta, pa ni dugove. Pochece od nule kao shto sam i ja, ali u svojoj zemlji, na svom jeziku, medju svojim prijateljima, pa ako im i to nije dovoljno, nisu bolje ni zasluzili. A vi ste tu decu tamo zarobili za narednih 500 godina svojom srbovskom genijalshtinom. Nayebaste im se keve ko da su vam dushmani, a ne deca. Ali dobro, isplati se zbog Metohije i nebeskog, lokalnog, seoskog statusa LOL, umalo zaboravih .... i zbog odanosti majKCi Rusiji pre svega ahahahahahaha.

 

Kad smo vec kod dugova ..... ja sam srBskomE narodu i drzavi duzan da im se nikada necu moci oduziti  :) .... da se nisu "aktivirali" kada su se uverili nakon 10 godina da je Broz stvarno mrtav ja bih bio previshe lenj da prebacim preko bare. Ovako, moralo se od vas shto dalje, nije bilo zdravo ostajati.

Ti si dechko tipichan ...... kalibar Toma Nikolic .... malo znash, gotovo nishta, a puno volish da njashke, mogao bi do ujutro .... uz to pokushavash da budesh i duhovit, a to je tek tuga radikalska ......dzibrava tomovacha.
I zato te otpushtam, nemam inspiraciju, "Slobodan si".

A "dotichni" nije najuren zbog moje kacige i "mog fashizma", nego je moja pojava kod njega izazivala neshto za shta ja nisam kompetentan da odredim shta je, te je moj povratak na forum posle par godina odsustva jednostavno bilo previshe za njegov zivchani sustav, doshlo je do pregorevanja osiguracha i na kraju totalnog pomrachenja svesti.

 

 

Ovako, samo "taksativno" odgovaram ne zbog tebe vec zbog drugih ocesnika foruma. "dugovi" - pod time se podrazumeva hipotekarni kredit ili "mortgage" ( kako se na engleskom kaze); on kaze " hedonizam" ; pa retko ko uzima kredit da bi isao recimo u pab  da se " narolja" ili da plati uslugu " nocnim damama". Kredit se uzima rilikom kupovine kuce( Ili stana) auta , namestaja i sl. Hipotekarni kredit se obicno uzima na 20-30 godina. U ,medjuvremenu, moze puno toga da se dogodi: recimo, neke se razvede ! Zeni dakle , po sili zakona pripada pola kuce. Medjutim, kako podeliti kucu? Morace da je prodaju pa novac da dele pola - pola. Prilikom prodaje, obzirom da kuca nije otplacena do kraja - glavnu rec vodi banka ! ima da se proda ali pod   uslovima koje propise banka!nakon toga , sto preostane , kada se namire banka i agenti za  prodaju nekretnina, sto preostaje dele bivsi supruznici. Deca obicno pripadnu majci, otac moze da ih vidi u striktno definisanim terminima, i placa dobar deo svoje plate na tzv. " child support" ( odnosno, kako se  to kod nas zove - alimentacija!). Dok deca ne napune 18 godina.Eto, to je samo deo tih gastarbajterskih prica ( i ne samo njih, vazi i za lokalce- a nisu usamljeni primeri jer stepen razvoda brakova ide i  do preko 50 % ).

Ono sto je zanimljivo (  premda ne bih generalizovao jer zakon je mozda razlicit od zemlje do zemlje) ako si npr. radio kao inzenjer i zaradjivao recimo 100k $ godisnje,  pa su ti od toga odbijali od plate, ako promenis posao pa radis nesto drugo za manju platu, recimo za 70k - i dalje ce ti odbijati kao da zaradjujes 100k : racunaju da si dokazao da mozes da zaradjujes toliko! Ako se trzisni uslovi promene pa nema vise te vrste posla - to njih ne zanima, oni ti i dalje odbijati na osnovu onog sto si prethodno zaradjivao.

Eto, ovo je samo deo price, nastavak sledi.



#1226 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 27 April 2015 - 09:57

Kad sve sabereš i oduzmeš, ne treba ni pomerati guz'cu iz svrbiju.

Sa inženjerskom platom možeš da deliš savete sirotinji, ne proganja te žena koja bi sve da ti otme (jer zna se ko ide u Sigurnu kuću kad zagusti), svoj si na svome u društvu (slasno možeš da opsuješ, o čemu sanja vilhelmina, a ne da glumiš pristojnu osobu što nikada nisi ni bio), da svrbuješ koliko te volja, guslaš do unedogled o prokletom Zapadu koji je koren svih zala ovog sveta, na poslu baš i nisu neki kolegijalni odnosi ali koga briga, gledaš svoje dupe kao što su gledali oni pre tebe i što će gledati oni posle tebe. Deca će ti izrasti u džiberčine i neonaciste ali to je cena globalizacije koju bi odmah zabranio jer zatvaranje u omiljenu ti Crkvu i Vojsku je nešto u čemu vidiš izvor tvog duhovnog mira.  



#1227 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 27 April 2015 - 10:12

@ melankolic

Malo ga preterujes , ali tip ( DWTS) je pun sebe  ( a razveden , koliko sam ukapirao) tako da je sto se njega tice - prica u gornjem postu relevantna ! Sto ss mene tice- nikad se nisam zenio, a iduce nedelje idem u " the Oxford street " i  " the Kings Cross" - da dam sebi malo oduske .



#1228 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 27 April 2015 - 11:06

... tip...  je...  razveden , koliko sam ukapirao...  Sto ss mene tice...  idem u " the Oxford street " i  " the Kings Cross" - da dam sebi malo oduske .

 

I u 221B Baker Street.



#1229 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 27 April 2015 - 14:31

...

Kad saberes i oduzmes Srbija je majka Jana. Tamo mozes da bijes zenu koliko ti se svidja, a ona ima da cuti. Zasto cuti? Zato sto policija ne dolazi! Cak i ako se razvede, ti alimentaciju ne placas iako su ti je propisali, posto te je bas briga. Kucu ne delite, ona je mars iz kuce sa sve decom. Ti si i dalje golja i smrad koji zaradjuje max $1k, a mislis da si badza.

SrBski mentalitet i nacin postoji mozda samo jos kod africkih plemena.

Niko vam nista ne moze!


Edited by mrd, 27 April 2015 - 14:31.


#1230 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 27 April 2015 - 18:59

Da li je moguce u USA (Chicago) ikako na turistickoj vizi opstati(zivotariti) ako se radi na crno - kes na ruke, ima li neko nekakva iskustva? 

Moguce jeste, gomila nasih ( i ne samo nasih) to radi. Ilegalno jeste. Cikago je relativno pristupacan sto se tice troskova, recimo stanovanja, u poredjenju sa NYC/DC/SFom ili Bostonom. Problem sa kesom na ruke je sto je poslodavcima time komplikovan zivot, a ti onda ne samo sto cinis imigracioni prekrsaj, nego i poreski, ako na taj kes ne placas porez. Naravno, ako si u crnom stalno, IRS ne zna da postojis, ali to ne znaci da ti ne pravis prekrsaj.