Jump to content


Photo
- - - - -

Kupovina stana u Beogradu.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#1 Sojic1

Sojic1
  • Banned
  • 12 posts

Posted 14 September 2014 - 01:15

Omisljam se nešto da kupim neki stan u Beogradu.
Lokacija može da bude od Kalamegdana do Vracara. Da bi grad lepo peške mogao da prodjem. Ali nemogu nikako da verujem da je €2000+ realna čena za jedan m2.
Jer ako je meni koji živi u inostranstvu preskupo kako bi neko mogao da kupi koji živi u Srbiju i ima platu od €300/500. A za stan od najmanje 65 m2 bi morao da izvadim dosta para i još dosta da ustedim tako da mi nije svejedno.



#2 s.a.m.

s.a.m.
  • Members
  • 11 posts

Posted 14 September 2014 - 12:41

To jeste realna cena za dobar stan na Vračaru.



#3 Sojic1

Sojic1
  • Banned
  • 12 posts

Posted 14 September 2014 - 12:44

To jeste realna cena za dobar stan na Vračaru.


Šta €2000,- po m2 realna cena? Možda na vracaru ali naprimer jedan lik traži za neki krs u ulici Teodoska €100.000 za stan od 50 m2 nije Beograd Paris, Rim ili Berlin itd tamo može ta cena jer su plate dosta veće a ne €300. Cena je realnija ako je to nov stan a ne stan iz 1934 koji nije video ulaganje najmanje 50 godina.

Edited by Sojic1, 14 September 2014 - 12:46.


#4 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 14 September 2014 - 13:42

Pa ako se ne bude pojavljivao toliki broj kupaca koji zele krug dvojke, a da plate jeftino, cene bi mozda i pale.

Mnogo vas je koji hocete centar i cekate, a ne date pare. Nisu ni prodavci ludi.



#5 Sojic1

Sojic1
  • Banned
  • 12 posts

Posted 14 September 2014 - 13:50

Pa ako se ne bude pojavljivao toliki broj kupaca koji zele krug dvojke, a da plate jeftino, cene bi mozda i pale.
Mnogo vas je koji hocete centar i cekate, a ne date pare. Nisu ni prodavci ludi.

Prodavaci su mnogo bistri. Hoće za krs pare koji ljudi ne dobijaju u Berlin a oni su kupili taj stan za €1000 a da dobiju sad €50.000+. Pa ko je ovde lud? Ni na zapadu nije vise med i mleko. Nije vise 80ih ili pocetkom 90ih gde bi ti ostalo €1000 mesečno. Sad trebas da budeš sretan da ti ostane €100,- ne pada mi na pamet da dajem tolike pare za takav krs. Nije mi jasno kako mogu biti takvi bezobrazni sa takvim cenama u odnosu šta nude.

Edited by Sojic1, 14 September 2014 - 13:52.


#6 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 14 September 2014 - 14:09

Ja opet kazem da su problem kupci.

 

Zasto ne kupe Berlin nego idu u Beograd, pa bi jos u centar. Bas sam na drugoj temi objavio clanak dw kako zive gasterbajteri koji ostanu u Nemackoj i onda mi je jasna jagma za Beogradom. Ovde free zdravstveno, a sa svojom skromnom penzijom za Nemacku ovde su "burzuji".

 

http://www.dw.de/min...an_all-2277-rdf

 

A zasto ti bas moras da kupis stan u krugu dvojke, mozes i u Surdulici, i tamo je lepo ako si devizni penzioner.



#7 Tale Surovi

Tale Surovi
  • Members
  • 363 posts

Posted 14 September 2014 - 14:09

Nemoj gledati stvari emotivno. Za koliko su kupili stan, to tebe ne treba da interesuje. Prodaju ga po ceni koju hoće da dobiju i kojoj se nadaju. Ako ima kupaca, prodaće ga, ako nema kupaca, neće prodati i obaraće cenu. Ovaj poslednji deo kod nas ide malo sporije, ali cene su u konstantnom padu već godinama i to će se nastaviti i verovatno ubrzati.



#8 Sojic1

Sojic1
  • Banned
  • 12 posts

Posted 14 September 2014 - 17:26

Ja opet kazem da su problem kupci.

Zasto ne kupe Berlin nego idu u Beograd, pa bi jos u centar. Bas sam na drugoj temi objavio clanak dw kako zive gasterbajteri koji ostanu u Nemackoj i onda mi je jasna jagma za Beogradom. Ovde free zdravstveno, a sa svojom skromnom penzijom za Nemacku ovde su "burzuji".

http://www.dw.de/min...an_all-2277-rdf

A zasto ti bas moras da kupis stan u krugu dvojke, mozes i u Surdulici, i tamo je lepo ako si devizni penzioner.


Pa ja nisam penzioner već otac sa 2 dece izpod 5 godina. Tako da hocu u centru jer mogu sve lepo da vidim peske i bez auta. A zašto bi kupovao u Berlin, nisam ja nemac.

#9 vbarac

vbarac
  • Members
  • 272 posts

Posted 14 September 2014 - 18:33

Pa ja nisam penzioner već otac sa 2 dece izpod 5 godina. Tako da hocu u centru jer mogu sve lepo da vidim peske i bez auta. A zašto bi kupovao u Berlin, nisam ja nemac.

 

Ako je tako, zasto ne gledas Novi Beograd? Vrtici, skole, srednje skole, zelenilo, parkovi, reke... Ozbiljno pitam.

 

Potez Bulevar Mihajla Pupina - Goce Delceva - Dzona Kenedija pa do hotela Yu, sta ces bolje od toga?



#10 Sojic1

Sojic1
  • Banned
  • 12 posts

Posted 14 September 2014 - 19:56

Ako je tako, zasto ne gledas Novi Beograd? Vrtici, skole, srednje skole, zelenilo, parkovi, reke... Ozbiljno pitam.

Potez Bulevar Mihajla Pupina - Goce Delceva - Dzona Kenedija pa do hotela Yu, sta ces bolje od toga?


Pa bio sam bas prekjuce tamo oko hotel YU i da ti kažem nije mi se svidelo. Mislim to sto sam ja video. A vrtice, škole itd ne interesuje me mnogo jer ne nameram da živim uskoro tu možda u buducnost. Meni je najlepsi kraj grada od Kalamegdana pa do svetog Marka.
Ali kad vidim koji krs nude za €70.000+ stomak mi se okrene.

#11 vbarac

vbarac
  • Members
  • 272 posts

Posted 14 September 2014 - 20:03

Pa bio sam bas prekjuce tamo oko hotel YU i da ti kažem nije mi se svidelo. Mislim to sto sam ja video. A vrtice, škole itd ne interesuje me mnogo jer ne nameram da živim uskoro tu možda u buducnost. Meni je najlepsi kraj grada od Kalamegdana pa do svetog Marka.
Ali kad vidim koji krs nude za €70.000+ stomak mi se okrene.

 

Znas kako, realnost je takva kakva jeste - voleli mi to ili ne. :)



#12 Sojic1

Sojic1
  • Banned
  • 12 posts

Posted 14 September 2014 - 20:06

Znas kako, realnost je takva kakva jeste - voleli mi to ili ne. :)


Naravno

#13 Sojic1

Sojic1
  • Banned
  • 12 posts

Posted 14 September 2014 - 20:11

Nemoj gledati stvari emotivno. Za koliko su kupili stan, to tebe ne treba da interesuje. Prodaju ga po ceni koju hoće da dobiju i kojoj se nadaju. Ako ima kupaca, prodaće ga, ako nema kupaca, neće prodati i obaraće cenu. Ovaj poslednji deo kod nas ide malo sporije, ali cene su u konstantnom padu već godinama i to će se nastaviti i verovatno ubrzati.


Meni nije zao dati pare za jedan dobar stan, ali ne možeš ti u Beogradu gde su plate €300/500 odcekivati iste pare za m2 kao u velikim Evropskim gradovima gde su prosekne plate oko €1500 najmanje a stanovi za te pare 10 očuvani je. To je kao da ti kupis ovde patike za €150 a te koštaju na zapadu €75 a još noviji model za 5 godine. Nek svaki vlasnik takvog stana oprosti ali krs je krs. Nije ovo New York pa da neko leti da kupuje krs.

#14 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 14 September 2014 - 20:33

life's bitch., uzmi ili ostavi.



#15 Sojic1

Sojic1
  • Banned
  • 12 posts

Posted 14 September 2014 - 20:38

Tako je