Jump to content


Photo
- - - - -

Mesto za doručak / brunch u BG?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 tomkeus

tomkeus
  • Members
  • 681 posts

Posted 26 August 2014 - 11:04

Neka preporuka za fini lokal gde može da se uzme dobar doručak ili brunch (a da nije pekara)?



#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 26 August 2014 - 17:14

Neka preporuka za fini lokal gde može da se uzme dobar doručak ili brunch (a da nije pekara)?

Ustanak u Daruvarskoj ;)



#3 GronamOx

GronamOx
  • Members
  • 12 posts

Posted 27 August 2014 - 09:28

Neka preporuka za fini lokal gde može da se uzme dobar doručak ili brunch (a da nije pekara)?

Brunch ponuda u Beogradu uopšte i ne postoji, tako da na to možeš da zaboraviš. Jedino što u to ime može da se uradi je da se nađe mesto čiji meni za ručak odgovara, pa da se ide ranije na isti.

 

Što se tiče doručka, moja topla preporuka ti je "Majik" na uglu Palmotićeve i Džordža Vošingtona. Meni nije naročito bogat. Svodi se na omlete i sendviče, međutim hrana se pravi od sastojaka koji su već na prvi pogled kvalitetniji od generičke ponude, servira se sa stilom, osoblje se ponaša prijatno, a pri tom ne mislim da su fini ljudi (niti da nisu), nego su obučeni da se fino ponašaju. Ambijent je takođe prijatan, kako napolju u bašti, tako i unutra. Cene su, i pored izvanrednog kvaliteta usluge ispod-prosečne za centar grada.

 

 

Druga preporuka je kafe-bar-resotran (ne znam kako se zove, ali je jedini na lokaciji, pa ne može da bude zabune) na najvišem spratu tržnog centra "Zira", u Ruzveltovoj ulici. Ovu preporuku dajem samo na osnovu doručak-menija koji je za beogradsku ponudu prilično bogaat, hranu služe lepo serviranu, uz uvek odgovarajuće side-ove. Mana ove kafane je da se žrtvuje ambijent, jer se jelte, nalazi u tržnom centru. Ovo međutim, nije preterani problem, s obzirom da poslednji sprat nije preterano posećen, tako da nema onog iritantnog osećaja da ti ljudi stoje nad glavom dok jedeš. Druga mana je što ume da bude gužva u kafani, a osoblje se s gužvom ne nosi najbolje, pa može da se desi malo duže čekanje na uslugu. Cene su malo skuplje od prosečnih. 

 

Toko od mene, i prijatan doručak.