Jump to content


Photo
- - - - -

Brak u Austriji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
24 replies to this topic

#1 tika131

tika131
  • Members
  • 7 posts

Posted 12 August 2014 - 06:57

Molio bih za pomoc sve koji znaju nesto o ovome.

 

 

Uskoro devojka i ja planiramo da stupimo u brak, ali imamo jedan problem. Ona je drzavljanin evropske unije, tj. Austrije, a ja sam iz Srbije. (Srpsko drzavljanstvo)

Posto planiramo da zivimo tamo, moje pitanje je da li ja stupanjem u brak sa njom, automatski dobijam pravo na boravak u Austriji? Da li dobijam radnu dozvolu njihove drzave? Koliko je vremena potrebno da dobijem njihovo drzavljanstvo?

Koji papiri su mi sve potrebni za stupanje u brak sa njom? Ili sta god vec znate o ovoj temi, molio bih Vas da mi napisete.

 

Unapred hvala. :)



#2 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 12 August 2014 - 12:52

Meni uopste nije jasno zasto se ovakva pitanja svako malo postavljaju na forumu. To je, u najmanju ruku, neodgovorno. 

 

Austrija, kao i svaka uredjena zemlja, ima sluzbe koje se bave ovim pitanjima i verujem da su potrebne informacije vrlo dostupne. Ne znam ko bi bolje od njih mogao da vam dâ informaciju koji su vam papiri potrebni za stupanje u brak i odgovor u vezi sa pitanjem boravka, radne dozvole, drzavljanstva i sl. Ako devojka zivi u Austriji, neka kontaktira neki Beratungszentrum für Migranten ili kako se vec tamo zove i dobice sve informacije. To sigurno ima i na netu. 



#3 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 12 August 2014 - 13:15

Upravo. Celih 0.07s googlovanja: http://www.bmeia.gv....in-austria.html


Edited by Nimrod, 12 August 2014 - 13:17.


#4 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 12 August 2014 - 13:18

Meni uopste nije jasno zasto se ovakva pitanja svako malo postavljaju na forumu. To je, u najmanju ruku, neodgovorno. 

 

Austrija, kao i svaka uredjena zemlja, ima sluzbe koje se bave ovim pitanjima i verujem da su potrebne informacije vrlo dostupne. Ne znam ko bi bolje od njih mogao da vam da informaciju koji su vam papiri potrebni za stupanje u brak i odgovor u vezi sa pitanjem boravka, radne dozvole, drzavljanstva i sl. Ako devojka zivi u Austriji, neka kontaktira neki Beratungszentrum für Migranten ili kako se vec tamo zove i dobice sve informacije. To sigurno ima i na netu. 

...Vilhelmina...



#5 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 August 2014 - 13:24

Meni uopste nije jasno zasto se ovakva pitanja svako malo postavljaju na forumu. To je, u najmanju ruku, neodgovorno. 
 
Austrija, kao i svaka uredjena zemlja, ima sluzbe koje se bave ovim pitanjima i verujem da su potrebne informacije vrlo dostupne. Ne znam ko bi bolje od njih mogao da vam da informaciju koji su vam papiri potrebni za stupanje u brak i odgovor u vezi sa pitanjem boravka, radne dozvole, drzavljanstva i sl. Ako devojka zivi u Austriji, neka kontaktira neki Beratungszentrum für Migranten ili kako se vec tamo zove i dobice sve informacije. To sigurno ima i na netu. 

...Vilhelmina...

Ako iko moze da pomogne, onda ona.:wub:

#6 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 12 August 2014 - 13:32

Valjda ljudi hoce da se pohvale kako su se dokopali EU radne dozvole, ali ovako uvijeno.



#7 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 12 August 2014 - 14:25

Valjda ljudi hoce da se pohvale kako su se dokopali EU radne dozvole, ali ovako uvijeno.

Ili što se ženi i to sa državljankom EU.



#8 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 12 August 2014 - 17:45

...Vilhelmina...

:rotflmao:



#9 tika131

tika131
  • Members
  • 7 posts

Posted 12 August 2014 - 19:21

Valjda ljudi hoce da se pohvale kako su se dokopali EU radne dozvole, ali ovako uvijeno.


Nije mi to uopste bio cilj, ali dobro svako ima pravo na svoje misljenje.

Obratio sam se za pomoc jer ne znam kako to tamo ide, da znam ne bih pitao, sto je logicno.

Jos jedno pitanje: Kada bih tamo upisao fakultet, posle sklopljenog braka sa njom, da li bih bio tretiran kao gradjanin EU ili kao strani drzavljanin?

#10 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 12 August 2014 - 20:48

Pobogu, pa dok ne dobiješ državljanstvo naravno da ćeš biti tretiran kao stranac, što važi za svaku zemlju, osim ako dve zemlje nemaju drugačiji sporazum.



#11 tika131

tika131
  • Members
  • 7 posts

Posted 12 August 2014 - 21:40

Pobogu, pa dok ne dobiješ državljanstvo naravno da ćeš biti tretiran kao stranac, što važi za svaku zemlju, osim ako dve zemlje nemaju drugačiji sporazum.


Da, ali sigurno necu biti gledan kao i drugi drzavljani Srbije koji dodju zbog studiranja.

Edited by tika131, 12 August 2014 - 21:41.


#12 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 12 August 2014 - 22:01

Pobogu, pa dok ne dobiješ državljanstvo naravno da ćeš biti tretiran kao stranac, što važi za svaku zemlju, osim ako dve zemlje nemaju drugačiji sporazum.

 

Naravno da nece, vec ce imati isti status kao i njegova supruga. Prava drzavljana EU odnose se i na clanove njihovih porodica, bez obzira da li su ti clanovi i sami drzavljani EU, ili nisu.

Ako se vec izivljavate i na topicu i na ovom coveku, bar ga nemojte lagati.



#13 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 12 August 2014 - 22:02

Da, ali sigurno necu biti gledan kao i drugi drzavljani Srbije koji dodju zbog studiranja.

Pa sta je bilo tvoje pitanje? hoces li biti posmatran kao stranac ili kao "drugi drzavljani Srbije koji dodju zbog studiranja?". Na osnovu braka ces dobiti dozvolu boravka i studiraces kao rezident Austrije. I dalje ces biti stranac jer drzavljanstvo nemas, ali neces biti stranac sa statusom studenta nego stranac sa boravistem u Austriji. 



#14 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 August 2014 - 22:14

Pobogu, pa dok ne dobiješ državljanstvo naravno da ćeš biti tretiran kao stranac, što važi za svaku zemlju, osim ako dve zemlje nemaju drugačiji sporazum.

 
Naravno da nece, vec ce imati isti status kao i njegova supruga. Prava drzavljana EU odnose se i na clanove njihovih porodica, bez obzira da li su ti clanovi i sami drzavljani EU, ili nisu.
Ako se vec izivljavate i na topicu i na ovom coveku, bar ga nemojte lagati.

Ja sam rekao da ces ti ovde najvise da pomognes. :wub: U pravu kao i uvek. :D

#15 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 12 August 2014 - 22:29

Ja sam rekao da ces ti ovde najvise da pomognes. :D

:lol+:  :lol+: