Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Mlađe kategorije reprezentacije Srbije i takmičenja


  • Please log in to reply
3355 replies to this topic

#2506 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 29 August 2017 - 22:30

Zaboravih da napisem neke koje su mi se dopali na ovo u16 totalno se pogubih :D Evo nekoliko koji su mi zapali za oko kao zanimljivi. obicno sam gledao najvise ove "lokalne" Mimo ovih najjacih I onih o kojima sam pisao poput ovih crnogorskih,Avdije i Hayesa.

 

Nico Mannion, italijanski PG, jedini igrac iz one ekipe koji necemu vrijedi, sin bivseg NBA igraca Pace Manniona, iako je ovako sitan dosta je brz i vjerovatno uz Hayesa najbolji PG na turniru bez obzira sto je imao nekih nekonstantnosti u sutu ja mislim da ce biti dobar suter za 3 pogotovo, iz driblinga takodje.Ne djeluje da je kompletno razvijen i otac mu ima oko 2 metra visine pa je za ocekivati da ce narasti jos malo (trenutno je tu nedje oko 185).Pricah sa saigracem njegovim, veli da je pokusao i za USA reprezentaciju da se izbori al na kraju nije uspio i ovamo za Italiju odlucio da nastupi.2020 mu je ja mislim izlazna godina a rece da vec imaju ponude sa Kansasa i Arizone dje trenutno ide u srednju skolu, pominja da su bili tamo Lavarov sin LaMelo, Cole Anthony i jos neki,Momak je primarno scorer jer malo ih ima u onoj italijanskoj selekciji, ali su on, jedan crnac kamenjar i 4ka bili najistaknutiji, malo ga je pojela atmosfera u mecu vs Crne Gore ali se vidjela klasa na terenu, izbacivao driblingom igrace, pogadjao neke suteve na isteku napada, bas se vidjelo da odskace od ostalih, pravio sebi prostor za sut i nalazio saigrace koji nijesu umjeli da zavrse i narocito se ispromasivase vs CG, dje su masu zicera promasili sto je on iskreirao.42 poena vs Rusa mu je najjaca partija, nagrdio ih je momak, bio je tu i neki centar ruski zanimljiv (Zakharov, zanimljiv za pratiti u buduce),

 

Matej Rudan, hrvatski PF iz Cibone, je jedan od najboljih igraca na turniru, usao je i u idealnu petorku.Momak je zasad dosta mrsav i ono sto mu fali trenutno je snaga al momak ima sut, ima skilla dolje i meku ruku ali je zasad dosta mekan bas zbog nedostatka snage i nedovoljne brzine da isprati neke bolje atlete, u najboljem slucaju zasad je izgledao prosjecno atletski i cak pomalo pogrbljeno ali momak ima veliki raspon ruku i dosta skilla.Ono sto mu fali je eksplozivnost koja bi mu pomogla na sledecem nivou takmicenja i u seniorskoj kosarci ali cim se malo popuni vjerovatno ce sa tim doci i malo cvrstine pogotovo u odbrani.U napadu se vidi da zna sa loptom, nerjetko je znao i kontru da povede sam i da neki pas dobar podijeli u tranziciji i na postavljenu odbranu kad mu saigraci cutuju.Momak je skroz nekako pozitivan, pricali smo malo komentarisali utakmicu, uglavnom long term prospect pa ce se vidjeti sto ce bit od njega.

 

Frantz Wagner iz Njemacke za kojeg stvarno ne znam da definisem poziciju jer je momak igrao pleja u pionirima a sad ima nekih 196-198 uz ogromne ruke i stopala, nosi veci broj no ja vec, a vele treneri neki da ce mozda narasti jos 10 cm.Uglavnom nije se on nesto posebno istakao ali mi je zanimljiv za pracenje kao i nekolicina drugih njemackih igraca koji su bili bas duboka ekipa al bez nekog go-to tipa koji moze da sam rjesava, ekipa koja je imala dosta zanimljivih igraca al nedovoljno individualnog talenta da naprave bolji rezultat.Za Wagnera sam pricao sa Schmitzom iz DraftExpressa, kaze treneri njemacki su ga hvalili njemu za radnu etiku i da se bori i skace za svaku loptu i da mrzi da gubi, taj neki mentalitet da ima i da mu svaki poraz tesko pada.Sut mu zasad lijepo izgleda a ja sam generalno slab na takve igrace, nije bas neki elitni atleta ali je ok.

 

Theo Maledon PG francuski, on i Hayes su se mijenjali u tim ko ce igrati sa loptom vise, al je Hayes bio agresivniji od njega.Zato je ovaj bio odlicna spot up opcija, vjerovatno jedini igrac Francuski kojeg nijesi smio ostaviti samog na sutu jer je momak vec sad odlican suter i defanzivac.Ima za svoju visinu ogroman raspon ruku i da nije sa Asvelom potpisao nedavno kako mi rece otac njegov vjerovatno bi ga i neki koledzi regrutovali.On i Hayes su jednostavno bili nezaustavljivi u tranziciji, igrao dosta jedinostavno, forsirao malo pik, igrao bez lopte kad je bio sa Hayesom na terenu kao spot up opcija, cuvao najopasnijeg igraca spoljnjeg i generalno bio dosta vazan sraf u osvajanju zlata.Citava Francuska mimo njega su bili kamenjari i nekonstantni suteri, 2 otpozadi prije finalne utakmice u sutu za 3 bili, da bi ocepili u finalnoj utakmici -_- Pored njega je bio i jos jedan centar Miyem, dosta drven al solidan atletski i izgledao kao da ima bar 26 a ne 16 godina, dosta jak i visi u odnosu na konkurenciju al tehnicki slab, dobro trci kontre i izlazi na perimeter na piku da udvaja i tu su krali lopte i dobijali priliku za tranziciju kod svih ekipa.

 

Sto se Srbije tice, meni su se tu istakli Pazin i Popovic, od kojih mi se cak ovaj drugi dugorocno i potencijalom vise dopao.Pazin zbog ociglednog suterskog talenta i scoring potencijala, ali bi za taj scoring morao jos dosta da radi na ballhandlingu jer momak prakticno napravi dribling-dva i digne se na sut u nedostatku kreatorskih sposobnosti, takodje bi morao da radi dosta na tom donosenju odluka jer nekad ga lopta ponese ili ako pogodi sut odmah se digne na drugi zbog samopouzdanja, odbrana isto treba dosta da se radi na tome ali je tesko ocekivati da ce biti plus defanzivac pogotovo sa negativnim odnosom raspona ruku i visine.Mada i JJ Redick ima taj problem pa je koristan igrac u NBA okvirima, njemu je plafon upravo taj tip igraca ako bude nastavio da se razvija u tom smjeru jer izlazak iz blokova, sut za 3 i pull up sutevi nakon dribling-dva su njegov forte.Popovic ili kako smo ga odje zvali Kelly Olynic zbog one trake i frizure, izgleda skroz zanimljivo za pracenje u buducnosti.Igra sa lakocom i nalazi saigrace u pokretu, dijeli neke pasove sto nijesam ocekivao od onolikog igraca plus ima veliki defanzivni potencijal sa onom visinom i rukama.Klipa se vazda na njega nesto derao zbog odbrane i uvodio neke druge iako je on meni mogao biti najbolji defanzivac kad se lomila utakmica gotovo da nikad nije on bio na terenu no neki drugi debeli centar umjesto njega zaboravih mu ime.Treba mu malo peglanja da bude korisniji u pozicionom napadu i da smanji divljanje sa pasovima i nekim flashy stvarima al generalnom makar meni je bolji prospekt od Pazina.

 

Vjerovatno sam i nekog zaboravio al dosta je i ovo zasad :D


  • 6

#2507 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 01 December 2017 - 18:25

Na predlog potpredsednika KSS za mušku košarku Igora Rakočevića, izabrani su stručnjaci koji će sledećeg leta sa klupe na velikim takmičenjima, evropskim i svetskim prvenstvima, predvoditi mlađe muške reprezentativne selekcije, a to su:

U16 – Vlada Vukoičić

U17 – Slobodan Klipa

U18 – Aleksandar Bućan

U20 – Vlada Jovanović.
  • 0

#2508 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 01 December 2017 - 18:26

Vlade novi selektor U20 reprezentacije.

U16 - Vukoicic
U17 - Klipa
U18 - Bucan


  • 0

#2509 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 01 December 2017 - 18:35

Konacno Vukoicic, jedino.bi bilo bolje da vodi u18.
  • 0

#2510 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 02 December 2017 - 00:32

Vredi pomenuti da U18 reprezentacija neće učestvovati na ovogodišnjem turniru "Albert Švajcer" u Manhajmu.
  • 0

#2511 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 02 December 2017 - 20:25

Srbija domaćin Evropskog prvenstva za kadete 2018!

Srbija će biti domaćin Evropskog prvenstva 2018. godine za kadete! Bord FIBA Evropa je danas u Minhenu dodelila Košarkaškom savezu Srbije organizaciju šampionata Starog kontineta za igrače do 16 godina, koje će se u avgustu 2018. godine održati u Novom Sadu.
– Velika je stvar što ćemo biti domaćini kadetskog Evropskog prvenstva, s obzirom na to da Srbija od Svetskog prvenstva 2007. godine nije organizovala veliko takmičenje za mlađe kategorije. Smatram da imamo i ekipu koja će da se bori za najviši plasman, a taj šampionat će nam dobro doći kao uvertita za EP za žene 2019, čiji smo domaćini. Nema sumnje da ćemo, kao i mnogo puta do sada, biti dobri domaćini. Sigurno da je i odlično organizovan predolipimpijski turnir prošle godine bio prava preporučuka. Imamo dovoljno vremena da se pripremimo i verujem da će Novi Sad biti odličan domaćin i da će dvorana SPENS biti puna, pogotovo u samoj završnici šampionata u kojoj očekujem i našu kadetsku reprezentaciju – rekao je generalni sekretar KSS Dejan Tomašević.


  • 0

#2512 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 02 December 2017 - 20:56

Vlade novi selektor U20 reprezentacije.

U16 - Vukoicic
U17 - Klipa
U18 - Bucan

Dobro, za Vladeaua je normalno, samo prati tu generaciju sa kojom je napravio uspjeh prošlog ljeta


  • 0

#2513 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 06 December 2017 - 18:25

Kadetska U16 reprezentacija Srbije učestvovaće na Međunarodnom turniru
„Balkanik nekst star kup“ u Bukureštu (Rumunija) od 18. do 22. decembra 2017. godine.

Reprezentacija će se okupiti 15. decembra 2017. godine u hotelu „Trim“ u Košutnjaku, gde će tri dana trenirati u sali Zavoda za sport sa trenerom U16 reprezentacije Vladom Vukoičićem, a 18. decembra će krenuti put Rumunije.

Na turniru u Bukureštu će učestvovati 12 od 16 igrača sa sledećeg spiska:

Marko Andrić (Mega Bemaks)
Luka Paunović (Mega Bemaks)
Stefan Agoč (Mega Bemaks)
Mihailo Mušikić (Mega Bemaks)
Luka Kovačević (Mega Bemaks)
Nikola Dimitrijević (Crvena Zvezda mts)
Nikola Blagojević (Crvena Zvezda mts)
Nikola Manojlović (Crvena Zvezda mts)
Lazar Joksimović (Crvena Zvezda mts)
Matija Gorunović (Partizan NIS)
Lazar Stefanović (Partizan NIS)
Luka Tarlać (Sava)
Vuk Dobrašinović (Sava)
Stefan Todorović (Vizura Šark)
Matija Svetozarević (Nibak)
Vojin Ivković (Sikst Primorska Kopar)


  • 0

#2514 kosarka

kosarka
  • Members
  • 507 posts

Posted 07 December 2017 - 12:47

 

Kadetska U16 reprezentacija Srbije učestvovaće na Međunarodnom turniru
„Balkanik nekst star kup“ u Bukureštu (Rumunija) od 18. do 22. decembra 2017. godine.

Reprezentacija će se okupiti 15. decembra 2017. godine u hotelu „Trim“ u Košutnjaku, gde će tri dana trenirati u sali Zavoda za sport sa trenerom U16 reprezentacije Vladom Vukoičićem, a 18. decembra će krenuti put Rumunije.

Na turniru u Bukureštu će učestvovati 12 od 16 igrača sa sledećeg spiska:

Marko Andrić (Mega Bemaks)
Luka Paunović (Mega Bemaks)
Stefan Agoč (Mega Bemaks)
Mihailo Mušikić (Mega Bemaks)
Luka Kovačević (Mega Bemaks)
Nikola Dimitrijević (Crvena Zvezda mts)
Nikola Blagojević (Crvena Zvezda mts)
Nikola Manojlović (Crvena Zvezda mts)
Lazar Joksimović (Crvena Zvezda mts)
Matija Gorunović (Partizan NIS)
Lazar Stefanović (Partizan NIS)
Luka Tarlać (Sava)
Vuk Dobrašinović (Sava)
Stefan Todorović (Vizura Šark)
Matija Svetozarević (Nibak)
Vojin Ivković (Sikst Primorska Kopar)

 

Јел гледао ко Луку Тарлаћа?


Edited by kosarka, 07 December 2017 - 12:47.

  • 0

#2515 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 07 December 2017 - 19:55

Potpuno drugaciji tip igraca od stamenog oca. Krilni igrac, dvometras, dobar raspon ruku. Igra licem prema kosu, solidan prodor, dribling, brzinu i promene kretnje (moze pokrivati perimeter i preuzimati u odbrani), zna sebi napraviti poziciju za sut. Po profilu, donekle podseca na slabiju verziju Nikole Miskovica.
  • 0

#2516 Sirius

Sirius
  • Members
  • 683 posts

Posted 07 December 2017 - 20:27

Apropo, gledam statistiku Miškovića, nije baš mnogo pokazao ove sezone, a na prvenstvu za u18 bio MVP. Igrao je opasno i raznovrsno. Ja sam se baš nadao da će ove godine dobiti i priliku među seniorima, ali izgleda od toga ništa.


  • 0

#2517 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 07 December 2017 - 21:04

Obzirom da je operisan krajem oktobra nije to cudno.

Povređen doneo titulu Srbiji

Problemi sa skočnim zglobom talentovanog krila
Jedan od najtalentovanijih srpskih košarkaša, Nikola Mišković (18, 207), je operisan u Minhenu. Po završetku prethodne sezone krilni igrač je na jednom treningu izvrnuo zglob. Iako povreda nije u potpunosti sanirana on je otputovao na kamp u Sjedinjene Američke Države, gde ju je obnovio. Kada je otišao na snimanje doktori su mu rekli da nema ozbiljnih oštećenja, što mu je omogućilo da se pojavi na pripremama junorske reprezentacije Srbije.

Sa sve povredom i bolovima u zglobu Mišković je nastupio na Evropskom prvenstvu za košarkaše do 18 godina u Slovačkoj. Ne samo da je odigrao dobro već je proglašen za najkorisnijeg igrača turnira, a Orlići su osvojili zlatnu medalju. Potom je ponovo obavio snimanja i ispostavilo se da ima fakturu i da mu je potrebna operacija. Predviđeno je da oporavak traje oko 12 nedelja - šest sa štakama, šest bez njih. Ali, prognoze su se u međuvremenu popravile, pa bi Mišković za osam nedelja trebalo da se vrati na teren. Što znači da će stići da zaigra za Beovuk 72 u Mozzart Košarkaškoj ligi Srbije.


  • 0

#2518 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 09 December 2017 - 18:02

U kadetskoj ligi, Kk Vizura zabelezio pobedu u gostima protiv Kk Mladosti iz Zajecara. Sto nije nikakvo iznenadjenje jer je Zajecar jedan od najslabijih ucesnika takmicenja, no beogradskom klubu je za taj neverovatan podvig bilo potrebno koristiti 6 stranih igraca, 1 kinez (Huang) i 5 crnogoraca (Andjusic, Lacmanovic, Otasevic, Radunovic i Grbovic) od kojih su dvojica sredili srpske pasose kako bi se vodili kao domaci igraci iako nemaju prava nastupa za nasu zemlju. Vredi pomenuti da je zbog zvanicne limite od 4 stranaca, Vizura nastupala bez makedonskog beka Boskovski.

Svaka cast upravi i trenerima Vizure, u skoro dvomilionski Beograd nisu sposboni pronadji 12 talentovanih domacih kadeta.

Edited by NemoB, 09 December 2017 - 18:06.

  • 0

#2519 zoziezli fereira

zoziezli fereira
  • Members
  • 1,635 posts

Posted 10 December 2017 - 22:34

U kadetskoj ligi, Kk Vizura zabelezio pobedu u gostima protiv Kk Mladosti iz Zajecara. Sto nije nikakvo iznenadjenje jer je Zajecar jedan od najslabijih ucesnika takmicenja, no beogradskom klubu je za taj neverovatan podvig bilo potrebno koristiti 6 stranih igraca, 1 kinez (Huang) i 5 crnogoraca (Andjusic, Lacmanovic, Otasevic, Radunovic i Grbovic) od kojih su dvojica sredili srpske pasose kako bi se vodili kao domaci igraci iako nemaju prava nastupa za nasu zemlju. Vredi pomenuti da je zbog zvanicne limite od 4 stranaca, Vizura nastupala bez makedonskog beka Boskovski.

Svaka cast upravi i trenerima Vizure, u skoro dvomilionski Beograd nisu sposboni pronadji 12 talentovanih domacih kadeta.


Nije taj koncept Vizure tako lose. Moze to da se sagleda i na pozitivniji nacin. U ekipi je 6 igraca 02, sto je odlicna stvar. U neke je ulagano godinama, od f4 mladje pionirske lige. A pritom su vrlo konkurentni, jedna od najjacih ekipa u JKL.
  • 1

#2520 darko_dj

darko_dj
  • Members
  • 575 posts

Posted 11 December 2017 - 01:48

Sta je sa onim malim Paunovicem iz Zvezde? Impresirao me je kada sam ga zadnji put video valjda prosle godine, ali ne vidim da igra za juniorski tim zvezde (osim sto je nedavno bio deo ekipe koja je izborila FInal Four Juniorske ABA lige, pa me podseti na njega). 


  • 0