Jump to content


Photo
- - - - -

Ode min finansija Krstic


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 12 July 2014 - 16:55

Neki zluradi (kao ja) bi rekli: brod tone, pacovi beze :) Pitam se sto je prihvatio tu poziciju, znao je da je Radulovic popio po nosu kada je hteo ovo sto Krstic tek sada shvata da mora.. 

 

Ipak, mislim da je glavni razlog njegovog odlaska spasavanje svoje kariijere - decko nece da mu u CVu stoji da je bio min finansija u trenutku kada zemlja ode u bankrot. 

 

http://www.blic.rs/V...nemoguc-program

 

- Tražio sam od premijera Aleksandra Vučića nemoguć program za naše uslove: samanjenje penzija od najmanje 20 odsto, smanjenje plata od najmanje 15 odsto, otpuštanje minimum 160.000 zaposlenih iz javnog sektora i povećanje cene struje od 30 odsto - rekao je Krstić.


Edited by alexnikolic na kvadrat, 12 July 2014 - 16:56.


#2 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 12 July 2014 - 17:24

Druga najvaznija funkcija u ozbiljnim drzavama kroz istoriju a I danas je pozicija ministra finansija a u Srbiji je to, kako ti kazes, decko. Pitanje je kako je on uopste dospeo na tu funkciju!!



#3 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 476 posts

Posted 12 July 2014 - 18:22

Kako je dosao Krstic dosao na funkciju? Pa niko drugi nije zeleo da sedne u fotelju ministra finansija u zemlji pred bankrotom a ionako ce posle malo marketinga ispasti da su plate smanjene manje nego sto je to trazio 'preostri' Krstic, tako da je njegova uloga 'loseg policajca' zavrsena.



#4 Klotzen

Klotzen
  • Members
  • 1,405 posts

Posted 13 July 2014 - 16:22

Mislim da je i više nego jasno kako je došao na tu funkciju. Došao je zato što je niskusan u životu i poverovao političarima da će ga oni pustiti da radi. Tako nešto ne postoji kod nas, jer je glavna stvar za naše političare održavanje rejtinga da bi se što duže zadržali na vlasti. Zato ni jedan ozbiljan ekspert sa stažom iza sebe više ne želi da ulazi u vladu, jer od toga može samo da dobije crnu mrlju u svojoj karijeri. Ja ne sumnjam u njegovu stručnost ali ovo je očekivano. Isto očekujem i od Kori kada njen deo reoformi, koji šteti političarima, dođe na red.

 

Krstić je uvideo da neće uspeti ništa da uradi, i nije hteo da se na kraju sva krivica svali na njega i da se SNS opere posle toga uperivši prstom u njega kao glavnog krivca.



#5 dobrostojeci

dobrostojeci
  • Members
  • 192 posts

Posted 14 July 2014 - 19:26

Farsa na kvadrat.

Radulović je još juče izračunao da bi uštede usled smanjenja plata u js za 15%, penzija za 20%, poskupljenja struje od 30% i otpuštanja 160k ljudi iz js iznosile 900, 800, 500 i 1500 mil. evra, respektivno, dakle tri milijarde i sedamsto miliona evra godišnje, a to je višestruko više od ušteda koje su najavljene i u ovom trenutku neophodne.

Sada će spasilac mekog srca izaći sa mnogo blažim merama i tako osvojiti simpatije vaskolikog pučanstva. A mali Krstić ostaje kao specijalni savetnik. Ljudima će smanjiti primanja za 10 do 15%, a oni će svi reći - ma ćuti, dobro je, kako je moglo da bude.

Večeras u spec. emisiji ćemo verovatno bar pola sata slušati po stoti put kako on radi 20h na dan, kako spava 4h, kako ništa nije ukrao i kako se ne boji da narodu kaže istinu.

Sve u svemu, jedno veliko  n i š t a.  Nula. Na žalost svih nas i njega.



#6 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 15 July 2014 - 11:46

Država teško da ima para da istovremeno otpusti 160.000 ljudi. Troškovi otpuštanja ovih ljudi, bi gurnuli državu u bankrot.



#7 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 15 July 2014 - 12:14

Farsa na kvadrat.

Radulović je još juče izračunao da bi uštede usled smanjenja plata u js za 15%, penzija za 20%, poskupljenja struje od 30% i otpuštanja 160k ljudi iz js iznosile 900, 800, 500 i 1500 mil. evra, respektivno, dakle tri milijarde i sedamsto miliona evra godišnje, a to je višestruko više od ušteda koje su najavljene i u ovom trenutku neophodne.

Sada će spasilac mekog srca izaći sa mnogo blažim merama i tako osvojiti simpatije vaskolikog pučanstva. A mali Krstić ostaje kao specijalni savetnik. Ljudima će smanjiti primanja za 10 do 15%, a oni će svi reći - ma ćuti, dobro je, kako je moglo da bude.

Večeras u spec. emisiji ćemo verovatno bar pola sata slušati po stoti put kako on radi 20h na dan, kako spava 4h, kako ništa nije ukrao i kako se ne boji da narodu kaže istinu.

Sve u svemu, jedno veliko  n i š t a.  Nula. Na žalost svih nas i njega.

 

A zasto ne bi recimo otpustili sve viskove u js, bez poskupljenja, uz smanjenje plata zaposlenima u ministarstvu i ministrima za 75%, smanjenje broja poslanika na 120, pa da racunamo kolike su to ustede? Zasto ja da placam procenat za nesposobne koji ovu drzavu vuku u propast i pritom zive 10 puta bolje od mene? Zasto moja baba kao bivsi profesor da ima manju penziju zbog njihove nesposobnosti? Zasto gotovo citava moja familija da na svojim ledjima tegli nesposobne i one koji se ugradjuju, oni koji bi trebalo u svakom slucaju da budu na ulici jer nista ne znaju i nista ne rade? Dokle vise?



#8 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 20 July 2014 - 22:09

Pa niko drugi nije zeleo da sedne u fotelju ministra finansija u zemlji pred bankrotom

 

Siguran si?

 

Attached File  dinkic.jpg   13.62KB   6 downloads



#9 mrblaf

mrblaf
  • Members
  • 476 posts

Posted 20 July 2014 - 23:30

Siguran si?

 

attachicon.gifdinkic.jpg

 

:)

 

Pod onim 'niko' sam mislio na ljude od struke i integriteta, ne na bilo koga s ulice ili Dinkica :)