Jump to content


Photo

Euroleague 2014/15


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6530 replies to this topic

#1 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 10 July 2014 - 12:38

Euroleague 2014/15

 

Pred nama je nova sezona najjaceg evropskog takmicenja ... u njemu necemo videti neke od proslosezonskih ucesnika, od kojih su najpoznatiji BC Partizan i BC Montepaschi Siena, koje su zamenili BC Cedevita i BC Dinamo Basket Sassari. Umesto BC Stelmet Zielona Gora tu je BC Turow Zgorzelec, umesto Lietuvos Ritasa tu je Neptunas iz Klaipede, umesto Nanterrea tu je BC LImoges, umesto Lokomotive Kuban tu je BC Nizhny Novgorod, umesto BC Brose Basket Bamberg tu je BC ALba Berlin ...

 

Debitanti u takmicenju su BC Nizhny Novgorod, BC Dimamo Sassari, BC Neptunas Klaipeda i BC Limoges (nije igrao u ovom formatu takmicenja) ...

 

Favoriti za osvajanje (iako se sastavi jos uvek ne znaju) bice Barcelona, Real Madrid, CSKA, Efes i Fenerbahce, ali ne bi trebalo potceniti i osvajace EL u poslednje 3 sezone, Maccabi i Olympiacos koji ce traziti svoju sansu za iznenadjenje, kao i drugog atinskog giganta i Emporio Armani ... 

 

Od nasih predstavnika, tu je KK Crvena zvezda Telekom koja ucestvuje drugi put zaredom, a tu je i mnostvo nasih igraca i trenera u preostalih 23 ucesnika ...

 

Ovo je zreb kvalifikacija:

 

draw-image-qr14-15.png

 

A ovo zreb grupne faze:

 

draw-image-rs14-15.png

 

U TOP 16 fazi igrace A1, A3, B2, B4, C1, C3, D1 i D4 u grupi ''E'' i A2, A4, B1, B3, C2, C4, D1 i D3 u grupi ''F''. 



#2 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 10 July 2014 - 12:48

Taman je grupa za CZV, treba biti ispred Neptunasa i Laborala.

 

 

Mislim da su ostali prejaki, ali verujem da se opet niko neće naigrati basketa u Beogradu kao što se nije naigrao ni prošle sezone.



#3 nemanjaol

nemanjaol
  • Members
  • 4,835 posts

Posted 10 July 2014 - 13:15

Ju, ju, ju grupa C :D

#4 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 10 July 2014 - 13:29

Kontam Cedevita Top16 lagani rad.



#5 walther

walther
  • Members
  • 727 posts

Posted 10 July 2014 - 13:48

Kontam Cedevita Top16 lagani rad.

marisace se sa Albom. Kontam da mogu dalje ali opet zavisi od sastavljanja ekipe.



#6 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 10 July 2014 - 13:55

Format takmicenja:

 

format1415.png



#7 greg radonjić

greg radonjić
  • Members
  • 28 posts

Posted 10 July 2014 - 14:20

ovde je bilo bitno samo pobeći što dalje od C, ostale grupe se prolaze...



#8 Mental Mickey Maguire

Mental Mickey Maguire
  • Members
  • 4,540 posts

Posted 10 July 2014 - 14:45

Na kraju sezone 2014/15 počeće da se primenjuje novi sistem određivanja licenci za učešće u Evroligi, odlučeno je na sastanku Evrolige u Barseloni.

Po tom sistemu, broj A licenci po državi će biti ograničen na maksimum tri. To znači da će u Španiji Unikaha ili Laboral Kuća izgubiti pomenutu licencu. Trenutno je izglednije da će Laboral Kuća sačuvati svoje mesto.

Što se tiče B licenci, ABA liga će dobiti dve a VTB liga, Francuska, Italija, Nemačka, Poljska, Španija i Turska po jednu B licencu.

Pobednik Evrokupa će dobiti specijalnu jednogodišnju C licencu a pored toga, dodeliće se i jedan vajld kard.

Izvor:Eurohoops



#9 greg radonjić

greg radonjić
  • Members
  • 28 posts

Posted 10 July 2014 - 14:52

mnogo komplikuju sa tim licencama, do mere da više nije ni bitno ko je prvak... lepo napiši 'ko plati toliko-i-toliko miliona, igra el'...'ako ih ima više koji ispunjavaju uslov jedan, onda su u grupnoj fazi 24 ekipe sa najvećim budžetima'...



#10 avenija032

avenija032
  • Members
  • 922 posts

Posted 10 July 2014 - 15:45

Grupa A:

 

Real Madrid svakako najbolja ekipa. Nadam se da ce igrati podjednako lepo kao prosle sezone. Strucni stab dobio otkaz,sto verovatno znaci da odlazi i Laso,tako da ostaje nepoznanica kakav stil ce ove sezone gajiti(pominje se Kacikaris). Mirotic verovatno odlazi u Cikago,Rudi produzio ugovor...opet ce biti paklen tim,koji ce imati F4 na svom terenu i mogucnost da se konacno dokopa trofeja. Efes ce i pored svih odlicnih igraca koje su vec doveli biti nepoznanica(vidieti pod: Fener prosle godine),Duda je veliki trener i ocekujem da konacno "isplate" ogromna ulaganja poslednjih godina. U njima se dobija jos jedan "veliki" klub koji ce napasti TOP8,i koja ce biti konkurentan svima(sto poslednjih godina nisu bili). Zalgiris,klasicna litvanska ekipa,sa odlicnim suterima i odlicnim skautingom. Iz godine u godinu "ubodu" odlicnog tamnoputog igraca. Otisao im je Pocius,ne znam sta se desava sa Dentmonom,ali svakako da ce kuci biti tvrd orah apsolutno svima. Niznji je ekipa sa kojom smo imali prilike da se upoznamo kroz utakmice Zvezde,debituju u EL. Lukic ih je napustio,cine ih najvecim delom rusi i iako ne spadaju u red atraktivnih ekipa,sigurno ce imati konkurentnu ekipu. Dinamo Sasari je ekipa koja takodje po prvi put nastupa u EL. Prepoznatljiva po  svojoj "run&gun" kosarci ce biti jedan od atraktivnijih ekipa za gledanje. Ipak,ne ocekujem od njih da ce konkurisati za prolazak u TOP16 pre svega zbog stila koji gaje,a i zbog odlaska dosta igraca(pre svega brace Diner). QRS Winner-nadam se da ce biti Unix,pre svega zbog kvaliteta koje bi doneli. Bilo bi steta (a i velko iznenadjenje) da ispadnu u kvalifikacijama,jer imaju tim za velike domete(Lengford,Dzerals,Bikov,Zizis,Kajmakoglu,Maciulis,itd).

Prognoza: Real Madrid,Efes,Unix(?),Zalgiris

 

...ajd da se ne baci. Mislio sam da napisem za sve cetiri grupe,al' me nemoguce mrzi. 



#11 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 10 July 2014 - 19:16

 

Na kraju sezone 2014/15 počeće da se primenjuje novi sistem određivanja licenci za učešće u Evroligi, odlučeno je na sastanku Evrolige u Barseloni.

Po tom sistemu, broj A licenci po državi će biti ograničen na maksimum tri. To znači da će u Španiji Unikaha ili Laboral Kuća izgubiti pomenutu licencu. Trenutno je izglednije da će Laboral Kuća sačuvati svoje mesto.

Što se tiče B licenci, ABA liga će dobiti dve a VTB liga, Francuska, Italija, Nemačka, Poljska, Španija i Turska po jednu B licencu.

Pobednik Evrokupa će dobiti specijalnu jednogodišnju C licencu a pored toga, dodeliće se i jedan vajld kard.

Izvor:Eurohoops

 

 

Sumnjam da ce Nemacka da se zadovolji jednim, a Rusija i Litvanija sa CSKA + Zalgiris + 1, ali je ovo svakako bolji sistem jer prvenstva dobijaju na znacaju ... 



#12 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 10 July 2014 - 22:20

Neptunas mi je totalna nepoznanica Jedino je upitno kakvog će kvaliteta će biti ovogodišnja ekipa Laboral Kuća.



#13 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 01 August 2014 - 13:55

full mi se svidja ova barca, skoro pa ko da sam ih ja sastavljao, mada bi sa dorsijem umesto pleissa, bili jos brutalniji, ovako su mozda malo previse mekani pod kosem, al zato ofanzivino, totalna osveta.. :D

 

Barca.png



#14 losmi17

losmi17
  • Members
  • 13,571 posts

Posted 01 August 2014 - 13:58

Umesto Lampea neki novi Dorsi, mozda malo brzi i stesaniji i to je to.

No1 kandidat za osvajanje EL.



#15 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 01 August 2014 - 14:00

full mi se svidja ova barca, skoro pa ko da sam ih ja sastavljao, mada bi sa dorsijem umesto pleissa, bili jos brutalniji, ovako su mozda malo previse mekani pod kosem, al zato ofanzivino, totalna osveta.. :D

 

Barca.png

 

Ma hajde, kroz naš topik si provukao i ovakvu sliku Kahe, kad i tamo Pleiss.. 

 

Inače, broj crnaca = 0


Edited by medobrundo, 01 August 2014 - 14:01.