Jump to content


Photo

UEFA Champions League 2014/15


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1974 replies to this topic

#631 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 22 October 2014 - 21:35

Dadose ga i Bugari u nadoknadi! :D



#632 Kolko dosadno

Kolko dosadno
  • Members
  • 1,147 posts

Posted 22 October 2014 - 21:45

Pobedise izelice...35 evra najjeftinija karta veceras u Sofiji,za Liverpul 45,za Real 55 evra... :huh:



#633 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 22 October 2014 - 22:22

Očajnost odbrana Liverpula i Junajted ove godine će dodatno produbiti rivalitet ova dva kluba.
Strašno...
Zapravo Real bio bolji u drugom poluvremenu a tu nisu dali nijedan gol.

Generalno, utiska sam da ovaj Real, pogotvo bez Bale-a, ne može ništa.
Ugušiš ove distributere lopti, i od Ronalda nema ništa. Muka mi je da ga gledam u šta se pretvorio.
Eno mu je atletika pa nek je trenira. Jeste da to i daje rezultate, ima savršenu kretnju bez lopte bla bla.
Al' da ga jebem, ni trunčice onog flair-a i flamboyance-a ko nekad.
BR umesto da krene bez Balotelija pa da ga posle ubaci, on obrnuto.



S druge strane sam gledao Oly - Juve. Alegri uspeva da uništi ono što je Conte nekoliko sezona gradio. Ono mrtvilo od igre protiv Sasuola je manje više precrtano i sad. Da se Oly nije svesno povuko Juve ne bi ni pošteno pripretio. Još Oly igra smešno prvenstvo pa su posle 70. minuta igrači Oly-a maltene svi hvatali za noge. Golman Oly-a, Jimenez je imao neke sjajne odbrane.
Luka Milivojević odličan, i sramota je što ne igra za repku. Od naših novijih, jedan od retkih fudbalera spreman da igra moderan fudbal.
U Juve-u manje više Pogba i ostalo ništa. Pirlo se raspada (valjda je skoro imao neku povredu), ovo ostalo ništa. 'Fala bogu pa nismo doveli Vidala, jer definitivno mozgom nije fokusiran na fudbal.


Edited by BattleBorn, 22 October 2014 - 22:23.


#634 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 22 October 2014 - 22:27

Očajnost odbrana Liverpula i Junajted ove godine će dodatno produbiti rivalitet ova dva kluba.
Strašno...
Zapravo Real bio bolji u drugom poluvremenu a tu nisu dali nijedan gol.

Generalno, utiska sam da ovaj Real, pogotvo bez Bale-a, ne može ništa.
Ugušiš ove distributere lopti, i od Ronalda nema ništa. Muka mi je da ga gledam u šta se pretvorio.
Eno mu je atletika pa nek je trenira. Jeste da to i daje rezultate, ima savršenu kretnju bez lopte bla bla.
Al' da ga jebem, ni trunčice onog flair-a i flamboyance-a ko nekad.
BR umesto da krene bez Balotelija pa da ga posle ubaci, on obrnuto.



S druge strane sam gledao Oly - Juve. Alegri uspeva da uništi ono što je Conte nekoliko sezona gradio. Ono mrtvilo od igre protiv Sasuola je manje više precrtano i sad. Da se Oly nije svesno povuko Juve ne bi ni pošteno pripretio. Još Oly igra smešno prvenstvo pa su posle 70. minuta igrači Oly-a maltene svi hvatali za noge. Golman Oly-a, Jimenez je imao neke sjajne odbrane.
Luka Milivojević odličan, i sramota je što ne igra za repku. Od naših novijih, jedan od retkih fudbalera spreman da igra moderan fudbal.
U Juve-u manje više Pogba i ostalo ništa. Pirlo se raspada (valjda je skoro imao neku povredu), ovo ostalo ništa. 'Fala bogu pa nismo doveli Vidala, jer definitivno mozgom nije fokusiran na fudbal.

 

Koliko je lako ugušiti Krosa, Modrića i Rodrigeza, hmm?

 

Teško baš, imaju dosta dobrih igrača, Ronaldo odigrao lepu utakmicu, logično da su njega najviše čuvali, raspucao bi se da su mu ostavili više prostora.



#635 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 22 October 2014 - 22:33

Pa u suštini moguće je ako se igra zgusti odbrana u sredini.
Ronaldu sad možeš da ostaviš 1 na 1 po strani i sa štoperom kamoli sa bekom.
Pre ga ostaviš sa Ashley Cole-om iz top forme i napravi ga smešnim. Generalno jeo svakog, ostavi li mu se malo prostora, i uvek je pravio višak.
Modrić je zver od igrača, da mi je neko pre 5,6 godina da će da bude ovakav igrač izašo bi na neki trg i štrajkovao bi gladju dok tog ne proglase ludim. Jebeni kompletni World Class.

Ali generalno nisam oduševljen igrom Reala. Ovo što im je prošlo može uglavnom samo protiv očaj odbrane kakva je Liverpool-ova. Ovaj Liverpool, koji i van odbrane nije nešto mnogo fenomenalan pa nije bio nešto mnogo inferioran večeras. Imali su taj jalovi posed ali generalno više su sami krivi za ovakav porez nego što je Real odigrao nešto.



#636 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 22 October 2014 - 23:54

Isto bi izgledao i duel Reala i Junajteda, 2,3-0 u prvom i posle odradjivanje posla. Ja stvarno sta ti gledas i cime se ti odusevljavas, ako ti ovo veceras nije "nista posebno". Ljudi prakticno igraju bez klasicnog zadnjeg veznog a Liverpul koji je bar jedan od poletnijih timova i dalje nije mogao da prdne. Sterling imao jedan dobar prodor za ceo mec, je l' se to desilo nekad protiv bilo koga u poslednjih godinu dana?


Edited by McLeod, 22 October 2014 - 23:55.


#637 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 October 2014 - 01:48

"bez klasičnog zadnjeg veznog"
Šta ti znači ?

Crnac, od preko 185cm koji ima motor u dupe, trči, jak u duelu, oduzima lopte, jede sve u duelu ?
Kad se probudiš iz bata djorinog poimanja fudbala shvatićeš da je ovo naklapanje i neka urbana mantra.

To što ti zamišljaš, Modrić više odradi. Duplo...
Mada razumem zašto imaš veliku želju da veruješ da je ta priča krucijalna. Sebe ubedjuješ da bi taj KLASIČNI ZADNJI VEZNI (a ni sam ne znaš zapravo šta je to) podigo Arsenal u nebeske visine pa bi osvojili po 2 ili 3 trofeja godišnje.

Kad smo kod tvog Arsenala, da se vratimo na tvoj Real...

Realu nije sredina, niti odbrana toliko problem, nije problem uopšte, jaki su kao zemlja tu. Meni sad deluje da je to sa ofanzivnim delom.
Meni se Isco uopšte, ali uopšte ne svidja. James nije to što smo mi mislili da jeste zbog SP-a iako ima momente kad napravi lepe poteze. Benzema je Benzema... pošto nisam imao instaliran novi FM, puštam ja poruku ortaku "Kakva je srednja kolona Benzemi, prvenstveno determination?" On "Očajno.". I oni ljudi znaju to. CR je ubitačan kada je u mašineriji, a čini mi se da ova mašinerija može da se zaustavi. Ma koliko ne mogu da verujem da to kažem, ali njima je Bale stvarno baš bitan igrač.
To ne znači da oni ove godine neće biti favoriti da osvoje LŠ, ali mislim da će to mnogo teže da ide. Iako imaju sreća da je Barca  u svojevrsnoj rekonstrukciji, Man City, zajedno sa navijačima, još NE ZNA šta je LŠ, a Bayern... je puko prošle godine kao tikva. Mada mislim da bi ih ove godine rastrtili samo tako, taman da im se revanširaju.

Svejedno, mislim da je Chelsea trenutno bolji tim od njih. A dosta toga leži u tome što je Hazard mnogo više izdiže svoju ekipu sada nego što to radi CR. Da, ljudi, smejte mi se, kažem da je Hazard bolji od Ronalda i bez razmišljanja bi ga uzeo ispred Ronalda. Posle ovog večeras, i Sterlinga bi...

 


Edited by BattleBorn, 23 October 2014 - 01:49.


#638 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 23 October 2014 - 03:34

Modric veceras da ako je uzeo 5 lopti. Kros je igrao defanzivnije od njega, si gledao ti utakmicu? :) Samo ja mogu da pricam na osnovu statistike :P P.S. Modricu svaka cast kako se izborio za svoje mesto u Realu, ali on uopste nije potreban ovom timu toliko, kad se Kros potpuno prilagodi.

 

Azar vise dize Celsi nego Ronaldo Real? Je l' citas ti sta pises? Matic vise dize Celsi nego Azar. Kosta vise dize Celsi nego Azar. Sta im je Azar znacio prosle sezone kad nisu imali napadaca i Matica? Da puni VBA i slicne ekipe, nije mogao da prdne protiv ozbiljnih. Azar, lol.



#639 @neske@

@neske@
  • Members
  • 1,084 posts

Posted 23 October 2014 - 10:09

Svasta ovde covek moze da procita..

Ulepsali ste mi dan...  :rotflmao:  :rotflmao:



#640 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 23 October 2014 - 12:11

Jedini trener koji može da zaustavi ovakav Real je Murinjo.

 

Trenutno jedini timovi koji mogu da igraju sa ovim Realom su Barsa (tu i tamo), Bajern i Čelsi. Iako ne volim Murinja, tačnije mrzim ga, taj stil igre, taktike, izjave i sve ostalo kompletno, mislim da će sa Čelsijem daleko dogurati ove sezone, fantastično igraju. 



#641 Ajmo Milivoje

Ajmo Milivoje
  • Members
  • 9,612 posts

Posted 23 October 2014 - 12:31

Sporting: Rusi namestili Šalke 1&7+ Izvor. B92 | AK

Utorak veče doneo je spektakularne rezultate u Ligi šampiona, a u senci pobeda Bajerna, Šahtjora i Čelsija sa 6-7 golova, ostao je trijumf Šalkea 4:3.

 
1017755795448ddbee213f479065277_orig.jpg
foto: Beta/AP

Nemački klub je u nadoknadi vremena golom iz penala stigao do pobede nad lisabonskim Sportingom, nakon čega su krenule razne teorije zavere.

Najveću optužbu izneo je bivši direktor Sportinga duardo Baroso, koji smatra da je ruska mafija, preko generalnog sponzora Šalkea i LŠ kompanije Gasprom namestila meča da bude pobeda domaćina i sedam golova.

Ne samo što su povezani Šalke i LŠ preko sponzora Gasproma, već je i meč sudila petorka iz Rusije, na čelu sa Sergejom Karasevim.

Nakon meča navijači Sportinga su žestoko kritikovali UEFA preko društvenih mreža.

"Ono što se dogodilo nije normalno. Ovo je ogromna nepravda. Ne želim više ništa da kažem u vezi sa tim", rekao je posle meča trener Sportinga Marko Silva.

14110157065448dfb383d0d735460917_orig.jp
foto: Beta/AP
Sporting je poveo u Gelzenkirhenu golom Nanija u 16. minutu, izjednačio je Obasi u 34, a početkom drugog dela Huntelar je pogodio za preokret.

Pola sata pre kraja Hevedes povećava na 3:1, ali u narednih 20 minuta Silva sa dva gola donosi izjednačenje. Međutim, u 92. minutu dogodio se kontroverzan trenutak.

Lopta nakon šuta Huntelara glavom pogađa Žonatana Silvu u lice, sudija se nije oglasio, ali je na intervenciju petog sudije koji stoji iza gola ipak svirao penal, koji Čupo-Motig pretvara u pobedi domaćina.

UEFA nije imala odgovor na pitanje novinara da li je konflikt interesa da jedna kompanija bude sponzor određenom klubu i takmičenju u kojem nastupa ta ekipa, niti da li je zabrinuta zbog optužbi u vezi sa tim.

Gasprom je 2012. godine postao generalni sponzor LŠ, ugovor je potpisan na tri godine, a prošle sezone su ekoliški aktivisti na stadionu Sent Jakobs na meču Bazel – Šalke razvili anti-Gapsrom transparent.

U svakom slučaju, Sporting posle tri kola ima jedan bod i verovatno će ostati iza "Gaspromovih timova" Šalkea i Čelsija u grupi G.


#642 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 23 October 2014 - 13:15

Sve je moguće, zaista kontraverzna utakmica. :D



#643 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 23 October 2014 - 13:16

Modric veceras da ako je uzeo 5 lopti. Kros je igrao defanzivnije od njega, si gledao ti utakmicu? :P P.S. Modricu svaka cast kako se izborio za svoje mesto u Realu, ali on uopste nije potreban ovom timu toliko, kad se Kros potpuno prilagodi.

 

Azar vise dize Celsi nego Ronaldo Real? Je l' citas ti sta pises? Matic vise dize Celsi nego Azar. Kosta vise dize Celsi nego Azar. Sta im je Azar znacio prosle sezone kad nisu imali napadaca i Matica? Da puni VBA i slicne ekipe, nije mogao da prdne protiv ozbiljnih. Azar, lol.

Ne blamiraj se, Modrić je najkompletniji centralni vezni na svetu.
To što ti kod njega želiš da vidiš samo tehniku je druga stvar. Čovek apsolutno sve radi na terenu i sve radi na vrhunskom nivou. Veruem da je tebi teško to da pojmiš ali je npr Modrić 5 puta bolji igrač u defanzivi od Yaya Toure-a, koji je npr poprilično skroman igrač defanzivno. No, crnac, brz, jak, preko 190... DEFANZIVNA ZVERINA.
Dok je Kroos vanserijski plejmejker, najbolji na svetu, najbolje diktira tempo, ali je neretko lenj, nezainteresovan za dešavanja na terenu, a pogotovo odbranu.


Naravno da Hazard diže više Chelsea nego Ronaldo Real. Hazard ne zavisi ni od koga, dok Ronaldo zavisi. Iako ti ponavljaš kao papagaj tu mantru Matić-Costa  pa jednom i sam poveruješ u to, to nema veze sa istinom. Hazard nije prošlih godina celokupni bio bolji zbog svoje glave i nekonstantosti. Uništavao je on tad sam i City i nas kad smo bili prvaci i Arsenal. Samo što su mu tad dani kad se probudi kao drkadžija bili učestaliji. Čovek sazreo, i sad možeš samo da kukumavčimo svi mi koji navijamo za klub u kojem ne igra Hazard. Kolko Hazard poremeti odbranu protivnika i ni iz čega stvara nešto, Ronaldo je svetlosnim godinama po svojoj igri po tome u poslednjih godinu, dve. Al' jbg u takvom je klubu da mu svako leto pljusnu preko 100 miliona i dovedu mu igrače koji pre nego da krenu na trening poliraju CR-ovu sliku na zidu, pa im je svrha fudbala da Ronaldo da najviše golova.
Da se razumemo, kretnja bez lopte koju ima Ronaldo je nešto neverovatno. Ne samo što je najbrži, nego je u uvek u punom trku u momentu kad se lopta upućuje ka njemu, a nije u ofsajdu. Takvi igrači se pojave nekoliko u svakoj deceniji.
Ali Ronaldo da napravi neki višak, da iskreira nešto, pluskvamperfekat...


Edited by BattleBorn, 23 October 2014 - 13:18.


#644 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 23 October 2014 - 16:44

Real nije ni priblizno dostigao formu i uigranost kakvu ce dostici, a sad sa pola snage odraduju vecinu tekmi. Sredina Ronaldo, Bale. Modric, James i Kros ce da jede malu decu kada krenu da gaze sa sto posto, pa uklucujuci i taj Celzi,



#645 Ajmo Milivoje

Ajmo Milivoje
  • Members
  • 9,612 posts

Posted 04 November 2014 - 21:07

Pirlo :heart: