Jump to content


Photo
- - - - -

Pitanja za Intervju za posao


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
46 replies to this topic

#31 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 24 May 2014 - 13:42

Dakle, kako glase idealni odgovori na pitanja zbog cega zelite ovde da radite i sta bi ste radili?
Jer zaista sada bih vec odavno se zaposlio da znam kako da odgovorim na ta dva hebena pitanja.

#32 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 24 May 2014 - 13:59

Dakle, kako glase idealni odgovori na pitanja zbog cega zelite ovde da radite i sta bi ste radili?
Jer zaista sada bih vec odavno se zaposlio da znam kako da odgovorim na ta dva hebena pitanja.

Ne postoje idealni odgovori koji univerzalno vaze. "Idealni" odgovori zavise od toga za kakav se posao javljas. Nije svejedno da li se javljas za posao konobara, vatrogasca, lekara, vodoinstalatera ili aplikativnog programera.

 

Ako zaista  trazis posao, a ne trolujes  kao sto se cini, prva stvar koju moras da utvrdis jeste kakav posao uopste mozes da radis, za sta imas znanja, sposobnosti i kvalifikacije.  Ako neko misli da je svaki posao isti i misli da svaki moze da radi jednako dobro to samo znaci da taj neko nije sposoban ni za jedan posao i nista ne ume da radi.



#33 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 24 May 2014 - 14:01

Zamolio bih sve da se suzdrze od trolovanja (mada ne znam ni sta je to!) i da mi zaista pokusaju da pomognu. Hvala.

Zanimljivo, nemas pojma sta je to ali to odlicno radis :)



#34 Paolino

Paolino
  • Banned
  • 30 posts

Posted 24 May 2014 - 14:10

Trazim samo primere, nekoliko primra odgovora i nista vise.
Rekli ste da ste interjuisali vec.
Ako ne zelite recite ne zelim da ti dam odgovore, i gotovo.


Edited by alexnikolic na kvadrat, 24 May 2014 - 14:12.
Ban od 10 dana zbog trolovanja


#35 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 24 May 2014 - 14:13

Trol banovan, ostale molim da iskoriste ovu temu za diskusiju o ovoj temi koja ima dobar potencijal.



#36 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 24 May 2014 - 14:14

Pa dobro čoveče, reci čime se baviš, za koje poslove si konkurisao, pa onda očekuj konkretnu pomoć. Ovako uopšteno ne ide, jel možeš to da shvatiš? Edit. Alex brzopotezni :D

Edited by nvukelic, 24 May 2014 - 14:15.


#37 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 24 May 2014 - 14:22

Pa dobro čoveče, reci čime se baviš, za koje poslove si konkurisao, pa onda očekuj konkretnu pomoć. Ovako uopšteno ne ide, jel možeš to da shvatiš? Edit. Alex brzopotezni :D

 

Nije moglo vise..

 

A sada da dam doprinos temi.. Bio sam sa obe strane, a u poslednjih 2 godine sam intervjuisao.. Ono sto sam primetio je da, ili ja previse trazim, ili nas obrazovni sistem ne ume da izbaci ljude koji misle svojom glavom - mislim da je malo od oba.

 

Za intervjuisanje sam se spremao na sledeci nacin:

1) Odstampan CV na kome pisem notes koji su uglavnom zapazanja da li su moje pretpostavke zbog koga sam pozvao osobu na intervju tacne. Npr. ako pise da je radio neki posao, da mi pojasni tacno aktivnosti/znanja koja ima/nema iz tog iskustva - nikada nisam pisao pogrdne stvari o ljudima, samo pozitivne/negativne cinjenice koje izvucem iz razgovora

2) 2-3 pitanja u kojima pitam osobu koju intervjuisem sta bi uradila kada bi dobila posao - time automatski vidim da li zna nesto o firmi, da li se spremio/la, i ponekad cujem i neku dobru ideju, ,sto je veliki plus

3) Ako to prodju, davao sam test jedne konsultantske firme koji je bio dostupan i na netu kao sample.. Rezultati su bili losi, ali kao sto rekoh - nas sistem ne uci ljude da misle vec da pamte.. Meni je trebao procesor, ne HDD..

 

E da, i svi intervjui su radjeni na engleskom jer svi na CVu pisu da im je proficiency maltene native.. U realnosti, 90% intervjua sam na kraju vracao na srpski jer se nije moglo..


Edited by alexnikolic na kvadrat, 24 May 2014 - 14:25.


#38 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 24 May 2014 - 14:38

Alex, kakva je praksa kod tebe kada imaš kandidate koji očito lažu, kao npr. ovi koji navodno znaju engleski? Malo kasnije ću napisati nešto o svojim iskustvima, koja nisu ništa epohalno (desetak puta), ali kad god sam viđao neistine u podacima, razgovor bi momentalno bio završen.



#39 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 24 May 2014 - 15:32

Alex, kakva je praksa kod tebe kada imaš kandidate koji očito lažu, kao npr. ovi koji navodno znaju engleski? Malo kasnije ću napisati nešto o svojim iskustvima, koja nisu ništa epohalno (desetak puta), ali kad god sam viđao neistine u podacima, razgovor bi momentalno bio završen.

 

Prvo, ne mislim da lazu - u Srbiji zaista veliki broj ljudi misli da odlicno govori engleski - dok ih ne cujes. Onda shvate i oni da im bas ne ide.. Jedno je gledati seriju i razumeti 80%, drugo je aktivno razumeti i pricati bilo koji jezik. Pri tom nisam cak ni trazio savrsen izgovor, samo da budu razumljivi i da umeju da sklope recenicu i izraze svoj stav na engleskom. 

 

Ako ima ostale faktore, jezik se moze poboljsati. Posto je pozicija zahtevala dobar i cest razgovor na engleskom, praksa bi bila da kazem "we may continue in Serbian", zavrsim uredno intervju da bih imao sve ostale podatke (imao samo jedno 6-7 parametara koje je trebalo oceniti od 1 do 5) - pa ako sve valja osim engleskog - zovem i na taj test.. 

 

Na zalost, test su svi lose uradili.. Dao sam im test koji sam ja radio bez digitrona za 1 sat i imao tacno 14 od 18.. Njima sam dao 1 sat i 15 min i digitron - niko nije imao vise od 3 poena. 

 

Tako da - tacno je, Srbiji fali radnih mesta, ali je takodje tacno da Srbiji fali dobrih kandidata.


Edited by alexnikolic na kvadrat, 24 May 2014 - 15:37.


#40 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 24 May 2014 - 17:06

Imao sam i ja onih koji su precenili svoje znanje, klasičnih lažova i onih koji nisu čitali uslove konkursa. Kada sam radio u odabiru kandidata za mesto prevodioca (jedna institucija EU) u uslovima je lepo pisalo da kandidat mora imati formalne kvalifikacije, radno iskustvo i visok prosek. Srećom, mnogi su otpali zbog neke od ovih stavki, mada je između lažova, precenitelja sopstvenog znanja i neobrazovanih bila mrtva trka. Imalo je nekih koji su izmišljali radna mesta i uhvaćeni u laži, onih koji su se predstavili kao da su ravni Ajnštajnu, a nisu ni za čuvanje ovaca, a našlo se i nekoliko priglupih. Srećom, kao backup varijanta bio je i zadatak, tj. nekoliko odlomaka koje je trebalo prevesti, što je najbolje i pomoglo u odabiru.


Edited by DJ_Vasa, 24 May 2014 - 17:16.


#41 моџова salata

моџова salata
  • Banned
  • 504 posts

Posted 24 May 2014 - 17:09

Tako da - tacno je, Srbiji fali radnih mesta, ali je takodje tacno da Srbiji fali dobrih kandidata.

 

Ovoga nedostaje u svakoj zemlji u vecem delu profesija... Kompromisi su nuzno zlo... De facto "dobar kandidat" treba kvalitetno da odgovori na sve parametre... Ukoliko je raspisan konkurs za manji broj radnih mesta (najcesce jedno), a imas nekoliko "dobrih kandidata", teze je odbiti kandidata koji odgovara profilu nego u pocetnoj fazi eliminisati kandidata koji ne ispunjava sve kriterijume...

O "trollovanju",

imam samo jedan komentar: :rotflmao:

kod mene bi "pali" ne samo ingenijalni "momce" Paolino, nego i svi koji nasedaju na njegovo zavitlavanje i segacenje od prvog posta. :lol+:

 

Edit: kada smo kod poznavanja stranih jezika, poprilicno glupo je selekciju vrsiti na paradigmi "znam"/"ne znam". Kandidati u Curriculum Vitae treba da navode i stepen poznavanja jezika, tako ce olaksati posao i sebi i komisiji/poslodavcu, pa i u laziranju podataka, nakon cega se zahtevima nedoraslom kandidatu urucuje samo jedan odgovor: hvala i dovidjenja!


Edited by Mo Jo, 24 May 2014 - 17:27.


#42 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 May 2014 - 19:09

Ljudima koji traze posao se vrlo cesto sugerise da ne procenjuju sami da li negde imaju ili nemaju sanse, vec da traze sto vise poslova, jer time povecavaju sebi sansu da negde uspeju. Nije receno da ti koji dolaze i lazu o svojim znanjima i sposobnostima nisu i sami svesni kako stvari stoje i da im je zbog toga vrlo neprijatno, ali da to cine pod pritiskom okoline (od zavoda za zaposljavanje do sopstvenih roditelja) da ne bi ispalo da se uopste ne trude.

Ne znam da li su i do Srbije stigle firme koje navodno pomazu ljudima u nalazenju posla, gradjenju karijere i slicno. Kod mene ih ima kao pleve, a s nekima sam i bila u kontaktu. Neretko i u konfliktu, jer sam se u razgovoru s njima uvek osecala kao debil ako sam rekla da za neki posao ne treba da konkurisem jer nemam ono sto se trazi, dok su me oni ubedjivali da je upravo takav stav razlog sto ne uspevam da nadjem odgovarajuci posao. Kad god sam ih poslusala i javila se na neki od takvih konkursa, kasnije sam se osecala kao jos veci debil, kad bi mi poslodavci stavili do znanja da nemam to sto oni traze, i da sam dzaba trosila i njihovo i svoje vreme.

Takodjer sam bila u situaciji i da sama intervjuisem ljude, i to za poslove cistaca, gde sam se naslusala gluposti o tome kako im je maltene zivotni san da ciste, kako su jako ponosni na svoj dosadasnji rad i u tom stilu. Da ne pominjem da svi imaju pozitivan odnos prema radu, dobri su timski radnici, ali umeju da preduzmu i sopstvenu inicijativu, dobro podnose stres, vide mogucnosti gde drugi vide teskoce, obozavaju nove izazove...



#43 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 May 2014 - 19:30

Ljudi koji traze posao treba da konkurisu za posao koji mogu da rade i jos  vznije hoce da rade. Sto se tice survival poslova, to malo ko moze da radi, prema tome prica o entuziajzmu je nepotrebna. Svima je jasno da je to survival job, ako covek ima bilo koje kvalitete.

 

Sretao sam interviewer-e razlicitih stilova, neki bi postavljali mozgalice da provere koliko je kandidat vispren, a neki bi postavljali radna pitanja da procene iskustvo pri resavanju mondane tasks. Svaki interviewer trazi kandidata za svoj tim i u skladu sa svojim stilom. 



#44 headhunter

headhunter
  • Members
  • 6,691 posts

Posted 31 May 2014 - 17:28

Ja sam, hvala bogu, prosao kroz sito I reseto sto se tice intervjua, pa imam iskustva da podelim sa zainteresovanima. U sektoru u kojem radim, procedura je otprilike sledeca:

 

- Prvo te nazovu iz HR sluzbe oko generalija, ako su zainteresovani. Sledeci korak je da ce te nazvati osoba koja je u neposrednoj vezi sa tvojim poslom (tvoj buduci sef). Moj savet je da treba biti iskren, prvenstveno prema sebi, da li zelis ili si sposoban da obavljas duznost/posao za koji se javljas. Veoma bitna stavka je da te zaposljavaju jer ces doneti neku korist poslodavcima I da si pouzdan shefu, u smislu da ces znati odraditi posao za koji je raspisan konkurs. Good  luck!



#45 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 11 June 2014 - 20:17

Dakle, kako glase idealni odgovori na pitanja zbog cega zelite ovde da radite i sta bi ste radili?
Jer zaista sada bih vec odavno se zaposlio da znam kako da odgovorim na ta dva hebena pitanja.

Ne postoje "idealni" odgovori. Dobar odgovor je promisljen odgovor koji pokazuje da je kandidat informisan o poslu, da ga interesuje firma iz specificnih razloga, da je svestan trzista u kome se nalazi, i da zna nesto o tome kako firma posluje, sta radi itd. Los odgovor je suprotan tome - generalizovan, preprican firmin websajt itd. Ili znas nesto i mozes o tom necemu da kazes nesto smisleno, ili to ne znas - a najbolji odgovor u ovom drugom slucaju je "ne znam. I necu da vam trosim vreme dalje sedeci ovde".

 

Ovo drugo: Kako mislis pitanje "sta bi ste radili"? Pa valjda se prijavljujes sa odredjenu poziciju koja ima nekakav opis posla koji bi radio - do sada jos ne cuh da se neko intervjuise da radi "u banci" a sta, to zavisi od kandidata.