Jump to content


Photo
* * * * - 2 votes

Vodeni cirkus Montija Vučića, medijski mulj i guske u poplavi glupos


  • This topic is locked This topic is locked
11107 replies to this topic

#1 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 18 May 2014 - 09:59

*
POPULAR

Vodeni cirkus Montija Vučića, medijski mulj i guske u poplavi gluposti na Facebooku

 

Vlada Srbije, koja se formirala skoro dve godine, ali se i dalje ‘uigrava’ još jednom je pokazala koliko je nesposobna, otprilike kao i cela država. Iako su se upozorenja o mogućim poplavama mogla pročitati i na internetu, odnosno na sajtu Hidrometeorološkog zavoda, videli smo da su nam mnoge službe zadužene za zaštitu građana nesposobne, dok se medijskom cirkusu ne zna šta je gore – samopromocija novog/starog velikog poglavice, nesposobnost novinara da nešto prenesu kako valja ili reakcije stada koje gutaju ove gluposti.

 

Sve je počelo pre nekoliko dana tako što je poglavica histerični poglavica postrojavao ministre i prozivao ih kao učitelj neposlušne prvačiće, naravno pred uključenim kamerama, kako bi se videlo kako će On sve srediti, kako On sve drži pod kontrolom i kako On drži sve konce u rukama. Naravno, sredio je medije, drži ih pod kontrolom i cela priča neodoljivo podseća na vreme bombardovanja, kada je kao ministar (dez)informisanja učestvovao u radu vlade koja se istakla ubijanjem novinara, gušenjem medijskih sloboda i gebelsovskom propagandom u cilju odbrane diktatorskog režima.

 

Režimski i copy-paste mediji revnosno prate Njega, koji hrabro dodaje flaše vode, prenose bajate vesti i prave još veći haos. Koliko se moglo videti na stranama mnogih medijskih kuća, bilo je mnogo vesti u kojima piše da su potrebni dobrovoljci za rad na ovom ili onom nasipu, da bi se istovremeno pojavila vest kako dobrovoljci nisu potrebni, a što se moglo primeniti i na apele za pomoć. Sa jedne strane, upućuje se apel da se donose hrana, voda i lekovi, a sa druge, Crveni krst i druge organizacije vape da nemaju mesta ili potrebe za onime iz vesti. Copy-paste novinarčići možda umeju da prepišu vest iz drugog izvora, ali ne i da nazovu i pitaju šta je potrebno. Mnogi ljudi su se zbog toga bespotrebno šetali i nisu uručili pomoć tamo gde jepotrebna, ili su humanitarne organizacije svojom dezorganizovanošću pokazale koliko im nedostaje koordinacija, što opet ide na teret Velikom poglavici. Najveći fijasko desio se u slučaju Šabac, kada je među dobrovoljcima prevezena i banda pijanih klinaca, umesto da ih izruče na prvoj stanici gradskog prevoza kako bi se lakše vratili kući. Naravno, ovde nije uzrok samo dezorganizacija, već i namerna želja da se napakosti lokalnoj vlasti, što je već druga tema. Slično je bilo i sa Kostolcem – okupilo se toliko dobrovoljaca da je put do ugroženog mesta bio zakrčen.

 

Ostao je i problem Facebooka. Više od 90% vesti i objava deluje krajnje smešno, jer se svodi na šerovanje poluinformacija, jeftino nacionalističko svršavanje nad pomoći ‘bratskih’ naroda, lov na veštice, zgražavanje i slično. Izuzimajući one koji nisu prenosili bajate apele za pomoć ili jednostavno tražili da im se pomogne, na Facebooku se videlo mnogo ‘pouzdanih’ priča o HAARP-u, gomila internet-ratnika je rešila da na osnovu pisanja toaletnog Kurira odma’ pouzima brodiće iz lokalnih marina, jer ih navodno nisu stavili na raspolaganje, iako svojim poplavom natopljenim mozgovima nisu shvatili da to nisu gumeni čamci, koji imaju plitak gaz i jedini se mogu koristiti u poplavama. Bilo je i onih ‘dobronamernih’, ili ‘demozgiranih’, koji su iz ‘pouzdanih’ izvora čuli da beogradska voda nije za piće, čime su napravili pravi stampedo penzionera i doneli ogroman profit vlasnicima prodavnica i proizvođačima flaširane vode. Naravno, tu su i svršavanje na nezaobilaznog Novaka Đokovića koji je kritikovao mrski i neprijateljski Zapad i njihove medije što ne posvećuju dovoljno prostora poplavama u Srbiji, kritike i zgražavanje nad onima koji su se, eto, usudili da rade još nešto osim da rone krokodilske suze nad poplavama, dok se u medijima stidljivo pojavljuje poziv drugar’ce Jorgovanke na radne akcije kojima će se obnoviti zemlja. Ne znam da li se planira da radne akcije predvodi lično On, Veliki poglavica, koji će jednim zamahom iskopati bar tri kubika zemlje dok mu Jorgovanka dodaje čuturu sa vodom ili će se napraviti neka kampanja da na radne akcije idu mrski zdravstveni radnici, prosvetni radnici ili neki drugi koji znaju da čitaju i pišu.

 

A odgovornost za brljotine koje su se u međuvremenu desile? Od toga neće biti ništa, jer ova reč nije poznata u srpskom vokabularu.

 


  • 54

#2 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 18 May 2014 - 10:15

Osećam se vrlo slično. Žao mi je tih postradalih ljudi, ali je bes toliki da guši sve drugo. Pogotovo što svi znaju, svi znamo da će i kada se voda povuče, ova Srbija mulja i blata, muljanja i blaćenja... ostati ista.


  • 2

#3 Matija76

Matija76
  • Members
  • 4,032 posts

Posted 18 May 2014 - 10:44

Opusteno, Srbistan izvlace licni prijatelji naseg vozda...ladno je frajer rekao "donirace MOJ prijatelj seik..."

 

Zemljo Srbijo!

 

Ko si ti u ocima tog seika bez te Srbije???

 

pa treba nas jebati u mozak...i to jos jace!


  • 4

#4 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 18 May 2014 - 10:45

 Baš pogledah sednicu vlade Srbije koja ide uživo na RTS.

 

" Neću da čujem nijednu reč više Lazare"

" Moj prijatelj šeik će poslati veliku pomoć" i dalje "Kori neću da čujem", neću da čujem, neću da čujem...... 

 "Hoću da se zahvalim Novaku Đokoviću"

 

  Pa ovaj čovek je luđi od Kim Džong Una.


Edited by Pristevac, 18 May 2014 - 10:46.

  • 27

#5 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 18 May 2014 - 10:49

 Baš pogledah sednicu vlade Srbije koja ide uživo na RTS.

 

" Neću da čujem nijednu reč više Lazare"

" Moj prijatelj šeik će poslati veliku pomoć" i dalje "Kori neću da čujem", neću da čujem, neću da čujem...... 

 "Hoću da se zahvalim Novaku Đokoviću"

 

  Pa ovaj čovek je luđi od Kim Džong Una.

Moze mu se, zahvaljujuci svim vlastima od 2001 naovamo  :furious: .


  • 10

#6 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 18 May 2014 - 10:52

Vučićevo ponašanje u ovoj katastrofi, a naročito ono histerično dernjanje i demagogoško delenje vode pred kamerama i mene je u prvi mah razbesnelo. Pitao sam se da li je taj čovek bar za trenutak u stanju da prekine tu svoju prokleu permanetnu predizbornu kampanju i makar za minut bude samo običan čovek, a ne ****** političar koga jedino zanima koliko mu najnovija situacija (nesreća) može podignuti ***** rejting ?

 

A onda sam se smirio i shvatio da mu ne treba zameriti jer on samo radi ono što je oduvek radio i ono što jedino i najbolje ume: da prosipa jalovu demagogiju od koje jedino on ma koristi. To je kod njega postalo uslovni refleks i od toga nema leka. Sve i da hoće (a neće), on se ne može promeniti. Ali mi možemo.


  • 6

#7 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 18 May 2014 - 10:52

Moze mu se, zahvaljujuci svim vlastima od 2001 naovamo  :furious: .

Ma ovo je dno najcrnjeg populizma. Celo vrem sa povišenim tonom se svakome obraća, i da ne idem u detalje, da želi da ima sve na spisku koliko je koj firma donirala. 


  • 0

#8 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 18 May 2014 - 10:57

... iako svojim poplavom natopljenim mozgovima nisu shvatili da to nisu gumeni čamci, koji imaju plitak gaz i jedini se mogu koristiti u poplavama....

 

samo mala ispravka na inače sjajan post: gumenjaci su prilično nepouzdani u ovakvim situacijama jer voda nosi razna čuda koja mogu da ih probuše. teoretski je moguće izaći iz svega i sa jednom probušenom komorom ali je svakako opasno. prednost im je što su laki.

s druge strane, rečni (jezerski) čunovi imaju "ravan taban", tj. ne postoji kobilica kao kod morskih plovila, kao što su barke, od metala su (ne mogu se probiti) i imaju prilično plitak gaz čak i kad su natovarene materijalom ili ljudima. jedini im je minus teška inercija zbog toga što su rađeni od metala i ako se stvari iz bilo kog razloga otmu kontroli, neko ko se nađe "na putu" može da strada kao vrabac.

na stranu sve činjenice vezane za politički marketing i manipulacije, da sam u Srbiji išao bih da pomognem pošto smo voda i ja stari znanci.


  • 6

#9 Wook

Wook
  • Members
  • 23,143 posts

Posted 18 May 2014 - 10:59

Blago vama kad imate živce da ga gledate.

 

Nego, najjači mi je bio Dušan Kovačević u utisku nedelje, kada je rekao da dugo radi sa glumcima i da može da prepozna kad neko od političara glumi i da Vučić nije glumac. Tuga koliko se srozao. Još jedan u nizu onih koji viri iz vučićevog dupeta.


  • 4

#10 handys111

handys111
  • Members
  • 379 posts

Posted 18 May 2014 - 11:02

Baš pogledah sednicu vlade Srbije koja ide uživo na RTS.

 

" Neću da čujem nijednu reč više Lazare"

" Moj prijatelj šeik će poslati veliku pomoć" i dalje "Kori neću da čujem", neću da čujem, neću da čujem...... 

 "Hoću da se zahvalim Novaku Đokoviću"

 

  Pa ovaj čovek je luđi od Kim Džong Una.

 

 

Taj Lazar i ta Kori bi trebalo da lepo podnesu ostavke zbog toga sto premijer njihove vlade tragediju koristi u politicke svrhe...


  • 1

#11 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 11:05

Vučićevo ponašanje u ovoj katastrofi, a naročito ono histerično dernjanje i demagogoško delenje vode pred kamerama i mene je u prvi mah razbesnelo. Pitao sam se da li je taj čovek bar za trenutak u stanju da prekine tu svoju prokleu permanetnu predizbornu kampanju i makar za minut bude samo običan čovek, a ne ****** političar koga jedino zanima koliko mu najnovija situacija (nesreća) može podignuti ***** rejting ?

 

A onda sam se smirio i shvatio da mu ne treba zameriti jer on samo radi ono što je oduvek radio i ono što jedino i najbolje ume: da prosipa jalovu demagogiju od koje jedino on ma koristi. To je kod njega postalo uslovni refleks i od toga nema leka. Sve i da hoće (a neće), on se ne može promeniti. Ali mi možemo.

Nego sta nego da treba da vice na ministre. Ima da cute, da slusaju i da rade. Kao i svako prema svom zaduzenju i opisu posla.


  • 0

#12 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 18 May 2014 - 11:06

Nego sta nego da treba da vice na ministre. Ima da cute, da slusaju i da rade. Kao i svako prema svom zaduzenju i opisu posla.

 

A izvini, sta im je u opisu posla? A jos vaznije, sta je Vucicu u opisu posla?


  • 7

#13 Realanskroz

Realanskroz
  • Banned
  • 459 posts

Posted 18 May 2014 - 11:11

A izvini, sta im je u opisu posla? A jos vaznije, sta je Vucicu u opisu posla?

Da mobilisu vojsku, policiju i narod uopste da sve urade da bi se odbranili od ove katastrofe. Na stranu sto je to trebalo jos pre 10 dana da se radi. A prica o Vucicevom dranju na ministre je suvisna i sporedna.


  • 0

#14 Wook

Wook
  • Members
  • 23,143 posts

Posted 18 May 2014 - 11:12

Da mobilisu vojsku, policiju i narod uopste da sve urade da bi se odbranili od ove katastrofe. Na stranu sto je to trebalo jos pre 10 dana da se radi. A prica o Vucicevom dranju na ministre je suvisna i sporedna.

Preskoči temu. Valjda si video naslov teme?


  • 1

#15 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 18 May 2014 - 11:14

Evo odgledah ovu sednicu Vlade + onu pre neki dan i ovo je katastrofa kako izgleda, a vidim da i mali djokica misli da to tako treba :krsta:

 

Nacin obracanja, kao da su ovce zajedno cuvali (ajde ovim svojim dupeuvlakacima iz stranke) .... ljudi podnesu neki izvestaj, Vucko samo dobro, dobro, dobro ... nigde hvala gospodine, malo kulture osnovne.

To sto nije glumac je jos opasnije ... da ne pominjem ono tisina i sl. sra*a ...


  • 0