Jump to content


Photo
- - - - -

Transferi i glasine


  • Please log in to reply
2478 replies to this topic

Poll: Transferi i glasine (52 member(s) have cast votes)

Ko je najbolji transfer ovog leta?

  1. Salah, Roma - Liverpool (39m) (10 votes [16.95%] - View)

    Percentage of vote: 16.95%

  2. Bonucci Juventus - AC Milan (42m) (13 votes [22.03%] - View)

    Percentage of vote: 22.03%

  3. Matuidi PSG - Juventus (20m) (2 votes [3.39%] - View)

    Percentage of vote: 3.39%

  4. Neymar Barcelona - PSG (222m) (11 votes [18.64%] - View)

    Percentage of vote: 18.64%

  5. M'bappe Monaco - PSG (180m) (5 votes [8.47%] - View)

    Percentage of vote: 8.47%

  6. Dani Alves Juventus - PSG (besplatno) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Dembele Borussia Dortmund - Barcelona (105m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Lacazzete Lyon - Arsenal (52m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Morata Real Madrid - Chelsea (76m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Lukaku Everton - MUTD (81m) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  11. Matic Chelsea - MUTD (43m) (13 votes [22.03%] - View)

    Percentage of vote: 22.03%

  12. Mendy Monaco - M.City (56m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  13. Ruben Neves Porto - Wolverhampton (15m) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  14. James Rodriguez Real Madrid - Bayern M. (pozajmica) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  15. Renato Sanches Bayern M. - Swansea (pozajmica) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. Sigurdsson Swansea - Everton (50m) (2 votes [3.39%] - View)

    Percentage of vote: 3.39%

Koji tim je odradio najbolji posao u ovom prelaznom roku?

  1. Manchester United (15 votes [28.85%] - View)

    Percentage of vote: 28.85%

  2. Liverpool (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

  3. Chelsea (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Manchester City (5 votes [9.62%] - View)

    Percentage of vote: 9.62%

  5. Everton (2 votes [3.85%] - View)

    Percentage of vote: 3.85%

  6. AC Milan (6 votes [11.54%] - View)

    Percentage of vote: 11.54%

  7. Juventus (2 votes [3.85%] - View)

    Percentage of vote: 3.85%

  8. Real Madrid (1 votes [1.92%] - View)

    Percentage of vote: 1.92%

  9. PSG (16 votes [30.77%] - View)

    Percentage of vote: 30.77%

  10. Monaco (1 votes [1.92%] - View)

    Percentage of vote: 1.92%

Koji tim je najveci gubitnik letnjeg prelaznog roka?

  1. Arsenal (18 votes [34.62%] - View)

    Percentage of vote: 34.62%

  2. Barcelona (26 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  3. Roma (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

  4. Inter (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

Vote Guests cannot vote

#2371 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 01 September 2017 - 19:15

ne uporedjuje runijev prajm sa prajmom ove oduvek precenjene babetine, prajm ove babetine je uvek bio babetinski i precenjen.
runi used to be not pizda na terenu.

 


  • 0

#2372 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 01 September 2017 - 19:18

Ovako stoje stvari.

Dosao sam na jednu ideju da se malo zabavimo na temi. U dogovoru sa moderacijom sam odlucio da napravimo nekoliko anketa ovde o tome koji transfer je najbolji u prelaznom roku koji je vec polako iza nas (u Spaniji istice veceras u ponoc,u Rusiji,Turskoj traje jos nekoliko dana). Takodje ce biti ubacena i anketa o "pobednicima/gubitnicima" prelaznog roka. Ovde se misli na klubove.

Ja sam sastavio jednu listu,a moderacija ce to tehnicki da odradi i postavi na temu.

Prilikom odredjivanja liste rukovodio sam se sa nekoliko kriterijuma,stoga bi bilo fer da i vi sa vase strane,prilikom glasanja i komentarisanja, mozda uvazite neke od njih.
U obzir sam uzeo,podrazumeva se,cenu transfera,ali jednako i znacaj prelaska jednog igraca za njegovu karijeru,a jos vise za klub kojem je pristupio. Takodje sam zeleo da izbegnem da na listu stavim sve ili vise transfera jednog kluba,vec sam se pokusao odluciti za jedan kojeg sam smatrao najboljim u tom slucaju odnosa cena/kvalitet/uticaj/znacaj..

Naravno - bilo je neizbezno da u par slucajeva napravim izuzetak od ovog "pravila" jer su u pitanju transferi koji su bukvalno obelezili ceo prelazni rok na Starom kontinentu. Tako sam postavio tri transfera PSG-a npr,ili dva Mancester Junajteda.

Vazno mi je da napomenem da sam namerno na listu uvrstio i nekoliko prelazaka igraca u manje klubove;one koji nemaju zvucno ime, nece se boriti za najvisi plasman u svojim ligama,niti igraju u evropskim kupovima. Fer je da se pokaze da su i oni bili aktivni na trzistu i da su uspeli,na ovaj ili onaj nacin,da u svoje redove privuku neka poznata,pa cak i zvucna fudbalska imena (Swansea ili Wolverhampton npr.)

Ciljna grupa,da je tako nazovem,su bile "petice" jer mislim da se one najvise prate na ovom forumu,najvise komentarisu i cene. A tako sam izbegao odlazak u jednu preveliku sirinu.

Sto se tice liste klubova,tu sam malo suzio izbor i videcu da li ce i moderatori malo tu da ukljuce svoje ideje i predloge. U ovom trenutku ne znam ni ja tacno kako ce oni to odraditi,hoce li biti jedna ili dve ankete za klubove,ali kako god bilo - zajedno cemo prokomentarisati aktivnosti i ucinak klubova na ovom planu.
U listu sam uvrstio i neke klubove koji su vise prodavali igrace,jer i to moze biti protumaceno kao pokazatelj uspesnog poslovanja kroz enormne prihode koje su tako ostvarili (Monaco),ali i klubove koji su imali malu ili gotovo nezapazenu aktivnost na trzistu,ali su tako sacuvali gotovo kompletne ekipe maltene ne prodajuci svoje igrace (Real Madrid).

Kod dela o klubovima koji su lose odradili prelazni rok sam se vodio kriterijumima gubitka (vodecih) igraca,angazovanja neadekvatnih zamena,odnosom zacrtano (planirano)/ostvareno,neuspesnog angazovanja primarnih meta u prelaznom roku, ocekivanjima pre njegovog pocetka itd(stavio sam primer Rome koja je angazovanjem bivseg sportskog direktora Sevilje Monchija najavila revoluciju i znatno pojacavanje igrackog kadra,a gotovo nista od pojacanja nije realizovano).

Kod spiska igraca ce biti navedeno njihovo ime,transfer (iz kluba x u klub y) te cena transfera (izrazena u evrima).

Ne mislim da je ovo idealna lista i apsolutno sam ubedjen da ce biti "milion" prigovora na nju. Potezace se veliki broj imena,reklamirati njihov izostanak sa liste;ili ce neki tranferi biti osporavani.
Koliko ljudi (forumasa) toliko cudi - ja sam se trudio da budem sto je vise moguce objektivan.

Lista,naravno,nije nikakvo Sveto pismo i moze se komentarisati,osporavati..ili dopuniti vasim misljenjem. 
Cilj je bio da se malo zabavimo na temi,da prodiskutujemo o upravo zavrsenom prelaznom roku koji ce,po svemu sudeci,predstavljati i jednu prekretnicu u prelaznim rokovima. 

Evo - da sacekamo ubacivanje poll-a,pa da glasamo i raspravljamo malo.   :D 



 


  • 3

#2373 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 02 September 2017 - 00:30

Bravo za Obradovića, ovo je super ideja ako mene neko pita.

 

Oko gubitnika i možemo da rapsravljamo, ali što se pobednika tiče situacija je jasna. Ovo što je Psž uradio u ovom prelaznom roku je jednostavno brutalna demonstracija sile novca i načina na koji funkcioniše moderni fudbal. Možemo da raspravljamo o tome da li su ti potezi ispravni sa etičke strane ili ne, ali što se samog efekta tiče, ovo je nezapamćeno. I tu ne mislim čisto na sportsku stranu priče (štaviše, sasvim je realno i da ove godine ne osvoje lš), ali o ovakvoj demostraciji sile čak i jedan Florentino može samo da mašta, kamoli ostali.

 

Kako god, pitanje je godine koje će osvojitit lš. 


  • 0

#2374 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 02 September 2017 - 00:44

Nadam se jednoj demonstraciji sile da im se zabrani da igraju LŠ.

Način na koji su realizovali transfer Neymara nije demonstracije sile, to je demonstracija izbegavanja pravila, a i poreza.


  • 0

#2375 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 02 September 2017 - 00:52

Dvoumio se kod prvog i treceg pitanja. :)

 

Za najbolje pojacanje sam se dvoumio izmedju Neymara i Mbappe-a ali sam se odlucio za ovog prvog.

Po meni mozda i najbolji igrac sveta trenutno bice instant impact na ekipu kao sto smo i videli u prvim utakmicama i vrlo je moguce da je on ta karika koja je nedostala PSG-u ovih godina da budu prvaci evrope.

 

Najbolji posao u PR-u naravno PSG, sad da li je to ispravno ili ne sa moralne strane me ne zanima imaju pare postoje rupe u pravilima naravno da ce da ih iskoriste po meni sasvim legit potez. Da nije ovakvog Reala bili bi mi prvi favoriti za titulu u LS.

 

Najveci gubitnik tu sam se dvoumio izmedju Farse i Arse ali je presudilo to sto se ovako nesto od Arsenala ipak ocekuje. :)

 

Barsa izgubila najboljeg igraca iz prosle sezone za zamenu doveli talentovanog igraca ali sa upitnim plafonom svakako da u naredne 2 godine sigurno nece biti ni blizu Nejmarovih partija. Nisu doveli jednog WC CM-a koji im je preko potreban jer je Iniesta pri kraju a Rakitic je mediocre tu su verovatno hteli Coutinha ali ko sto svi znamo nista od toga. Odbrana im je i dalje katastrofa a ko sto vidimo nemaju nameru ili mogucnosti :) da se tu pojacaju.


  • 0

#2376 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 02 September 2017 - 01:23

Glasao za Neymara, kao najbolje pojačanje. Iako realno to će se tek videti tamo pri kraju sezone ko je kakvo pojačanje ali ajde kao najzvučnije ime glasao za njega.

 

Man Utd mi je najbolje odradio prelazni rok. Kupovali ono što im treba i na početku sezone deluju baš izbalansirano. Čvrsto i ubitačno u napadu. Baš su ostavili jak utisak na početku sezone bar, za dalje videćemo.

 

A gubitnik razmišljao se između Arsenala i Barcelone. Arsenala jer im je ostao Wenger i jer ništa značajno nisu uradili u ovom roku, a Barcelona jer su izgubili Neymara koga će najverovatnije teško odmeniti. Mada njima može da bude problem i slabija sredina sada pa su i tu mogli malo bolje kad su već dobili ogroman novac. Ipak Barcelona jer je ona izgubila nešto vredno što je imala, dok Arsenal nije izgubio ništa, on jednostavno nije ništa uradio.


  • 0

#2377 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 02 September 2017 - 09:31

Meni je Romino trgovacko poslovanje itekako sada dostiglo kriticnu tacku i to ce verovatno da se odrazi na rezultate u ovoj sezoni.Dovedena gomila prosenih igraca+par njih koji imaju perspektivu, na nekih pozicijama su prenatrpani i ne znam kako ce da koriste odredjene igrace a tesko da mozes da ih zamislis da ce da igraju na njihovoj prirodnoj poziciji.Nisu gledali igrace po pozicijama, nego koji im je najbolji dostupan u tom trenutku.Tako generalno deluje, a s obzirom da cesto uzimaju pozajmice pa akiviraju otkup ugovora ce im isto sada naneti probleme.Arsenal ima jednog nezadovoljnog igraca, trojicu koja su usla u poslednju godinu ugovora, nakon dobrog pocetka nisu nikog doveli i napravili su kiks sto nisu doveli Lemara u julu.Da su ga doveli, pa cak i da je otisao Sancez bili bi u boljoj poziciji nego sto su sada.Mada i tada bi im falilo jos jedno krilo(Marez?).Problem tu lezi unutar kluba, oni najbolje znaju zasto nisu trosili vise.Mi mozemo samo da nagadjamo, ovo na papiru je veoma skromno.

 

Interu jedino se moze zameriti sto su naspram Milana imali mizeran prelazni rok, doveli su igrace na pozicijama gde su im trebali(jos da im je Mustafi uleteo) samo je problem sto su ih pretplatili.Nikog bitnog igrac iz prosle sezone nisu prodali.Rangirao bi ih ovako:

 

 

1.Roma

2.Arsenal

3.Barselona

4.Inter


  • 0

#2378 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 02 September 2017 - 09:55

Najveći gubitnik je svakako Barselona, kao vatreni Milanovac sam glasao za Bonućija i Milan. Svakako da je PSG odradio odličan posao, kada im već pare nisu problem, doveli su dva mnogo dobra igrača i čini mi se da trenutno imaju najbolji napad. Barsa je pukla na sredini, džabe im bilo kakav world class napad kada to nema ko da poveže. 

 

Ovo se čekalo: UEFA protiv PSŽ-a! Da vidimo šta ste to radili


  • 0

#2379 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 September 2017 - 10:14

Smesno je dizanje graje oko PSZ-a.

 

Kad su to radili Real, Barsa, Junajted, Siti, Celsi, Juventus, Bajern, odnosno timovi za koje neko zapravo i navija, onda su to veliki klubovi, jbg, para vrti gde burgija nece, a kad se pojavi neki novi tim globalno kao PSZ, ili lokalno, kao Lajpcig, onda su to instant plasticni klubovi :lol: a rade bukvalno isto sto rade i "velikani".

 

Sto se mene tice samo napred PSZ samo cerupaj.


  • 1

#2380 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 02 September 2017 - 10:16

Pa tada nije postojao finansijski ferplej, ovo je samo dokaz da para vrti gde burgija neće i da je sve dozvoljeno, džabe uvode pravila kada se ne poštuju. 


  • 0

#2381 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 September 2017 - 10:21

To je potpuno druga prica, osvrnuo sam se na taj navijacki fenomen.

 

Jer bi se "svoj" klub podrzao u ovakvom trosenju, sto smo vidjali i na forumu - "veliki klub", "zaradio pare".

 

kao da ima veze da li kesira seik iz svog dzepa ili su to pare od sponzora, TV prava itd.

 

A svaki veliki klub koji je postao veliki je bar u jednom delu svog postojanja ovako otimao igrace, pa i gore, brutalnije.

 

Samo tada nije bilo internet navijaca da kukaju.


  • 0

#2382 Oi!

Oi!
  • Members
  • 5,168 posts

Posted 02 September 2017 - 10:29

Ma ja ne kukam, štaviše i gotivim PSG, samo su mi bezazlene ove cifre i mislim da je tu umešano pranje para, ali da ne ulazimo u to. 

 

400m za 2 igrača, ono... piš** po sirotinji, gasi fudbal  :lol+:


Edited by Oi!, 02 September 2017 - 10:30.

  • 0

#2383 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 02 September 2017 - 10:59

Smesno je dizanje graje oko PSZ-a.

 

Kad su to radili Real, Barsa, Junajted, Siti, Celsi, Juventus, Bajern, odnosno timovi za koje neko zapravo i navija, onda su to veliki klubovi, jbg, para vrti gde burgija nece, a kad se pojavi neki novi tim globalno kao PSZ, ili lokalno, kao Lajpcig, onda su to instant plasticni klubovi :lol: a rade bukvalno isto sto rade i "velikani".

 

Sto se mene tice samo napred PSZ samo cerupaj.

 

Samo zaboravljas jednu bitnu stvar, neki od tih klubova koje si naveo su produkt ''domaceg'' kapitala.Nije im trebao strani kapital da bi se probio, a svi kada smo se povezivali sa nekim klubom(pa cak i ja iako vise ne delim te stavove) smo gledali nacionalnost i igraci koji igraju u tom klubu.Svi ti klubovi su se probili zahvaljujuci tome sto je ekonomija cvetala pre svega na lokalnom nivou, pa zatim regionalnom i drzavnom.Pre nego sto su postali globalni brendovi, bili su nacionalni sto znaci da je postojao veliki udeo domaceg kapitala u tim ''tradicionalnim'' klubovima.

 

Lajpcig je projekat u kojem se pravi izuzetak pravilo 50+1 gde je omoguceno da privatni kapital prelazi tih 50% famoznih procenata i da bude u vecinskom kapitalu privatnika.Ista stvar je i kod Leverkuzena, Volfzburga i Hofenhajma.Zbog toga ih niko ne voli, sto nijednom od tih klubova koji su veci od njih ne omogucava da udju privatnici u te klubove.Da moze, HSV bi bio supersila, a ne osrednji klub u Nemackoj.Svi klubovi u Nemackoj imaju odredjene limite, samo sto to ne vazi za sve.Lajpcig je po svemu plastican klub, samo za razliku od svojih prethodnika bolji su u svakom polju i duze ce se zadrzati na nemackoj sceni i postace relevantan faktor u Evropi.10 najveci grad u Nemackoj, a imaju i (najveci) porast u stopi stanovnistva sto u neku ruku oslikava njihovo ekonomsko stanje i da su na tom polju u ekspanziji.Kod Lajpciga nije problem to sto su ulozili u klub i sto su postali instant projekat, nego sto se drugi klubovi ogranicavaju idiotskim pravilom i sto ne mogu da ulazu koliko im pre sve ekonomija na lokalnom nivou to dozvoljava i sto Lajpcig u vecem delu ispunjava svoj potencijal u poredjenju sa drugima.


  • 0

#2384 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 September 2017 - 11:01

To je sve tacno, s izuzetkom jedne stvari - nije to razlog zasto ih niko ne voli. To je pranje sebe pred ogledalom i nalazenje izgovora za vec postojecu mrznju.

 

Mrze ih zato sto narusavaju "svetski poredak" klubova koji je "ispravan".


  • 0

#2385 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 02 September 2017 - 11:03

 

 

400m za 2 igrača, ono... piš** po sirotinji, gasi fudbal  :lol+:

 

Jbg, pricalo se tako i kad je Figo prelazio u Real, kad je Veron prelazio u Junajted, kad je Krespo prelazio u Lacio... pa fudbal prezive :)


  • 0