Jump to content


Photo
- - - - -

Transferi i glasine


  • Please log in to reply
2478 replies to this topic

Poll: Transferi i glasine (52 member(s) have cast votes)

Ko je najbolji transfer ovog leta?

  1. Salah, Roma - Liverpool (39m) (10 votes [16.95%] - View)

    Percentage of vote: 16.95%

  2. Bonucci Juventus - AC Milan (42m) (13 votes [22.03%] - View)

    Percentage of vote: 22.03%

  3. Matuidi PSG - Juventus (20m) (2 votes [3.39%] - View)

    Percentage of vote: 3.39%

  4. Neymar Barcelona - PSG (222m) (11 votes [18.64%] - View)

    Percentage of vote: 18.64%

  5. M'bappe Monaco - PSG (180m) (5 votes [8.47%] - View)

    Percentage of vote: 8.47%

  6. Dani Alves Juventus - PSG (besplatno) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Dembele Borussia Dortmund - Barcelona (105m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  8. Lacazzete Lyon - Arsenal (52m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. Morata Real Madrid - Chelsea (76m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  10. Lukaku Everton - MUTD (81m) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  11. Matic Chelsea - MUTD (43m) (13 votes [22.03%] - View)

    Percentage of vote: 22.03%

  12. Mendy Monaco - M.City (56m) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  13. Ruben Neves Porto - Wolverhampton (15m) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  14. James Rodriguez Real Madrid - Bayern M. (pozajmica) (1 votes [1.69%] - View)

    Percentage of vote: 1.69%

  15. Renato Sanches Bayern M. - Swansea (pozajmica) (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  16. Sigurdsson Swansea - Everton (50m) (2 votes [3.39%] - View)

    Percentage of vote: 3.39%

Koji tim je odradio najbolji posao u ovom prelaznom roku?

  1. Manchester United (15 votes [28.85%] - View)

    Percentage of vote: 28.85%

  2. Liverpool (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

  3. Chelsea (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Manchester City (5 votes [9.62%] - View)

    Percentage of vote: 9.62%

  5. Everton (2 votes [3.85%] - View)

    Percentage of vote: 3.85%

  6. AC Milan (6 votes [11.54%] - View)

    Percentage of vote: 11.54%

  7. Juventus (2 votes [3.85%] - View)

    Percentage of vote: 3.85%

  8. Real Madrid (1 votes [1.92%] - View)

    Percentage of vote: 1.92%

  9. PSG (16 votes [30.77%] - View)

    Percentage of vote: 30.77%

  10. Monaco (1 votes [1.92%] - View)

    Percentage of vote: 1.92%

Koji tim je najveci gubitnik letnjeg prelaznog roka?

  1. Arsenal (18 votes [34.62%] - View)

    Percentage of vote: 34.62%

  2. Barcelona (26 votes [50.00%] - View)

    Percentage of vote: 50.00%

  3. Roma (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

  4. Inter (4 votes [7.69%] - View)

    Percentage of vote: 7.69%

Vote Guests cannot vote

#2236 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 14 June 2017 - 14:39

I Harta.


  • 0

#2237 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 18 June 2017 - 17:00

Koj će Liverpoolu Salah?  :unsure: On je čak lošiji i od Sterlinga ja bih rekao.


  • 0

#2238 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 18 June 2017 - 20:14

Koj će Liverpoolu Salah?  :unsure: On je čak lošiji i od Sterlinga ja bih rekao.

Tako se pricalo i za Manea  :wicked:


  • 0

#2239 lajavi_krelac

lajavi_krelac
  • Members
  • 3,950 posts

Posted 27 June 2017 - 09:23

Vlahovića samo medicinski pregledi dele od potpisa sa Fiorentinom. Ramadani i dalje ima veze tamo  :D

 

 

Možda i zaigra ili bar bude u širem krugu prvog tima s obzirom da se radi o Fiorentini inače bi sigurno gulio u nekoj Serie C ili primaveri da je neki drugi italijanski klub u pitanju.

 

 

Pitanje za ove koji su ga gledali više u tim omladinskim kategorijama jel je zaista talentovan ili projekat Partizanove uprave da na neki hype uzme pare za svoj džep? Od nekih sam čuo da je napadač tipa Lewandowski i da može da se razvije u odličnog špica, a od nekih da je samo dominirao u tim mlađim kategorijama zbog fizikalija.  

 

 

Srećno Plavšiću u Sparti. :+1:  Najveći Češki klub, dobar transfer. 


Edited by dzone87, 27 June 2017 - 10:47.

  • 0

#2240 Lineker

Lineker
  • Members
  • 2,209 posts

Posted 03 July 2017 - 13:55

Ex-Real Madrid youth defender Marcelo Djalo has joined Fulham on a three-year deal, with the option for another 12 months.

Slavisa Jokanovic's Fulham have agreed an undisclosed fee with Club Deportivo Lugo for the 23-year-old, who also spent two years with Juventus but never appeared for the senior team.

We understand he has been identified and signed by Fulham's statistical analysis department, led by the son of the owner and director of football operations Tony Khan and his controversial assistant Craig Kline, despite reservations from the Fulham coaching staff. 

Ne znam kako Jokan ovo izdržava...


  • 0

#2241 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 05 July 2017 - 18:49

Mbape-u bi po meni bilo najbolje da ostane u Monaku jos najmanje dve godine, ima sigurnu minutazu, ima prostora da se razvija. Ipak mislim da nece ostati, da ce potrcati u neki veci klub sto nuzno ne mora da bude lose.


  • 0

#2242 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 22 July 2017 - 10:06

Vat da fak, na koju foru PSŽ može da iskešira 270 ili koliko već miliona za Nejmara i Aleksisa, a da to bude u skladu sa FFP-om? Pretpostavljam preko nekih fingiranih sponzorstva, ne vidim kako bi drugačije mogli to da pokriju.

 

Inače, izgleda da je baš ozbiljna priča, čak i za Nejmara. 


  • 0

#2243 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 22 July 2017 - 14:13

Nikakva sponzorstva ja mislim. Mislim da ako potrosis gro na kupovinu da moras odredjenu svotu namaknut prodajom igraca. Možda se varam, ali drugacije mi nema smisla.
  • 0

#2244 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 22 July 2017 - 15:35

Varas se, ne moraju da budu pare od prodaje igraca. Klubovi mogu da potrose 5 miliona eura vise nego sto su zaradili u sezoni ili 30 miliona u periodu od tri godine (ako gazda pokrije taj gubitak iz svog dzepa).

 

Prihodi = prodaja igraca, prodaja ulaznica, sponzorstva, TV prava, novac od ucesca u LS i nacionalnom sampionatu... Jedino ima caka da se placeno obestecenje amortizuje na godine trajanja ugovora, tako da kad platis nekog igraca 100 miliona i das mu ugovor na pet godina ti ustvari po FFP-u imas godisnji trosak od 20 miliona.

 

Ajde PSZ koji ima bogate vlasnike i ocigledno moze da fingira sponzorske ugovore (200 miliona eura godisnje sa Turistickom organizacijom Katara), ali Milan... Odakle njima pare za sve ovo sto su uradili tokom prelaznog roka?! Novi vlasnici cak nisu imali dovoljno para da kupe klub vec su podigli kredit kod najvecih lihvara sa Vol strita. Da mi je samo znati kako ce oni proci inspekciju Uefe bez kazne.


Edited by Baros, 22 July 2017 - 15:35.

  • 2

#2245 Bugl Khan

Bugl Khan
  • Members
  • 3,557 posts

Posted 22 July 2017 - 15:48

Varas se, ne moraju da budu pare od prodaje igraca. Klubovi mogu da potrose 5 miliona eura vise nego sto su zaradili u sezoni ili 30 miliona u periodu od tri godine (ako gazda pokrije taj gubitak iz svog dzepa).

 

Prihodi = prodaja igraca, prodaja ulaznica, sponzorstva, TV prava, novac od ucesca u LS i nacionalnom sampionatu... Jedino ima caka da se placeno obestecenje amortizuje na godine trajanja ugovora, tako da kad platis nekog igraca 100 miliona i das mu ugovor na pet godina ti ustvari po FFP-u imas godisnji trosak od 20 miliona.

 

Ajde PSZ koji ima bogate vlasnike i ocigledno moze da fingira sponzorske ugovore (200 miliona eura godisnje sa Turistickom organizacijom Katara), ali Milan... Odakle njima pare za sve ovo sto su uradili tokom prelaznog roka?! Novi vlasnici cak nisu imali dovoljno para da kupe klub vec su podigli kredit kod najvecih lihvara sa Vol strita. Da mi je samo znati kako ce oni proci inspekciju Uefe bez kazne.

 

A jbg, onda nema nekog smisla taj Fair Play. Šeiku bude sponzor drugi Šeik :)


  • 0

#2246 holden c.

holden c.
  • Members
  • 2,782 posts

Posted 22 July 2017 - 16:50

Tako nekako. Siti je beše imao neke varijantu sa prodajom imena stadiona, koje je u stvari kupila jedna od firmi u vlasništvu njihovih šeika. Tako su upumpali dodatni keš i izbegli primenu FFP pravila.

 

Što se Milana tiče, oni koriste tu neku sporazumnu varijantu koju uefa pruža klubovima kod kojih dolazi do promene vlasnika i pojave novih investitora. Ovo sam našao površnim guglanjem:

 

 

The voluntary agreement is a way that clubs can 'dodge' the restrictions of FFP, and is of real significance to clubs, like Milan, who have recently changed their ownership.

 

UEFA allow for teams who do not have their accounts in order or those who have recently changed their sources of investment to have three years to come within the parameters set by FFP while avoiding sanctions.

 

AC Milan are looking to build immediately a competitive team for three reasons: “The main goal is to persuade UEFA about the concrete chance of returning to Champions League and boosting revenues by relaunching the business, in particular in Asia. To regain the political confidence of the Beijing government lost during the negotiation and perhaps attract new Chinese financial investors or partners. And finally, to recover resources to meet financial commitments with Elliot Management Fund“. Marco Fassone, however, has always been quiet, claiming he also has a plan B in the event of missing Champions League qualification for next season.

 

Regarding the mercato (read here), AC Milan still have another 120-130 millions to spend, counting the latest sales. “The Elliott Management fund has the club in pawn and in return has lent to Yonghong Li about 320 millions. Milan was paid 520 millions, another 90 millions served to cover the 2016/17 losses sustained by Fininvest and another 70 millions were used to repay part of the outstanding debt. In total, it was a 680 millions operation. Yonghong Li poured out of his own pocket or through funding (especially from Huarong) just under 500 millions. The Elliot Fund, as said, lent to Li Yonghong 320 million. In addition, Li is making a capital increase of 60 million (22 already paid)”.

 


 


  • 0

#2247 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 22 July 2017 - 17:00

Varas se, ne moraju da budu pare od prodaje igraca. Klubovi mogu da potrose 5 miliona eura vise nego sto su zaradili u sezoni ili 30 miliona u periodu od tri godine (ako gazda pokrije taj gubitak iz svog dzepa).

 

Prihodi = prodaja igraca, prodaja ulaznica, sponzorstva, TV prava, novac od ucesca u LS i nacionalnom sampionatu... Jedino ima caka da se placeno obestecenje amortizuje na godine trajanja ugovora, tako da kad platis nekog igraca 100 miliona i das mu ugovor na pet godina ti ustvari po FFP-u imas godisnji trosak od 20 miliona.

 

Ajde PSZ koji ima bogate vlasnike i ocigledno moze da fingira sponzorske ugovore (200 miliona eura godisnje sa Turistickom organizacijom Katara), ali Milan... Odakle njima pare za sve ovo sto su uradili tokom prelaznog roka?! Novi vlasnici cak nisu imali dovoljno para da kupe klub vec su podigli kredit kod najvecih lihvara sa Vol strita. Da mi je samo znati kako ce oni proci inspekciju Uefe bez kazne.

Pa zar Milan neće dobiti sponzora od 180m godišnje, neka kineska banka...


  • 0

#2248 dzakala

dzakala
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 25 July 2017 - 15:32

Mbape izgleda u Realu za rekordnih 180 mil


  • 0

#2249 Hamilton

Hamilton
  • Members
  • 7,473 posts

Posted 25 July 2017 - 17:17

Jbg, najveci ga pokupise...kako sam i prognozirao jos pre par meseci.
  • 0

#2250 dzakala

dzakala
  • Members
  • 1,771 posts

Posted 25 July 2017 - 17:47

Strasno je da klinac od 18 godina sa 1 dobrom sezonom iza sebe vredi 180mil
  • 1