Jump to content


Photo
- - - - -

Subvencije


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#16 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 14 May 2014 - 22:32

Subvencije snizene na max 30% za sve kategorije.

 

http://www.infostan....dske-subvencije

 

Po meni i dalje stoji da su pre svega nepravedne, bez obzira sto su sada manje.

 

Sve mi je jasno, ali mi nije jasna ova tabela.. Dakle, daju subvencije, na primer, ljudima koji zive sami i imaju infostan od 23,000? Pa to je covek koji zivi u 200 kvadrata sam, sta ce mu subvencija - moze da izdaje pola stana kao balon za fudbal?


Edited by alexnikolic na kvadrat, 14 May 2014 - 22:33.


#17 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 14 May 2014 - 23:18

Sve mi je jasno, ali mi nije jasna ova tabela.. Dakle, daju subvencije, na primer, ljudima koji zive sami i imaju infostan od 23,000? Pa to je covek koji zivi u 200 kvadrata sam, sta ce mu subvencija - moze da izdaje pola stana kao balon za fudbal?

 

Ne nego da je mesecni prihod jednoclanog domacinstva manji od 23.000 dinara. Ako samac zivi sam i prima manje od toga ima 10% popusta na infostan bez obzira u kakvom stanu zivi. Ako zivi u 500m2 i prima toliko platu dobija popust od 10% na infostan.

 

To je ono o cemu pricam, subvencije ne mogu da se dodeljuju na osnovu Infostana jer on nije merodavan za bilo sta. Mozda ovaj bogati samac koji ne prijavljuje prihode dobija vecu subvenciju gledajuci u novcu od nekog stvarno siromasnog ko zivi u losem stanu bez grejanja i ima subvenciju 30%.

 

Sistem je totalno besmislen.



#18 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 14 May 2014 - 23:50

Ne nego da je mesecni prihod jednoclanog domacinstva manji od 23.000 dinara. Ako samac zivi sam i prima manje od toga ima 10% popusta na infostan bez obzira u kakvom stanu zivi. Ako zivi u 500m2 i prima toliko platu dobija popust od 10% na infostan.

 

To je ono o cemu pricam, subvencije ne mogu da se dodeljuju na osnovu Infostana jer on nije merodavan za bilo sta. Mozda ovaj bogati samac koji ne prijavljuje prihode dobija vecu subvenciju gledajuci u novcu od nekog stvarno siromasnog ko zivi u losem stanu bez grejanja i ima subvenciju 30%.

 

Sistem je totalno besmislen.

 

A ok, nisam procitao tekst dobro.. U tom slucaju jos gore... Jednostavno radis na crno i jos dobijas nagradu :)