Jump to content


Photo
- - - - -

Nerešivi zadaci


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#1 ms.srki

ms.srki
  • Members
  • 20 posts

Posted 01 May 2014 - 16:31

Pogledajte https://onedrive.liv...WordPdf&wdo=1, pa pokažite gde je greška



#2 Peregrino

Peregrino
  • Members
  • 43 posts

Posted 01 May 2014 - 17:28

Prva greška je što sam uopšte otvorio ovu temu i pogledao tvoje "rešenje". 

 

Druga greška je što od osnovne i srednje škole imaš samo mali i veliki školski odmor. Savetujem ti da upišeš neku večernju školu gde bi prvo obnovio znanje iz pravopisa maternjeg jezika (upotreba interpunkcije, pravilno pisanje reči nerešivi i geometrijski). Kad to uspešno završiš, obnovi znanje iz geometrije i nauči šta su to iracionalni brojevi koje koristiš u svom rešenju. Ako budeš vredan ubrzo ćeš shvatiti da se trisekcija ugla, udvostručenje kocke i kvadratura kruga ne mogu rešiti geometrijski upotrebom šestara i lenjira.

 

 



#3 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 01 May 2014 - 18:39

Pogledajte https://onedrive.liv...WordPdf&wdo=1, pa pokažite gde je greška

Pored svega ostalog sto ti je napisao Peregrino, osnovna ti je greska sto ti ne shvatas sta je to skup realnih brojeva, odnosno pre svega onaj njegov podskup koji zovemo skupom iracionalnih brojeva.

 

Koristeci "lenjir" i "sestar" ti mozes na svom geometrijskom lenjiru da predstavis iskljucivo racionalne brojeve (one koji mogu biti predstavljeni kao razlomci celih brojeva). Npr. broj PI je iracionalan broj i ne postoje  dva cela broja ciji je on razlomak.



#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 01 May 2014 - 23:22

Pogledajte https://onedrive.liv...WordPdf&wdo=1, pa pokažite gde je greška

Potpuno genijalno! Pretpostavljam da je u pitanju performans.

 

Takodje, preporucujem da se odmah javi gospodinu Vucicu. Kao sto je poznato, gospodin Vucic je inspirator i organizator svih zaokreta nabolje u regionu i sire, tako da cak i neresivi problemi u njegovoj drzavi postaju lako resivi bez znanja realnih brojeva. Ovo je jos jedan dokaz mudre politike gospodina Vucica i njegove velike uloge u razvoju matematike u Srbiji i regionu, a takodje i u Rusiji kao nasem drevnom savezniku i tradicionalnom prijatelju. 



#5 ms.srki

ms.srki
  • Members
  • 20 posts

Posted 02 May 2014 - 11:32

 skup realnih brojeva, odnosno pre svega onaj njegov podskup koji zovemo skupom iracionalnih brojeva.

 

 

Prepostavimo da imamo spravu ili uređaj koji je mnogo precizan i koji ispunjava greške u okviru:
0^°-0.1^°
0^°-0.01^°
0^°-0.001^°

0^°-0.0001^°
...
onda se iz bisekcije dobija dva iraconalna ugla , 60^°:2=30^°  , to se ne može dobiti u stvarnosti ...


Edited by ms.srki, 02 May 2014 - 13:27.


#6 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 02 May 2014 - 12:40

Ne vide ti se ovi linkovi sa elitesecurity-ja.

Svejedno. I dalje ne shvatas pojam iracionalnog broja. A sto se tice "sprave ili uredjaja koji je mnogo precizan" - postavljeni problemi tipa trisekcije ugla se smatraju neresivim pod postavljenim uslovima (daklem primena samo lenjira i sestara).  "Resavanjem" koje uvodi neke nove "naprave" ne resavas postavljeni problem (razlicite metode za trisekciju ugla koje uvode "dodatnu opremu" su davno pronadjene).



#7 ms.srki

ms.srki
  • Members
  • 20 posts

Posted 02 May 2014 - 13:47

 (daklem primena samo lenjira i sestara).  

ja sam geometriski lenjir dobio iz elementarne geometrije ( šestar i neobeležen lenjir ( krugovi i prave )) , a rešenje je pomoću geometriskog lenjira ( to se ne uči u školi , moj matematički izum ) i znanje matematike , pa te lepo molim nađi greške  i ne soli mi pamet ( imam 12 razreda škole , iz matematike i fizike sam imao uvek 5 , za mene racionalni i iracionalni brojevi nisu brojevi ( što se u školi ući to je drugo). )



#8 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 02 May 2014 - 14:13

Zato si časove srpskog izgleda preskakao...

#9 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 02 May 2014 - 14:34

Auuuu brate, pismenos' je kod tebe izgleda opsnos'!

#10 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 02 May 2014 - 15:35

ja sam geometriski lenjir dobio iz elementarne geometrije ( šestar i neobeležen lenjir ( krugovi i prave )) , a rešenje je pomoću geometriskog lenjira ( to se ne uči u školi , moj matematički izum ) i znanje matematike , pa te lepo molim nađi greške  i ne soli mi pamet ( imam 12 razreda škole , iz matematike i fizike sam imao uvek 5 , za mene racionalni i iracionalni brojevi nisu brojevi ( što se u školi ući to je drugo). )

Za pravopis ti necu prigovarati. Za "matematicki lenjir" sam ti vec rekao: njime nije moguce predstaviti iracionalne brojeve kao sto je PI ili koren iz 2.

Sta su brojevi, srecom, ne definises ti. Mogu da razumem da ti iracionalni brojevi predstavljaju problem, posto ih nije moguce predstaviti celobrojnim razlomcima, pa ni tvojim "matematickim lenjirom", ali sto ti smetaju racionalni brojevi tipa 3/5 itd?



#11 Vujić95

Vujić95
  • Members
  • 176 posts

Posted 02 May 2014 - 17:29

Potpuno genijalno! Pretpostavljam da je u pitanju performans.
 
Takodje, preporucujem da se odmah javi gospodinu Vucicu. Kao sto je poznato, gospodin Vucic je inspirator i organizator svih zaokreta nabolje u regionu i sire, tako da cak i neresivi problemi u njegovoj drzavi postaju lako resivi bez znanja realnih brojeva. Ovo je jos jedan dokaz mudre politike gospodina Vucica i njegove velike uloge u razvoju matematike u Srbiji i regionu, a takodje i u Rusiji kao nasem drevnom savezniku i tradicionalnom prijatelju. 

Pa znaš šta, oni predhodni koliko su znali da ništa ne može da se uradi, pa toliko ništa nisu ni pokušavali sem one birićetne privatizacije, a ovi sada iz ne znanja možda nešto i urade,treba pokušati! Oni ako nekim čudom postignu da ne bude gore oni su uspešno, mislim, ako se razumeš u ceo sistem onda ti je jasno o čemu govorim, a i, kako si skupio toliki negativan naboj? Pa svuda ti je peripetija oko tih ekonomskih nadrealnosti.

#12 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 02 May 2014 - 18:10

Pa znaš šta, oni predhodni koliko su znali da ništa ne može da se uradi, pa toliko ništa nisu ni pokušavali sem one birićetne privatizacije, a ovi sada iz ne znanja možda nešto i urade,treba pokušati! Oni ako nekim čudom postignu da ne bude gore oni su uspešno, mislim, ako se razumeš u ceo sistem onda ti je jasno o čemu govorim, a i, kako si skupio toliki negativan naboj? Pa svuda ti je peripetija oko tih ekonomskih nadrealnosti.

Jedan stariji kolega je voleo da mi prica sledece saradnicima na poslu: 

Kada biras nekog da uradi neki posao najbolje je da bude pametan i vredan.

Ako je pametan i lenj i to je OK. Taj ce naci nacina da uradi posao.

Ako ti nametnu glupog i lenjog od posla nista, ali barem nece napraviti puno stete.

Najgora opcija je glup i vredan. Sto je vredan i glup moze da upropasti, mora deset pametnih i vrednih da popravi.

 

Pogodi u koju kategoriju spadaju ovi Vucicevi.



#13 Martin Mystere

Martin Mystere
  • Members
  • 10,335 posts

Posted 02 May 2014 - 18:22

Jedan stariji kolega je voleo da mi prica sledece saradnicima na poslu: 
Kada biras nekog da uradi neki posao najbolje je da bude pametan i vredan.
Ako je pametan i lenj i to je OK. Taj ce naci nacina da uradi posao.
Ako ti nametnu glupog i lenjog od posla nista, ali barem nece napraviti puno stete.
Najgora opcija je glup i vredan. Sto je vredan i glup moze da upropasti, mora deset pametnih i vrednih da popravi.
 
Pogodi u koju kategoriju spadaju ovi Vucicevi.


To je inače rekao nemački general Kurt Freiherr von Hammerstein-Equord:

Ja svoje oficire delim u četiri kategorije: postoje pametni, vredni, glupi i lenji. Obično se u jednoj osobi sretnu dve od tih karakteristika. Oni koji su pametni i vredni su vrlo retki — njima je mesto u generalštabu. Oni koji su glupi i lenji su najmnogobrojniji, i pogodni su za izvršavanje svakodnevnih rutinskih zadataka. Oni pak koji su pametni a lenji su sposobni za najviše vođstvo, jer poseduju i um i smirenost neophodnu za donošenje teških odluka. Ali se dobro pazite onih koji su glupi a vredni — ne treba im poveriti nikakvu odgovornost jer će izazvati samo nevolje.

#14 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 02 May 2014 - 23:15

Pogledajte https://onedrive.liv...WordPdf&wdo=1, pa pokažite gde je greška

 

Prva recenica u ovome sto si naveo glasi:

"Matematicari pre mene nisu resili zadatke: kvadratura kruga..."

 

Ja moram da te razocaram.

Ako te zanimaju i drugi problemi izguglaj seminarske radove studenata Matematickog fakulteta iz predmeta Metodika nastave matematike kod Prof. Zorana Lucica.

Evo ti jednog seminarskog rada za kvadraturu kruga i poslednja recenica.

 

"Kako broj Pi nije algebarski nad poljem Q; nije ni konstruktabilan, tj. problem kvadrature kruga nije moguce resiti pomocu lenjira i sestara."
 


#15 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 03 May 2014 - 12:16

 

Prva recenica u ovome sto si naveo glasi:

"Matematicari pre mene nisu resili zadatke: kvadratura kruga..."

 

Ja moram da te razocaram.

Ako te zanimaju i drugi problemi izguglaj seminarske radove studenata Matematickog fakulteta iz predmeta Metodika nastave matematike kod Prof. Zorana Lucica.

Evo ti jednog seminarskog rada za kvadraturu kruga i poslednja recenica.

 

"Kako broj Pi nije algebarski nad poljem Q; nije ni konstruktabilan, tj. problem kvadrature kruga nije moguce resiti pomocu lenjira i sestara."
 

 

Bojim se da ms.srki ovo boldovano uopste nije u stanju da razume. Kako da razume kada mu nije jasani ni pojam iracionalnog broja ("za njega to nisu brojevi"  ;)) .

 

Nego ovo iz linka prolazi kao master rad na Matematickom fakultetu? Hajde da je slabiji "bakalarski rad" ali master?


Edited by tomas.hokenberi, 03 May 2014 - 12:17.