Jump to content


Photo
- - - - -

Opasan uticaj zivotinjskih proizvoda na zdravlje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
8 replies to this topic

#1 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 17 April 2014 - 13:18

Pozdrav svima.

Evo fantastično predavanje koje će vam otvoriti oči kako se
životinjski prehrambeni prozvodi proizvode i kako utiču na zdravlje.

Budite sighurnio da ako ovo odgledate nećete više isto gledati na ishranu i zdravlje



#2 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 17 April 2014 - 18:10

Pozdrav i tebi. Lepo predavanje, ali drzim se onoga: Sto je valjalo mojim precima hiljadama godina na ovim prostorima - valja i meni ;)



#3 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 18 April 2014 - 08:02

Ima u istorijskom muzeju u Londonu dnevnik nekog svestenika koji je svojevremeno otisao na Novi Zeland da siri Hriscanstvo medju ondasnjim kanibalistickim plemenima,za koja se tvrdi da su po surovosti prevazilazila Africka. Opisuje svoja ubedjivanja plemenskih glavesina kako ljudsko meso nije dobro za njihovo zdravlje, I da se bogu ne dopada kanibalizam. Odgovori su najcesce bili "da li bog zna koliko je ljudsko meso ukusno"? I "Ono sto je valjalo nasim precima hiljadama godina na ovim prostorima-valja I nama..."

Dugo vremena posto su prihvatili Hriscanstvo I naucili Engleski,nisu se odricali svojih navika,pa su u strahu od Engleza, plemenske sukobe odrzavali u tajnosti,da bi mogli na miru da jedu leseve stradalih u borbi...



#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 18 April 2014 - 21:19

Ima u istorijskom muzeju u Londonu dnevnik nekog svestenika koji je svojevremeno otisao na Novi Zeland da siri Hriscanstvo medju ondasnjim kanibalistickim plemenima,za koja se tvrdi da su po surovosti prevazilazila Africka. Opisuje svoja ubedjivanja plemenskih glavesina kako ljudsko meso nije dobro za njihovo zdravlje, I da se bogu ne dopada kanibalizam. Odgovori su najcesce bili "da li bog zna koliko je ljudsko meso ukusno"? I "Ono sto je valjalo nasim precima hiljadama godina na ovim prostorima-valja I nama..."

Dugo vremena posto su prihvatili Hriscanstvo I naucili Engleski,nisu se odricali svojih navika,pa su u strahu od Engleza, plemenske sukobe odrzavali u tajnosti,da bi mogli na miru da jedu leseve stradalih u borbi...

Dobar ti primer. Mene brine jedna druga stvar. Zamisli taj odnos prema biljkama, pa i njih ubijamo da bi ih jeli. Cini mi se da ni to bas nije dobro.



#5 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 19 April 2014 - 21:27

Ako bih ti ozbiljno odgovorio,ispalo bi da zagovaram vegetarijanstvo,sto necu da radim (iako sam vegetarijanac). Uglavnom,poenta mog posta je bila da ukaze na to koliko je nazadan nacin razmisljanja "Sto je valjalo mojim precima,valja i meni..."



#6 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 20 April 2014 - 18:03

Biljke su iz druge price. Njihova svrha je da budu pojedene, zapravo, da budu transmisija energije Sunca i Zemlje prema toplokrvnim bicima. Utoliko je njihov znacaj veci, zato ih ima toliko vrsta i toliko jedinki, zato je i princip njihovog razmnozavanja i umnozavanja daleko jednostavniji i brzi u odnosu na druge vrste. Jednostavno je: kad pojedem jabuku, pomazem i sebi i njoj i osim zahvalnosti, biljke od nas ne ocekuju nishta, ni manje ni vishe. 



#7 V_Electro

V_Electro
  • Members
  • 1,855 posts

Posted 20 April 2014 - 18:10

A kad iscupas kupus pomazes istom da dodje do vize za lonac...
Sad uvidjam to uzajamno pomaganje...

#8 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 20 April 2014 - 19:01

Biljke su iz druge price. Njihova svrha je da budu pojedene, zapravo, da budu transmisija energije Sunca i Zemlje prema toplokrvnim bicima. Utoliko je njihov znacaj veci, zato ih ima toliko vrsta i toliko jedinki, zato je i princip njihovog razmnozavanja i umnozavanja daleko jednostavniji i brzi u odnosu na druge vrste. Jednostavno je: kad pojedem jabuku, pomazem i sebi i njoj i osim zahvalnosti, biljke od nas ne ocekuju nishta, ni manje ni vishe. 

Mene brine sta ce da se desi, ako i ljudi i zivotinje jedu samo biljke? Bice suficit biljaka, pa cemo opet poceti da pomazemo sami sebi, jeduci jedni druge.



#9 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 20 April 2014 - 20:23

Ako bih ti ozbiljno odgovorio,ispalo bi da zagovaram vegetarijanstvo,sto necu da radim (iako sam vegetarijanac). Uglavnom,poenta mog posta je bila da ukaze na to koliko je nazadan nacin razmisljanja "Sto je valjalo mojim precima,valja i meni..."

 

"nazadan" je jer ga formulišeš kroz (možda) najekstremniji primer, što i nije neka poenta. da ne govorim o tome što na neki način vređa svakog ljubitelja mesnih đakonija, trpajući ga u istu tikvu s ljudožderima :D

 

slovo


Edited by barracuda, 20 April 2014 - 20:24.