Jump to content

Photo
- - - - -

Dalmacija i Istra za pocetnike

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#16 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,855 posts

Posted 22 June 2016 - 07:07

Mislio sam ipak Hrvatsku ali ako može peščana plaža, neko ostrvo, baby friendly hotel i ljubazni lokalci.

Istra i Kvarner u pravilu nemaju pescane plaze, osim poneke uvalice, ali onda racunaj na guzvu.

Ako ti je do peska, onda Bol na Bracu. Pola kilometra peska, a ima i sve ostalo. Najtoplija preporuka!

...Iako mi je Istra/Pula rodna gruda...

Ima nas jos :+1: .

• 2

#17 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 26,646 posts

Posted 22 June 2016 - 09:16

Tesko da ima izvikanijeg mesta u HR od Bola na Bracu, mozda Pag, hrvatska Ibiza. Ne bih preporucio sa malim detetom nikako.
  • 2

#18 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,855 posts

Posted 22 June 2016 - 10:35

Tesko da ima izvikanijeg mesta u HR od Bola na Bracu, mozda Pag, hrvatska Ibiza. Ne bih preporucio sa malim detetom nikako.

Izvikano je zato sto je dobro, barem za one kojima je bitan pesak, a to jesu ljudi s malom decom. Inace citava hrvatska obala nije bas kids friendly zbog ostrih stena, vec je vise za odrasle ljude zeljne cistog mora, nauticare koji mogu da stignu bilo gde i bilo kada, i slicne. Gde god je pesak, tu je i guzva, pa bile to splitske Bacvice, usce Cetine u Omisu ili Bol na Bracu. Ovaj poslednji je jos dobar, jer se mora brodom, pa je teze dostupan.

Mozes tu da dodas i sljuncane plaze kao one na Makarskoj rivijeri, i na kraju i nemas bas mnogo izbora s takvim preferencijama. Naravno da svuda postoje pescane uvalice, ali one su obicno male, pa su ili prenapucene, ili su toliko izolovane da si onda daleko od svega drugog.  Definitivno, pescane plaze ne idu zajedno s mirom i cistim morem.

I Lumbarda na Korculi ima fine pescane plaze, kao i Mljet, ali guzva ne gine ni na jednoj od njih. Zato sam i preporucila Bol. Tu je pescana plaza bar dovoljno velika/dugacka, pa se ne mora doci bas u 6 ujutro da bi se zauzelo mesto.

• 0

#19 dhx

dhx
  • Members
  • 6,995 posts

Posted 04 July 2016 - 18:01

Mislio sam ipak Hrvatsku ali ako može peščana plaža, neko ostrvo, baby friendly hotel i ljubazni lokalci.

Tri slova koja sadrže sve to - RAB.

http://www.rab-visit.com/

• 0

#20 ftbl

ftbl
  • Members
  • 2 posts

Posted 26 February 2017 - 13:06

Prekrasan video iz Šibenika :)

• 0

#21 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,238 posts

Posted 29 April 2017 - 23:12

Dajte molim vas neki kontakt (Kvarner, Istra) s ne-baš-ubistveno-skupim smeštajem. (inbox)

Poslednji put kad sam pitala, dobila sam dobru preporuku (sad se više ne sećam ni imena apartmana, nažalost).

• 0

#22 John Finn's Wife

John Finn's Wife
  • Members
  • 3,238 posts

Posted 29 April 2017 - 23:18

Izvikano je zato sto je dobro, barem za one kojima je bitan pesak, a to jesu ljudi s malom decom. Inace citava hrvatska obala nije bas kids friendly zbog ostrih stena, vec je vise za odrasle ljude zeljne cistog mora, nauticare koji mogu da stignu bilo gde i bilo kada, i slicne. Gde god je pesak, tu je i guzva, pa bile to splitske Bacvice, usce Cetine u Omisu ili Bol na Bracu. Ovaj poslednji je jos dobar, jer se mora brodom, pa je teze dostupan.

Mozes tu da dodas i sljuncane plaze kao one na Makarskoj rivijeri, i na kraju i nemas bas mnogo izbora s takvim preferencijama. Naravno da svuda postoje pescane uvalice, ali one su obicno male, pa su ili prenapucene, ili su toliko izolovane da si onda daleko od svega drugog.  Definitivno, pescane plaze ne idu zajedno s mirom i cistim morem.

I Lumbarda na Korculi ima fine pescane plaze, kao i Mljet, ali guzva ne gine ni na jednoj od njih. Zato sam i preporucila Bol. Tu je pescana plaza bar dovoljno velika/dugacka, pa se ne mora doci bas u 6 ujutro da bi se zauzelo mesto.

Mene u Bolu zamalo odnela struja na Hvar  :tired:  :lol+:  (ozbiljna sam vrlo)

Sad, doduše, to je bilo na samom špicu onog Zlatnog rata....nije isto s jedne i s druge strane, lepo je. Ali to je, čini mi se šljunak bio, ne pesak (?)

• 0

#23 lokarda

lokarda
  • Members
  • 1,863 posts

Posted 08 November 2017 - 00:54

Villy zaleti se pola sata, nije pesak 'bemu sunce kalajsano!

• 0