Jump to content


Photo
- - - - -

Odlazak u 36. godini


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#1 Dekster

Dekster
  • Members
  • 7 posts

Posted 24 March 2014 - 11:47

Pozdrav svima !

 

Voleo bih da cujem misljenje ostalih o odlasku iz zemlje (preseljenju) u 36. godini. Imam solidno ispunjen CV i dobro govorim dva jezika. U pitanju je Nemacka...Narednih mesec dana sam u Becu na usavrsavanju jezika, a do okoncanja kursa bi trebalo da se pojavi konkretan poziv za razgovor za posao u struci. Posto putujem sam zanima me misljenje i iskustvo onih koji su prosli taj put. 

Konkretnu ponudu sam dobio u avgustu prosle godine, ali nisam prosao zbog slabog poznavanja jezika. Od tada sam fokusiran na ucenje jezika i nakon ovog usavrsavanja ce nadam se biti sve ok.

 

Pozdrav svima i nadam se iskrenim odgovorima...


Edited by Dekster, 24 March 2014 - 12:54.


#2 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 March 2014 - 11:53

Nikad nije kasno.



#3 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 March 2014 - 14:32

Samo napred. Kasno je samo ako ne probas.

#4 Dekster

Dekster
  • Members
  • 7 posts

Posted 24 March 2014 - 16:09

Hvala na podrsci! 



#5 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 24 March 2014 - 16:20

Naravno da nikad nije kasno, samo napred.

#6 Sunshine State

Sunshine State
  • Members
  • 1,505 posts

Posted 24 March 2014 - 16:23

Par "primera" koje ja znam:

 

- pre 3 dana moja komsinica, medicinska sestra, otisla za Norvesku (ima 45 godina)

- roditelji mog najboljeg druga otisli 1995. u US kad su imali 55 god

- ja otisla sa 32 u jednu drzavu, sa 38 drugu, i sad krecem u trecu (nadam se da se ni tamo necu dugo skrasiti) - sve su to odlasci... ne iz Srbije, no svejedno - kreces ispocetka



#7 Dekster

Dekster
  • Members
  • 7 posts

Posted 24 March 2014 - 16:50

Radio sam sa svojom agencijom 5 godina, zivim privatno i sa solidnim iskustvom od 7-8 godina u struci vise nisam u stanju ni da pomislim da planiram nesto godinu dana u napred...Porodica, deca...Da ne bude zabune, moja ocekivanja su sasvim normalna, bez "aviona i kamiona". Najgore je sto covek sa visokim obrazovanjem i profesijom ovde mnogo teze prolazi. Cesto mi pada na pamet ( a i u mom okruzenju mogu da vidim...kod svojih prijatelja) da sam trebao mesto faksa i struke da izaberem neki zanat...plocice, krecenje, bilo sta osim visoke skole i verovatno bih bolje prosao. Stvarno se stice utisak u ovoj nasoj zemlji da si "visak" kao visokoobrazovan. Osim u situaciji ako nemas neku vezu pa se uvalis drzavi na ledja. Zato sam negde podsvesno i prelomio da bi trebalo da se zapne i proba "preko"...



#8 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 24 March 2014 - 16:57

A koje bi godine uopste bile bolje od sredine tridesetih? Meni se cini idealno - covek vec ima nekog zivotnog i radnog iskustva, a jos je daleko od starog gvozdja.

Mozda bi jedino bilo bolje imati jedno 25 godina, i 10-15 godina radnog iskustva :) .



#9 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 24 March 2014 - 17:28

Attached File  e7630920-ae5c-11e3-ab5d-12313b024af0-large.png   231.98KB   99 downloads

 

Toliko ;)



#10 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 24 March 2014 - 23:29

kasno je ! Kasno. Kasno Marko na Kosovo stize.



#11 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 24 March 2014 - 23:52

kasno je ! Kasno. Kasno Marko na Kosovo stize.

 

kolosalna glupost, samo neka ide.

 

jedini problem je u tome što će mu se računati penzija za cca 25-30 godina radnog staža a ne za 40. što u normalnoj državi i nije baš nešto strašno, u srbiji bi svejedno imao max 200 ojrića.



#12 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 25 March 2014 - 23:12

kolosalna glupost, samo neka ide.

 

jedini problem je u tome što će mu se računati penzija za cca 25-30 godina radnog staža a ne za 40. što u normalnoj državi i nije baš nešto strašno, u srbiji bi svejedno imao max 200 ojrića.

 

Jedan glas protiv . Demokratija .Da ne ispadne da svi mislimo isto.



#13 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 25 March 2014 - 23:45

Cuj, ja sam nekako svakih cetiri-pet godina nesto drugo radio, sto je podrazumevalo i drugu zemlju, kontinent, jezik, posao i obrazovanje (da ne ispadne da imam ne znam kakvo zivotno iskustvo, jos nisam napunio 35, ovo sam do sada radio tri puta, sad vec dolazi cetvrti na red cini mi se). Elem, meni odgovara i ne smeta mi da se spakujem, ponesem sta mogu, funcionisem u nekoj mrezi prijatelja koja bi nekome drugome izgledala nefunkcionalnom. Ono sto nikad neces znati je kako bi bilo da nisi probao - sad, da li ti relativna vrednost tog znanja veca ili manja u odnosu na neprijatnost promene je ono sto jedino ti (izvini za "ti", mislim da ako ni pocemu drugom, blizu smo po godinama) mozes da znas. 



#14 Dekster

Dekster
  • Members
  • 7 posts

Posted 26 March 2014 - 07:54

Cuj, ja sam nekako svakih cetiri-pet godina nesto drugo radio, sto je podrazumevalo i drugu zemlju, kontinent, jezik, posao i obrazovanje (da ne ispadne da imam ne znam kakvo zivotno iskustvo, jos nisam napunio 35, ovo sam do sada radio tri puta, sad vec dolazi cetvrti na red cini mi se). Elem, meni odgovara i ne smeta mi da se spakujem, ponesem sta mogu, funcionisem u nekoj mrezi prijatelja koja bi nekome drugome izgledala nefunkcionalnom. Ono sto nikad neces znati je kako bi bilo da nisi probao - sad, da li ti relativna vrednost tog znanja veca ili manja u odnosu na neprijatnost promene je ono sto jedino ti (izvini za "ti", mislim da ako ni pocemu drugom, blizu smo po godinama) mozes da znas. 

 

Kako uklapas u to privatan zivot? Planiras li porodicu...imas li u planu negde da se zadrzis? 



#15 kiti

kiti
  • Members
  • 2,427 posts

Posted 26 March 2014 - 19:58

Kako uklapas u to privatan zivot? Planiras li porodicu...imas li u planu negde da se zadrzis? 

 

nimrod ce ti verovatno odgovoriti, ali da napisem I ja - trenutno smo u trecoj stranoj drzavi (I sigurna sam da nismo zavrsili sa selidbama). privatni zivot se u ceste selidbe uklapa tako sto imas zivotnog partnera sa kojim si kompatibilan I imas iste (ili vrlo slicne) zelje I ocekivanja od zivota, prioritete, slican avanturisticki duh itd. plus partner ima slicne mogucnosti I sposobnosti uklapanja u novu sredinu (u smislu poznavanja jezika, struke, opste adaptabilnosti itd). moguce je naravno I kad ovi uslovi nisu ispunjeni, ali koliko ja vidim "kompromisi" koji nekog ucine nesrecnim (i ticu se krupnih zivotnih stvari kao sto je izbor mesta/zemlje za zivot)  najcesce nisu blagotvorni po brak I porodicu.