Jump to content


Photo
- - - - -

Windows 8.1 - Microsoft Windows


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
10 replies to this topic

#1 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 07 March 2014 - 08:51

ZA.......PROTIV.......NEMAM STAV

 

Ukratko bi ovako glasili prvi utisci  o Windowsu 8.1, sve je izmixano.

ZA sam jer radi ka munja munjevska, mnogoooo brže nego win 7, mnogo manje jede resurse pa tako npr. nakon dizanja sistema sedmica "jede" 1.14-1.16Gb RAMa dok osmica SVEGA 0.5-0.6Gb RAMa, govorim u oba slučaja kada su instalirani SVI programi koje inače instaliram.

PROTIV sam jer je ovo ponuđeno rešenje sa pločicama skroz bzvze u stvari i nije tako crno samo je potrebno neko vreme da se čovek navikne na njih, mislim da se navikne da ih ignoriše i onda je sve OK. Pokušaj da se PC pretvori u mobilni smart fon je paaaa ne znam, za mene čist promašaj, a možda je to i blokada u mojoj glavi i dugogodišnja navika da komp treba da radi i izgleda kao i do sad ili slično tome. Dalje, ovo oko pravljenja jednog naloga pa onda korišćenje opcije Store kao kod Androida i iPhonea ko što rekoh je bull shit, to me je posebno iznerviralo i stao sam u gard i ukopao se do kolena rešen da NEMA TEORIJE da tako nešto uradim......napisao bih još po nešto o tome ali sam onda siguran da bi ovaj topic bio izbrisan a da bih ja "popio" neke pojenčiće upozorenja.

MADA

Niko vas ne tera da to uradite, nije obavzno, ali onda nema korišćenja opcije STORE i pločice tj korišćenje aplikacija je nemoguće, bar za sad. Verovatno će se već naći neko da pravi aplikacije za win i da ih "daje" džaba bez da je obavezna registracija naloga i slična sranja koja u ovom trenutku zahteva MS.

NEMAM STAV po pitanju izgleda. Ono što nije vezano za pločice i aplikacije je slično sedmici u stvari skoro sve je preuzeto sa nje, nisam video neke posebne razlike

 

Suma sumarum, ima dosta početnih nedostataka pa tako recimo meni se nije video DVD rezač i web camera, a koliko sam video po netu tražeći rešenje ima ih dosta sa ovim problemom, verovatno ovi iz MS nisu hteli da nagruvaju sve moguće i nemoguće drivere u win kako ne bi opteretili sistem bespotrebnim podacima koji će da čuče posle i samo zauzimaju mesto na HDDu. Neka svak sebi skine šta mu treba. Mada ovo sa DvDom je nedopustivo!

Početne impresije su zadovoljavajuće, videću u narednom periodu kako se ponaša, da li usporava kao i sedmica pa posle par meseci radi kao da trčite kroz vodu ili kao što sam čuo i čitao komentare da radi isto kao i prvog dana instalacije, po meni je to poenta OSa, da radi dovoljno dobro i dovoljno brzo mesecima posle instalacije.



#2 K0j0tK

K0j0tK
  • Members
  • 5 posts

Posted 07 March 2014 - 18:43

Po meni najbitniji razlog ZA je zato sto se dobija potpuno besplatni i legalni operativni sistem aktivacijom preko skajpa. 



#3 stefan81888

stefan81888
  • Members
  • 6,709 posts

Posted 08 March 2014 - 20:40

Ja sam baš u dilemi, želim da kupim laptop a ne znam da li da kupim sa 8.1, čuo sam da može baš da bude retardiran...



#4 dekifisher

dekifisher
  • Members
  • 1,308 posts

Posted 09 March 2014 - 10:27

Po meni najbitniji razlog ZA je zato sto se dobija potpuno besplatni i legalni operativni sistem aktivacijom preko skajpa. 

Jeste, potpuno je besplatan za 199.99 USD

:D



#5 banderash

banderash
  • Members
  • 1,571 posts

Posted 09 March 2014 - 10:48

Ja sam baš u dilemi, želim da kupim laptop a ne znam da li da kupim sa 8.1, čuo sam da može baš da bude retardiran...

 

ako si spreman da se navikavas na novotarije onda ti nece biti problem i da se naviknes na ovo. Ponavljam jos jednom, postoji opcija da se win 8.1 koristi non stop u desktop modu, znaci bez onih plocica tj aplikacija. Evo ja ga bas tako i koristim, instalirao sam START dugme i imam sad taj ajde da kazem "padajuci meni" kao kod win 7 ili kod XPa, znaci prilagodio sam ga sebi zanemarujuci one aplikacije i novotarije. Kad sam bas radoznao onda se "igram" sa tim cisto da vidim kako funkcionise, sta se nudi, koje su "prednosti" i sl. OS je dobr osnova za nadogradnju, moja ocena, zato necu da se vracam na 7cu ili na jos stariji XP. Jedino ako ovo bude posle nekog vremena radilo gore od win 7 onda necu imati izbora, a do tada ja sam zadovoljan.



#6 stefan81888

stefan81888
  • Members
  • 6,709 posts

Posted 09 March 2014 - 12:14

ako si spreman da se navikavas na novotarije onda ti nece biti problem i da se naviknes na ovo. Ponavljam jos jednom, postoji opcija da se win 8.1 koristi non stop u desktop modu, znaci bez onih plocica tj aplikacija. Evo ja ga bas tako i koristim, instalirao sam START dugme i imam sad taj ajde da kazem "padajuci meni" kao kod win 7 ili kod XPa, znaci prilagodio sam ga sebi zanemarujuci one aplikacije i novotarije. Kad sam bas radoznao onda se "igram" sa tim cisto da vidim kako funkcionise, sta se nudi, koje su "prednosti" i sl. OS je dobr osnova za nadogradnju, moja ocena, zato necu da se vracam na 7cu ili na jos stariji XP. Jedino ako ovo bude posle nekog vremena radilo gore od win 7 onda necu imati izbora, a do tada ja sam zadovoljan.


Nisam znao da moze da se prilagodi pa da lici na sedmicu.
Onda mi 8.1 nece biti prepreka kad budem razmisljao.
Hvala za savete! :)

#7 K0j0tK

K0j0tK
  • Members
  • 5 posts

Posted 09 March 2014 - 15:29

Jeste, potpuno je besplatan za 199.99 USD

:D

Pa ti proguglaj malo, milion ljudi je na taj nacin dobilo potpuno legalan windows.



#8 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 21 March 2014 - 15:37

Ja sam kupio laptop pre nekih godinu dana i uz njega dobio W8. Uz prilagodjavanje da bude kao W7 (Start dugme i sl) koriscenje je skoro isto kao i pre, uz mogucnost da radis i "preko plocica". Odusevljen sam brzinom, uz napomenu da ja imam hibrid hard disk, pa ima i to uticaja... 



#9 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 21 March 2014 - 15:55

Pa ti proguglaj malo, milion ljudi je na taj nacin dobilo potpuno legalan windows.

Pa daj nam link kako.



#10 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 21 March 2014 - 20:53

http://www.classicshell.net/  (ima i drugih, ja koristim ovo) i svakako update na 8.1



#11 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 21 March 2014 - 21:18

NIsam jos probao 8.1, malo sam testirao Win 8 i nisam bio zadovoljan.

Metro je mozda ok za tablete ili touch screen uredjaje, za desktop okruzenje nije.

Pravi problemi pocinju sa uredjajima za koje nema potpisanih drajvera, a akrobacije koje je potrebno izvesti da bi neki nepotpisani drajver radio jednostavno ubiju zelju za eskperimentisanjem.

 

Meni je i dalje Win7 odlican za ono sto radim, i nekih navika se ne rjesavam tako lako.

Pretpostavljam da je osmica i derivati ok za nekog ko mozd treba otkucati par stranica teksta ili za surfanje, za raditi nesto ozbiljnije po meni nije.