Jump to content


Photo
- - - - -

Paralelni univerzum


  • Please log in to reply
333 replies to this topic

#31 mister-no

mister-no
  • Members
  • 5,374 posts

Posted 06 March 2014 - 13:29

Pohvale za temu. Djordjevic Sasa je pored vrhunskog igraca bio i ostao smeker i uvek cu imati posebno postovanje i emociju prema njemu. Voleo sam Divca (kupio me jos na SP u Argentini) i Danilovica (njega cu pamtiti po kucanju preko Sabonisa i trojkom uz faul u poslednjoj sekundi za Kinder) ali to se vise poklapalo sa NBA i Kinderom kao i u reprezentaciji. Izuzetno dragi momci i igraci su mi bili Haris Brkic, Cubrilo i Kecman. Danas cenim i postujem Bogdana i Milosavljevica. Prvi je vanserijski talenat a drugi posten i vredan momak.


  • 0

#32 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 06 March 2014 - 13:34

mislim da sam upravo saznao za koga stondisha navija 

 

A sa druge strane brda mi je super reprezentativac Srbije i čovek o koga se greše mnogi na forumu:

 

kosarkasi-zvezde-1384645801-398401.jpg


  • 3

#33 Battle Born

Battle Born
  • Members
  • 31,792 posts

Posted 06 March 2014 - 13:34

First of all, finale kupa, tribine podeljene na 2 tabora, izmedju panduri, ali moj najbolji drug težak grobar odlučio da gledamo zajedno tekmu na ciganjskoj strani fazon "neću se radujem". Kreće predstavljanje igrača, mrak, cepa Tina Tarner numera jednostavno najbolji, oko mene sve sami cigani željni da trophyless Zvezda osvoji nešto, proziva braca kreten tonić igrače, zviždanje debelo svim partizanovcima, dolazi red na Novicu Ubicu, žvižduci još jači samo jedna budala skače u transu aplaudira i dere se otprilike kao middle aged work class Amer iz Džerzija na koncertu Bruce Springsteen-a. To nije bio moj najbolji drug.

Tamo negde u u drugom delu osnovne sam batalio da posle probacivanja lopte kroz obruč naglas pričam poznate košarkaše, batalio sam i pominjanje Trejsija, Vebera, iz nekog razloga sam voleo da kažem i "Čarl Oukli" , da l' zbog zvučnosti imena da l' zbog toga što je jednom totalno nenadano podelio neku ludačku Džejson Vilijams (i njega sam ofkors galamio) asistenciju, a možda i zbog toga što se pofajto' sa Barklijem, kojeg nisam obožavao... elem, kao ne već toliki balavurdan, vratilo mi se sve to i ponekad sam znao da pominjem "Novicaaaaa" i to isključivo kad igram basket protiv grobara. :lala:

Mnogo sam obožavao Novicu, oprostio sam mu i tajsonku frizuru i ono kurčenje protiv Hemofarma... Nije postojao grobar koji se toliko zauzimao za to da je Novica mnogo bolji od Tadije.


Malo mi ide na onu stvar nekrofilija i ta navika ljudi da im neko tek nakon smrti postane ultimativni car, najbolji, najlepši, najjači, najveličanstveniji a pre toga bili totalno ravnodušni...
Gotivio sam ja i Harisa Brkića, zapravo njegov produžen korak, al Radošević... njega sam baš baš gotivio.
Tamo '95, '96 u repki mi je bio omiljen igrač Danilović, čak ispred Djordjevića, nije to mnogo dugo trajalo ali bio mi je omiljen tada. Svi znamo što je nekom Danilović omiljen bio. Na lokalnom Bel Amiju je svaki meč Niksa bio prenošen pa tako i onaj sa Miami-em (PSD 7/7)

Voleh, tj gotivim ga još Rašića, najviše iz razloga što me užasno nerviralo to pljuvanje od samih grobara. "Govedo, govedo, govedo...." Pored toga što je Raške klasičan chill out lik, on je bio verovatno odraz mog kontriranja tom masovnom obožavanju isključivo krvavokolenaca, borba bre i tadašnjih dragana milosavljevića rukometaša. Ja ne znam da l' je mene generalno nešto više smaralo nego razgovor sa navijačima Partizana, koji navodno treba da bude o košarci a na prvoj rečenici te prekinu ustaljenim forama "ma borba bre", "najjači igrač, bacio se za loptu, krvavi..." itd itd. Nije meni to smetalo nego više to što je mnogima to postala filozofija košarke i školovanije košarkaše su po default-a vredjali, smatrali ih pičkicama "ma ko ga jebe, sisica".

Pred rep. prvenstvo na kojem je Rašić poveden sam ga branio maltene kao brata. Odem na teren gde igramo i kažem sebi "danas neću da se svadjam, nema advokatisanja Rašiću", i tako izdržim jedno 10ak sekundi dok oko mene bruje o Govedu. Uf, kako mi je bilo drago kad je Rašić doneo bitne pobede. IN YOUR FACE :D Kao simpatizer Zvezde više sam se plašio njegovog šuta nego Tripkovićevog.

Od starijih obožavah i Zli Glija, ko nije :)



Sada naravno Bogdan, jednostavno za toliko volim košarku kao sport da bi ga obožavao. U prethodnih 3,4 godina sam neretko bio u Bg al nikako da odem na neku tekmu (jednom me Beri uveo na jedan derbi), i jednom prilikom upravo sa najboljim drugom na 2,3 dana, i poklopi se da je to bio dan kad su igrali Partizan i FMP, polufinale plej ofa u Železniku. Više nam je bilo zanimljivo da odemo u predgradje Bg-a nego da gledamo tekmu koju je totalno neočekivano dobio FMP. Tad je Partizan vodio VJ i svi dobro znaju kolko (ni)je igrao BB. Od tih celih manje od 2 sata (kolko traje ukupno tekma) ortak i ja sa najvećom pažnjom smo gledali Bogdana kako šutira na koš, naravno pre utakmice i na poluvremenu, pošto je l' te VJ ga nije puštao ovako. Za mene nije big deal kad profi košarkaš ubaci po 15-20 trojke zaredom na praznom terenu, drugi najbolji drug s kojim igram rekreativno basket ubaci to kad odemo da bacamo na koš. Tako da ne padam tolko na te Paunić klipove sa treninga. Ali kako ih je ubacivao Bogdan, klinac koji šutira sa jedne noge, u padu, iz okreta, sa 8ipo metra iz fintiranja prvog koraka. Ko' od šale... Još one prave košarkaške ruke i ramena...
Mislio sam "mora da je ovako neki pacijent i debilčina" pa se zbog toga disciplinuje neigranjem. Ipak je to bio samo VJ....


Bilo je tu još likova iz KKP-a koje sam gotivio, al se ovi najviše izdvajaju.
Ranije sam znao da navijam za Partizan, i u sezonama VJ-a ponovo jesam, ali iskreno teško mi je da navijam za DV-a. Nije da navijam protiv Partizana u jevropi, niti se radujem, jednostavnvo don't care.
Ali sam osvedočena talija Partizana. Grobari, kad gubite i ne ide vam to znači da ja ne gledam tekmu. Kao vrhunac toga da sam sreća za Partizan bio je meč Partizana i Makabija u kojem je Makabi pobedio sa preko 35 razlike. Ja sam samo prebacivao na tekmu i odgledao možda ukupno 20ak napada utakmice. Da ponovim u meču kojem je Makabi zgazio Partizan sve što sam gledao Partizan je svaki napad dao koš a Makabi svaki napad promašio.

Edited by BattleBorn, 06 March 2014 - 13:41.

  • 1

#34 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 March 2014 - 13:34

Cook nije reprezentativac Srbije nego Crne Gore.


  • 2

#35 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 06 March 2014 - 13:36

Iz oivog tima Partizana gotivim Bogdana i Milosava, iz prethodnih generacija Novicu i Lučića, a ono što mi se generalno svidja je taj "borba bre" pristup utakmicama.


  • 0

#36 Alex_Serbia

Alex_Serbia
  • Members
  • 4,654 posts

Posted 06 March 2014 - 13:37

Super tema, nadam se da se delovi odavle nece zloupotrebljavati na drugim temama  :D 

 

Igor Rakocevic. Iako je poznat po tome sto ima specijalnu inspiraciju i sracku kada igra protiv Partizana, on je za mene pravi sportista i gospodin. Uvek je gledao samo teren, nikad nije provocirao, iako je "cascavan" vise nego mnogi, naravno bez ukusa bilo koje vrste. Kroz karijeru je sazreo, nparedovao i pokazao posvecenost kosarci. Javno kazem da bih ga voleo i u Partizanu, cak i u ovim godinama.

 

Blazic... Mislim da je i suvisno pisati o tome koliko bih ja (a i svaki Grobar) voleo da ga vidim u KKP. Model kosarkasa koji bi bio pravi i prvi ljubimac navijaca (kao sto je i kod vas) i jedini igrac za koga mislim da bi potpuno uspeo da nadomesti izostanak naseg kapitena.

 

to be continued  :P 


  • 0

#37 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 06 March 2014 - 13:37

Cook nije reprezentativac Srbije nego Crne Gore.

:ajme:

 

Mislio sam na Gecevičiusa


  • 0

#38 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 06 March 2014 - 13:39

:ajme:

 

Mislio sam na Gecevičiusa

 

:D

 

jebi ga, privuklo mi pažnju ono "čovek o koga se greše mnogi na forumu" :D


  • 1

#39 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 06 March 2014 - 13:41

:D

 

jebi ga, privuklo mi pažnju ono "čovek o koga se greše mnogi na forumu" :D

 

:hail: :hail: :hail: :hail:

 

A nije ti pao na pamet Raškim?


  • 0

#40 leki bg

leki bg
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 06 March 2014 - 13:42

Moj najomiljeniji srpski kosarkas svih vremena je Predrag Sasa Danilovic. 

Bogdan je najtalentovaniji srpski kosarkas u proteklih xy godina.

Mislim da bi DV trebalo na vreme zameniti Dzikicem dok ne pogubi sve konce.


Edited by leki bg, 06 March 2014 - 13:42.

  • 0

#41 Soldier of fortune

Soldier of fortune
  • Members
  • 9,513 posts

Posted 06 March 2014 - 13:42

:ajme:

 

Mislio sam na Gecevičiusa

 

Jos ja lupam glavu kako bre Songaila jbt 


  • 0

#42 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 06 March 2014 - 13:45

Jos ja lupam glavu kako bre Songaila jbt 

 

On je Rus to je valjda svima poznato -_-


  • 1

#43 maXa88

maXa88
  • Members
  • 4,711 posts

Posted 06 March 2014 - 13:45

Kakav excessive gayness od topika

 

Koja je svrha prozivanja ako sad svi redom izadjemo iz ormana?!?  ^_^ 


  • 1

#44 uncletima

uncletima
  • Members
  • 7,571 posts

Posted 06 March 2014 - 13:51

U pravu si, daj da se mrzimo jos malo! ;)


  • 0

#45 Khal Drogo

Khal Drogo
  • Members
  • 7,907 posts

Posted 06 March 2014 - 13:51

Meni se ove novije ekipe KK Partizana ne sviđaju. Ima po koji igrač koji mi je interesantan i gotivan ali i uvek bar još više antipatičnih igrača.

 

Nekada sam obožavao da gledam sve utakmice naših klubova . Uživao sam u onoj sezoni kada smo mi igrali finale Koraća a vi f4 Evrolige. 

 

Ta ekipa Partizana mi je bila super gotivna, obožavao sa Čubrila. Takođe i Haris mi je bio omiljeni igrač uz Zlatka Bolića i Topića od naših košarkaša.

 

Ove zadnje godine i valjanje u ovom blatu i vođstvo onog što se u sve razume , doprinele su da mi je svejedno i da mi niste simpatični.

 

Prosto , ono zlo na klupi doprinosi tome. Eto , to je najiskrenije, nisam u fazonu da navijam da se izgubi utakmica i te fore, prosto sam ravnodušan i ne zanima me.


  • 0