Jump to content


Photo
- - - - -

Nesebar, Bugarska privatni smestaj


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

#1 maqlatura

maqlatura
  • Members
  • 1 posts

Posted 05 March 2014 - 23:03

Je li neko bio u Bugarskoj u Nesebaru a da je isao u sopstvenoj reziji? Kontam da agencije pokupe dosta novca i da bi izaslo jefitinije ako idem bez njih. :lol+: Naime drustvo, nas 6 planiramo da idemo u Nesebar pocetkom avgusta, kontamo vozom ili busom, zavisi sta nadjemo . Ne znam da li za privatni smestaj funkcionise kao recimo u Crnoj Gori, izadjes iz voza i potrazis smestaj. Je li tako nesto izvodljivo i u Bugarskoj? I da li ima neki voz za recimo Sofiju posto sam gledao na sajtu zeleznica Srbije i nisam nasao.



#2 aporija1

aporija1
  • Members
  • 1 posts

Posted 25 April 2014 - 00:46

Naravno, hiljade ljudi je letovalo tamo u svakakvim *rezijama* pa i u sopstvenoj. Agencije zaista pokupe (uslovno) dosta novca ali neces mnogo ustedeti na samoj ceni smestaja ako ides bez njih zato sto agencije zakupljuju smestajne kapacitete dosta ranije - pre sezone a i uzimaju *na veliko* pa ih pojedinacni krevet kosta mnogo jeftinije nego tebe koji imas nameru da tamo *banes* u spicu sezone kad je guzva najveca pa su logicno zbog velike potraznje u tom casu i cene najvece. Privatni smestaj funkcionise i tamo kao i u C. Gori nemoj da se plasis - necete ostati bez smestaja , pitanje je samo za koju cenu cete se iscenjkati mada je pitanje koliko i to cenkanje tamo ima svrhe jer je moj utisak da se oni tamo vec uglavnom dogovore za cene koje traze i nisu bas spremni da nesto mnogo spustaju cenu - ne ocekuj bogznakakva snizenja posebno zbog onog sto sam ti vec rekao na pocetku ako vam je stalo da idete bas tad - u jeku sezone. Ja vas podrzavam u ideji da idete u *solo* varijanti ali ne toliko zbog neke velike ustede vec zato sto je tako mnogo zanimljivije putovati nego ono sto vecina nasih ljudi radi (plate autobuski prevoz nekoj agenciji i onda sednu u bus u BG. uvece oko 6 i autobus ih vozi celu noc kao saksiju i ujutru ih istovare na moru onako ukocene posle jedno 12 sati voznje a nista usput nisu videli ni osetili od te zemlje. A vecina to radi *jer je tako lakse* i *da ne moram da mislim*. Pa super - ako tako hoces onda budi saksija jer i ona ne mora da misli. I tako agenciji platis jedno 55 do 65 evra samo za voznju - povratnu kartu *i ne moras da mislis* haha...)  jer se usput uvek nesto interesantno desava a i mozete da svratite i malo obidjete Sofiju koja je na pola puta do Crnog mora ako idete iz nasih krajeva . Iako to nije bas neki super lep grad po meni je uvek zanimljivo provesti bar nekoliko sati u glavnom gradu bilo koje zemlje tako da vam preporucujem varijantu da putujete vozom Bg - Sofija , obicno ide u kasnim vecernjim satima oko 22 h , ujutru oko 8 h stizete u Sofiju, ostavite prtljag u garderobi na stanici (oko 2 leva- 1 evro to kosta)  raspitate se malo na stanici i kupite DNEVNU kartu od 4 leva (oko 2 evra) koja vazi CELOG TOG DANA do ponoci ZA SVE vrste gradskog prevoza (tramvaje, autobuse, trolejbuse i METRO koji je nov i odlican ) i celog dana se zezate po Sofiji. A do mora kupite ili kartu za voz ili za bus (buska stanici je odmah pored zeleznicke) ima dosta polazaka u toku dana za neki vecernji kasni termin recimo oko 22 ili 23 sata jer do mora se putuje oko 6 do 8 sati tako da na more lepo stignete opet ujutru ali *treceg* dana pa vam ne propada taj dan na moru kao kad biste stigli na more u predvecerje sto ce vam se desiti ako iz Sofije krenete ka moru recimo oko podne. Uzgred ako ste pikirali bas Nesebar do njega ne mozete stici vozom jer nema pruge do Nesebra vec samo do Burgasa koji je veliki grad na moru (preporucujem da se i u njemu zadrzite jedno par sati i malo ga obidjete - ima simpatican centar i veliki park pored morske obale)i do njega ide pruga iz Sofije a onda od Burgasa do Nesebra sto je nekih 20 km mozete lokalnim busevima koji krecu odmah od zeleznicke stanice i idu na svakih 15 minuta u sezoni za nekih pola sata i za nekoliko leva koliko je cena karte stizete u Nesebar. Naravno, mozete i busom direktno iz Sofije da stignete u Nesebar za svega nekih 6 sati ako hocete brze ali ja mislim da je mnogo lepse iako malo sporije ovo klaj-klaj vozovima sa svracanjem svuda po malo.  Ako znate neke sitne *cake* oko placanja ova moja verzija sa sve presedanjima i u Sofiji i u Burgasu (i jos da putujete kuset kolima u vozu sto znaci da ipak spavate obe noci za razliku od grcenja u bus-u neke srpske tur. agencije) ne bi trebalo da vas kosta vise od oko 40-tak evra i to u oba pravca, znaci od Beograda do Crnog mora i nazad. Ako vas interesuju detalji kako da to izvedete predlazem vam da udjete na jedan dobar putnicki sajt (www.klubputnika.org - nadam se da pominjanjem ovog nisam napravio neki prekrsaj ovde) pa se malo potrudite, ima tamo dobar forum sa detaljnim savetima i cakama i oko Bugarske kao i mnogo cega drugog. I jos jedan savet- ako vam bas nije presudno da idete u avgustu a hocete da stedite maksimalno jos uvek mozete da u par nasih agencija nadjete izuzetno jeftine firstminute ponude za letovanje u Bugarskoj npr. sredinom juna 10 dana u hotelu (2 ili 3 zvezdice) sa ukljucenim doruckom svedski sto za neku cenu od 70 do 105 evra i to ne samo u Nesebru nego i u Suncevom Bregu pa cak i u Zlatnim Pjascima a mislim da cete otprilike samo spavanje da placate 8-11 evra pocetkom avgusta u priv.smestaju. Izvinite na mojoj preopsirnosti... p.s. Idite samo slobodno , tamo obicno nema nikakvih problema ali , ne znam zasto, nasi ljudi su cesto kad se raspituju stalno u NEKOM GARDU I GRCU kao da ce neke babaroge da skoce na njih tamo gde odu ili suprotno -misle da treba da se deru, da se bahate i budu primitivci i siledzije. Samo NORMALNO PONASANJE i verujem da cete se u Bugarskoj za jos uvek najmanje pare u odnosu na druge destinacije najbolje provesti (uz onu vec *klasicnu* ogradu da C. more ipak objektivno nije toliko lepo kao Mediteran). I na kraju , kaze se * u Nesebru* a ne *u NesebAru* - to se zove u nasem jeziku *nepostojano a* jer mi kazemo * u Cacku* ili *u Krusevcu* ili *u Levcu* a ne *u CacAku*, *u KrusevAcu* ili *u LevAcu*.