Jump to content


Photo
- - - - -

MKMP


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 28 February 2014 - 18:20

...

 

Gleda li neko onaj kafanski erotsko_kuvarski uzas od MKMP?

 

...



#2 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 11 March 2014 - 06:01

Gledam ja, vec posle prve epzode mi je bilo jasno da od veshtine i kreativnosti nema ni traga, nastavljam da pratim epizode kao socioloshko/kulturoloshki fenomen tipa "ko smo i gde smo" u odnosu na svet izvan granica ove rupe od drzave. Jad i beda, stvarna i ona druga, beda duha.

Edited by highlanderka, 11 March 2014 - 06:02.


#3 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 04 June 2014 - 14:05

Kad vec nece da mi objave komentar na stranici sajta B92/MKMP, da vidim da l'ce ovde da me brishu:

Dakle, pratila sam ceo serijal u nadi da cu neshto nauciti, dobiti inspiraciju, uzivati. Umesto svega toga, dobila sam samo jed, bes i ogromnu zapitanost sta to produkcija radi sa dobro zamishljenim konceptom. Odabir parova je katastrofalan, ocigledno da pola parova nije smelo da udje u konkurenciju, jedno blic kuvanje bi pokazalo da nemaju shta da pokazu osim tuposti i cak - ispodprosecnosti, 90% mojih komshinica i prijateljica bolje kuvaju od njih. Dakle, kvalitet srozan do obesmishljavanja koncepta. Takmicari eliminisani u ranijim fazama su kuvali besomucno mada je jasno od prve epizode da nemaju sta da pokazu. Sudije - toliko nedoslednosti u ocenjivanju  je prosto kaznjivo. 

Par iz Slankamena je posebno iiritantna prica. Proshli su u prvom krugu (epizoda "sirota patka i zagorele palacinke") samo zato sto su ostali u njihovoj grupi bili josh loshiji i kao kuvari i kao sudije u medjusobnom ocenjivanju, dakle, sticajem okolnosti. Kako je ono neshto shto se odaziva na "Zorica" od onog fijaska sa patkom stigla do toga da je glavni pretendent na pobedu, do toga da joj se sudije klanjaju - samo produkcija zna. Moja teorija je da par nije iz price "kuvari amatri" a ako sam ja dobro razumela, ovo je takmicenje amatera. Moja je pretpostavka da su oni radili u nekim kuhinjama u svetu i da su tu izucili tehnike i razne kuhinje ali ih to diskvalifikuje za ovo takmicenje gde kuvaju amateri. Posebna je prica o nepodnoshljivoj aroganciji, paranoji pomenute "Zorice"o njenom neurednom izgledu, umakanja prsta u jelo, lizanje kashike pa vracanje u posudu sa hranom, njene psovke, licemerstvo pred kamaerama, jednom recju, jedno siledzijsko ponashanje i prema hrani, drugim ucesnicima. Sve u svemu - ako parmiz Slankamena pobedi, a sve ide u tom pravcu, ovo ce biti uvreda za sve nas koji u kulinarstvu trazimo i nalazimo kreativnost, harmoniju, umetnost i zadovoljstvo. Potencijalni pobednik, par iz Slankamena nije pokazao nista od toga ali smo svideli sve ostalo cemu u kuhinji bilo cijoj - nema mesta.

P.S. svi parovi osim Slankamena su spremali hranu koja ide uz njih i lici na njihov nacin zivota. Uz Slankamen ide samo ona sirota patka i pregorele palacinke, losos, kanadski burger, tajlandska, alzirska i svaka druga belosvetska hrana - nikako. Meni je i to dokaz da oni nisu amateri.

Filip je sebi dozvolio da za jedan par izjavi da su "lujke" a jedinoj i istinskoj lujki je dozvolio da ga dohvati u svoj medvedji zagrljaj. Mogli su to da izostave u montazi i da nas poshtede neceg zaista perverznog.

 

Pratim komentare na Twiteru i par iz Slankamenaje, opravdano, sam sebe izvrgao ruglu i to zasluzeno. Ako TO zaista pobedi, ogadice mi se i pomiso na kuvanje a nashta ce da lici druga sezona, necu ni da zamishljam. Ovu bruku kako u produkcijskom smislu tako i u svakom drugom, kod mene ne moze da opere cak ni 50 000 eu. 


Edited by highlanderka, 04 June 2014 - 14:15.


#4 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 June 2014 - 14:38

...

 

'Šloserka Zorica i piqica Simo'.

:lol+:

 

...