Jump to content


Photo

Slika bivšeg


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 Fokusinjo

Fokusinjo
  • Members
  • 1 posts

Posted 25 February 2014 - 13:35

U vezi sam godinu dana sa devojkom i imam jednu neobičnu situaciju  pa mi treba vaše mišljenje.

Kod nje u stanu u dnevnoj sobi na polici se nalazi jedna grupna slika na kojoj su ona, njen bivši momak i još par članova njene porodice. 

Ona je i sa tim bivšim momkom živela više od godinu dana a pre toga su bili drugovi više od pet godina, pre neki dan sam video na kompu u history da je gledala njegove slike preko profila  njegove sestre koju ima za prijatelja.  

Svako mišljenje je dobrodošlo, hvala :)

 



#2 oljica za čaj

oljica za čaj
  • Members
  • 121 posts

Posted 25 February 2014 - 19:11

Ja bih da krenem da odgovaram na uvodni post u rikverc.

U vezi nešto nije u redu kada detektivske igre počnu.

 

Neki se ne bi složili sa mnom, ali smatram da je u redu da sam pokušaš da saznaš istinu ako osobu od koje tražiš odgovore na sumnju smatraš neiskrenom.

Da li je to bio prvi put da si joj proveravao history?

 

Normalno je i prirodno da te povredi sve što si naveo. Nije u redu da drži tu fotografiju, a sigurno postoji razlog za gledanje njegovih fotografija na internetu. Možda je to samo znatiželja, ali mi ovde možemo samo da nagađamo.

 

Pre nego što nastaviš da pratiš njena interesovanja preko pregleda sačuvane pretrage, pripremi se na ono na šta možeš naići. Bolje je da umesto kroz kompjuter, suočavanje sa problemom započneš kroz razgovor sa njom.

 

Mene čudi da joj nisi ranije prigovorio da ti je neprijatno zbog fotografije. Ja sam prgava i ne bih to prećutala od trenutka kada ozvaničim vezu.

 

U svakom slučaju, treba da se zabrineš, ali potrudi se da ne preuveličavaš stvari dok ne budeš pouzdano znao koliko rizikuješ odnos suočavanjem devojke sa svim tim.

 

Moj savet ti je da popričate u slobodno vreme, na tihom mestu gde imate neometanu privatnost. Na tvom mestu bi mi ključno pitanje toj osobi bilo - Kako bi se ti osećala na mom mestu da ja ___ (prazno mesto popuniti onim što zapravo tebi smeta u njenom ponašanju).

 

Uvek navijam za ljubav i nadam se da vam je ovo možda samo bezazleno saplitanje o poverenje i da ćete pronaći rešenje. 

 

Srećno! :)


Edited by InterstelarnaVeverica, 25 February 2014 - 19:12.


#3 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 February 2014 - 19:13

U vezi sam godinu dana sa devojkom i imam jednu neobičnu situaciju  pa mi treba vaše mišljenje.

Kod nje u stanu u dnevnoj sobi na polici se nalazi jedna grupna slika na kojoj su ona, njen bivši momak i još par članova njene porodice. 

Ona je i sa tim bivšim momkom živela više od godinu dana a pre toga su bili drugovi više od pet godina, pre neki dan sam video na kompu u history da je gledala njegove slike preko profila  njegove sestre koju ima za prijatelja.  

Svako mišljenje je dobrodošlo, hvala :)

I opet taj fejs... -.-

Ali on je nebitan ovaj put....

Pa vjerovatno jos nesto osjeca prema njemu cim drzi njegovu sliku u sobi. Ako vama ide dobro, nemate nikakvih trzavica, pokusaj da zanemaris to. I nekad krisom ukradi sliku i isjeci je :D



#4 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 04 March 2014 - 12:50

U vezi sam godinu dana sa devojkom i imam jednu neobičnu situaciju  pa mi treba vaše mišljenje.

Kod nje u stanu u dnevnoj sobi na polici se nalazi jedna grupna slika na kojoj su ona, njen bivši momak i još par članova njene porodice. 

Ona je i sa tim bivšim momkom živela više od godinu dana a pre toga su bili drugovi više od pet godina, pre neki dan sam video na kompu u history da je gledala njegove slike preko profila  njegove sestre koju ima za prijatelja.  

Svako mišljenje je dobrodošlo, hvala :)

 

Rezervisi sto u restoranu i pozovi nju i tih par clanova njene porodice. :D

Angazuj nekog da vas uslika grupno. 

 

Onda sacekaj da vidis sta ce da se desi. 

Ako urami i tu fotku i stavi je na policu u dnevnoj sobi onda ste 50:50 ...

 

Spoiler

 

Spoiler



#5 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 04 March 2014 - 14:57

mrak, fantomka, bejzbolka...  :s_d:

 

(salim se naravno, pusti je ako nece - nije jedina falabogu)



#6 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 04 March 2014 - 18:16

Hmmm....mora da je zbog mog iskustva (i dobre cudi  :) , of course), ali ne vidim nista zabrinjavajuce u tome sto i dalje cuva sliku nekoga ko je bio njen prijatelj pet godina i sa kim je bila u vezi godinu dana.  Zasto kraj neke veze mora da znaci i kraj svakakve komunikacije? Pretpostavljam da jeste tako u vecini slucajeva, ali cvrsto verujem da ne mora tako i da bude.

 

Ovo sto cu napisati dole je samo neko moje razmisljanje kome je samo fotografija dodirna tacka sa uvodnim postom, ali cu ga iskoristila da ispricam svoju pricu. 

 

Kada sam prvi put posetila kucu svog sadasnjeg dragog, na zidu u njegovoj radnoj sobi je bila okacena slika njegove bivse. U medjuvremenu je nasa veza prerasla zabavljanje i poceli smo zajednicki zivot. Pitao me je da li mi smeta sto je tu i da ce je ukloniti ako to zelim. Meni nije smetala jer sam je videla kao deo njegovog zivota i iz postovanja prema njegovim uspomenama, nikada mi ne bi palo na pamet da to trazim od njega. Ovog proslog bozica sam zelela da okitimo jelku jer smo pozvali svu nasu decu na veceru i htela sam da pokrenemo neku nasu zajednicku tradiciju. Bio je presrecan kada sam je okitila, pa svakih par dana dolazila sa jos po par novih ukrasa. Jedne veceri me je uzeo za ruku i upitao da li bi se naljutila ako okaci jedan ornament na kojoj je njihova zajednicka slicica, uspomena iz Quebec-a. Zagrlila sam ga i rekla da mi je drago da to zeli. Njegova bivsa* je u ovim mojim (sadasnjim) godinama preminula od raka. Mozda cete reci, pa da, ne smeta ti jer ona nije vise medju zivima, ali ja bih vam kao argument dala i to da je u pitanju i vise od toga, da je to bila njegova veza, njegove uspomene, i dobre i lose, onako kako nam zivot donosi. Zivim u sadasnjosti, prizeljkujem dobru buducnost, ali zelim i da postujem svaki deo proslosti, kao sto zelim da i on postuje moju. Zasto ne bi mogli postovati partnerovo pravo da na drugaciji nacin neguje (ili ne) secanje na svoje bivse veze? Svi imamo proslost, iskustva, dobra, losa...da li svako moze da razume kako i zasto svoja iskustva negujemo kao pozitivna ili negativna a da nije bio u "nasoj kozi", kako se kaze? Da li bismo voleli da neko "pljuje" po nasim?

 

 

 

* ne majka njegove dece i bivsa supruga, vec osoba sa kojom je bio u vezi nakon razvoda



#7 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 05 March 2014 - 11:39

Hmmm....mora da je zbog mog iskustva ...

 

Jeste. 



#8 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 05 March 2014 - 19:07

Slike bivshih su u albumu, sto zbog njih, sto zbog cinjenice da je to deo mog zivota, to sam ja i ne bih se odricala toga. Pre bih se pitala zasto sam nesigurna u vezi i ljubomorna na neku bivshu ljubav.
I taman kad sam stavila tacku na gorenavedenu recenicu, cimne me rodjena savest i podseti da sam tek pre mesec dana uramila fotografiju moje dece sa njihovim ocem, mojim bivshim suprugom, njegovih slika nije bilo u stanu dok je bio ziv, no, nema ni mojih slika pa smo na istom.
Licno, ne bih brinula zbog slika bivshih, tu je sve jasno, bivshi su, vishe bi me brinulo da li ima nekih cije slike ne mogu da se pokazu javnosti, iz "objektivnih" okolnosti.
Postavljac teme je zasluzio da ga malcice gurnem u paranoju, kad se vec igra detektiva, eto mu....

Edited by highlanderka, 05 March 2014 - 19:13.


#9 William H. Bonney

William H. Bonney
  • Members
  • 7,725 posts

Posted 06 March 2014 - 12:08

...a ja se smejao kad su mi ljudi govorili da se history redovno uklanja sa računara.



#10 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 06 March 2014 - 14:23


Licno, ne bih brinula zbog slika bivshih, tu je sve jasno, bivshi su,

 

jasno je samo jedno, a to je - da od stotine slika koje drzimo ko zna gde po nekim podrumima,

mi bas okacili bivseg da nam se smeska po ceo dan sa neke fotke...ccc...bljak...

 

znaci sta trazi uramljeni bivsi u sobi dok se ljubimo sa sadasnjim?



#11 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 06 March 2014 - 22:45

znaci sta trazi uramljeni bivsi u sobi dok se ljubimo sa sadasnjim?

Upravo tako.

Da se postavljac teme zabavlja par nedelja pa i nekako, ali on napisa godinu dana. Odavno je proslo vreme za arhiviranje bivseg :)

 

@Control

sve super, ali citajuci post samo sam cekao ovaj info "Mozda cete reci, pa da, ne smeta ti jer ona nije vise medju zivima..." ponasas se sasvim racionalno i lafovski obzirom na okolnost(i) :)


Edited by Goran70, 06 March 2014 - 22:46.


#12 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 07 March 2014 - 02:53

Ne bih od toga pravio preveliku nauku. Slika je secanje na nesto. I sam ponekad gledam slike u starim albumima, sa zenom ili cerkom, a ima i slika zene sa njenim bivsim (BTW, u braku smo 28 godina) i mojih sa mojim bivsima - ali ilustruju dogadjaje i vremena. Ne opisuju danasnji status.

 

Sta sad? Ne mogu izbeci cinjenicu da sam se odlicno proveo na nekom putovanju sa "bivsom" ali to ne znaci da sam nostalgican za njom, nego sa vremenima i putovanjem. Isto tako, ne smeta me podatak da se i zena nekad lepo provodila sa nekim drugim.

 

"Retroaktivna" ljubomora je gubljenje vremena.

Ako se danas odlicno slazete, to ima perspektivu - sta god da je nekada bilo...



#13 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 07 March 2014 - 08:36

Pa, ja mislim, jedno su slike u albumu, gde može da bude more nekih 'bivših' i 'slučajnih' i 'skoro njih'.. a drugo je slika na zidu. Mada opet, praviti od toga (pre)rane zaključke, nema smisla.



#14 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 07 March 2014 - 14:42

Pa, ja mislim, jedno su slike u albumu, gde može da bude more nekih 'bivših' i 'slučajnih' i 'skoro njih'.. a drugo je slika na zidu.

 

pa to i ja rekoh, medjutim svi brane stav da je bas ok imati bivseg na zidu

 

 

ako neko misli da je to ok, neka pita andjelinu sta bi uradila bredu da je samo jednom videla sliku aniston na njegovom zidu...a ne godinama svaki bozji dan bred, andja i dzenifer - strasno!

 

Ne bih od toga pravio preveliku nauku.

 

...i ja bih Vas isto zamolila, jer zaista nema potrebe

...a drugo, ja sam i onako u pravu tako da...izlisno je naukom pokusati da me se ospori povodom slucaja ^_^



#15 oljica za čaj

oljica za čaj
  • Members
  • 121 posts

Posted 07 March 2014 - 17:58

Bivši dečko, koji je pri tom bio i deo porodičnih okupljanja, po mom mišljenju nema mesta u životu sa novim, pa ni u ramu za fotografije.

 

Naravno da treba poštovati tuđe uspomene, ali je ovo za mene malo previše tolerancije.

 

Ja sam inadžija i uradila bih sledeći test:

 

Ponosno bih nosila neki poklon u vidu nakita ili odeće, naglasivši poreklo i sačekala reakciju.

 

Mislim da je ključ srećne i uspešne veze da ne radimo ono što bi nam samima smetalo i to je sve.

 

Dakle, ako neko ni sam ne bi žmureo na takvu fotografiju, izvadi je iz rama i odloži u album.