Jump to content


Photo
- - - - -

Americka radna viza


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
7 replies to this topic

#1 markoalek

markoalek
  • Members
  • 1 posts

Posted 23 February 2014 - 11:15

Imam master diplomu za graficki dizajn dobijenu u Srbiji i neke dve godine radnog iskustva u struci takodje u Srbiji. Raspitujem se kako bih mogao da dobijem radnu vizu na stalni ili privremen boravak za rad u Americi u mojoj struci. Da li pre toga moram obavezno da nadjem nekog poslodavca tamo koji bi garantovao za mene?



#2 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 23 February 2014 - 13:00

Da, moras naci poslodavca koji ce biti "sponzor" tvoje radne vize. Na ovim linkovima mozes naci vise informacija o americkim radnim vizama:

 

http://www.uscis.gov...-fashion-models

 

http://www.uscis.gov...migrant-workers

 

http://www.uscis.gov...rmanent-workers

 

Druga, dosta rizicnija varijanta je, doci na turisticku vizu, naci dobrog imigracionog advokata, i odraditi zelenu kartu, odnosno radnu vizu. Ova varijanta je i dosta skuplja. Cene se krecu od $10.000 pa navise.

 

P.S. uscis.gov je jedini sajt sa 100% pouzdanim informacijama o americkim vizama. Zvanican sajt americke imigracione sluzbe.


Edited by mvasic, 23 February 2014 - 13:02.


#3 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 February 2014 - 16:46

Druga, dosta rizicnija varijanta je, doci na turisticku vizu, naci dobrog imigracionog advokata, i odraditi zelenu kartu, odnosno radnu vizu. Ova varijanta je i dosta skuplja. Cene se krecu od $10.000 pa navise.

 

 

A kako to, posto se meni cini da to nije moguce?



#4 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 23 February 2014 - 16:53

A kako to, posto se meni cini da to nije moguce?

Advokat koji je meni odradio vizu (O1), a potom i GC, je to odradio nekoliko puta za klub u kom sam radio. U jednoj varijanti sa turisticke vize na GC, a u drugoj sa turisticke vize na O1.

 

A moze i brak :)

 

P.S. Jel jos uvek prolazis kroz Trenton?



#5 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 February 2014 - 17:18

Advokat koji je meni odradio vizu (O1), a potom i GC, je to odradio nekoliko puta za klub u kom sam radio. U jednoj varijanti sa turisticke vize na GC, a u drugoj sa turisticke vize na O1.

 

A moze i brak :)

 

P.S. Jel jos uvek prolazis kroz Trenton?

Ponekad :) Iako ga izbegavam zbog guzve, ali i195 voznja je prelepa.

Nesto mi to sa turisticke vize na GC ne deluje realno.

O1 je druga prica - ali stvarno treba imati nesto za O1 :D



#6 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 February 2014 - 17:22

Ne bi bilo s'goreg istaziti specijalisticke studije koje daju legitimitet sa F vizama, pa usput raditi na radnoj H1B, O, ili GC.



#7 mvasic

mvasic
  • Members
  • 2,660 posts

Posted 23 February 2014 - 17:38

 

Nesto mi to sa turisticke vize na GC ne deluje realno.

 

 

S obzirom da sam mu trenirao cerku, imamo jako dobar odnos. Pricao mi je tacno kakve je akrobacije pravio da odradi tu kombinaciju, medjutim to se sve desavalo pre vise od 5 godina, tako da sam dosta toga zaboravio. Ono sto sam zapamtio je da je kljuc bio upravo u turistickoj vizi. Objasnjavao mi je da mu je cela kombinacija moguca zbog te vize. Za kolegu koji je presao iz drugog kluba, nije mogao da odradi istu stvar. Ovaj je, valjda, hteo da sa H1B ode iz svog kluba, pa predje na GC.

 

Inace, prolazim ti kroz kraj dva puta nedeljno (Route 1 - 276 - 476) :D



#8 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 23 February 2014 - 18:18

 

 

Inace, prolazim ti kroz kraj dva puta nedeljno (Route 1 - 276 - 476) :D

Uhhh ne zna se sta je gore Route 1 ili blue route 476. Uvek mozes da svratis na kafu :) meni su kancelarije just off interchange route 1 - 276. Cistom srecom izbegoh onaj pile up posto je to moj deo 276.