Jump to content


Photo

Studentski ljubavni problem


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#1 Loveman

Loveman
  • Members
  • 9 posts

Posted 13 February 2014 - 10:38

Svi su svakom svoji problemi najtezi a to je iz jednog prostog razloga koji glasi jednostavno: subjektivni smo. Moj problem za mene je upravo najveci i najtezi. Da ne okolisam vise pocecu...naime ima jedna devojka koja mi se oko mesec i po dana svidja. Fizicki mi je lepa i privlacna mada to meni nije glavna stvar jer ono sto mi se kod ove devojke svidja je to sto volimo slicne stvari i imamo puno toga zajednickog. Dalje, ja sam nju upoznao preko drugarice pocetkom januara kad sam dosao u Bg (buduci da studiram i da zivim u domu) i odmah sam se pored nje osetio super. U sebi sam pomislio hej ne moram nista da kazem neka ona prica i ja cu se osetiti ekstra sto znaci da mi se zaista dopala. Da nastavim pricu...buduci da su sad ispitni rokovi imali smo oboje pune ruke posla pa sam mislio da je ne zovem niti da nesto pokusavam medjutim vise puta smo isli u menzu i svaki put smo puno pricali. Prvi put kad smo bili sami nismo mogli oboje usta da zatvorimo samo smo pricali i pricali bukvalno nam je bilo zao smo morali da se vratimo u citaonice da ucimo. Zaista mi je tad bila usla u glavu i tog dana nisam nista ucio sto je po meni i bilo logicno. Posle toga bio jednom drugaru rodjendan i tad je bilo neko moje drustvo i ta devojka i svi su mi govorili "auu covece ne da te gleda gde nema sanse stvarno joj se svidjas". Taj rodjendan je bio pre nekih 10-tak dana...medjutim ono sto sam hteo nagovestiti je to da kad sam seo pored nje (na rodjendanu) ona je sva bila nervozna jednom sam je malo zagrlio nakratko i u ledjima osetio da je bila jako nervozna...posle tog rodjendana jos par puta smo blejali (o5 u drustvu) al jednom smo sami sedeli i pricali o5 kao navijeni. Posle par dana sam skupio hrabrost i resio da joj uzmem broj da bih je pozvao da izadjemo kad nam se zavrse rokovi sto se pada za dan zaljubljenih i tad sam mislio da je pozovem da izadjemo negde nebitno gde to bismo se lako dogovorili. Medjutim napravio sam bukvalno receno sra*e prosle subote...otisao sam do njene citaonice i malo cavrljali i usput mi je dala broj i tada sam bukvalno bio na, ne sedmom, ali na sestom nebu icon_biggrin.gif. Kad sam uzeo broj ja sam odmah javio drugaru koji je reko svaka cast super tako nesto i da se pohvalim jednoj drugarici koja se isto zove kao moja simpatija, tj devojka u koju sam zatreskan, ja posaljem poruku slucajno simpatiji. Evo i poruke koju sam slucajno poslao simpatiji:


"Koji sam velemajstor sad sam od ******** uzeo broj icon_biggrin.gif. Jel mislis da sam zagrejao situaciju? Pozvacu je da izadjemo cim nam prodju ispiti u istom danu imamo zadnje ispite za ovaj rok..."

Nisam nikako mogao da sprecim slanje jer telefon na touchscreen na kom se slabo snalazim (skoro sam ga uzeo) i samo sam rekao jebiga. Otisao sam odmah do simpatije koja je sva bila crvena (sebe ne mogu ni da zamislim koliko sam bio crven) i sva se smeskala. Ja sam prisao i izvinio joj se zbog neprijatnosti koju samo joj priredio i rekao joj: "sad znas jel hoces da izadjemo?" na sta je meni ona samo rekla: "razmislicu" i ja sam joj reko sta ima da se razmislja oces ili neces i ona je o5 rekla da ce razmisliti. Ja sam joj rekao ok cucemo se itd. Posle par dana sam joj poslao poruku kako je prosla na ispitu i ona mi je odgovorila posle sat i po vremena kao nije imala ispit da ce ga imati sutradan bla bla bla. Posle 45min sam joj pustio poruku nesto kao bice super ne sumnjam u tebe i pitao je sta radi. Posle 1,5h mi je lakonski rekla evo ucim ****** to mi je jedina preokupacija...
Video sam je juce u holu studentskog doma gde sam blejao sa drustvom i cim me je videla odmah je pobegla...

Navodno treba sutra da izadjemo tj sutra ce da mi kaze dal hoce ili nece mada iskreno ne verujem da cemo izaci  icon_sad.gif. Sta mislite ljudi sta da radim? Da je zaboravim? Da je jos malo jurim? Ne zelim da odustanem zelim da pokusam s njom posle 2god mi se zaista svidja neko tj ona...hvala na citanju i pozdravljam svakog ko cita icon_smile.gif



#2 V_Electro

V_Electro
  • Members
  • 1,855 posts

Posted 13 February 2014 - 11:34

Moguce su 2 situacije: Bio si joj zanimljiv kao drug, ili je htela nesto vise ali se ohladila jer je shvatila da si se "upecao". Devojke vole neizvesnost, vole iscekivanja, vole da su stalno na iglama i da ne znaju sta ti mislis, i ako im se otvoris one gube interesovanje. To je karakteristicno za te godine, 1-3 god faksa... Nemoj nikako biti ljut na sebe. Ti si pokusao, ona ne zeli da se upusta u vezu, zivot je pred tobom. Mozda zeli malo vremena jer si je saterao u cosak, lepo se povuci i ne salji takve "naivne izvidjacke" poruke, samo mozes pogorsati stvari. Kako vreme prolazi u drugarskom odnosu, sve su manje sanse da te devojka pogleda kao "decka". To je velika greska, prihvatiti drugarstvo a potajno gajiti emocije i cekati da "ona uvidi koliko je volis..."

#3 Loveman

Loveman
  • Members
  • 9 posts

Posted 13 February 2014 - 12:26

Hvala na odgovoru :)...ako se desi onaj scenario koji si opisao u zadnjoj recenici to cu ja odmah u korenu da isecem, nema drugarstva s njom a znam da sam pogresio sa porukom tj jbg desilo se svakom moze da se desi (mom drugu se to desila ista situacija i dan danas je s tom devojkom). Ali o5 ne odustaje mi se od nje jer je stvarno fina osoba i volimo slicne stvari tipa slicnu muziku, umetnost, knjige i zbog toga mi je najvise odgovarala. Sto se tice fizickog izgleda nije nista narocito nije lepotica ali meni je lepa i slatka a sad sto se tice poruka zadnju poruku sam joj poslao u ponedeljak i nzm...ako nece ko sto kazes zivot je pred a mnom pa sad sta bude bice...


Edited by Draetheas, 13 February 2014 - 12:33.


#4 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 13 February 2014 - 15:57

Budi iskren, pokaži emocije, ali ni slučajno patetičan.



#5 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 14 February 2014 - 00:50

Hvala na odgovoru :)...ako se desi onaj scenario koji si opisao u zadnjoj recenici to cu ja odmah u korenu da isecem, nema drugarstva s njom a znam da sam pogresio sa porukom tj jbg desilo se svakom moze da se desi (mom drugu se to desila ista situacija i dan danas je s tom devojkom). Ali o5 ne odustaje mi se od nje jer je stvarno fina osoba i volimo slicne stvari tipa slicnu muziku, umetnost, knjige i zbog toga mi je najvise odgovarala. Sto se tice fizickog izgleda nije nista narocito nije lepotica ali meni je lepa i slatka a sad sto se tice poruka zadnju poruku sam joj poslao u ponedeljak i nzm...ako nece ko sto kazes zivot je pred a mnom pa sad sta bude bice...

 

I nemoj da odustajes. Kako si opisao u uvodnom postu, moze tu nesto da bude :)

 

Problem jeste ta poruka, ali ne poruka kao poruka ... vec neko naruseno poverenje. Zene vole diskreciju, a preko te poruke ona je shvatila da ti pricas o vasem odnosu drugima. To je problem. Veliki.  Normalno je pricati :) , ali zene to ne vole i ocekuju da se ne prica.

Isto tako vole izvinjenja, a ti si se izvinio koliko shvatih, te je to dobra stvar. Kaze razmislice  ... citaj/slusaj -> verovatno ce ti oprostiti, ali joj treba vremana da ti opet veruje. Zato odlozi to sto si planirao za 14-ti za nekoliko dana. Ako mozes opet dodji u onu situaciju 1 na 1 kad super pricate i sl, moze i menza opet, a najbolje ako si sa drugarima ili drugaricama i onda joj pridjes i budes malo sa njom (vecera/rucak), a drugarima porucis da oni idu :)

Srecno, pa javi sta se desava.

P.S. ako cita forum b92 ugasio si :)



#6 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 14 February 2014 - 12:35

Problem jeste ta poruka, ali ne poruka kao poruka ... vec neko naruseno poverenje. Zene vole diskreciju, a preko te poruke ona je shvatila da ti pricas o vasem odnosu drugima. To je problem. Veliki.  Normalno je pricati :) , ali zene to ne vole i ocekuju da se ne prica.

 

Ja ne mislim da je poruka bila greska. Mislim da je mogla cak i da joj imponuje, jer nije bila uvredljivo srocena, nego naprotiv, bas slatka. Ali njeno sadasnje ponasanje, oklevanje, davanje nejasnih signala..., moze da ima veze s tom porukom. Mozda je devojka tek tada, ili neposredno pre toga, shvatila da joj se on ustvari udvara. Mozda je pre toga to videla kao "pocetak jednog divnog prijateljstva :D " i na njega reagovala prijateljski, ne pomisljajuci da momak ocekuje vise od toga. Sad kad zna, a i vidi da su mu namere ozbiljne, mozda se uplasila. Mozda nije sigurna da mu moze uzvratiti istom merom, a nece da ga povredi, niti da prekine svaku vezu s njim. Mozda se osetila sateranom uza zid, u stilu ili hoces, ili neces, a treba joj jos malo vremena da razmisli.

 

Ja bih to pustila da se jos malo krcka, pa sta ispadne - ispalo je. Dok god nije s drugim, ima sanse i vredi se potruditi.



#7 Goran70

Goran70
  • Members
  • 2,170 posts

Posted 14 February 2014 - 13:02

Ja ne mislim da je poruka bila greska. Mislim da je mogla cak i da joj imponuje, jer nije bila uvredljivo srocena, nego naprotiv, bas slatka. Ali njeno sadasnje ponasanje, oklevanje, davanje nejasnih signala..., moze da ima veze s tom porukom. Mozda je devojka tek tada, ili neposredno pre toga, shvatila da joj se on ustvari udvara. Mozda je pre toga to videla kao "pocetak jednog divnog prijateljstva :D " i na njega reagovala prijateljski, ne pomisljajuci da momak ocekuje vise od toga. Sad kad zna, a i vidi da su mu namere ozbiljne, mozda se uplasila. Mozda nije sigurna da mu moze uzvratiti istom merom, a nece da ga povredi, niti da prekine svaku vezu s njim. Mozda se osetila sateranom uza zid, u stilu ili hoces, ili neces, a treba joj jos malo vremena da razmisli.

 

Ja bih to pustila da se jos malo krcka, pa sta ispadne - ispalo je. Dok god nije s drugim, ima sanse i vredi se potruditi.

Koliko ljudi, toliko cudi. Poruka nije uvredljiva, zato sam i napisao ono " ... poruka, kao poruka" u smislu sadrzaja, ali neko naruseno poverenje ... mislim da da.

Meni i tebi sa 40+ naravno da je slatka, ali sa dvadeset godina neke banalne stvari izgledaju mnogo dramaticno.

Moguce je ovo sto kazes, da je ona sve to izmedju njih shvatila kao prijateljstvo. Zato sto pre to treba rascistiti, osim ako student nije ekstremni ljubitelj onoga " jer sreca je lepa, samo dok se ceka" :)

Kako god bold je kljucni i podrzavam.



#8 Loveman

Loveman
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 February 2014 - 15:13

Stvar je zavrsena a ja sam odbijen tako da nema nista od ove devojke rekla mi je da me ne gleda na taj nacin bla bla bla...hvala vam sto se procitali i sve srdacno pozdravljam :)



#9 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 14 February 2014 - 16:09

 cim me je videla odmah je pobegla...

 

 

..da nisam zakasnila, na vreme bih Vam i sasvim kratko bez premisljanja, rekla da se ne glupirate

 

Stvar je zavrsena a ja sam odbijen tako da nema nista od ove devojke

 

 

I kao da Boga nema, sve to bas na Valentina. :tired:



#10 Loveman

Loveman
  • Members
  • 9 posts

Posted 14 February 2014 - 18:37

Iskreno verujem u ono "sve se placa sve se vraca" tako da mi se vraca za sva sranja koja sam ucinio prema devojkama...nisam besan zbog odbijanja vec tuzan sto na neki nacin predstavlja neku vrstu pomaka u mom da se izrazim emocionalnom zivotu...



#11 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 February 2014 - 21:17

Iskreno verujem u ono "sve se placa sve se vraca" tako da mi se vraca za sva sranja koja sam ucinio prema devojkama...nisam besan zbog odbijanja vec tuzan sto na neki nacin predstavlja neku vrstu pomaka u mom da se izrazim emocionalnom zivotu...

 

Iskreno verujem u ono "sve se placa sve se vraca" tako da mi se vraca za sva sranja koja sam ucinio prema devojkama...nisam besan zbog odbijanja vec tuzan sto na neki nacin predstavlja neku vrstu pomaka u mom da se izrazim emocionalnom zivotu...

Ok. Stani za trenutak. Da li ti je zaista stalo do te devojke? 

Ako jeste, momce bori se, kako znas i umes. Ako i nije toliko bitno, nije, idemo dalje. Ali, ako zaista mislis da je ona - ONA. BORI SE. Devojke najvise mrze one koji odustaju, a ako zaista ti se svidja, nema razloga da odustajes. Bori se bre. Znas sta kazu za francuskinje, ocima te ljube, a rukama te odguruju....Nemoj da si quiter.

 

edit. slusaj DonJuan-a :). Ni jedna devojka nije imuna na paznju, nemoj da si seronja i ljakse, nego budi pravo musko, a to znaci, slusaj je, pazi je, cuvaj je. SMS je verovatno uplasio, sada gubis, ali vreme je pred tobom.

 

edit2. i progutaj taj muski ponos, ne dovodi je u situaciju ili-ili. To je kraj. Uradi nesto romanticno umesto toga, saznaj sta voli, saznaj koja su joj interesovanja....Tako se stize do zenskog srca, a ne ultimatumom.



#12 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 February 2014 - 21:33

I jos nesto, prati svoje srce, ono ce ti reci....Sta te briga sta drugi misle.



#13 Escalade

Escalade
  • Members
  • 15,598 posts

Posted 14 February 2014 - 22:20

ko bolje poznaje materiju od DonJuan-a :P elem slazem se sa kolegom, ne bih ja dizao ruke tek tako...ako postoji mogucnost da i dalje budes u njenoj blizini, budi...sto vise vremena provodite zajedno sanse su ti vece, simple :P


Edited by Escalade, 14 February 2014 - 22:20.


#14 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 15 February 2014 - 00:40

Ok. Stani za trenutak. Da li ti je zaista stalo do te devojke? 

Ako jeste, momce bori se, kako znas i umes. Ako i nije toliko bitno, nije, idemo dalje. Ali, ako zaista mislis da je ona - ONA. BORI SE. Devojke najvise mrze one koji odustaju, a ako zaista ti se svidja, nema razloga da odustajes. Bori se bre. Znas sta kazu za francuskinje, ocima te ljube, a rukama te odguruju....Nemoj da si quiter.

 

edit. slusaj DonJuan-a :). Ni jedna devojka nije imuna na paznju, nemoj da si seronja i ljakse, nego budi pravo musko, a to znaci, slusaj je, pazi je, cuvaj je. SMS je verovatno uplasio, sada gubis, ali vreme je pred tobom.

 

edit2. i progutaj taj muski ponos, ne dovodi je u situaciju ili-ili. To je kraj. Uradi nesto romanticno umesto toga, saznaj sta voli, saznaj koja su joj interesovanja....Tako se stize do zenskog srca, a ne ultimatumom.

 

Mislim da nisi u pravu DJ- e.

Najgore prokletstvo koje može da ti se desi sa devojkom / ženom koja ti se sviđa je da ti kaže da te ne gleda na "taj" način.

Lično iskusio.

Čak i kada sam na kraju uspeo da budem s njom ta veza nije dugo trajala.

 

Prosto, ljubav se desi ili ne. Ne može se kupiti ni parama a ni "muškom borbom".

 

Tako da, momče, od mene savet da kreneš dalje kako se ne bi kasnije još više ispovređivao.

Nema to veze sa tvojim prethodnim odnosom sa devojkama.

Možda si joj se i svideo u početku ali je "hemija" negde iščezla s njene strane.



#15 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 15 February 2014 - 08:03

Velemajstore, sledeci put okaci na oglasnu tablu da si uzeo broj. Koji ce ti moj hvalisanje - cuti i radi. ;)