Jump to content


Photo

Ljubavni problem


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
25 replies to this topic

#1 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 10 February 2014 - 18:04

Eh, odakle da pocnem...od pocetka naravno :D

 

Ima jedna curica koja je na neki nacin bila sa mojim drugom, ali i on mi je pricao da nista nije ozbiljnije. To je bilo prije otprilike godinu dana. On meni prica kako je "puko" na nju, sto se i vidi svakako.

 

I sta se desava?

Ljetos, ja sam primjetio da me mjerka konstantno....uzajamno da se razumijemo.

Ja odlucim da se javim. I tako smo se mi dopisivali oko mjesec, mjesec i po. Da bi se nakon nekog vremena poceli vidjati.

Ali meni nije bilo svejedno zbog tog mog drugara. Medjutim, dogovorili smo se da to ostane nasa tajna i da se tajno vidjamo.

Mislio sam da nju imam tek tako sa strane dok ne naidje nesto pravo, nesto ozbiljno.

I islo je to tako do decembra, kad mi je ona pocela nabijati na nos neku curu da sam bio s njom sto nema pojma. Ja tu popizdim, jer nisam mogao vise da je ubjedjujem i pustim kraju. I ona se kasnije javljala, par dana nakon tog a ja idiot kulirao i skontala je da je to to.

 

Da bi meni doslo iz gu*ice u glavu nakon mjesec i po, dva. I ja joj se javim i priznam joj koliko mi je stalo i kazem joj da bi vezu s njom bez obzira i na tog mog drugara. Medjutim, nasla je nekog lika koji je radio u B.Luci preko tih praznika pa se vraca nazad za Srbiju i ujedno zavrsava posao u BL.

Ja znam da je s njim bila i sama mi je rekla. 

 

I vidjeli smo se par puta prije 15ak dana ali vidim da nije to to iako mi ona govori da joj je stalo do mene, ali ne izgleda tako.

I cujemo se mi tako, ali ja sam odlucio da se vise ne javljam jer to ide samo iz krajnosti u krajnost. 

Znam, da ako se prepustim i vjerujem svemu sto ona kaze, da ce me vuci za nos i radice sta hoce meni u inat...sto i sad radi na neki nacin.

 

Ima li neko da mi kaze, tj pomogne, sta i kako raditi?



#2 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 11 February 2014 - 16:28

Daj ljudi pomozite, ne znam sta raditi



#3 oljica za čaj

oljica za čaj
  • Members
  • 121 posts

Posted 21 February 2014 - 16:48

Ne može niko da ti kaže šta tačno treba da uradiš, to ćeš sam znati najbolje.

Nije pouzdano da će tvoja odluka, ma kakva bila, rezultirati pozitivnim ishodom, ali prevelika je odgovornost da te neko konkretno savetuje kako da postupaš sa svojim srcem.

 

Moje viđenje tvoje situacije je da ni sam ne znaš šta hoćeš, a ona je jednako nesigurna kada su u pitanju emocije.

 

Ono u šta ja polažem nade kada naiđu dileme je intuicija, ako ti ona govori da tu nisu čista posla, da je devojka neiskrena i da tu nema izgleda da bi bila prijatna, opuštena veza, onda ozbiljno preispitaj svoja osećanja i suoči se sa tim da se možda i predomisliš, ali da neće moći nazad.

 

Da je mene dečko kojeg volim prevario, kao što ona misli da si ti imao nešto sa drugom curom, ne bih mu se vratila, ali isto tako ne bih odskočila drugom u naručje kao teniska loptica.

 

Ne znam ko ste vas dvoje, svaka priča ima dve strane, iz tvog ugla ona deluje kao neko pozdan, ali možda grešim.

Postoje šanse i da je ona zbunjena, da ne zna kako sa rečima, da može i zna da pruži ljubav, ali to prepusti delima. Ona najbolje reše stvar.



#4 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 23 February 2014 - 12:53

Ne može niko da ti kaže šta tačno treba da uradiš, to ćeš sam znati najbolje.

Nije pouzdano da će tvoja odluka, ma kakva bila, rezultirati pozitivnim ishodom, ali prevelika je odgovornost da te neko konkretno savetuje kako da postupaš sa svojim srcem.

 

Moje viđenje tvoje situacije je da ni sam ne znaš šta hoćeš, a ona je jednako nesigurna kada su u pitanju emocije.

 

Ono u šta ja polažem nade kada naiđu dileme je intuicija, ako ti ona govori da tu nisu čista posla, da je devojka neiskrena i da tu nema izgleda da bi bila prijatna, opuštena veza, onda ozbiljno preispitaj svoja osećanja i suoči se sa tim da se možda i predomisliš, ali da neće moći nazad.

 

Da je mene dečko kojeg volim prevario, kao što ona misli da si ti imao nešto sa drugom curom, ne bih mu se vratila, ali isto tako ne bih odskočila drugom u naručje kao teniska loptica.

 

Ne znam ko ste vas dvoje, svaka priča ima dve strane, iz tvog ugla ona deluje kao neko pozdan, ali možda grešim.

Postoje šanse i da je ona zbunjena, da ne zna kako sa rečima, da može i zna da pruži ljubav, ali to prepusti delima. Ona najbolje reše stvar.

U poslednje vrijeme se sve rijedje cujemo. To u neku ruku i zelim. Prvi razlog toga je da joj dam vremena, da ne navaljujem i da je pritiskam, neka razmisli. A druga stvar, ako od toga nece biti nista bice mi lakse krenuti dalje i ujedno pokusati zaboraviti ove neugodne probleme.

 

Rekao sam joj dovoljno, mozda cak i previse, i neka razmisli. Znam da moliti necu, koliko god da mi je stalo.



#5 oljica za čaj

oljica za čaj
  • Members
  • 121 posts

Posted 23 February 2014 - 20:23

Naravno da ne treba da je moliš.

 

Najlakše i najprirodnije ćeš se ohladiti ako se opustiš. Diši, resetuj. I tako svaki put kada se vratiš misaonoj retrospektivi.

 

Ne znam šta bih ti više rekla, ređi kontakt je dobra metoda sleganja prašine, a kasnije će se samo pokazati možete li biti drugari.



#6 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 23 February 2014 - 22:07

Naravno da ne treba da je moliš.

 

Najlakše i najprirodnije ćeš se ohladiti ako se opustiš. Diši, resetuj. I tako svaki put kada se vratiš misaonoj retrospektivi.

 

Ne znam šta bih ti više rekla, ređi kontakt je dobra metoda sleganja prašine, a kasnije će se samo pokazati možete li biti drugari.

 

Ne znam koliko je pametno posle svega toga ostati drugari?!

Znam da nije u redu da okrecemo glavu jedno od drugog na ulici, i naravno nema potrebe za tim.

Najbolje bi bilo, bar po mene, da imamo neku distancu kao recimo "zdravo za zdravo" (u najgorem slucaju).

Naravno ako od toga ne bude nista, a sve su prilike....ili joj jos treba vremena



#7 jasamja32

jasamja32
  • Banned
  • 676 posts

Posted 24 February 2014 - 00:34


Edited by jasamja32, 24 February 2014 - 00:57.


#8 oljica za čaj

oljica za čaj
  • Members
  • 121 posts

Posted 24 February 2014 - 13:20

Tome da li je pametno da nastavite - kao da se ništa nije dogodilo - druženje, najbolje će presuditi prvi sledeći susret.

Slažem se da je međusobno ignorisanje bespotrebno, pa niste ni imali konflikt.

Sasvim je okej pozdrav u vidu društveno prihvatljive kurtoazije.

To je dobar balans između želje da izbegneš neprijatno ćutanje, a ne zaglaviš se u - ne znam čemu ovo vodi i zašto sam ja uopšte stao - konverzaciji.

:)



#9 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 24 February 2014 - 18:13

Tome da li je pametno da nastavite - kao da se ništa nije dogodilo - druženje, najbolje će presuditi prvi sledeći susret.

Slažem se da je međusobno ignorisanje bespotrebno, pa niste ni imali konflikt.

Sasvim je okej pozdrav u vidu društveno prihvatljive kurtoazije.

To je dobar balans između želje da izbegneš neprijatno ćutanje, a ne zaglaviš se u - ne znam čemu ovo vodi i zašto sam ja uopšte stao - konverzaciji.

:)

Jbg, bice nekako :)



#10 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 25 February 2014 - 14:27

 

Sasvim je okej pozdrav u vidu društveno prihvatljive kurtoazije.

 

ako moze primer...

(da slucajno nedajboze ne napravi neku gresku u proceni dp kurtoazije )



#11 oljica za čaj

oljica za čaj
  • Members
  • 121 posts

Posted 25 February 2014 - 18:38

Hm, pa ovo mi je nekako tamnovilajetski, ali evo primera, ako preskočim sarkazam kojem ne znam korene.

 

Ta kurtoazija je po meni ono pa-ja-baš-i-ne-bih-ali-eto-red-je zastajanje sa ljubaznim smeškom i razmena uobičajenih pitanja da se formalno ispoštuje osoba iz nekih starih razloga. To bi bilo sve.



#12 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 February 2014 - 18:55

Hm, pa ovo mi je nekako tamnovilajetski, ali evo primera, ako preskočim sarkazam kojem ne znam korene.

 

Ta kurtoazija je po meni ono pa-ja-baš-i-ne-bih-ali-eto-red-je zastajanje sa ljubaznim smeškom i razmena uobičajenih pitanja da se formalno ispoštuje osoba iz nekih starih razloga. To bi bilo sve.

Hm...



#13 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 February 2014 - 19:17

Hm, pa ovo mi je nekako tamnovilajetski, ali evo primera, ako preskočim sarkazam kojem ne znam korene.

 

Ta kurtoazija je po meni ono pa-ja-baš-i-ne-bih-ali-eto-red-je zastajanje sa ljubaznim smeškom i razmena uobičajenih pitanja da se formalno ispoštuje osoba iz nekih starih razloga. To bi bilo sve.

Pa postoji li nacin da ja nju natjeram da se zapita sta se desava, da mi se javi, da mi nekako i pokaze da joj je stalo (ako joj je stalo kao sto pise poruke)?



#14 oljica za čaj

oljica za čaj
  • Members
  • 121 posts

Posted 25 February 2014 - 19:35

Ako joj je samo godilo egu da te odbije nadajući se da ćeš nastaviti da je juriš, verovatno je da će se potruditi da ponovo pridobije tvoju pažnju kada vidi da si ti ispoštovao njeno ne uz povlačenje.

 

Ali, ako ona ne želi ništa sa tobom, pa ni da nastavi druženje, ne postoji tražena vrste psihološke recepture.

 

Lepo ste počeli i šteta što zalutala poruka nije bila samo simpatičan nastavak priče, ali mislim da je ružna istina uvek bolja od lepe laži i da je mnogo bolje odmah znati na čemu si, samo ne daj da te to obeshrabri.


Edited by InterstelarnaVeverica, 25 February 2014 - 19:36.


#15 JamesGold_Zlatko

JamesGold_Zlatko
  • Members
  • 13 posts

Posted 25 February 2014 - 19:41

Ako joj je samo godilo egu da te odbije nadajući se da ćeš nastaviti da je juriš, verovatno je da će se potruditi da ponovo pridobije tvoju pažnju kada vidi da si ti ispoštovao njeno ne uz povlačenje.

 

Ali, ako ona ne želi ništa sa tobom, pa ni da nastavi druženje, ne postoji tražena vrste psihološke recepture.

 

Lepo ste počeli i šteta što zalutala poruka nije bila samo simpatičan nastavak priče, ali mislim da je ružna istina uvek bolja od lepe laži i da je mnogo bolje odmah znati na čemu si, samo ne daj da te to obeshrabri.

Slazem se da  je bolja ruzna istina od lijepe lazi. 

Pa ja sad ne znam sta je u pitanju kod nje. Ja se uopste ne javljam po nekoliko dana, onda ona salje sms-ove tipa srce, poljubac, smajli, pa cima, itd.

I ja nakon nekog vremena uzvratim ali ono u nekim granicama, bez tih srculenaca, pusica itd