Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

True Detective


  • Please log in to reply
1294 replies to this topic

#1171 Zetterberg

Zetterberg
  • Members
  • 4,173 posts

Posted 19 September 2017 - 22:49

Krenuo sam da odgovorim, ali onda mi je pala na pamet jedna stvar.Ipak ne moze da se podvuce paralela iz sledeceg razloga, tim pre sto je svaka serija ogranicena budzetom.Finansijski i sa svakog drugog nivoa, nekoliko ljudi vremenom preraste projekat i naravno da je bilo za ocekivati da ce tesko da se zadrzi ekipa koja je stojala iza prve sezone jer ce da imaju puno unosnijih ponuda na stolu.Fukunaga vise nije bilo u tom projektu, uporedi njegov i Picolatov CV i odmah znas koji je bolji.Nekoliko ljudi je preraslo projekat, dok je Picolato ostao zarobljen u TD i ta prva sezona mu je glavni hajlajt karijere.Van TD su mu ostvarenja prosecna, a i veoma mu je tanak CV.Fukunaga je na dobrom putu da ima bolju karijeru od njega.Picolato u svom poslu jeste iznadprosecan, ali daleko od genija kakav se predstavlja.Investira se sve vise u serijski program, ali zna se da serije sluze za one koji ne uspeju u filmovima ili im serije sluze kao odskocna daska da bi se vratili u tu sferu.

 

Bila je planirana prva kao mini-serija i sa te strane nije ni cudno sto su sklopili ovakvu postavu, jer je malo jaci budzet nego za jednu sezonu serije a i glumci se lakse uklapaju u raspored.Imamo negativan primer iz Serloka, jer se zbog njihovih angazmana odlagale sezone.Kada ostanes bez toliko bitnih karika, tesko je da ce serija da bude na priblizno istom nivou, da karikiram TD serija je kao osrednji evropski klub koji ima visoke ambicije i sluzi kako bi afirmisao mlade fudbalere.Imao je iznenadjujucu vrhunsku sezonu, nekoliko pojedinca je iskocilo u prvi plan, sledi raspodaja i vec je sledeca sezona toplo-hladno jer se ne mogu naci adekvatne zamene da bi se ponovila prethodna sezona.Uz to priprema za mini-seriju je bila duza i ozbiljnija u odnosu na drugu, mene uopste nece da cudi ukoliko treca bude bolja od druge s obzirom na to koliki je vremenski razmak izmedju sezona.Itekako znaci za celokupan proces produkcije kada nemas strogo ogranicene rokove.


  • 1

#1172 Tanatos

Tanatos
  • Members
  • 521 posts

Posted 18 November 2017 - 14:15

PRAVI DETEKTIV: Gledaćete...
  • 0

#1173 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 18 November 2017 - 21:59

Carmen Ejogo? I'm in.


  • 0

#1174 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 19 January 2018 - 18:45

Isplati​ li se gledati 2. sezonu? 

​Tek nedavno sam odgledala prvu koja me oduševila. 

​Par dana iza sam krenula na drugu sezonu  i jedva odgledala 1. epizodu.


  • 0

#1175 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 19 January 2018 - 18:58

Nemoj se dzaba muciti. Nije vredno gledanja i trosenja vremena.
  • 3

#1176 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 19 January 2018 - 19:32

Isplati​ li se gledati 2. sezonu? 

​Tek nedavno sam odgledala prvu koja me oduševila. 

​Par dana iza sam krenula na drugu sezonu  i jedva odgledala 1. epizodu.

Druga je lošija od prve, ali je gledljiva. Ima svoje uspone i padove.


  • 4

#1177 fulleren

fulleren
  • Members
  • 555 posts

Posted 19 January 2018 - 21:05

Isplati​ li se gledati 2. sezonu? 

 

Ima suvise dobrih momenata i glume da bi se preskocila.


  • 2

#1178 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 19 January 2018 - 21:32

Ok,hvala​ za info!  :) Dat ću joj još jednu šansu.


  • 0

#1179 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 20 January 2018 - 15:20

Ok,hvala​ za info!  :) Dat ću joj još jednu šansu.

5e303afc14ccf9fe6d84d81a7257adce.gif
  • 0

#1180 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 20 January 2018 - 15:32

Ok,hvala​ za info! :) Dat ću joj još jednu šansu.


Druga sezona je odlicna. Problem za nju je sto se uvek gleda iz perspektive prve sezone koja je jedna od najboljih ikada, a od nje je naravno losija.
Druga otezavajuca okolnost je sto smo svi imali potpuno drugacija ocekivanja od serije. Prebacivanje radnje u urbano okruzenje i drugacija vrsta slucaja je bila nesto sto publika nije zelela i doprinelo je negativnim reakcijama na jednu sasvim pristojnu seriju.

A ne mogu da se otmem utisku da je tome doprinela i seksualna orijentacija jednog od glavnih likova, pogotovo na ovim prostorima.
  • 3

#1181 T Mac

T Mac
  • Members
  • 8,239 posts

Posted 22 January 2018 - 11:31

Druga sezona je takva kakva je zbog glupe radnje, jeftine akcije, kliše likova i, u najboljem slučaju, prosečne glume. Nema to nikakve veze sa prvom sezonom.

 

Da li je posmatrao zasebno ili je upoređivao sa prvom sezonom, svejedno je. Obrni-okreni, loša je.


  • 1

#1182 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 22 January 2018 - 22:48

Druga sezona je takva kakva je zbog glupe radnje, jeftine akcije, kliše likova i, u najboljem slučaju, prosečne glume. Nema to nikakve veze sa prvom sezonom.

Da li je posmatrao zasebno ili je upoređivao sa prvom sezonom, svejedno je. Obrni-okreni, loša je.

35b96c6a8e5ea1c89400f4ddb4af6454.gif

Edited by GagoTorbca, 22 January 2018 - 22:49.

  • 0

#1183 Sleepers

Sleepers
  • Members
  • 8,129 posts

Posted 25 January 2018 - 19:39

Druga sezona je odlicna. Problem za nju je sto se uvek gleda iz perspektive prve sezone koja je jedna od najboljih ikada, a od nje je naravno losija.
Druga otezavajuca okolnost je sto smo svi imali potpuno drugacija ocekivanja od serije. Prebacivanje radnje u urbano okruzenje i drugacija vrsta slucaja je bila nesto sto publika nije zelela i doprinelo je negativnim reakcijama na jednu sasvim pristojnu seriju.

A ne mogu da se otmem utisku da je tome doprinela i seksualna orijentacija jednog od glavnih likova, pogotovo na ovim prostorima.

 

Problem je u tome što sam bukvalno odmah nakon posljednje epizode u 1. sezoni krenula na 2. sezonu i to mi jednostavno više nije bilo TO + što mi se činilo da je odjednom previše likova. Nisam još krenula dalje od prve epizode, evo upravo planiram. Što se tiče seksualne orijentacije, nemam blage veze tko je tko niti mi je to bilo kakvo mjerilo (ne)kvalitete bilo čega, pa tako ni serija. 


  • 0

#1184 s3x83

s3x83
  • Members
  • 5,867 posts

Posted 27 August 2018 - 07:04

Fingers crossed
https://youtu.be/YpUznQds8p4
  • 3

#1185 Ne sam Safete

Ne sam Safete
  • Members
  • 29,994 posts

Posted 27 August 2018 - 13:35

Problem je u tome što sam bukvalno odmah nakon posljednje epizode u 1. sezoni krenula na 2. sezonu i to mi jednostavno više nije bilo TO + što mi se činilo da je odjednom previše likova. Nisam još krenula dalje od prve epizode, evo upravo planiram. Što se tiče seksualne orijentacije, nemam blage veze tko je tko niti mi je to bilo kakvo mjerilo (ne)kvalitete bilo čega, pa tako ni serija. 

poslije cetvrte epizode (ako se dobro sjecam) krece pravo desavanje i porast kvaliteta, kao da su sezonu podjelili na dva dijela ...  inace, slazem se sa

A sad-ovim postom kojeg si citirala.


Edited by Ne sam Safete, 27 August 2018 - 13:36.

  • 0