Jump to content


Photo
- - - - -

Amerika vs Evropa - Za i protiv


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
507 replies to this topic

#496 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 31 August 2015 - 18:50

A onda si na Amtraku platio nekih 120$  :lol+: Ne razumem im biznis plan, autobus do NY je 8$.

Biznis plan im je da voze biznismene. Imaju WiFi, a imaju i vagone u kojima mozes da pricas na telefonu. $120 je garancija da im riff-raff nece ulaziti u voz. Jesi li se ikada vozila Grayhoundom? E, to je dozivljaj.



#497 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 31 August 2015 - 18:57

Biznis plan im je da voze biznismene. Imaju WiFi, a imaju i vagone u kojima mozes da pricas na telefonu. $120 je garancija da im riff-raff nece ulaziti u voz. Jesi li se ikada vozila Grayhoundom? E, to je dozivljaj.

Mozes u svima, osim u quiet car (hvala bogu) - mir i tisina :) 



#498 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 31 August 2015 - 23:54

Jesam, ali u 11.30 PM posle 7 sati pokusavanja da dodjem kuci nisam se bunio :) Ne mogu da se petljam sa Bolt Bus i ostalima i da se posle vucem iz chinatowna ili gde vec staju, u pola noci. 

Naravno, ja sigurno necu ici autobusom bas iz slicnih razloga

 

Biznis plan im je da voze biznismene. Imaju WiFi, a imaju i vagone u kojima mozes da pricas na telefonu. $120 je garancija da im riff-raff nece ulaziti u voz. Jesi li se ikada vozila Grayhoundom? E, to je dozivljaj.

Jasno mi je to, ne nisam probala Grayhound. Medjutim cenu su doveli do toga da su skoro skupi ko avion, iako ima nesto u lakoci. Licno radije koristim kola iako zna da traje, ali je flexibilnost veca.



#499 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 01 September 2015 - 04:53

Jasno mi je to, ne nisam probala Grayhound. Medjutim cenu su doveli do toga da su skoro skupi ko avion, iako ima nesto u lakoci. Licno radije koristim kola iako zna da traje, ali je flexibilnost veca.

Jeste fleksibilnost, ali ne mozes da saljes emailove i da pises izvestaje dok vozis.

 

Amtrak veoma ima smisla ako radis u DC ju a zivis u Merilendu ili cak Delawaru. Ja sam poznavao coveka koji je svaki dan iz Anapolisa putovao u Vasington, malo Amtrak malo podzemna zeleznica. Joe Biden je godinama putovao Amtrakom od Delawera do Union station u DC-ju. Poznajuci guzvu na autoputevima oko DC-ja, i ja bih to isto uradio. Nema fleksibilnosti sa kolima po Capital Beltway.


Edited by ObiW, 01 September 2015 - 04:54.


#500 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 September 2015 - 05:50

Jeste fleksibilnost, ali ne mozes da saljes emailove i da pises izvestaje dok vozis.

 

Amtrak veoma ima smisla ako radis u DC ju a zivis u Merilendu ili cak Delawaru. Ja sam poznavao coveka koji je svaki dan iz Anapolisa putovao u Vasington, malo Amtrak malo podzemna zeleznica. Joe Biden je godinama putovao Amtrakom od Delawera do Union station u DC-ju. Poznajuci guzvu na autoputevima oko DC-ja, i ja bih to isto uradio. Nema fleksibilnosti sa kolima po Capital Beltway.

tu si u pravu i ja sam Amtrak koristila bas za DC, za krace poslovne posete. Za ostalo biram kola, ali to je vec licni izbor.



#501 nikola_91

nikola_91
  • Banned
  • 21 posts

Posted 02 September 2015 - 02:57

Drugari, nisam stigao ranije, za razliku od vas, postoji jedna divna stvar zvana zivot, kako u Evropi, tako u zastareloj Americi, ali ajmo da odgovorimo.
 

 

    Pa sto si pominjao kondme onda? Onako usput? osiguranje za kucu moze da odbije ako nece hipoteku, ako hoce hipoteku banka ce da zahteva osiguranje. Mortus moze da vozi ako ga zakon ne uhvati.


Molim te, ne govori nista vise. Posto ni iz treceg nisi shvatila znacenje odgovornosti ka sopstvenom zivotu, jeziva mi je cinjenica da imas decu. Nadam se da ih barem nisi ti vaspitavala.

Onda smo revizirali- podrzavas neodgovornost mladih ljudi i to nazivas odgovornoscu.

 

 

    Nisi ti najbolje skontao US


Mislis ti nisi shvatila 21. vek?

 

 

    Potpuno si me ubedio da si autoritet za odredjivanje sta je geto


Ko jos voli zaostale i prljave stvari?
 

 

cak i dela grada, ne vazi za celu drzavu.

 

A gradovi se nalaze gde?

 

Na Marsu?

 

Dakle, da, na federalnom nivou.

 

    Student medicine (koje kostaju 200 hiljada dolara), koji se nervira sto nema medinckog osiguranja (a studira medicinu  :rotflmao:) , koji ima vremena i para da obidje  pola Amerike, a visi po srpskim forumima gde pisu kamiondzije... :lol+:   Kako ste se primili na trola, ko baba na saucesce.

 

Bravo, lezim pod mostom i hvatam wifi od nekog puba.

Ajde to malo bolje, ni ad hominem vam ne polazi za rukom.

Stanje u SAD moras da prevazidjes nekako. Ne alkoholom ili lakim/teskim drogama.
 

 

    Ali pravo pitanje glasi: sto su ovi podaci manje relevantni nego oni o maloletnickim trudnocama? (ako nisi trudna maloletnica, recimo)


Od kad fizika ima veze sa odgovornosti mladog coveka ka sopstvenom telu? Bavi se kiretrazom u sali ili HIV-om u ordinaciji mozda? Ordinira ljude u delovima nakon saobracajne nesrece? Naplacuje kasnije iste neosiguranima?

Razumem da ovde pisete ideoloski ostrascene poruke, ali to vas ne sprecava da ostavljate smislene poruke, to nije tesko, ovako ostavljate tipicni spam i ulicarsko licno prepucavanje usled nedostataka argumenata.

 

 

Plemenit covek se od prostaka razlikuje po tome sto razmislja o buducnosti, dok prostak samo gleda da se danas najede i napije. (Platon)


Ti ovo o Americi?

 

Ili samo citiras Platona da bi ostavio utisak da si cuo za njega uz kritpo ad hominem?

 

Mhm, prostacki je fazon, imas pravo.
 

    Cega je onda indikator veliki broj zatvorenika u Americi?


Angelijine slobode i odgovornosti.

 

U prevodu - neodgovornog i neuredjenog drustva.

 

 

Kada bi tebi neko rekao da je USA jedinstvena ekonomija, ali da trecina clanica saveza koriste svoju valutu i nisu deo centralne banke, da su neke zadrzale unutrasnje granice i da Teksas propusta imigrante iz Meksika da prodju kroz njihovu teritoriju a da ih Oklahoma hapsi, a Kanzas podize bodljikavu zicu da se zastiti od njih, ti bi promptno zakljucio da je u pitanju 1 Miki Maus zajednica a ne "jasno definisam entitet" - i bio bi u pravu.

 

Isto koliko je USA "nejedinstvena" od state do state koji dozvoljavaju eutanaziju.

 

Dakle, revizirali smo, Amerika ne moze da pridje Zapadnoj Evropi po uredjenosti i kvalitetu zivota.


Nego:

 

Molim prevode za reci aging, falling apart, outdated, third world, mid-20th century: http://knowledge.wha...d-who-will-pay/
http://www.cbsnews.c...infrastructure/
http://economix.blog...f=business&_r=0
http://www.governing...hird-world.html
http://www.rollingst...ountry-20140305
http://www.salon.com...ountry_partner/
 

 


Ja jos cekam.


P.S. I stvarno ugradite vise taj vodokotlic, videcete kako su super i moderni. Da se upoznate sa civilizacijom i 21. vekom. Nije sve u ubijanju crnaca po ulici, zastareloj infrastrukturi, metalnim/drvenim prozorima i klosarima.

Dodjem opet kad ugrabim vremena, bez brige, budite mi dobri, mirni, lekove redovno uzimajte, oktobar stize, krecu ispiti, pa se cujemo cim svratim. Nadam se sa prikladnim kupatilima.
 


Edited by nikola_91, 02 September 2015 - 03:16.


#502 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 02 September 2015 - 04:28

Drugari, nisam stigao ranije, za razliku od vas, postoji jedna divna stvar zvana zivot, kako u Evropi, tako u zastareloj Americi, ali ajmo da odgovorimo.



Pa sto si pominjao kondme onda? Onako usput? osiguranje za kucu moze da odbije ako nece hipoteku, ako hoce hipoteku banka ce da zahteva osiguranje. Mortus moze da vozi ako ga zakon ne uhvati.


Molim te, ne govori nista vise. Posto ni iz treceg nisi shvatila znacenje odgovornosti ka sopstvenom zivotu, jeziva mi je cinjenica da imas decu. Nadam se da ih barem nisi ti vaspitavala.
Onda smo revizirali- podrzavas neodgovornost mladih ljudi i to nazivas odgovornoscu.



Nisi ti najbolje skontao US


Mislis ti nisi shvatila 21. vek?



Potpuno si me ubedio da si autoritet za odredjivanje sta je geto


Ko jos voli zaostale i prljave stvari?



cak i dela grada, ne vazi za celu drzavu.


A gradovi se nalaze gde?

Na Marsu?

Dakle, da, na federalnom nivou.


Student medicine (koje kostaju 200 hiljada dolara), koji se nervira sto nema medinckog osiguranja (a studira medicinu :rotflmao:) , koji ima vremena i para da obidje pola Amerike, a visi po srpskim forumima gde pisu kamiondzije... :lol+: Kako ste se primili na trola, ko baba na saucesce.


Bravo, lezim pod mostom i hvatam wifi od nekog puba.
Ajde to malo bolje, ni ad hominem vam ne polazi za rukom.
Stanje u SAD moras da prevazidjes nekako. Ne alkoholom ili lakim/teskim drogama.



Ali pravo pitanje glasi: sto su ovi podaci manje relevantni nego oni o maloletnickim trudnocama? (ako nisi trudna maloletnica, recimo)


Od kad fizika ima veze sa odgovornosti mladog coveka ka sopstvenom telu? Bavi se kiretrazom u sali ili HIV-om u ordinaciji mozda? Ordinira ljude u delovima nakon saobracajne nesrece? Naplacuje kasnije iste neosiguranima?
Razumem da ovde pisete ideoloski ostrascene poruke, ali to vas ne sprecava da ostavljate smislene poruke, to nije tesko, ovako ostavljate tipicni spam i ulicarsko licno prepucavanje usled nedostataka argumenata.



Plemenit covek se od prostaka razlikuje po tome sto razmislja o buducnosti, dok prostak samo gleda da se danas najede i napije. (Platon)


Ti ovo o Americi?

Ili samo citiras Platona da bi ostavio utisak da si cuo za njega uz kritpo ad hominem?

Mhm, prostacki je fazon, imas pravo.


Cega je onda indikator veliki broj zatvorenika u Americi?


Angelijine slobode i odgovornosti.

U prevodu - neodgovornog i neuredjenog drustva.



Kada bi tebi neko rekao da je USA jedinstvena ekonomija, ali da trecina clanica saveza koriste svoju valutu i nisu deo centralne banke, da su neke zadrzale unutrasnje granice i da Teksas propusta imigrante iz Meksika da prodju kroz njihovu teritoriju a da ih Oklahoma hapsi, a Kanzas podize bodljikavu zicu da se zastiti od njih, ti bi promptno zakljucio da je u pitanju 1 Miki Maus zajednica a ne "jasno definisam entitet" - i bio bi u pravu.


Isto koliko je USA "nejedinstvena" od state do state koji dozvoljavaju eutanaziju.

Dakle, revizirali smo, Amerika ne moze da pridje Zapadnoj Evropi po uredjenosti i kvalitetu zivota.

Nego:


Molim prevode za reci aging, falling apart, outdated, third world, mid-20th century: http://knowledge.wha...ountry_partner/




Ja jos cekam.

P.S. I stvarno ugradite vise taj vodokotlic, videcete kako su super i moderni. Da se upoznate sa civilizacijom i 21. vekom. Nije sve u ubijanju crnaca po ulici, zastareloj infrastrukturi, metalnim/drvenim prozorima i klosarima.
Dodjem opet kad ugrabim vremena, bez brige, budite mi dobri, mirni, lekove redovno uzimajte, oktobar stize, krecu ispiti, pa se cujemo cim svratim. Nadam se sa prikladnim kupatilima.

Ti ovaj post, ako se ja pitam, nećeš preživeti na ovom 4mu. No, kako ti reče život postoji.

Edited by mrd, 02 September 2015 - 05:40.


#503 ObiW

ObiW
  • Members
  • 5,684 posts

Posted 02 September 2015 - 06:12

Bravo, lezim pod mostom i hvatam wifi od nekog puba.


Ma ne, spavas u kamionu na parkingu pored auto-puta, ima na tim svratistima wifi.

 

Ajde to malo bolje, ni ad hominem vam ne polazi za rukom.

Stanje u SAD moras da prevazidjes nekako. Ne alkoholom ili lakim/teskim drogama.


Covek koji studira medicinu ne provodi vreme po forumima na kojima pisu kamiondzije, jer sa njima nema nikakvih dodirnih tacaka, Ne umem to "bolje" da ti kazem. Ne treba da krijes i da se stidis sto vozis kamione, to je posten posao kao i svaki drugi. A stanje u SAD prevazilazis kao sto se prevazilazi i u svakoj drugoj zemlji... ucis pa nadjes posao koji je vise placen a manje fizicki naporan od voznje kamiona.


Edited by ObiW, 02 September 2015 - 06:13.


#504 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 02 September 2015 - 11:39

...


Molim te, ne govori nista vise. Posto ni iz treceg nisi shvatila znacenje odgovornosti ka sopstvenom zivotu, jeziva mi je cinjenica da imas decu. Nadam se da ih barem nisi ti vaspitavala.

...


P.S. I stvarno ugradite vise taj vodokotlic, videcete kako su super i moderni. Da se upoznate sa civilizacijom i 21. vekom. Nije sve u ubijanju crnaca po ulici, zastareloj infrastrukturi, metalnim/drvenim prozorima i klosarima.

Dodjem opet kad ugrabim vremena, bez brige, budite mi dobri, mirni, lekove redovno uzimajte, oktobar stize, krecu ispiti, pa se cujemo cim svratim. Nadam se sa prikladnim kupatilima.
 

 

Nema potrebe da više dolaziš na ovaj forum.



#505 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 September 2015 - 18:22

Covek koji studira medicinu ne provodi vreme po forumima na kojima pisu kamiondzije.....

I nema potrebe za izrazavanjem kao kamiondzija, ali bilo je jasno da nece potrajati. 



#506 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 02 September 2015 - 18:55

Meni i dalje nije jasno kako neko moze biti toliko agresivan, a bez razloga. 



#507 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 02 September 2015 - 21:08

New Age Bot.

 

Ne veliča Rusiju, ali pljuje po Americi kao prosvećen Zapadnoevropljanin.



#508 JimmyM

JimmyM
  • Members
  • 94 posts

Posted 07 September 2015 - 11:03

Vidis da sam ipak fino objasnio. Bilo je potrebno samo da se potrudiš.

Molim prevode za reci aging, falling apart, outdated, third world, mid-20th century: http://knowledge.wha...d-who-will-pay/http://www.cbsnews.c...infrastructure/http://economix.blog...f=business&_r=0http://www.governing...hird-world.htmlhttp://www.rollingst...ountry-20140305http://www.salon.com...ountry_partner/[/url]

itd., itd.

Jedan od razloga zbog kojih je ujka Jimmy napustio nasu zaostalu i staru USA ^_^

Po Jimmijevoj nadmocnoj proceni, nasa Amerikica kasni 3 do 4 decenije za modernom Evropicom, ljubi je Jimmy tako lepu i pametnu. :wub:

Jimmy ne voli luzere, samo IN i kul drustvo :heart:

A stanje u SAD prevazilazis kao sto se prevazilazi i u svakoj drugoj zemlji

Pikakano Obi, takvi problemi ne postoje u normalnim drzavama, samo onim equis i pikakanim, tipa Indiji, Somaliji i tako tim IN zemljama. ^_^

Exito rotundo. cara_feliz.gif

PS. Bas se razumes u kamiondzijske poslove i hvatanju WiFi-a, vidi se da si kamiondzija, jos obojica pisete na istom forumu, av, av, av, ljubav na prvi pogled i te stvari :wub:

Da vidite da i ujka Jimmy ima romanticnu dusu kad hoce :heart:

Edited by JimmyM, 07 September 2015 - 11:30.