Jump to content


Photo
- - - - -

pitanje u vezi braka


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#1 rf777

rf777
  • Members
  • 142 posts

Posted 08 January 2014 - 14:36

Pozdrav svima...imam pitanje u vezi uslova za brak u Austriji, Svajcarskoj ili Nemackoj...

Iz Beograda sam, imam 25 godina. Imam drzavljanstvo Srbije. Zavrsio sam pravni fakultet u roku, polozio pravosudni ispit..Imam b1 iz nemackog. Imam roditelje sa poprililicnom ustedjevinom i isao bih u pomenute zemlje da se ozenim za papire za pare

Citao sam i na nemackim forumima o tome, medjutim prilicno konfuzno je sve objasnjeno...Da li moze neko da mi ukratko odgovori kako to izlgeda, kakvi su uslovi, koliko bi me kostalo...te kakva je mogucnost za zaposlenje van struke...jer ne verujem da bih mogao da se bavim pravom...

Hvala svima unapred



#2 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 08 January 2014 - 15:02

Da li moze neko da mi ukratko odgovori kako to izlgeda, kakvi su uslovi, koliko bi me kostalo...

 

Ehm...mislim, vencanje za papire nije zvanican nacin emigracije - tesko da postoji zvanicni cenovnik, uslovi itd. 

 

Sto se tice emigracije po osnovu braka, evo ovde jednostavno objasnjeno za Nemacku - http://www.auswaerti...chliessung.html

http://www.bamf.de/E...milie-node.html



#3 rf777

rf777
  • Members
  • 142 posts

Posted 08 January 2014 - 15:17

Hvala Nimrod, ali toliko i ja znam...



#4 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 08 January 2014 - 16:08

Za sve ostalo moras da nadjes nacina da stupis u kontakt s nekom osobom kojoj mozes da verujes, a koja je spremna da udje u taj projekat s tobom. Oglase ti ne bih preporucila iz vrlo jednostavnog i prakticnog razloga - svi mi koji zivimo po zemljama u kojima se fitivni brakovi praktikuju, a slobodni smo, imamo bracnih kandidata za izvoz :) . Ti sto svoje usluge nude preko oglasa uglavnom kriju neku losu nameru. Inace bi bilo  dovoljno da se okrenu oko sebe i pitaju kome treba muz/zena; odmah ce se naci vise kandidata.

Zaista je bitno da sa svojom "buducom" izgradis prijateljski odnos pre nego sto se bilo koji konkretan korak uradi. Od nje ces dobiti i najtacnije informacije u vezi konkretne zemlje, koja vec bude. Ako vec pri prvom susretu pocne da petlja - bolje je s takvom ni ne pocinjati nista. Mozda te laze, a mozda je i tupava pa ce pre ili kasnijje nesto zabrljati. Vazno je da znas da ona vodi postupak, ona trazi spajanje porodice, a ne ti. Ti si tu samo prirepak i radis sta ti se kaze.

Najvaznije od svega - nema nikakvog ugovora na koji se kasnije mozes pozvati i sve je stvar poverenja. Dakle, veliki oprez, pamet u glavu i srecno!



#5 rf777

rf777
  • Members
  • 142 posts

Posted 08 January 2014 - 16:29

ok vilehlmina, svestan sam toga...zanima me koliko se nakon braka ceka za boravisnu i radnu dozvolu... i cuo sam da moze o trosku drzave da se upise neka skola i sl, msm da se zove volkhochschule i da se tako nadje brze posao .npr u Nemackoj...pa ako mozes u vezi toga da odgovoris...



#6 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 08 January 2014 - 18:09

Nemam ti ja pojma o Nemackoj, ali neki principi bi morali da budu isti za sve EU zemlje. Npr boravisna dozvola bi morala da ima otprilike isti sadrzaj, sto bi znacilo da imas vecinu prava kao i drzavljani, samo na ogranicen rok. Pravo na skolovanje ne bi smelo da bude iskljuceno, dakle verujem da bi trebalo da ga imas kao i svi drugi. Mislim, cemu bi inace boravisna dozvola sluzila, ako bi imao status kao svaki turista? Uostalom, kad boravisna dozvola ne bi znacila citav niz raznoraznih prava, oni ne bi toliko ni komplikovali, nego bi ih delili sakom i kapom. Radi se upravo o tome da te ona u velikoj meri izjednacava s ostalima.

E sad, ovo s rokovima je vec nesto sasvim drugo. Tu se zemlje EU veoma razlikuju jedna od druge, a kako stoje stvari konkretno za Nemacku mozes sigurno da vidis na njihovom sajtu za migracije. Informacije te vrste su uvek dostupne i na drugim jezicima, pa guglaj. Ja znam samo za Svedsku.

U principu cekas u Srbiji nekoliko meseci od podnosenja zahteva u ambasadi do prve privremene boravisne dozvole, onda se preselis tamo, pa jos nekoliko godina do stalne. Prava su ti celo vreme ista, ali s dobivanjem stalne mozes da se razvedes. Posle si slobodan kao ´tica na grani :).



#7 Toronto7

Toronto7
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 January 2014 - 21:10

Pozdrav za postavljaca i predlog:

 

umesto da gubis vreme na ilegalan nacin, mozda bi ti bilo pametnije da dodjes u Kanadu putem skolovanja. Kanadsko drzavljanstvno putem Canadian Experience Class se moze dobiti za 4 i po godine. Sve je 100% legalno, naucis jezik, skolujes se dodatno, radis, zivis ... Bolje da ti roditelji uloze kintu u legalan nacin emigracije, nego da se upustas u nesto sto je posve nesigurno. Ovako ces isto eventualno moci da dovedes svoje. 

Svako dobro ti zelim. :)


Edited by Toronto7, 08 January 2014 - 21:11.


#8 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 08 January 2014 - 21:39

Hvala svima unapred

 

Mislim da bi bilo najbolje da prvo iscrpis sve druge mogucnosti. Verovatno postoje bolje opcije da se ustedjevina upotrebi.

 

Spoiler



#9 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 08 January 2014 - 23:47

Pozdrav svima...imam pitanje u vezi uslova za brak u Austriji, Svajcarskoj ili Nemackoj...

Iz Beograda sam, imam 25 godina. Imam drzavljanstvo Srbije. Zavrsio sam pravni fakultet u roku, polozio pravosudni ispit..Imam b1 iz nemackog. Imam roditelje sa poprililicnom ustedjevinom i isao bih u pomenute zemlje da se ozenim za papire za pare

Citao sam i na nemackim forumima o tome, medjutim prilicno konfuzno je sve objasnjeno...Da li moze neko da mi ukratko odgovori kako to izlgeda, kakvi su uslovi, koliko bi me kostalo...te kakva je mogucnost za zaposlenje van struke...jer ne verujem da bih mogao da se bavim pravom...

Hvala svima unapred

 

 

Svetogrdje.

 

Svrha braka je da te uvali u blato, a ne da te iz njega izvlaci. 

 

:lol+:    



#10 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 09 January 2014 - 08:48

Covek hoce preko fiktivnog braka da ode u Nemacku, a vi mu savetujete da preko skolovanja ode u Kanadu, gde je tu logika :blink:?

Dakle, da su ti fiktivni brakovi toliko crn djavo kao sto neki zamisljaju, i zemlje koje praktikuju spajanje porodice bi bile mnogo rigoroznije i ne bi dopustale da ih raznorazni varaju. Medjutim, i te zemlje imaju svoju logiku. Oni znaju da se fiktivne veze placaju. Deo novca se obicno unese u zemlju, dok se drugi deo zaradi u samoj zemlji i na njega plati porez. Zasto bi neko imao protiv?

Poenta je u tome sto se preko fiktivnih veza ne dospeva direktno na socijalu i drzavnu grbacu. To je bitno i u tome je njihova logika. Zato i ne proganjaju ljude za koje je u startu jasno da su fiktivni, osim ako sasvim ne preteraju u laganju. Npr tvrde da su se upoznali i zavoleli preko fejsbuka, a u zivotu se nisu sreli. U ostalim slucajevima, to se gleda kao vrsta sponzorstva, gde jedna strana placa drugoj za garancije koja joj ova pruza.

 

Ekonomska logika zemalja koje su spremne da zazmure na jedno oko u ovakvim slucajevima je jasna: Neko ko u roku od par godina izdvoji 15-20 hiljada evra da plati fiktivnu vezu, nece se kasnije zadovoljiti socijalom. Ona je premala da bi isplatila tu investiciju. Covek koji to plati ce se boriti i raditi, izmedju ostalog i na zadovoljstvo zemlje domacina.

Onaj ko na ovaj nacin sponzorise drugog takodjer mora da ima ekonomsku osnovu; ne moze to biti neko ko sam visi na socijali.

 

Dakle, to je jednostavno investicija, posao isplativ za sve. Svi ce biti na dobitku ako korektno odrade svoj deo posla. Kad dodje vreme za stalnu boravisnu dozvolu - svodjenje racuna, stvar postaje jasna. Snasao si se, radis, organizovao si sebi nekakav zivot - izvoli, ostani. Nisi se snasao, nemas ni da isplatis sponzoru dozvolu, a kamoli da zivis od svog novca - hvala i dovidjenja. Dodjite nam opet i ponesite par hiljada evra za prvu ratu.

 

Tako to funkcionise i zbog toga se ne dobija odmah stalna, vec prvo privremena boravisna dozvola. To je sansa koju ili iskoristis, ili ne iskoristis. Ako iskoristis, korist imaju svi. Ako ne, posledice i stetu snosis samo ti.

Jos jednom, nisu sve te zemlje blesave, i ne dopustaju belosvetskim protuvama da ih samo tako varaju. Neciju spremnost da investira u sebe nagradjuju sansom, a da ih pri tome taj nista ne kosta. Znaju oni dobro sta rade.



#11 Toronto7

Toronto7
  • Members
  • 4 posts

Posted 09 January 2014 - 14:17

Covek hoce preko fiktivnog braka da ode u Nemacku, a vi mu savetujete da preko skolovanja ode u Kanadu, gde je tu logika :blink:?

 

 
Postavljac hoce ilegalno u Svajcarsku, Austriju ili Nemacku, i da se docepa boravka i eventualno drzavljanstva. Poenta je da hoce napolje iz Srbije. Logicno je pretstaviti legalnu opciju, gde moze dobiti ono sto trazi. 



#12 BBbold

BBbold
  • Members
  • 112 posts

Posted 14 January 2014 - 14:24

 
Postavljac hoce ilegalno u Svajcarsku, Austriju ili Nemacku, i da se docepa boravka i eventualno drzavljanstva. Poenta je da hoce napolje iz Srbije. Logicno je pretstaviti legalnu opciju, gde moze dobiti ono sto trazi. 

Gotovo nemoguca misija, a cena skolovanja za non-rezidente je previsoka...



#13 milosby

milosby
  • Members
  • 7 posts

Posted 15 January 2014 - 21:47

joj bas nas ima svakakvih. Ja se ozenio i zena mi je u Austriji radi vec 7 godina. Evo ulazi u 8 godinu. Hoce da ja odem tamo i da zivm tamo sa njom i radim ali ja necu ni da cujem za EU.

Tamo se zivi kako moras a u srb kako hoces. Pozdrav.


Edited by milosby, 15 January 2014 - 21:48.


#14 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 15 January 2014 - 22:04

joj bas nas ima svakakvih. Ja se ozenio i zena mi je u Austriji radi vec 7 godina. Evo ulazi u 8 godinu. Hoce da ja odem tamo i da zivm tamo sa njom i radim ali ja necu ni da cujem za EU.

Tamo se zivi kako moras a u srb kako hoces. Pozdrav.

I ona kaze kad dodjes tamo moras cak i da radis? Ih, pa nisi valjda lud da ides....

Sa austrijskim evricima ili bez, bas kako hoces? 



#15 milosby

milosby
  • Members
  • 7 posts

Posted 15 January 2014 - 22:13

radim ja i ovde. Moze se i ovde naci dobar gazda i dobar posao. Naravno i dobru platu. Nije svima crno u srb.