Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Tenis klađenje, predlozi, rasprave...


  • Please log in to reply
4679 replies to this topic

#886 pekaneka

pekaneka
  • Members
  • 34 posts

Posted 21 November 2014 - 13:38

Haider-Maurer je totalno neinspiriran. On je ona vrsta igrača koji kada ne ide, onda se sramoti. Jučer je cijeli drugi set izgledao totalno nezainteresirano na terenu. Kao da nije jeo tri dana. A ono što je radio zadnja dva tri gema je ono njegovo tipično, skoro pa nesportsko ponašanje. Ono što je najvažnije, on je svoje šanse za polufinale izgubio. Nikakva teorija ga ne vraća u život. Gonzalez pak s druge strane ima puno, puno više motiva, a pokazao je i bolju igru u prva dva kola.

Osim što je dobio Estrellu glatko, jučer je poprilično namučio Bolellija koji po meni i dalje ostaje prvi kandidat za osvajanje titule. Gonzalez na nabrijan, "unutra", igra dobro. Puno bolje nego Haider-Maurer. Ono što treba naglasiti, Gonzalez ovisi sam o sebi. Njegova 2-0 pobjeda ga vodi u polufinale bez obzira na to kako završio meč Bolellija i Estrelle. Osim tog polufinala, pobjeda bi mu donijela Top 100 status i glavni ždrijeb Australian Opena. Nema sumnje kako je danas Argentinac, koji je pokazao pun bolji tenis u prva dva kola, koji ima puno više motivacije ovdje veliki favorit protiv totalno indisponiranog Haider-Maurera koji je jučer izgledao kao da mu se ne da živjeti, a kamoli igrati tenis. I dok je jučer imao finu situaciju za polufinale, danas nema nikakvu. On nije igračkoji igra za publiku ili sebe, vidjelo se to jučer. Samo je čekao kraj meča bez imalo volje. Danas nema nikakvog motiva.

 

Sao Paulo Masters (M) A. Haider-Maurer - M. Gonzalez   Hendikep gemova +3,5 tip: 2  5/10
  • 0

#887 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 21 November 2014 - 15:11

Gael Monfils (+4.5) - Roger Federer ..... 1 (1.75)

Mirza Basic - Konstantin Kravchuk ..... 2 (2.40)

-----------------------------------------------------------------

Ukupan: 4.20


  • 0

#888 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 22 November 2014 - 14:28

Facundo Arguello - Andres Molteni ..... 2 (2.60)


  • 0

#889 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 08 December 2014 - 13:52

15:00 Ivanisevic - Sampras 1 @1,70 (Mozzart)

 

Iako je u pitanju egzibicija, ja ovo moram da odigram na vece pare (isto koliko sam singlirao CZ protiv Neptunasa i onomad Luku under protiv Levskog), jer je ovo bas poklon od kvote.

 

Ivanisevic je sve vreme u tenisu, igrao godinama onaj veteranski Tour, ove godine trener Cilicu, sigurno se i tamo dohvati reketa, skroz korektno izgleda na ovim egzibicijama, cak i na jucerasnjem mecu koji je izgubio sa 6-3 od Filipusisa bio ravnopravan rival (a stariji je od njega solidno), nego ga je ovaj ubio servisima, posebno na 15-30 i 30-30 (mislim da je poslednja 3 servis gema bio ovaj rezultat), pre toga je 2 puta dobio Raftera (6-4 i 6-1).

 

Sampras se za to vreme bas zapustio, igra samo na ovim egzibicijama, veteranski Tour je igrao pre godinu ili dve, a ove godine je uspeo i da izgubi od podjednako zapustenog Agasija sa 2-0 (doduse proletos cak, ali to dovoljno govori koliko ne igra). U jedinom do sada odigranom mecu po ovim turnejama Sampras je od ovog istog Raftera glat izgubio sa 6-2, nije mogao da uzme poen na servis Pata (92% na prvi i 100% na drugi), a na svoj servis samo kada ubaci prvi servis (tada 80+% a na drugi ~30%), koji je inace ubacivao samo 50%.

 

Igra se samo 1 set, jeste ovo egzibicija, uvek moze Samprasa bolesno da krene servis, ali cisto sumnjam, i aktivni igraci kada malo zardjaju prvo im se servis slosi, on jednostavno trazi vrhunsku koordinaciju i utreniranost, stoga mi je ovde realna kvota 1,30-1,35 na Ivanisevica

 

Inace, mec se igra oko17-18h, ali posto ceo duel ekipa krece u 15h, u retardiranom Mocartu stoji to vreme kao pocetak meca, ne znam da li ce posle moci da se odigra


  • 1

#890 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 08 December 2014 - 13:58

Slazem se potpuno, dosao sam isto ovo da predlozim, a u poslednje vreme se bas slabo kladim, od onog dranja kladze na Zvezdu sam batalio prilicno. Pa ti razmisli sad da li ces da odigras :lol:


  • 0

#891 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 08 December 2014 - 14:24

smanjili na 1.50


  • 0

#892 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 08 December 2014 - 16:06

Ivanisevic se napalio :D

 

sta ce sad mocart da racuna? kvota 1?


Edited by djolesrb, 08 December 2014 - 16:13.

  • 0

#893 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 08 December 2014 - 16:52

Jel moze neko pojasnjenje od iskusnijih (kud runner bas sad zabode ban :D)?

 

U pravilima ovog takmicenja je predvidjena mogucnost izmene, dakle kao sto je predvidjeno u fudbalu da imas 3 izmene, tako je i u ovoj egzibicionoj ligi dozvoljena 1 po setu, ne razumem zasto bi se ponistavao mec. I na FS-u stoji da je mec tako zavrsen, i u zvanicnim rezultatima stoji da je mec zavrsen.

 

Pravilo glasi ovako

 

Ukoliko dođe do predaje bilo kada u toku meča računa se kvota 1 za sve vrste igara.

 

Predaje ovde nema jer je izvrsena izmena, sto je dokazano time sto je mec zavrsen, kad se teniski mec preda on se onda i prekida


  • 0

#894 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 08 December 2014 - 16:53

tako ti i treba kad se kladiš na ove gluposti... :D 


  • 0

#895 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 08 December 2014 - 17:06

Odlepio sam :D Nije stvar ni u parama, mene retko na kladzi iznerviraju pare, nego znam pravila, a u njima pise da su izmene dozvoljene :D Po njihovom principu pola meceva je nevazece, od 5 meceva u 2 bude neka izmena


  • 0

#896 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 09 December 2014 - 10:01

Šta bi na kraju sa ovom situacijom. 

 

Pretpostavljam da je otišlo "u korist kladionice"...


  • 0

#897 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 09 December 2014 - 21:19

Naravno :D Ovako je izgledao poslednji mail u korespondenciji

 

U nasoj ponudi su navedeni parovi, ukoliko dodje do odstupanja tj igrac ne odigra mec do kraja i biva zamenjen, a to nije naglaseno kao mogucnost u samoj ponudi,  mec se proglasava nevazecim.

 

vrv najgluplje objasnjenje ikada i video sam da nema svrhe dalje da se cimam, posebno zato sto me je upropastio i zvanicni sajt IPTL-a koji je napisao u rezultatima Santoro-Ivanisevic uopste ne pominjuci Samprasa, da su barem stavili Sampras/Santoro pa da se bunim


Edited by nlavrnja, 09 December 2014 - 21:19.

  • 0

#898 gbstennis

gbstennis
  • Members
  • 355 posts

Posted 11 December 2014 - 23:31

Igrao sam ovaj meč uživo na betfair i naravno nikakvih problema nije bilo i nakon izmene dobitci isplaćeni bez problema. Naravno da ce se naše prevarantske kladionice uvek uhvatiti i za najmanju moguću stvar samo da te zakinu. Ista svar je i sa predajom mečeva, gde važi pravilo prvog seta ali ne i kod mozzarta. Ima tu još masa stvari koja me nervira kao npr X u košarci što je totalna nebuloza (onda bi trebalo da ubace i X u tenisu ako rezultat u odlučujućem setu bude 6:6 i igra se t-break)


  • 0

#899 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 11 December 2014 - 23:38

Odnedavno ima Mocart opciju i da odigras pobednik meca u kosarci, tj racunaju se i produzeci.


  • 0

#900 alfamuzjak

alfamuzjak
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 13 December 2014 - 14:02

Odlepio sam :D Nije stvar ni u parama, mene retko na kladzi iznerviraju pare, nego znam pravila, a u njima pise da su izmene dozvoljene :D Po njihovom principu pola meceva je nevazece, od 5 meceva u 2 bude neka izmena

na zalost bili su skroz u pravu, jer nisu naveli da se za to odredjeno takmicenje ne primenjuju opste odredbe, a u njima je vrlo jasno navedeno sta se desava ako igrac koji je poceo i ne zavrsi mec


  • 0