Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Tenis klađenje, predlozi, rasprave...


  • Please log in to reply
4679 replies to this topic

#3856 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 20 January 2018 - 21:25

Sinoc je bilo nekih losih procena sa moje strane.
Ocito se Merterer zapravo mentalno raspao nakon prvog seta. Halep? Hm...iskreno se nadam da ce je ovaj cetvorocasovni maraton kostati. 
DelPo je od pocetka meca delovao bezivotno cak i za njegove standarde. Ne znam da li je imao nekih problema,ali ga je Berdih preskocio kao plitak potok.
Teski parovi pred nama.
Derbi igraju Kirjos i Dimitrov. Nijedan me nije odusevio do sada. Kirjos se pomalo i provukao protiv Conge koji je ispustio 5-2 u tb 4 seta. Obojica dobro serviraju,trebalo bi biti produzenih setova,ali necu da diram nista.
Deluje kao da autsajderi imaju neku sansu u ovim mecevima. Dobro - svi sem Svarcmana. Doduse i on bi mozda mogao da pogura Nadala preko 30 gemova,ali veliko je to mozda. Preskacem i to.
Ono sto sigurno ne preskacem je
Edmund - Sepi
Jeste Sepi igrao maraton protiv Karlovica,ali je isti takav igrao i Edmund protiv Basilasvilija. Jos se Englez zalio i na neku povredicu.. Edmund ume da chokeuje,a Sepi je jedan dobar kampanjac koji je i prosle godine ovde dosao do R4. Takodje je pobedjivao jaka imena u Melburnu poput Kirjosa i Federera. To znaci da mu uslovi generalno odgovaraju.
Da su kvote egal ili sl.ne bih uzimao,ali na 3.30 je grota ne probati na Italijana.
Uveren sam i u pobedu Cilica nad PCBustom,ali sta raditi sa kvotom 1,25?


Cilica 3:0 treba igrati, pregazice Karena(2.1kv).
Prepisacu Sepija od tebe, dobra je kvota. Kirjos i Dimitrov sjesti i uzivati.
Od zena mi je Mertens fix, igra u strasnoj formi.
Nemam nekih ideja za noces, smanjuje se i broj meceva polako.
  • 0

#3857 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 21 January 2018 - 07:42

Ja juce nisam znao sta da vezem sa Kerber pa kao i uvek navijacki opalio protiv babe Agnjeske i pogodio rutinski kvotu 6.3 iz ta dva para. Kasnije skoro sve bacio na lajv celendzerima u Koblencu i kojekuda a onda odigrao lep nocni tiket koji je nekim cudom jos ziv (Suarez Navaro prosla na muda) i sad cekam Mertens da izdrzi a onda lepog Bugarina protiv mrskog australogrckog pavijana. Dobitak sasvim lep iako sam od tri muska dubla gde su sve bili favoriti ubo ko prstom u dupe, najmanju kvotu i naravno da su ovi drugi predali pre meca. Dakle, Mertens da zavrsi i onda navijamo za tutu da iznervira ovog indijanca i da ga slomi. Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#3858 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 21 January 2018 - 20:29

Koji sam ja meni kralj.
Namirisem neke plus gemove Dimitrov/Kirjos i Nadal/Svarcman i ne odigram nista od toga.  :lol: 

Sepi je nazalost pao.
Dobio je prvi set,prvi napravio brejk u drugom i nakon ri-brejka Italijan kao da je nestao sa terena. Steta.

Veceras pauziram definitivno posto mi se nista narocito ne dopada. 
U igri za pobednika/cu su mi i dalje i Fed i Endzi pa navijam da prodju dalje.

Edit:ubedjen sam naravno i u pobedu Tima,ali kvota je nikakva,a granice gemova/hendikepa mi se ne dopadaju.


Edited by The(wizard of)O., 21 January 2018 - 20:32.

  • 1

#3859 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 21 January 2018 - 22:11

I meni je ponuda ocajna veceras i kod muskaraca mislim da ce proci svi favoriti sa malim kvotama rutinski, osim mozda neke borbe ako Fabio poludi, ali kod zena cu verovatno probati na Karolinu Garsiju protiv antipaticne mi Medison. Nemam neki poseban razlog, Amerikanka mi igra nekako previse na snagu a kad je ne ide ili kad protivnice vracaju te njene udarce kako treba, ima obicaj da se raspadne. Kvota oko 2.2 je ok da se isprati a mozda sastavim i neki tiket sa tim malim kvotama, videcu. Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 1

#3860 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 21 January 2018 - 23:43

Nisam mogao da smislim nista pametno pa odigrao singl na Garsiju po 2.2 i ovaj tiket za 500 dindzi:

 

Babos/Mladenovic  1.17

Makarova/Vesnina  1.20

Kubot/Melo  1.20 

Halep  1.45

Djokovic 1.23

Tim  1.10

Podlipnik Kastiljo/Vasilevski  2.45

 

Ove zadnje sam morao da ispostujem jer su izbacili Herberta i Maua a kvota bas fina :D


  • 1

#3861 helmet

helmet
  • Members
  • 3,303 posts

Posted 22 January 2018 - 00:07

Obradovicu, sta cemo veceras?
  • 0

#3862 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 22 January 2018 - 12:24

Napisao sam sinoc da nece biti predloga.
Hteo sam igrati da Chung uzima set,ali mi je kvota bila mrsava za to..sad je lako biti pametan.

Bice veceras par predloga.


  • 0

#3863 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 22 January 2018 - 19:09

Dosli smo do cetvrtfinala vec, veceras po dva meca iz obje konkurencije.
Kod zena dva izrazita favorita igraju tako da necu tu nista igrati, muske cu probati ovako.

DIMITROV-EDMUND-3:1(3.2)
Dimitrov u dosadasnjem dijelu AO dosta oscilira, ali ipak pokazao je zrelost protiv Kirjosa gdje je osvojio sva tri odigrana tie-breaka.
Edmund je dobar igrac i njegov ulazak u 1/4 finale nije toliko iznenadjenje, ali tesko da ce moci do pobjede protiv Dimitrova. Ono sto moze je da bude dosta konkurentan i da osvoji 1 ili 2 seta. Razmisljao sam i o konacnom rezultatu 3:2, ali 3:1 mi je dosta izvjesnije.

NADAL-CILIC- 3:0(2.2)

Nadal je odlicno pripremljen za ovaj turnir, podizu igru kako mec odmice.
Cilic nikad nije dobro prolazio sa Nadalom, mislim da nece ni sj.
Sansa Cilica je da osvoji prvi set, jer Nadal kasnije pali motore. Ipak 3:0 na Rafu mi je izvjesno.

Edited by Shunsuke Nakamura, 22 January 2018 - 19:11.

  • 0

#3864 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 22 January 2018 - 21:39

Evo,slazem se za Nakamurom za oba para,ali malo modifikovano.

Grigor Dimitrov - Kyle Edmund hs1(-1,5)  1.55

Ovo bi trebao biti kraj puta za Edmunda koji je imao i malo srece u prethodnim rundama jer su Basilasvili i Sepi uspevali da mu naprave probleme pre nego sto su poceli da padaju u igri i samo-uniste se. Dobro - ima tu i Edmundove zasluge + je izbacio i Andersona na startu turnira i to treba priznati. Cak bi njegovi forhendi mogli da naprave pokoji problem i Dimitrovu,ali kad je rec o psiholoskoj stabilnosti mislim da jos nije na visokom nivou. Neko ce reci da nije ni kod Grise,ali mislim da je bratko dosta sazreo u poslednjih 12 meseci. Dimitrov je dobio Kirjosa u 4 seta pri cemu je imao samo jednu manju krizu.

Elina Svitolina - Elise Mertens hg1(-3,5)  1.55

Deluje da u mec ulaze sa razlicitim izdanjima. Svitolina je bila impresivna protiv Alertove (posebno u S1),fokusirana i cvrsta,dok je Mertens imala dosta problema i sa Cornet i Martic. Mozda to i ne treeba da cudi obzirom na veliki broj meceva koje je odigrala u novoj sezoni. Dakle,ima tu mozda i nekog premora,a nema oruzja kojim bi dobijala lake poene protiv Svitoline,nema iskustva na ovakvom nivou i izgubila je od Ukrajinke prosle sezone vrlo lako. Osim ako se Svitolina ne pojavi u izdanjima iz prva dva kola,ocekujem rutinsku pobedu za nju.

I za Rafu se slazem,samo bih licno radije odabrao hendikep gemove,ali se oni i manje placaju.

Kerber nastavlja svoj put. 
Da sam mogao da odigram na njen plasman u QF sad bi vec naplatio osecaj. 


Edited by The(wizard of)O., 22 January 2018 - 21:40.

  • 1

#3865 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 23 January 2018 - 11:37

No comment.  :ph34r:


  • 0

#3866 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 23 January 2018 - 12:16

Omasio sam sve, Edmund izbaci Dimitrova, Cilic muci Nadala opasno.
  • 0

#3867 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 23 January 2018 - 21:41

Ajde sto je Svitolina izgubila - u zenskom tenisu vise nema autenticnih sampionki i sve je moguce (mada stvarno deluje frapantno rezultat drugog seta),ali Kyle Edmund u polufinalu GS  :o 
Da se samo podsetimo kako je zavrsio proslu sezonu.
Masters u Parizu,R2 i mec protiv Dzeka Soka. Edmund je vodio 5-1 u trecem setu i izgubio. 
Ovde je Anderson imao brejk prednosti u petom setu,Basilasvili je vodio 2-1 u setovima,cak je i Sepi imao realnu sansu. I posle svega Edmund dobija svetskog broja 3 i dolazi nadomak GS titule. Eto - sest setova ga deli od takve senzacije  :ajme: 

U poslednjih godinu i po dana su se desile velike promene u muskom tenisu,posebno u poslednjih 6-7 meseci. Mnogi asovi su povredjeni,na njihovo mesto su dosli nedokazani igraci koji su uzeli njihov renking,ali i ulogu favorita po kladionicama sto se pokazuje kao nesto nerealno.
Jednostavno - renking trenutno nista ne znaci u smislu kladjenja jer gotovo svako moze da dobije svakog. Slucaj Sandgren je jos izrazitiji.

Ja cu ostati do kraja turnira na ovoj temi bez obzira na sve navedeno.
I sad cu napisati neke moje ideje i sugestije.

T.Berdych - R.Federer 
Iznenadjen sam kako je Berdih reagovao nakon poraza od Struffa u Dohi. Izgleda da mu je Tie Break Tens egzibicija bila prekretnica. Jeste imao malo srece i sa DelPom i Fabiom F,ali ne pobedjuju se takvi igraci sa 3-0 slucajno,cak i uz faktor neke srece. Berdih igra dobro bez sumnje i ojacao je igracki kroz te meceve sto se ne moze reci za Federera kojem su se protivnici uredno raspadali u kljucnim momentima. Mozda gresim,ali mislim da Rodzer jos nije bio adekvatno testiran. Berdih ima veliki niz poraza od Svajcarca (8),ali ipak ima i 6 pobeda protiv njega i verujem da ce se potruditi da ostavi dobar utisak i skupo proda kozu.
Sugestija: over 3.5 seta @1.85 (ili Berdih uzima set - ko sta ima u ponudi)

H.Chung - T.Sandgren
Ako Chung bude ponovio partiju kao protiv Djokovica dobice ovo 3-0. Bila je to njegova odlicna igra i potpuno zasluzeno je pobedio. Medjutim..nisam siguran kako ce mentalno reagovati sada kada preko puta mreze bude video u principu challenger igraca. 
Sandgren servira kao lud i ako mu procenti prvog servisa budu visoki mogao bi da zakomplikuje mec. Nema sta da izgubi, igrace opusteno,a ruku na srce kad nije chokeovao protiv Vavrinke i Tima ne verujem ni da ce protiv Chunga.
Sugestija: isto over 3.5 seta @ 1.75


Edited by The(wizard of)O., 23 January 2018 - 21:42.

  • 0

#3868 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 23 January 2018 - 23:07

Ja necu nista veceras postavljati, jer se desava mnogo iznenadjenja i pretesko je predvidjeti sta ce se desiti, mada valjda je zato kladjenje i zanimljivo.
Okrecem se igranju celendzera, ove nedelje se igraju dva turnira, moze se tu naci nesto.
  • 0

#3869 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 24 January 2018 - 12:30

Kada prethodnu vece igram na favorite oni rutinski izgube.
Kada pokusam da uhvatim neki momentum iz toga i odigram na autsajdere (da uzmu makar set) oni laganeze pogube meceve. U QF GS.

Sandgren je servirao za drugi set,pa je promasio lagani forhend da ode na 6:4 u tb. U trecem setu isto propustio dve bl.
I Berdih je servirao za set,pa je propustio set-loptu u dugackom poenu...raspad.

Zbog toga mislim da ipak ovde stajem sa predlozima.
Oba tzv.outright predloga su mi i dalje u igri. I Federer i Kerber su na dva meca do titula. Ocigledno je da cu navijati da oboje podignu pehar i zato njihove meceve svakako necu dirati.
Da nemam ovo uplaceno definitivno bi igrao na Kerber protiv Halep i na neku uverljivu pobedu Feda nad Chungom.
Pozdrav!
 


  • 0

#3870 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 28 January 2018 - 00:42

Moze li Cilic i sto ne moze? :D Puko sam na Halep 50ak evra uzivo pa mi se cupa na Marinu Srbendi po kvoti 4+ jer se nadam da se nece uplasiti kao Berdih i Chung... Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
  • 0