Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Tenis klađenje, predlozi, rasprave...


  • Please log in to reply
4679 replies to this topic

#1906 lovac na glave

lovac na glave
  • Members
  • 1,950 posts

Posted 02 September 2015 - 22:40

nadal se raspada :ajme:
  • 0

#1907 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 03 September 2015 - 09:52

Na Maua protiv GGL, 1.85

 

Moram da priznam da nisam gledao meč ali pet setova protiv ovakvog Tipse i nije neka preporuka. Ako Maua iole bude slušao servis mislim da lagano dolazi.


  • 0

#1908 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 03 September 2015 - 13:23

Rafael Nadal me kostao 100-postotnog ucinka sinoc,ali se necu zaliti jer su ostala tri predloga prosla.
Cetvrtak mi izgleda kao jedan nezanimljiv dan jer se nijedan mec ne izdvaja kao neki derbi dana,ali svejedno cu predloziti nekoliko tipova.

Berdych T. - Melzer J.  ug>(30.5)  1.80
US Open,tvrda podloga,2.kolo

Ceski broj 1 ulazi u ovaj mec kao apsolutni favorit sto je logicno obzirom da je vise od sto mesta bolje rangiran od Austrijanca,ali jos uvek iznad njegove forme stoje neki upitnici. U prvom delu sezone je bio sigurno jedan od najkonstantnijih igraca,ali se to promenilo posle RG. Na Vimbldonu je izgubio od Simona u tri seta sto je bio veliki neuspeh,a na US Open seriji izgubio od Janga I Dolgopolova iako je i u tim mecevima bio ogroman favorit. Dobio je i Belucija i Robreda negde izmedju ta dva poraza,ali svejedno sve to izgleda pomalo klimavo trenutno.
Suprotno tome,Melcer je upravo na terenima Flasing Medouza pronasao najbolju formu sezone. Dobio je ovde vec 4 meca izgubivsi pri tome samo dva seta. Sta onda mozemo ocekivati od njega? Ne verujem da Melcer moze,do kraja karijere,do neke znacajne titule,ali na nekom manjem turniru bi mogao da dogura daleko i verovatno u njegovom reketu ima jos baruta za neku veliku pobedu,za neki veci skalp.Da li za Berdihov? Mozda,ako bude na nekom maksimumu i ako mu Ceh pruzi priliku. No,svejedno ja cu se opredeliti za igru vise gemova jer je granica zaista mala,a Melcer deluje sasvim solidno ove sedmice. Igrali su vec ove sezone na AO i tada je Berdih dobio sa ukupno 29 odigranih gemova. Pod (n)ovim okolnostima mislim da ce Melcer "uhvatiti" bar dva gema vise.

Lopez G.G. - Mahut N. 2   1.85
US Open,tvrda podloga,2.kolo

Neko bi mozda pomislio da je Mai idealan protivnik za Spanca koji moze biti ubitacno precizan u svojim passing-shotovima, ali iz nekog razloga to nije bio slucaj u njihovim prethodnim mecevima jer Nikola ima odlican skor protiv Lopeza i vodi sa 3-0 u pobedama pri cemu nije izgubio niti jedan jedini set. Podatak je to koji ne moze biti slucajnost. To je jedan razlog opklade.
Drugi se tice njihove trenutne forme. I dok Francuz igra pristojne meceve u poslednje vreme,Giljermo muku muci i sa formom i sa povredom. On vuce neku neugodnu povredu tetive leve noge zbog cega je pre US Opena odigrao samo jedan mec,onaj u W. Salemu kojeg je izgubio od Lua 36 36 bez ijedne izborene bl. Pobeda nad Tipsarevicem je sve samo ne impresivna jer je slomio Jankov otpor tek kad je Srbina poceo da izdaje sopstveni organizam. Inace vrednijem Lopeza kao kvalitetnijeg i kompletnijeg igraca od Maija,ali pod ovim okolnostima to nece biti presudno.

Kohlschreiber P. - Rosol L.  2  3.20
US Open,tvrda podloga,2.kolo

I jos jedan fiks protiv favorita.
Priznajem da nemam nijedan racionalan razlog za ovaj predlog,jednostavno je u pitanju neki osecaj. U sustini,Koli mi nije delovao ubedljivo na poslednjim mecevima. Poraz u Sinsiju od Souse i teska pobeda protiv talentovanog zemljaka Zvereva u prvom kolu. Rosol je,makar u mojim ocima, jedan hit or miss tip igraca i u prvoj rundi je lakse nego se ocekivalo dobio mladog Donaldsona. Kolsrajber je bolji igrac od dvojice,ali na svoj dan Rosol moze da napravi problem i boljim igracima nego sto je Nemac,pa sto ne bi probao sa iznenadjenjem koje se odlicno placa?


  • 0

#1909 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 03 September 2015 - 13:59

Bencic/Siniakova 1


  • 0

#1910 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 03 September 2015 - 14:51

Ivo Karlovic - Jiri Vesely (hg +3.5) ..... 2 (1.72)

Dominic Thiem (hg -2.5) - Denis Istomin ..... 1 (1.85)

Sabine Lisicki - Camila Giorgi (hg +2.5) ..... 2 (1.85)

Kurumi Nara - Shelby Rogers ..... 1 (1.85)

Lesya Tsurenko - Varvara Lepchenko ..... 1 (1.50)

Nicolas Mahut - Guillermo Garcia Lopez ..... 2 (2.00)

Mona Barthel - Olga Govortsova ..... 1 (1.65)

-----------------------------------------------------------------------

Ukupan: 53.91


  • 0

#1911 simple minds

simple minds
  • Members
  • 11,226 posts

Posted 03 September 2015 - 15:28

KEYS/RAYM - FLIP/ROBS
fr 1
1.40
BELLUCCI T. - NISHIOKA Y.
fr 1
1.33
KUDR/PAVL - HERC/LUCI
fr 1
1.25
STRYCOVA B. - WANG Q.
Thu 18:20 8065
1.22
BENC/SINI - GASP/PANO
fr 1
1.60
 
Total odd 4.54
 

  • 0

#1912 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 04 September 2015 - 14:51

Kao da sam naslutio da ce cetvrtak biti los dan za mene. 
Da probam da malo popravim utisak. Pocecu od meca koji ce,ocigledno,biti vrhunac dana.

Nadal R. - Fognini F. malo ug>(36.5)  1.75
US Open,tvrda podloga,3.kolo

Mnogi su ocekivali da ce Fonjinji izgubiti u prvom kolu od Dzonsona,ali to ne da se nije desilo nego je Italijan preskocio i narednu prepreku i stigao do 3.kola,iako ostaje cinjenica da najbolje partije pruza na zemlji. Tacno je da se Fabio dosta zali i prigovara na organizaciju ovogodisnjeg US Opena,najvise na terene i satnice za treninge i slicne stvari,ali se to za sada ne odrazava na njegove nastupe i to je jedino bitno.
A sta je sa Nadalom? Pa,bez obzira na njegovu pricu kako je pronasao svoju top formu na vreme,njegovi rezultati i igre to ne potvrdjuju i cak je i Svarcman,idealan protivnik,imao ogroman broj prilika protiv njega. I pre turnira je bilo jasno da Rafa nece osvojiti titulu,ali bi se moglo desiti da vec danas izgubi od Italijana koji ima dobar skor sa njim ove godine. Problem je sto je Fonjinji sam nepouzdan igrac kad su u pitanju mecevi u ovom formatu,a niko ne moze da kritikuje Nadala da se ne trudi dovoljno jer on daje najbolje od sebe bez obzira kako se mec odvija. Taj faktor borbenosti ce mu vrlo verovatno doneti pobedu na kraju,ali ja ne vidim ne ku setnju za Spanca tako da ocekujem bar 4.seta ovde.

Cilic M. - Kukushkin M.  malo ug>(37.5)  1.80
US Open,tvrda podloga,3.kolo

Mislim da Kukuskin moze da napravi neku stetu braniocu titule,Marinu Cilicu. Mislim da je Kukuskin bio fantastican u mecu protiv Dimitrova. Jeste imao i nesebicnu pomoc bugarskog igraca i morao je da prodjee kroz neke krizne periode nakon sto je dobio prva dva seta,ali je bio odlican u setovima koje je osvajao i ne vidim zasto tako nesto ne bi ponovio i protiv Marina? Nece imati nikakav pritisak na ledjima jer se ponovo ocekuje da izgubi,a to nece smetati Kazahstancu koji je znao da namuci mnoge jake igrace u proslosti.
Cilic je sa dve rezultatski ubedljive pobede dosao da 3.kola,ali u pobedama nad Peljom i Donskojem nisam video nesto impresivno u njegovoj igri i utiska sam da Hrvat jos nije testiran na pravi nacin ovde. Ovo ce biti znatno tezi mec za njega i zato i ovde idem sa ovakvim predlogom.

 


  • 0

#1913 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 04 September 2015 - 14:56

Ja bih opet igrao na Džini :D

 

2.11 mi je stvarno dobra kvota, protiv Hercog je bila ok, više je chokirala na momente pogotovo u tom drugom setu kada je trebala da odservira za pobedu. Cibulkovu nisam gledao ali vidim da se dosta mučila sa Pegulom.


  • 0

#1914 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 04 September 2015 - 15:04

Ima smisla,makar je Cibulkova nezgodna protivnica. Meni "mirise" na neki  over takodje.


  • 0

#1915 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 04 September 2015 - 15:36

Ekaterina Makarova - Elina Svitolina ..... 2 (2.20)

Belinda Bencic - Venus Williams ..... OVER 21.5 (1.80)

David Ferrer - Jeremy Chardy ..... 1 (1.45)

Tommy Robredo - Benoit Paire ..... 1 (1.65)

--------------------------------------------------------------------------

Ukupan: 9.47


  • 0

#1916 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 04 September 2015 - 19:35

Jos ima vremena za jedan predlog. Ipak cu odigrati na jednog favorita.

Ferrer D. - Chardy J.  1   1.50
US Open,tvrda podloga,3.kolo

Spanac nije bas bio najbolji protiv Albota i Krajinovica,ali se polako vraca u ritam i svoju uobicajenu igru,a zbog cinjenice da jos nije na svom uobicajenom nivou imamo ovakvu kvotu. Priznajem da ovih 1.50 mozda izgleda tanko,ali bi u "normalnim" okolnostima koeficijent bio ne veci od 1.30
H2H koji je 7-1 u korist Ferera dosta govori i po svemu sudeci david nikako ne lezi Francuzu kao protivnik.


  • 0

#1917 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 05 September 2015 - 10:19

Isner J. - Vesely J. mali hg1(3.5)  1.55
US Open,tvrda podloga,3.kolo

Ceh je dobio veliku bitku u proslom kolu protiv Karlovica i sada ce igrati protiv slicnog protivnika,jer se i Karlovic i Izner najpre i najvise oslanjaju na svoje servise,ali ima li Jirzi sanse da ponovo pobedi? Pa,ne moze ga se kompletno otpisati nakon prethodne pobede,ali ja ne mogu da mu dam poverenje protiv iznera iz nekoliko razloga,a prvi je sto je Amerikanac mnogo opasniji od Ive kad su u pitanju izmene sa osnovne linije.
Izner je veoma tvrd orah kad igra u domacem okruzenju. On ce sigurno baciti nekoliko retern-gemova "u vetar" tokom meca samo da bi se fokusirao na neke druge jer je to nacin na koji on igra,ali su sanse svakako vece da on napravi vise brejkova u ovom mecu od Veselog,a to je ono sto ce odluciti ovaj mec. Veseli bi mogao postati i nervozan pod pritiskom,a siguran sam da ce biti pritiska sad kada je na "nepoznatoj teritoriji" i svu su izgledi da ce u nekom momentu prosuti par svojih servis gemova apropo toga.  Sve u svemu ovde vidim jednosmeran mec za americkog broja 1.

Federer R. - Kohlschreiber P.  hg1(7.5)   1.70
US Open,tvrda podloga,3.kolo

Verujem u jos jednu laganu pobedu Federera,ovaj put protiv Kolija. Jednostavno,Rodzer je u vrhunskoj formi i ubedljive pobede protiv Darsisa i Majera govore da Nemac ovaj put nece imati nikakvu sansu. Uprkos 0-9 skoru protiv Feda,Filip je znao da namuci Svajcarca u nekim mecevima u proslosti,ali i njegova forma je dosta upitna trenutno. Da bi predlog prosao Fed treba da makar jedan set dobije sa duplim brejkom,sto je trenutno apsolutno u stanju da napravi.

Murray E. - Belluci T.  malo ug>(29.5)  1.80
US Open,tvrda podloga,3.kolo

Ocekujem slican mec onom kojeg je Skot igrao u prethodnoj rundi sa Manarinom. Ne mislim da ce Endi izgubiti jer je i Beluci slicno Manarinu igrac koji nije medju mentalno najjacima na tour-u,ali je vrlo eksplozivan igrac koji je u stanju da igra fantastican tenis kroz jedan veci deo meca i sanse da pronadje takav momentum u svojoj igri i veceras nisu male. U jedinom njihovom mecu,koji datira jos iz 2011, Brazilac je razbio Mareja 2-0,ali su okolnosti bile potpuno drugacije i ne treba da previse pricam o tom mecu. No,bez obzira, rezultat je to koji govori da Beluci ne treba da se boji Endija posebno nakon dve lagane pobede u uvodnim kolima nad Vordom i Nisiokom. Ne ocekujem ovde neki sokantni konacni rezultat meca,ali 30 gemova u zbiru-da.


  • 0

#1918 djolesrb

djolesrb
  • Members
  • 9,837 posts

Posted 05 September 2015 - 10:29

Slažem se za Murray - Belluci. To vrlo lako dolazi i u tri seta
  • 0

#1919 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 05 September 2015 - 13:25

Kevin Anderson - Dominic Thiem (+4.5) ..... 2 (1.80)

Victoria Azarenka - Angelique Kerber (+3.5) ..... 2 (1.80)

------------------------------------------------------------------------------

Ukupan: 3.24


  • 0

#1920 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 06 September 2015 - 09:12

Veseli predao Izneru,Fedu falio gem i gem sam ostao kratak kod Mareja.

Tsonga J.F. - Paire B. ug>(38.5)  1.85
US Open,tvrda podloga,4.kolo

Ne ocekujem da ce Per pobediti svog zemljaka,ali mi se dopala njegova predstava protiv Robreda i mislim da je pronasao top formu u Njujorku nakon sto se bas mucio i trazio u prvom delu sezone. Mnogi su ocekivali da ce ispasti vec u prvom kolu od Nisikorija,a on je priredio najvece iznenadjenje u muskom delu turnira do sada,a zatim lagano dobio Ilhana i Robreda,sto dosta govori o nivou njegove igre.
Conga nije izgubio niti jedan set do ove faze,ali treba reci da jos uvek nije bio testiran na pravi nacin. Nieminen je igrac kojeg,verovatno,par meseci deli od penzije, a i Granoljers i Stakhovski su zaista u losoj formi u poslednje vreme. Znajuci ovo, zaista ne vidim ubedljivu pobedu Conge u ovom mecu,ali istovremeno ne verujem ni da Benoa moze da dobije 3-0,sto me onda logicno navodi na vise gemova. Obojica igraju eksplozivan tenis,dobri su serveri,a nijedan nije posebno konstantan,pa ovaj predlog ima smisla cak i ako izuzmemo njihovu formu trenutno.

Djokovic N. - Bautista A.  hg1(8.5) 1.85
US Open,tvrda podloga,4.kolo

Velike su sanse da se Novak, posle Sepija, vrati na kolosek laganih i ubedljivih pobeda. Dva su razloga koji govore u prilog ovome. Prvo,oba njihova medjusobna meca su zavrsavala lakim pobedama Novaka. I drugo,Spanac je sa dosta srece uopste dosao do ovog kola,jer je mogao da izgubi i od Karenja i Gofana. Ovaj prvi uopste i nije trebalo da ga namuci,ali je svejedno odveo mec u 5.set,a Gofan je hitao ka sigurnoj pobedi kada su zdravstveni problemi poceli da se javljaju da bi Belgijanac na kraju predao mec. Obzirom da Bautista inace ne ume sa velikima,ocekujem da Novak rutinski ovo dobije jer Spanac nema nijedno jedino oruzje u svom arsenalu kojim moze da ugrozi svetskog broja 1.
*ako se nekome ne dopada granica gemova,slobodno neka odigra ug<(29.5) na istu kvotu

I za kraj,fiks protiv favorita.
Lopez F. - Fognini F. 2   2.05
US Open,tvrda podloga,4.kolo

Po meni,Fonjinji je dosta pokazao na ovom US Openu,dok je Lopez sa odredjenim procentom srece prosao kroz neke meceve. Gledao sam ga i protiv Fisa i protiv Raonica i mogu reci da me nije impresionirao i jedino sto je Lopez trebalo da uradi, je da se izbori sa manjim pritiskom pod koji su ga povredjeni protivnici stavljali. Fis je jedva stajao na nogama u 5.setu,a povreda koju vuce je sprecavala Raonica da igra svoj pravi tenis.
Ne kazem da ce ovo biti lak mec za Italijana jer svi znamo koliko moze biti nepouzdan,ali pobeda nad Nadalom bi trebala do vrha da ga napuni samopouzdanjem i verujem da ce u mecu pristupiti ozbiljno jer je ulog veliki. Za mene je on bolji i talentovaniji igrac od Spanca i ocekujem da to danas i dokaze.


  • 0