Jump to content


Photo

Gde je Mentalno razgibavanje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
32 replies to this topic

#1 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 26 December 2013 - 09:36

Gospodo "lučonoše demokratije i istraživačkog novinarstva" gde nestade Mentalno razgibavanje?


Edited by nighty, 26 December 2013 - 09:37.


#2 Htina

Htina
  • Members
  • 1 posts

Posted 26 December 2013 - 09:58

Sramota, sramota, sramota!!! Ili vratite Mentalno razgibavanje, ili prestanite da se lažno predstavljate kao demokratska televizija!!! Povraća mi se od vas.



#3 Zasto

Zasto
  • Members
  • 1 posts

Posted 26 December 2013 - 10:40

Razumem da trpite razne pritiske, ali ovo je već previše.

Trebalo bi da vas bude sramota, ali nije.

Kad vam budu ukinuli bilo kakvo pravo i slobodu, kao medija, novinara... onda ćete da se češete i tamo gde vas ne svrbi. Normalno, mi zatucani Srbi, obični građani ćemo vama intelektualcima, novinarskoj i medijskoj eliti biti krivi! A sami se ne borite za svoje pravo na časno postojanje.

Ili vas bole uvo za sve, donde dok primate svoje bedne platice? Ili ipak nisu bedne, pa vas tek onda zabole?

Dragi moji, odavno ste me razočarali a sad ste stavili i tačku na svoje postojanje - kad sam ja u pitanju.

I da... ne zavaravam se da vam to nešto znači.


Edited by Zasto, 26 December 2013 - 10:46.


#4 ulicno pojacanje

ulicno pojacanje
  • Members
  • 1 posts

Posted 26 December 2013 - 11:00

Politički korektan program je bio kad su zbijane šale na račun svih ostalih, samo je problem kad se šale na račun Vučića. Malo je čudno da odjednom postane nedodirljiv kao Đitler pre smene ili kao Bota. Cobi je skidao novinare. Ta istorija u zadnjih 3-5 i 20 godina pokazuje da cenzura ne može da održi sliku ružičastom a sistem stabilnim, ma koliko se u dupe uvlačili bilo kom političaru.

 

Mentalno razgibavanje je bio ventil. Bez tog ventila pritisak u kotlu raste :D



I da vratite mentalno razgibavanje, dobra je emisija ma koliko da se sa nekim stvarima s njima ne slažem.



#5 Adriano Celentano

Adriano Celentano
  • Members
  • 1 posts

Posted 27 December 2013 - 21:11

Robijao sam u Padinjaku 96-te, jer sam na cerkinim ledjima (3 god) braneci vas od Vucica okacio vas transparent, imam sve to u tadasnjem Vremenu, nije mi zao tih 15 dana, zato i pitam, zasto i kako cenzura, imam prava na odgovor. Da li Brankica treba ponovo da podmetne ledja?

 



#6 Waylander

Waylander
  • Banned
  • 270 posts

Posted 28 December 2013 - 20:31

Ne mogu da verujem da je na B92 proradila "autocenzura" zbog satiricne emisije. Dragi moji drzava kojoj i satira smeta je u poslednjoj fazi raspada.

Zivi bili pa videli.

 

P.S ima li sanse da neko od moderatora rekne nesto na ovu temu sramota koja tisina vlada na B92.


Edited by Waylander, 28 December 2013 - 20:33.


#7 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 December 2013 - 21:11

Ne mogu da verujem da je na B92 proradila "autocenzura" zbog satiricne emisije. Dragi moji drzava kojoj i satira smeta je u poslednjoj fazi raspada.

Zivi bili pa videli.

 

P.S ima li sanse da neko od moderatora rekne nesto na ovu temu sramota koja tisina vlada na B92.

Koja tisina, kada su juce imali emisiju na televiziji, a planiraju ih i za novu godinu.....Ovim ako nema nekih last minute changes.

 

Mnogo buke ni oko cega. Kada su ih skidali sa S radija, pa sa onog drugog gde su bili kratko, onda nije bila cenzura. Sada odjednom kuka i motika na B92.

 

Radio B92 je privatan i moze da pusta sta god hoce, a siguran nikakav gubitak po kvalitetu nece imati i ako ova emisija ode na neki drugi radio.

 

31.12 

21:45       NG Razgibavanje
 

 

Bas su cenzurisani......



#8 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 29 December 2013 - 21:18

Pitanje je kakav je kvalitet dobio ukidanjem, recimo, Ritma srca All Stars, Sportskog ritma srca, Peščanika ili Ciklotrona (tv) a dovlačenjem raznoraznih Velikih Bratova i Mentalnog razgibavanja (emisija koja je i do sada obilovala mnoštvom politički nekorektnih komentara ali je preko svega moglo da se pređe dok je PPV već zabranjena tema).
Slažem se da je RTV B92 privatna medijska kuća ali ja na nju nikada neću gledati kao na Pink, Prvu ili Novu tv. Zaista je licemerno pozivati se sada na pravo slobode cenzure privatne b92 a kada je trebalo vaditi vodu iz kablova onda je to bilo za opšte dobro.

Edited by melankolic, 29 December 2013 - 21:19.


#9 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 December 2013 - 21:49

Pitanje je kakav je kvalitet dobio ukidanjem, recimo, Ritma srca All Stars, Sportskog ritma srca, Peščanika ili Ciklotrona (tv) a dovlačenjem raznoraznih Velikih Bratova i Mentalnog razgibavanja (emisija koja je i do sada obilovala mnoštvom politički nekorektnih komentara ali je preko svega moglo da se pređe dok je PPV već zabranjena tema).
Slažem se da je RTV B92 privatna medijska kuća ali ja na nju nikada neću gledati kao na Pink, Prvu ili Novu tv. Zaista je licemerno pozivati se sada na pravo slobode cenzure privatne b92 a kada je trebalo vaditi vodu iz kablova onda je to bilo za opšte dobro.

Cekaj. Kakva je cenzura, ako nekoga "ukidas" na radiju, a pustas ga slobodno na televiziji....Malo cudno, zar ne.



#10 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 30 December 2013 - 00:39

Cekaj. Kakva je cenzura, ako nekoga "ukidas" na radiju, a pustas ga slobodno na televiziji....Malo cudno, zar ne.

 

Mislim da je to o cenzuri krenulo sa tvitera i da su pokrenuli autori emisije. https://twitter.com/...962456200998912

 

Naravno da se onda priča u tom pravcu.



#11 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 30 December 2013 - 00:44

Cekaj. Kakva je cenzura, ako nekoga "ukidas" na radiju, a pustas ga slobodno na televiziji....Malo cudno, zar ne.


Pametnima će ovo biti opomena s čim se može a s čim ne sme šaliti. Možda i nisam u pravu, videćemo.
Meni lično, nevezano za ovaj slučaj, oni neće nedostajati. Imao sam tu nesreću da ih slušam sat i po u busu na putu za Bg, dok su još radili na radio S- u.

Edited by melankolic, 30 December 2013 - 00:47.


#12 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 30 December 2013 - 19:07

Pametnima će ovo biti opomena s čim se može a s čim ne sme šaliti. Možda i nisam u pravu, videćemo.
Meni lično, nevezano za ovaj slučaj, oni neće nedostajati. Imao sam tu nesreću da ih slušam sat i po u busu na putu za Bg, dok su još radili na radio S- u.

Znas sta mene najvise plasi. Za tiraniju je nekad vazniji strah od represije. Sve dok verujes da postoji neki vrhovni cenzor, nije ni bitno da li zaista postoji.



#13 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 30 December 2013 - 19:13

Znas sta mene najvise plasi. Za tiraniju je nekad vazniji strah od represije. Sve dok verujes da postoji neki vrhovni cenzor, nije ni bitno da li zaista postoji.

 

Gledao sam špicu novogodišnjeg MR. To je ono što se moglo videti i u ranijim tv izdanjima- gomila YouTube klipova.

Dakle, niš' opasno.

Drugo, novogodišnji program se pravi i mesec dana unapred tako da me pre svega zanima šta će biti na radiju posle NG nego novogodišnji tra- la- la program.

Treće, ne sumnjam da će taj PPV balon pući u jednom trenutku, kao što je pukao i BT balon. Ono što me više brine je što te balone duva b92.


Edited by melankolic, 30 December 2013 - 19:16.


#14 svetionik

svetionik
  • Members
  • 226 posts

Posted 30 December 2013 - 23:59

Van svake sumnje, ova emisija je bila sjajan početak dana i okidač za razbuđivanje. Spontano sam počeo da je slušam i odmah je bila po mom ukusu. Istakao bih veoma zarazan smeh voditeljskog para. A sa političkom satirom i naročito targetiranjem protagonista vladajuće "elite" nastupilo je iskreno oduševljenje. Moram da priznam, nisam očekivao cenzurisanje ove emisije ni pod tačkom razno. Sadašnji politički vrh neumorno prate epiteti najevropskijh, najkooperativnijh, najprogresivnijih mogućih ljudi u ovom društvu. U tom kontekstu, nije bilo mesta za sumnju u dobronamernost. Sada izražavam žaljenje i nadam se da će ova emisija ponovo naći prostora ali bojim se, lišena kritičke oštrice koja je predstavljala njenu suštinu.



#15 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 31 December 2013 - 08:20

Koja tisina, kada su juce imali emisiju na televiziji, a planiraju ih i za novu godinu.....Ovim ako nema nekih last minute changes.

 

Mnogo buke ni oko cega. Kada su ih skidali sa S radija, pa sa onog drugog gde su bili kratko, onda nije bila cenzura. Sada odjednom kuka i motika na B92.

 

Radio B92 je privatan i moze da pusta sta god hoce, a siguran nikakav gubitak po kvalitetu nece imati i ako ova emisija ode na neki drugi radio.

 

31.12 

21:45       NG Razgibavanje
 

 

Bas su cenzurisani......

Televizijsko razgibavanje je kreveljenje bez ikakvog smisla i razloga i to naravno odgovara,čak je i preporučljivo da narod ne razmišlja drugačije. Prava politička satira je bila na radijskom razgibavanju.