Jump to content


Photo
- - - - -

Eurostan - ne potpisujte ugovor da bi gledali stan


  • Please log in to reply
809 replies to this topic

#46 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 15:20

I ja vama treba da verujem u strucnost, a ne znate osnovnu gramatiku?

 

da li si možda ti ovo napisao ?

 

Dajte ljudima odgovore na pitanja, jer cu poceti da brisem poruke nevezane za temu. Gore sam postavio pitanje - sta radite vi za tih 4%?


  • 0

#47 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 15 December 2013 - 15:29

Meni je ovo glavno pitanje za "podelu" provizije izmedju prodavca i kupca na kojoj vi po meni nejasno insistirate.

 

Recimo da dodje do kupoprodaje stana izmedju mene kao kupca i nekog prodavca. I ja sam potpisao da vam platim proviziju da me zastupate u kupoprodaji tog stana kao i prodavac i da obojica regularno platimo tu proviziju.

 

Sta ako ipak dodje do neke neregularnosti i nas dvojica zavrsimo na sudu?

Sudija pozove nase nalogodavce kojima smo platili proviziju da sve bude u redu jer to postaje i njihov problem.

Na zaprepascenje sudije u sudu se pojavljuje jedan covek kome su suprostavljene strane platile novac da ih zastupa po jednom objektu u razlicitim interesima?

I sta onda?

 

Ako ste stvarno ozbiljni agenti i mislite uspesno da poslujete odgovorite na ovo pitanje.

 

Kako jedna agencija moze istovremeno da zastupa suprotne stavove po istom predmetu?


Edited by Gant, 15 December 2013 - 15:31.

  • 3

#48 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 15:34

majstore niste vi suprotstavljene strane!

 

kako bi bilo da kupuješ stan od nekog koga poznaješ?

 

otišao bi kod advokata i uradio Ugovor ....

 

ko onda zastupa koju stranu???

 

to što pričaš je besmisleno. Kakvi različiti interesi? pa imate isti interes, a to je da završite kupoprodaju.


  • 0

#49 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 15 December 2013 - 15:38

Moj interes je da kupim sto bolju nekretninu po sto nizoj ceni, a njegov da mi proda nekretninu po sto visoj ceni.

Ti ne mozes istovremeno pravedno da radis za obojicu.

Jel ti radis u mom interesu, ili ces da precutis neke mane za stan jer ces da navijas na njegovu stranu?

Ti nekog ovde moras da zeznes, a ne bi smeo prema ugovoru.

 

Vi po ovom zakonu imate i tezinu na sudu kao zastupnici, pa ne znam kako bi vi resavali medjusobne sporove gde su vam suprostavljene strane na sudu unapred platile da ih branite za istu stvar.

 

I da, prema zakonu o zastiti potrosaca kupac i prodavac bilo cega se u startu pojavljuju kao suprostavljene strane gde se onda definisu prava i obeveze jednih i drugih. Zna se sta su obaveze kupca i sta prodavca kao i njihova prava. Prema tim pravilima ta prava se na sudu dokazuju izmedju suprostavljenih strana.

 

Kupac i prodavac jesu suprostavljene strane, nisu dva drugara kojima ce agent da bude pajtos za pice i druzenje kome ce to isto pice obojica da plate, malo jedan, malo drugi.


Edited by Gant, 15 December 2013 - 15:48.

  • 3

#50 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 15:45

majstore niste vi suprotstavljene strane!

kako bi bilo da kupuješ stan od nekog koga poznaješ?

otišao bi kod advokata i uradio Ugovor ....

ko onda zastupa koju stranu???

to što pričaš je besmisleno. Kakvi različiti interesi? pa imate isti interes, a to je da završite kupoprodaju.

 

Namece se pitanje - ako ja nalazim u oglasima nekretninu (znaci ne resava mi agencija problem, nego se ja ubijem trazeci), placam advokata, proveravam papire, dogovaram cenu bez da mi agencija zastupa interes, sta ce mi agencija? Za stan od 100,000 evra, sta vi radite za svojih 2,000 evra? Disete?


  • 2

#51 Veliki Tata

Veliki Tata
  • Members
  • 22 posts

Posted 15 December 2013 - 15:50

pa zašto onda zoveš agenciju

 

nađi oglas vlasnika i rešen problem

 

vidim da si toliko pametan da znaš sve

 

ti sigurno ne ideš ni kod lekara verovatno hoće da te zezne i uvali ti neki skup lek

 

ionako znaš i sam gde se apoteka nalazi!


  • 0

#52 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 15 December 2013 - 15:54

Ja sam ti rekao da ne zovem agenciju, nego zastupnika prodavca i da te on za to platio.

I ponavljam, to cete raditi i neko ce biti upecan dok prodavci ne shvate kako ih zapravo zafrkavate.

Mi ovde samo hocemo nedoumice da resimo u startu.

Ne mora uvek da prodje nekoliko kriminalnih godina gde ce da bude hiljade ostecenih da nesto pocne da se radi kako treba


  • 2

#53 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 15:56

pa zašto onda zoveš agenciju

 

nađi oglas vlasnika i rešen problem

 

Kako da nadjem oglas kada, cim covek objavi oglas, vi ga iskopirate i objavite 30 svojih? Ne moze covek da dodje do original oglasa od vas.

 

Zasto ne pocnete da radite svoj posao - kada dodjem da vidim stan, od vas ocekujem da ste vec zavrsili inspekciju papira i svega u vezi te nekretnine, da ste je premerili da znam da li kupujem 90 ili 95 kvadrata, da imate advokata da mi sve zavrsi i da garantujete svojom imovinom da je sve ok.. E to vredi 2%.. Ovo sto vi radite je cista blokada trzista u funkcionisanju - spam oglasa.


  • 8

#54 Dr.Socrates

Dr.Socrates
  • Members
  • 14 posts

Posted 15 December 2013 - 16:06

ali ti uopšte nemaš problem...

 

samo napravi sajt gde će se oglašavati samo vlasnici, plati im oglase u novinama i nećeš imati problema sa gomilom agencijskih oglasa

 

ne kapiraš čoveče. Ne zovu agencije tebe, nego ti njih.


  • 0

#55 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 15 December 2013 - 16:08

Prva suluda nelogicnost je da sad ja kao potencijalni kupac nekretnine posle mesec dana treba da zavrsim sa potpisanih 100 Ugovora sa ko zna kim.

 

Kao sto prodavac moze imati samo jednog nalogodavca (jer ne moze unajmiti vise agencija, ovi drugi bi mu trazili nadoknadu troskova ako proda preko druge agencije), tako ni kupac ne moze imati vise od jednog nalogodavca.

 

Normalno bi bilo da se stvori poverenje, da se agenti pokazu, neki postanu poznati pa samim tim imaju i vise posla i ja onda preko poverenja potpisem sa njim da me zastupa kod bilo koga i da on razgovara sa svim agencijama pre mene.

Ali takvih agenata na trzistu Srbije trenutno nema, tako da ne moze biti ni placanja provizije od strane kupca.

Da li ce konacno kvalitetni agenti izaci na videlo i trziste se poboljsati, ja isreno sumnjam. Drzava je sve u vecoj krizi, a samim tim i kriminalnija.

 

Hajde Tata, reci mi da li je normalno da ja kuci imam fasciklu sa 100 potpisanih ugovora i da li je moguce da ja kao kupac mogu da imam 100 nalogodavaca jer mi je svaki trazio to da potpisem gde god sam otisao da gledam stan?


  • 2

#56 Dr.Socrates

Dr.Socrates
  • Members
  • 14 posts

Posted 15 December 2013 - 16:08

kada dodjem da vidim stan, od vas ocekujem da ste vec zavrsili inspekciju papira i svega u vezi te nekretnine, da ste je premerili da znam da li kupujem 90 ili 95 kvadrata, da imate advokata da mi sve zavrsi i da garantujete svojom imovinom da je sve ok.. E to vredi 2%..

 

kad uđeš u pekaru da li kažeš pekaru da očekuješ da kifla ima malo više susama sledeći put? e ovako sa manje susama vredi 10 dinara manje :)

 

ili promeniš pekaru?

 

ili mesiš kod kuće?


  • 0

#57 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 15 December 2013 - 16:09

ne kapiraš čoveče. Ne zovu agencije tebe, nego ti njih.

 

Ne kapiras ti, ne zovem agenciju, nego zastupnika prodavca koji je placen da umesto prodavca izvrsi postupak kupoprodaje.


  • 3

#58 Dr.Socrates

Dr.Socrates
  • Members
  • 14 posts

Posted 15 December 2013 - 16:09

nije Stepo,

 

opredeli se za jednu agenciju i imaćeš samo jedan Ugovor


  • 0

#59 alexnikolic

alexnikolic
  • Members
  • 2,741 posts

Posted 15 December 2013 - 16:11

ali ti uopšte nemaš problem...

samo napravi sajt gde će se oglašavati samo vlasnici, plati im oglase u novinama i nećeš imati problema sa gomilom agencijskih oglasa

ne kapiraš čoveče. Ne zovu agencije tebe, nego ti njih.

 

Ovo za sajt bez agencija ti uopste nije losa ideja.. Nisam programer ni web dizajner, ali ovo ti je dobar predlog, videcu sa drugarima da tako nesto uradimo. 

 

Da se ti oglasi placaju, ne bi bilo toliko agencijskog spama - na halooglasima svako moze da krkne oglas i da spamuje - da nije tako, vi to ne bi radili.. 

 

Uradite svoj posao po zakonu - sklopite ugovor sa prodavcem, tek onda objavite njegov oglas, isproveravajte papire i lepo docekajte kupca - jel to mnogo? Jer ako ja pitam agenta sta je sa papirima - hocu odgovor - a ne "pozovi tvog advokata, pa pogledaj papire" - pa sta cete mi onda vi? 


  • 2

#60 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 15 December 2013 - 16:12

kad uđeš u pekaru da li kažeš pekaru da očekuješ da kifla ima malo više susama sledeći put? e ovako sa manje susama vredi 10 dinara manje :)

 

ili promeniš pekaru?

 

ili mesiš kod kuće?

 

Kifla ima normative i ukoliko kolicina susama odstupa od propisanih normativa koji su za tu kiflu, bice tuzen i izgubiti spor.

To je bar cist slucaj prema zakonu o zastiti potrosaca.

 

Nemam ja sta da menjam pekaru ili mesim, ako nema susama koliko pise, pekara ce biti zatvorena.

I pojavice se drugi koji ce raditi u skladu sa zakonom.


  • 0