Jump to content


Photo
- - - - -

Selfie-fenomen


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
164 replies to this topic

#151 Secerovski

Secerovski
  • Members
  • 22 posts

Posted 17 May 2014 - 23:23

Pa sigurno nece biti, ako si u pravu. Naime, posle tog rata koji pominjes vise nece biti covecanstva - ni veceg dela Zemljine biosfere. 

Onda to znači da neće više biti ni tih budalastina niti histerije sa "društvenim mrežama", znaci u pravu sam da te ludosti leče ratovi, vulkani, pandemije, asteroidi, zemljotresi, cunamiji, poplave...

#152 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 18 May 2014 - 07:55

Onda to znači da neće više biti ni tih budalastina niti histerije sa "društvenim mrežama", znaci u pravu sam da te ludosti leče ratovi, vulkani, pandemije, asteroidi, zemljotresi, cunamiji, poplave...

 

Ako nekome rat ili poplava može biti "izlečenje" i trajni ban neka shvati kao izlečenje.



#153 Hill Bill

Hill Bill
  • Banned
  • 7,389 posts

Posted 18 May 2014 - 10:44

Ako nekome rat ili poplava može biti "izlečenje" i trajni ban neka shvati kao izlečenje.

Ne brukaj se. Briši to i izvini se Henriju. Ozbiljno.



#154 chilli

chilli
  • Members
  • 946 posts

Posted 18 May 2014 - 15:46

Ne brukaj se. Briši to i izvini se Henriju. Ozbiljno.


vala bash, uz 'izvinjenje Henriju' uputicu i jedan 'proglas Obrenovcanima' da su 'izleceni od selfija'. Ozbiljno.

#155 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 29 May 2014 - 23:22

...

 

 

Selfie pionir JBT

 

 

...



#156 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 17 June 2014 - 15:28

selfish

Attached File  10486137_776232069077940_6062275202024054863_n.jpg   15.57KB   19 downloads

edit: ništa bez edita!

Edited by jesenja, 17 June 2014 - 15:28.


#157 Mama_mia

Mama_mia
  • Members
  • 4,639 posts

Posted 17 June 2014 - 16:00

selfish

attachicon.gif10486137_776232069077940_6062275202024054863_n.jpg

 

 

onaj osechaj kad te proguta riba, a ti se onda slikas



#158 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 17 June 2014 - 17:30

onaj osechaj kad te proguta riba, a ti se onda slikas


E, da je Joni bio fotoaparat!

#159 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 15 August 2014 - 14:09

Citam pre neki dan, jedan poljski diplomatski par se survao pravo u smrt kada su na ivici jedne litice u Portugalu hteli da naprave selfie a deux. Na ocigled svoje dvoje male dece.

 

U svemu sto radimo vazi ista stvar i selfie manner nije izuzetak - svakom na volju da sam odluci kada je a further step preterivanje.

 

 

A onda gledam ovo pa se pitam, zar ljude stvarno ne mrzi da sa sobom nose ovakve ”motke”?

 

http://www.businessi...ie-stick-2014-7

 

 

 

Bolje shelfie. 



#160 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 August 2014 - 01:31

...


Taj se tzv. 'selfie fenomen' pretvorio u svoju suprotnost.

Umesto da pruzi mogucnost ogromnoj masi anonimusa koji zude da nekako iskoce na povrsinu, i da ih neko upamti - samo su se utopili u 'selfie cunamiju' internetskog okeana.

Zaista smesno.

Setih se jednog witza o dokonoj babi koja pozove miliciju da prijavi nemoralno ponasanje mladjanih komsija preko puta.
I dodje patrola, pridje prozoru i kaze - nista, baba, ne vidim!

Na sto ce baba: a ti še šinko popenji na ormar!

...



#161 tom-m

tom-m
  • Banned
  • 301 posts

Posted 01 September 2014 - 07:22

Evo da ja malo priprdnem o ovoj temi. Ja mislim da selfie nije nikakav fenomen, pojava niti duh ovog doba ili vremena...selfie je samo još jedan u nizu genijalnih i istinski zadivljujućih primjera pre-jednostavnog socijalnog inžinjeringa kojeg se u doba interneta vježba na invalidima 21. stoljeća to jest nama, na tragično jednostavan način, u serijama, svakih par mjeseci nova "pošast".

 

Ja sam već star čovjek znači moj stari je Metuzalem i on u svakom svom foto albumu kojeg je radio u doba dok su još kotači bili kockasti ima brdo selfija. Kad je prvi put išao u Ameriku, čak je neke kadrove na video kameri snimio ko selfie. Ali jebiga nije tada bilo like like hashtag #kurac #palac nisi imao gdje...danas je to obaveza jer ako nisi selfirao - nisi ni bio.

 

Mrš sa tim slikama npr. dođeš u neko mjesto i sad kao samo ono ispred tebe u kadru. Ne. Mora bit barem pola kadra tvoja njuška. Ako te nema, onda nisi bio. 

 

czCIPf2.jpg

 

Kakvo zezanje, skroz #zajebancija do jaja.

 

Inače sad na mom putu u BG, šetam ja po Zelenjaku i ide Porsche kabrio, bijeli. Ide ide, vozač sam vozi. Stane, i neki klinac uđe u auto. Ali - nije barba zabio gas pa da malo projure gradom u poršu bez krova. A ne ne, ne ide to tako. Prvo je klinac izvuko mob, pa je probao napravit valjda fotku ili možda video ne znam, ali ja sam gledao jedno pola minute onda sam reko ko te jebe i išo dalje, a oni su cijelo vrijeme parkirani pored zebre na 4 žmigavca stajali, vozač gledao u mobitel a klinac pokušavao valjda napravit fotku di se vidi i njega i Porsche a ne da ispadne da je u nekom raspalom Opelu kabrio, nije mu to išlo za rukom, nije fotografija lagan poso.

 

Meni je drago da živimo u tom vremenu i sretan sam kad vidim da svi klinci sjete i gledaju u te mobitele. Neka gledaju. Selfie je odličan marketinški i socijalni eksperiment koji je dokazao, po 7693583. put, da su ljudi očajnički očajni i da svom silom, u svom malom životu, žele bit dio nečega, bilo čega.

 

Jer nitko nema muda bit zapravo šta želi. Ali ako se priključiš u nešto šta je u điru, onda si dio provjerene ekipe i eto samopouzdanje.

 

Di mi je kanta sa ledom, idem se zalit. Izazivam Schumachera, možda se razbudi od toga.



#162 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 01 September 2014 - 10:47

http://www.blic.rs/V...-pregazili-Luku



#163 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 05 September 2014 - 14:57

...

 

Elkin / polit.ru

 

 

:lol+:

 

...

 



#164 :~))

:~))
  • Members
  • 571 posts

Posted 09 September 2014 - 19:32

Ma to je ono, 

 

vid'la žaba da se konji potkivaju pa i ona noge digla 

:sleep_1: 

 ne bi me čudilo da hit postane : snimite telefonom ili diktafonom zvuk svog prdeža, prebacite u mp3 format i ''metnite'' na profil, da se čuje čiji lepše muzicira  :lol+:



#165 Gant

Gant
  • Members
  • 6,346 posts

Posted 09 October 2014 - 16:59

http://www.alo.rs/ve...cena-foto/70400