Jump to content


Photo

Da li je Hrvatska najfasistickije drustvo u EU ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
58 replies to this topic

#1 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 03 December 2013 - 17:58

Posle Simonicevog ˝umetnickog˝ ispada. Posle ustaskih poklica hiljada navijaca na Poljudu.Posle ˝neutralnog izvestaja˝ javnih glasila (sa izuzetkom Jergovica ) ,postavlja se pitanje da fasizam pojava imanentna hrvatskom drustvu i da li je Hrvatska najfasistickije drustvo u EU?



#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 03 December 2013 - 18:02

Posle Simonicevog ˝umetnickog˝ ispada. Posle ustaskih poklica hiljada navijaca na Poljudu.Posle ˝neutralnog izvestaja˝ javnih glasila (sa izuzetkom Jergovica ) ,postavlja se pitanje da fasizam pojava imanentna hrvatskom drustvu i da li je Hrvatska najfasistickije drustvo u EU?

 Mada mislim da ce ovo opravdano zavrsiti na deponiji, ipak mislim da ne mogu da ne uzvratim pitanjem: da li je Srbija, nakon svega sto gledamo vec jako dugo vremena ubedljivo najkomunistickije, preciznije najstaljinistickije drustvo u Evropi, a verovatno nakon S. Koreje i Kube i na planeti?



#3 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 03 December 2013 - 18:05

Posle Simonicevog ˝umetnickog˝ ispada. Posle ustaskih poklica hiljada navijaca na Poljudu.Posle ˝neutralnog izvestaja˝ javnih glasila (sa izuzetkom Jergovica ) ,postavlja se pitanje da fasizam pojava imanentna hrvatskom drustvu i da li je Hrvatska najfasistickije drustvo u EU?

Za ovakve rasističke ispade u RL obično slijedi prijava policiji ili sudu; ja sam se zadovoljio moderatorskim reportom.



#4 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 03 December 2013 - 18:06

Naravno da nije. Sudeci po mojim poznanicima i njhovim iskustvima, najveci % fasista (nacista) je u baltickim zemljama, posebno Estoniji i Litvaniji.



#5 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 03 December 2013 - 18:07

Mada, naravno, ako bismo usitnili po opstinama, ja bih rekao da je procenat fashista u Arandjelovcu ipak najimpresivniji...



#6 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 03 December 2013 - 18:13

porast fasistickih grupacija je u ociglenom porastu u evropi.. Sad ko je ispred a ko iza tesko je reci. Eno i u Madjarskoj npr Jobbik prema kojima su nasi radikali "deca" ( mozda kao"nasi" 1389 ).  A ni Srbija ne zaostaje. I to onako zvanicno..  barem po rehabilitacijama svetski dokazanih fasista - zbog cega godinama ne ucestvujemo na paradama pobeda za 9 maj...



#7 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 03 December 2013 - 18:18

a najsmesnije kod tih neonacistickih grupa je da one medjusobno saradjuju iako im je u "programu" pravljenje svojih drzava u "istorijskim granicama" ,  gde na primer dolazi "Jobbik " u posetu Hrvatskoj i tu biva toplo docekan "ustasama" , a  Jobbiku je program da " Istorijska Madjarska" podrazumeva i znatan deo Hrvatske...  Cisto da se vidi koji su to "mentoli"



#8 mladenvzz

mladenvzz
  • Members
  • 1,397 posts

Posted 03 December 2013 - 18:31

...može li netko precizirati,što to znači fašizirano društvo,ili kakova je uopće

definicija fašizma

 

 

Doc,usudim se reći da sam dobro upoznat sa političkom scenom u Hrvatskoj

i nikako da se sjetim kad je to Jobik posjetio Hrvatsku i tko su bile te "ustaše"

koji su ih eventualno dočekali

 



#9 sirmium

sirmium
  • Banned
  • 7,585 posts

Posted 03 December 2013 - 18:36

jeste...svaka cast levici koja je jaca nego nasa al da im  je drustvo fasisticko ...jeste


Edited by sirmium, 03 December 2013 - 18:37.


#10 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 03 December 2013 - 18:37

a najsmesnije kod tih neonacistickih grupa je da one medjusobno saradjuju iako im je u "programu" pravljenje svojih drzava u "istorijskim granicama" ,  gde na primer dolazi "Jobbik " u posetu Hrvatskoj i tu biva toplo docekan "ustasama" , a  Jobbiku je program da " Istorijska Madjarska" podrazumeva i znatan deo Hrvatske...  Cisto da se vidi koji su to "mentoli"

Najsmesnije i kod ovih zamlata ovde je sto, kad ih pitas za sta se, zapravo, zalazu - nemaju pojma, sem par floskula. Danas mi na Dusanovcu (Beograd, Vozdovac) ispred robne kuce, gde kampuju stranke sa standovima zadnjih par dana, prilazi omladinka od 30 i kusur iz "1389" i ubedjuje me da su oni za povratak tradicionalnih vrednosti itd. itd.... Elem, obzirom da je "drzeca" (izvin`te dame :wicked: ), priupitam je sta radi, gde je ucila, je l` udata... Na njenih par potvrdnih odgovora oko karijere i par negativnih oko bracnog statusa i svega sto uz njega ide, morao sam da je priupitam: "Izvini, sestro, ali da se vrate te vrednosti za koje se zalazes - ne bi videla skolu dalje od osnovne, sedela bi kuci, radjala decu i ne bi imala nikakvo pravo glasa. Da li se stvarno za to zalazes?"

Tup pogled u njenim ocima je govorio sve :D 



#11 into the deep

into the deep
  • Members
  • 486 posts

Posted 03 December 2013 - 18:48

Nemam pojma. Možda jeste, moža i nije...

 

Te njihove nacoše ionako ne umem da razlikujem od naših, ni po kvalitetu ni po kvantitetu, jedino možda po naglasku.



#12 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 03 December 2013 - 18:49

Najsmesnije i kod ovih zamlata ovde je sto, kad ih pitas za sta se, zapravo, zalazu - nemaju pojma, sem par floskula. Danas mi na Dusanovcu (Beograd, Vozdovac) ispred robne kuce, gde kampuju stranke sa standovima zadnjih par dana, prilazi omladinka od 30 i kusur iz "1389" i ubedjuje me da su oni za povratak tradicionalnih vrednosti itd. itd.... Elem, obzirom da je "drzeca" (izvin`te dame :wicked: ), priupitam je sta radi, gde je ucila, je l` udata... Na njenih par potvrdnih odgovora oko karijere i par negativnih oko bracnog statusa i svega sto uz njega ide, morao sam da je priupitam: "Izvini, sestro, ali da se vrate te vrednosti za koje se zalazes - ne bi videla skolu dalje od osnovne, sedela bi kuci, radjala decu i ne bi imala nikakvo pravo glasa. Da li se stvarno za to zalazes?"

Tup pogled u njenim ocima je govorio sve :D

Evo bas clanka u prilog tome  http://sport.blic.rs...k-nije-vas-klub



#13 daljinac

daljinac
  • Banned
  • 783 posts

Posted 03 December 2013 - 18:57

Za ovakve rasističke ispade u RL obično slijedi prijava policiji ili sudu; ja sam se zadovoljio moderatorskim reportom.

Zasto? Zar je zabranjeno ovde razgovaati o jednom socijalnom fenomenu.Zapravo rasizmu(zapravo fasizmu) protiv kojeg se vidim i sam zalazes



#14 tornjak

tornjak
  • Members
  • 4,038 posts

Posted 03 December 2013 - 19:15

Posle Simonicevog ˝umetnickog˝ ispada. Posle ustaskih poklica hiljada navijaca na Poljudu.Posle ˝neutralnog izvestaja˝ javnih glasila (sa izuzetkom Jergovica ) ,postavlja se pitanje da fasizam pojava imanentna hrvatskom drustvu i da li je Hrvatska najfasistickije drustvo u EU?

Najfasistickije drustvo jeste u Hrvatskoj ali i u BiH! Srbija je bolja od nas. Popravila se, al ima tog jos ohoho da se radi.

 

Naravno da nije. Sudeci po mojim poznanicima i njhovim iskustvima, najveci % fasista (nacista) je u baltickim zemljama, posebno Estoniji i Litvaniji.

 

Rijec je o najfasistickijem drustvu! Ti mozes da imas 30% fasista ili nacista. Ostalih 70% drustva osudjuje bez i jednog ali tu ideologiju i tu skupinu od 30%.

U Hrvatskoj ili BiH imas mozda manje fasista i nacista ali onaj ostatak imauvijek neko ali odnosno neko obrazozenje zasto je nesto receno ili uradjeno. 



#15 Žuka

Žuka
  • Members
  • 41 posts

Posted 03 December 2013 - 22:03

Zasto? Zar je zabranjeno ovde razgovaati o jednom socijalnom fenomenu.Zapravo rasizmu(zapravo fasizmu) protiv kojeg se vidim i sam zalazes


Da si kojim slucajem topiku dao naslov ''Da li je nase drustvo najfasistickije u Evropi?'', siguran sam da se ne bi javljali. Ovdje neki obozavaju zdusno da brane sprske neprijatelje.