Jump to content


Photo
- - - - -

Ukrajinska kriza


  • Please log in to reply
17422 replies to this topic

#46 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 04 December 2013 - 09:13

 

The most interesting thing for me in Evromaydane - the difference between Ukraine and Russia .
 
Revealed that the three millionth in Kiev million people able to go out, if he feels insulted the president's decision . And in the 14 millionth number of protesters in Moscow hottest December protests measured , God forbid, 100 thousands.
 
What is the reason for this difference ? I think in the oil.
 

Opet Julija objasnila...

U Kijevu 3 miliona!!! Gde ih samo nadje? Tamo nije izaslo ni 300K, ali ukupno za sve ove dane ukljucujuci i sve one slucajne prolaznike.

U Moskvi kaze, narod ne izlazi na ulicu samo 100K, a to je zbog "NAFTE"... :rotflmao:

Nece biti da je zbog nafte, pre ce biti da je problem u "velikim i pametnim vodjama" tipo iste ove Julije i ostalih liberalnih marginalaca.

Po njenoj logici u Libiji nikada niko ne bi trebao da izadje na ulicu obzirom na kolicinu nafte koju dobijaju... :lol+:


  • 0

#47 sramota

sramota
  • Members
  • 2 posts

Posted 04 December 2013 - 12:18


  • 0

#48 sramota

sramota
  • Members
  • 2 posts

Posted 04 December 2013 - 12:24

http://postimg.org/image/nkuhy8w43/


  • 0

#49 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 December 2013 - 16:44

http://postimg.org/image/nkuhy8w43/

Duboko tacno, ali nece to do usiju novokomponovanih turbostaljinista (sad, doduse, vise vole da se nazivaju "antiglobalistima", "borcima protiv novog svetskog poretka", "prijateljima tirananarodnih vodja iz treceg sveta", itd.) i rusofilnog sljama doci tako lako.


  • 1

#50 thomy

thomy
  • Members
  • 882 posts

Posted 05 December 2013 - 00:48

Opet Julija objasnila...

U Kijevu 3 miliona!!! Gde ih samo nadje? Tamo nije izaslo ni 300K, ali ukupno za sve ove dane ukljucujuci i sve one slucajne prolaznike.

U Moskvi kaze, narod ne izlazi na ulicu samo 100K, a to je zbog "NAFTE"... :rotflmao:

Nece biti da je zbog nafte, pre ce biti da je problem u "velikim i pametnim vodjama" tipo iste ove Julije i ostalih liberalnih marginalaca.

Po njenoj logici u Libiji nikada niko ne bi trebao da izadje na ulicu obzirom na kolicinu nafte koju dobijaju... :lol+:

ajd citaj na ruskom! od 3milionskog grada izaslo priblizno milion.

 

inace, julija je u pravu! u rusiji je srednja klasa napravljena od korupcije i od nafte! a ne kao u drugim drzavama. zato ni nema ko da nosi promene u rusiji.


  • 0

#51 Mala Suncica :)

Mala Suncica :)
  • Banned
  • 201 posts

Posted 05 December 2013 - 07:15

Duboko tacno, ali nece to do usiju novokomponovanih turbostaljinista (sad, doduse, vise vole da se nazivaju "antiglobalistima", "borcima protiv novog svetskog poretka", "prijateljima tirananarodnih vodja iz treceg sveta", itd.) i rusofilnog sljama doci tako lako.



A da ja pitam sada sve vas koji podrzavate Al-Nusru, Al-Kaidu, nasilno gusenje mirnih protesta u Bahreinu, koji podrzavate zlocine pobunjenika u Siriji, rusenje legalno izabrane vlasti u Ukrajini itd... Mene zanima, sta vi zapravo hocete? Da li zelite Al-Kaidu na ulicama Moskve? Koliko sam ja shvatila, vi mrzite sve koji misle drugacije, jel tako? Po cemu je Putin veci zlocinac od Obame? Da li je Putin bombardovao Libiju? Da li Putin finansira Al-Nusru u Siriji? Da li Putin drzi okupiran Avganistan?
Zasto svakoga ko misli drugacije od vas koji to sve podrzavate toliko vredjate, pljujete, itd...? Pa ne mozemo svi biti isti, shvatite to. Milioni(milijarde) ljudi sirom sveta podrzavaju Putina (daleko vise nego Obamu) i sta je onda problem ako ga neko na ovom forumu podrzava? Zasto vam to toliko smeta? Covek je apsolutni pobednik na izborima u toj ogromoj drzavi.. Normalno je da ga ljudi sirom sveta vole.
  • 0

#52 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 05 December 2013 - 09:20

http://postimg.org/image/nkuhy8w43/

 

Znaci banebecej se ovde reinkarnirao kako bi postao neki "antistaljinisticki" bot na topicu o Ukrajini... :lol+:


  • 0

#53 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 December 2013 - 09:54

Nemačka krenula u diplomatsku ofanzivu, bivši predsednici Ukrajine otvoreno podržali demonstrante...

Još malo i pada marionetska vlada Ukrajine.

 

198867611552a023550d79e032811005_v4%20bi

 

http://www.b92.net/i...8&nav_id=785448


  • 0

#54 byja

byja
  • Members
  • 190 posts

Posted 05 December 2013 - 10:39

S druge strane, lideri opozicije ostaju nepokolebljivi. "Blokada zgrada državne administracije će biti nastavljena", kazao je lider nacionalističke partije Svoboda Oleh Tjanhibok.

 

Znači EU podržava nacionalističke partije?! A nama stalno govore da je nacionalizam no-no...

 


  • 0

#55 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 05 December 2013 - 12:09

Znači EU podržava nacionalističke partije?! A nama stalno govore da je nacionalizam no-no...

Suptilnost zakljucka ti je na nivou... pa Velike Mesecice :( ..

 

A cak i onda bi mogao da shvatis da ima veceg i manjeg zla. Ali to vec zahteva logiku i druge kompleksne kognitivne operacije.


  • 0

#56 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 05 December 2013 - 12:16

Znači EU podržava nacionalističke partije?! A nama stalno govore da je nacionalizam no-no...

 

Možeš li mi navesti jednu partiju koja je bila ili je i dalje na vlasti u Srbiji koja nije jahala / ne jaše na talasu srpskog nacionalizma?

Ne bih da ponavljam onu Srđe Popovića u špici Peščanika o srBskom alkoholizmu.


  • 0

#57 byja

byja
  • Members
  • 190 posts

Posted 05 December 2013 - 13:19

Suptilnost zakljucka ti je na nivou... pa Velike Mesecice :( ..

 

A cak i onda bi mogao da shvatis da ima veceg i manjeg zla. Ali to vec zahteva logiku i druge kompleksne kognitivne operacije.

 

Jes, nedostaje mi logika, čak i osnovne kognitivne operacije... Znam šta ću! Staviću onda neki nick da ljudi pomisle da sam pametan. Recimo Planck? Landau? Bohr?


  • 0

#58 byja

byja
  • Members
  • 190 posts

Posted 05 December 2013 - 13:26

Možeš li mi navesti jednu partiju koja je bila ili je i dalje na vlasti u Srbiji koja nije jahala / ne jaše na talasu srpskog nacionalizma?

Ne bih da ponavljam onu Srđe Popovića u špici Peščanika o srBskom alkoholizmu.

 

PUPS?

 

A možeš li mi ti reći da li su partije koje su sad na vlasti više ili manje nacionalistički opredeljene u odnosu na period kad su bile u opoziciji? Ili u datom trenutku, koje partije su na vlasti a koje u opoziciji?

 

Na kraju krajeva, ni našim zapadnoevropskim "prijateljima" nije toliko bitno šta stranke na vlasti koriste za dnevnopolitičku propagandu, već šta rade. A ono što rade svakako se ne može oceniti kao nacionalistička politika, pogotovo u domenu odnosa prema Srbima na Kosovu, prema skorašnjim događajima u Hrvatskoj, prema aranžmanima vezanim za CEFTA sporazum. Ja zaista ne vidim jednu stvar koju su PPV i Koferče uradili u zadnje vreme što bi se moglo reći da je rezultat njihove "nacionalističke" orijentacije.


  • 0

#59 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 05 December 2013 - 13:29

A da ja pitam sada sve vas koji podrzavate Al-Nusru, Al-Kaidu, nasilno gusenje mirnih protesta u Bahreinu, koji podrzavate zlocine pobunjenika u Siriji, rusenje legalno izabrane vlasti u Ukrajini itd... Mene zanima, sta vi zapravo hocete? Da li zelite Al-Kaidu na ulicama Moskve? Koliko sam ja shvatila, vi mrzite sve koji misle drugacije, jel tako? Po cemu je Putin veci zlocinac od Obame? Da li je Putin bombardovao Libiju? Da li Putin finansira Al-Nusru u Siriji? Da li Putin drzi okupiran Avganistan?
Zasto svakoga ko misli drugacije od vas koji to sve podrzavate toliko vredjate, pljujete, itd...? Pa ne mozemo svi biti isti, shvatite to. Milioni(milijarde) ljudi sirom sveta podrzavaju Putina (daleko vise nego Obamu) i sta je onda problem ako ga neko na ovom forumu podrzava? Zasto vam to toliko smeta? Covek je apsolutni pobednik na izborima u toj ogromoj drzavi.. Normalno je da ga ljudi sirom sveta vole.

 

Lako je biti pobednik u sahovskoj partiji kada imas unapred topa i kraljicu fore. Slicno je i sa Putinom na izborima u Rusiji.

Inace , mislim da su na topicu o Rusiji do kraja raskrinkani i Putin i ruska istorija i sistem kroz " vasionu i vekove " .. mislim

nema se sta dodati ( a bogami ni oduzeti).


Edited by darth bane, 05 December 2013 - 13:31.

  • 0

#60 darth bane

darth bane
  • Members
  • 7,311 posts

Posted 05 December 2013 - 13:34

PUPS?

 

A možeš li mi ti reći da li su partije koje su sad na vlasti više ili manje nacionalistički opredeljene u odnosu na period kad su bile u opoziciji? Ili u datom trenutku, koje partije su na vlasti a koje u opoziciji?

 

Na kraju krajeva, ni našim zapadnoevropskim "prijateljima" nije toliko bitno šta stranke na vlasti koriste za dnevnopolitičku propagandu, već šta rade. A ono što rade svakako se ne može oceniti kao nacionalistička politika, pogotovo u domenu odnosa prema Srbima na Kosovu, prema skorašnjim događajima u Hrvatskoj, prema aranžmanima vezanim za CEFTA sporazum. Ja zaista ne vidim jednu stvar koju su PPV i Koferče uradili u zadnje vreme što bi se moglo reći da je rezultat njihove "nacionalističke" orijentacije.

 

Vidi , ako bi ti rekao za LDP i Cedu Jovanovica, nisam siguran da me ne bi gadjao praznom flasom u glavu .... mislim , to je komentar "glede" srBovskog licemerja .


  • 0