Jump to content


Photo
- - - - -

Cenzura ili?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
29 replies to this topic

#1 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 29 November 2013 - 14:04

Molim odgovor

 

Zašto je ovo urađeno?

 

http://blog.b92.net/...-danas-ubijena/

 

Da li je ovo model i budućeg ponašanja? 

 

Sloboda medija??? 



#2 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 29 November 2013 - 14:58

http://nuns.rs/info/...e-javnosti.html



#3 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 29 November 2013 - 15:06

Molim odgovor

 

Zašto je ovo urađeno?

 

http://blog.b92.net/...-danas-ubijena/

 

Da li je ovo model i budućeg ponašanja? 

 

Sloboda medija??? 

Obraćaš se na pogrešnu adresu.



#4 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 29 November 2013 - 15:11

Obraćaš se na pogrešnu adresu.

 

Kome treba da se obratim? Pisao sam i redakciji b92 i redakciji monda



#5 svashtabezneshto

svashtabezneshto
  • Members
  • 94 posts

Posted 30 November 2013 - 18:59

Ako ovo nešto objašnjava:

 

http://www.b92.net/i...6&nav_id=783750



#6 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 02 December 2013 - 14:29

Uz uvazavanje cinjenice da je skidanje Masicevog teksta svinjarija, i to bas teska, sta je sa svim medijima koji nisu B92 i Mondo, koji uopste nisu objavioi Masicevo pismo. Qurcir se ne racuna, oni su ga objavili samo kao uvod u zamenu teza i odbranu gluposti i neprofesionalizma, Sanjin odgovor.

edit:slovca

Edited by Artur Dent, 02 December 2013 - 14:29.


#7 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 02 December 2013 - 15:09

Kome treba da se obratim? Pisao sam i redakciji b92 i redakciji monda

Probaj sa kucom Velikog brata...ili ga posalji na Farmu...

 

Hebote, zapanjujuce mi je da se po 501. put ponavlja jedno te isto: kad se ovako nesto desi, digne se halabuka dva-tri dana i posle nista, sve po starom. A kad neko kaze da je medijska scena Srbije moralno dno dna, da je totalitarna i fashizovana do srzi, onda ili je strani placenik i izdajnik, ili "preteruje", "pa nije bas sve tako lose", itd. isl. Od novinara i medija koji posvecuju toliko paznje kojekakvima farmama i velikim bratovima se ne moze NIKAD i NI PO JEDNOM POVODU nista dobro ocekivati.



#8 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 02 December 2013 - 16:05

Uz uvazavanje cinjenice da je skidanje Masicevog teksta svinjarija, i to bas teska, sta je sa svim medijima koji nisu B92 i Mondo, koji uopste nisu objavioi Masicevo pismo. Qurcir se ne racuna, oni su ga objavili samo kao uvod u zamenu teza i odbranu gluposti i neprofesionalizma, Sanjin odgovor.

edit:slovca

 

i to je tačno, a o tome tek ne želim da govorim

 

zar ne bi svima trebala jedna velika lekcija da bude bivši Press? Miško ode u tvorza i odjednom se gasi press... tj prestaje da ga finansira i ćao

 

Medije u Srbistanu našem drže ili tajkuni ili služba, stvar je jasna


Edited by Dzep, 02 December 2013 - 16:17.


#9 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 02 December 2013 - 22:09

Meni je cela ova priča užasno gadna. Na žalost to dete nije preživelo, učestvovali svi, roditelji u najmanju ruku čudni, banke - ko zna šta rade, Kurir od histerije da skupi novac do histerije da preusmeri novac, policija pojma nema ni šta treba da radi, novine koje objavljuju pa ne objavljuju, Mišići sa naknadom pameti i veličinom ja - bbc, ti - kurir... fuj. Svima udarile pare u glavu, a nisu sigurni kako treba da se postave.



#10 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 03 December 2013 - 10:01

Ima i toga. Razumem želju da se objasni gde su pare, ali imam malo poštovanja (možda i previše) prema ljudima kojima je dete umrlo. 

 

Ono što bih ja voleo da vidim jeste spisak uplata na račun. To mora da postoji negde. Da vidimo da nije slučajno neko ko je uplatio veću sumu novca potegao medijsku mašineriju da vrati svoj (opran) novac nazad

 

i naravno da bi me na kraju zanimalo šta se desilo sa novcem, ali ne naslovnim stranicama tabloida i ne na takav način, razvlačeći ljdue po blatu, kao da im nije dosta njihove muke


Edited by Dzep, 03 December 2013 - 10:04.


#11 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 03 December 2013 - 13:17

 poštovanja

 

Ova reč je problem. Nisu jedini Ognjanovići koji su zaslužili poštovanje, zato i kažem, ceo slučaj ili kako da ga nazovem je bezvezan, pošto stalno traži da se zauzme neka strana i poštovanje prema nekom.

 

 

 

Ono što bih ja voleo da vidim jeste spisak uplata na račun. To mora da postoji negde. Da vidimo da nije slučajno neko ko je uplatio veću sumu novca potegao medijsku mašineriju da vrati svoj (opran) novac nazad

 

i naravno da bi me na kraju zanimalo šta se desilo sa novcem, ali ne naslovnim stranicama tabloida i ne na takav način, razvlačeći ljdue po blatu, kao da im nije dosta njihove muke

 

I ovo je problem, jer tema počne o cenzuri, završi na priči o nečem drugom. Sa druge strane, stalno tražimo da se cenzurišu neke stvari u medijima, a onda kada se to desi nam ne odgovara zašto se baš to nešto cenzurisalo.



#12 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 03 December 2013 - 15:44

?

 

Oprosti, ali ne razumem. Ja ne odobravam nikakav vid cenzure. Samo ovde sudovi treba da neke ljude nauče šta znači reč odgovornost, verujem da bi se onda drugačije radilo.

 

A da počne o cenzuri a završi na nečemu drugom - možda si tu u pravu, ajde da se držimo samo cenzure. 

 

Neka gospodin Veran Matić objasni zašto je skinut tekst i ko je izvršio pritisak da se tekst skine i mirna Bačka. Ništa više nisam tražio. 

 

Napominjem da od Monda još uvek nisam dobio odgovor, dok je odgovor verana Matića priznaćete vrlo štur, ali opet je i to nekakav odgovor.



#13 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 03 December 2013 - 18:08

 

Oprosti, ali ne razumem. Ja ne odobravam nikakav vid cenzure.

 

Zašto se onda provlači kao argument tekst koji u svojoj pozadini ima određen način traženja cenzure?

 

Mašić traži da se Ilić cenzuriše u vidu načina njenog pisanja.

 

 


A da počne o cenzuri a završi na nečemu drugom - možda si tu u pravu, ajde da se držimo samo cenzure. 

 

 

Zaista misliš da ne postoje stvari u medijima koje ne bi trebalo da se cenzurišu?

 

 

 

Neka gospodin Veran Matić objasni zašto je skinut tekst i ko je izvršio pritisak da se tekst skine i mirna Bačka. Ništa više nisam tražio. 

 

Napominjem da od Monda još uvek nisam dobio odgovor, dok je odgovor verana Matića priznaćete vrlo štur, ali opet je i to nekakav odgovor.

 

Napišeš lepo kao i mnogi drugi neko otvoreno pismo i tražiš odgovor. Sumnjam da Matić učestvuje na forumu. Gro puta sam naletela na tekst koji je volšebno kasnije nestao, nije ovaj tekst jedini kojem se to desilo, niti su Mondo i B92 jedini mediji koji to urade. Moguće je da je neko pustio tekst bez redakcijskog odobrenja, pogotovo što se tekst pojavio samo na elektronskim medijima, ne i štampanim. U krajnjem slučaju to prenošenje tekstova sa tvitera, fejsbukova.. je više nego bezvezno. Ako je dotičnom novinaru (menadžeru) BBC-a jedini način bio da napiše tekst na svojim profilima onda je tamo i trebao da ostane, što se mene tiče, jer javni mediji su jedno, privatni profili nešto što ne bi trebalo imati veze sa ovim prvim.



#14 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 04 December 2013 - 19:05

Ima i toga. Razumem želju da se objasni gde su pare, ali imam malo poštovanja (možda i previše) prema ljudima kojima je dete umrlo. 

 

Ono što bih ja voleo da vidim jeste spisak uplata na račun. To mora da postoji negde. Da vidimo da nije slučajno neko ko je uplatio veću sumu novca potegao medijsku mašineriju da vrati svoj (opran) novac nazad

 

i naravno da bi me na kraju zanimalo šta se desilo sa novcem, ali ne naslovnim stranicama tabloida i ne na takav način, razvlačeći ljdue po blatu, kao da im nije dosta njihove muke

 

ne odnosi se na tebe lično ali je neverovatno da, posle svega, svaka šuša koja je uplatila 100 dinara (ili 100.000 evra, svejedno) smatra da ima pravo na podizanje spomenika ali i da pita gde su pare...

 

šta vas briga gde su pare i šta će ognjanovići da urade sa njima! ne bi me začudilo ni da se pojavi ideja da se iznos koji je ostao vrati "dobročiniteljima", proporcionalno uplaćenom. kao u stečajnom postupku. :yucky:

 

namerno pišem "dobročiniteljima". jer, da su dobročinitelji (bez navodnika) zaboravili bi novac onog trenutka kada su ga uplatili.



#15 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 04 December 2013 - 22:52

Zašto se onda provlači kao argument tekst koji u svojoj pozadini ima određen način traženja cenzure?

 

Mašić traži da se Ilić cenzuriše u vidu načina njenog pisanja.

 

 

 

Zaista misliš da ne postoje stvari u medijima koje ne bi trebalo da se cenzurišu?

Mislim da je problem u nerazumevanju reci "cenzura". Naime, ta rec nema pozitivne konotacije koje joj ti ovde pridajes. Ono sto je sankcionisano pravnim, profesionalnim ili moralnim principima NIJE primer za cenzuru. To da se u medijima ne moze pozivati na genocid, npr. NIJE posledica cenzure. Pravna regulativa, profesionalni principi i eticka nacela su primarna ogranicenja "polja diskursa" kojim se bave mediji; tek unutar tog polja se moze govoriti o "slobodi medija" ili "slobodi izrazavanja". Kao sto se vaterpolo ne moze igrati bez vode, tako se ni novinarstvom ne mogu baviti oni koji granice polja diskursa ne poznaju. Masic nije trazio nikakvu cenzuru - on je trazio da osoba koja bi zelela da se bavi vaterpolom prizna neophodnost vode.